Uvoz eko satnih osnova?

Razgovori vezani o ekološkom pčelarstvu

Uvoz eko satnih osnova?

PostPostao/la kj » 30 ožu 2007, 08:56

Kakva je procedura uvoza eko satnih osnova iz Slovenije, odnosno postoje li nekakvi posebni propisi glede naše velecijenjene carine? Mogu li ja kao najobičnija fizička osoba otići tamo, kupiti osnove i dovesti ih uz urednu prijavu na granici i trebam li kakve posebne potvrde ili je dovoljan račun? Odmah i zahvaljujem na odgovorima jer znam da ću kao i uvijek dobiti brze i točne savjete.
kj
Novi korisnik
Novi korisnik

Re: Uvoz eko satnih osnova?

PostPostao/la buky1 » 30 ožu 2007, 09:03

Strpi se još koji dan pa će ti Ekomedo sve moći objasniti. Samo ja mislim da on uvozi na OPG ili tako nešto, ne kao privatna osoba.
Neznam koliko bi ti satnih uvezao, ali ljudi zar vi niste čuli za sakrivanje nekih stvari od carine? Ja sam prevezao dosta toga na ljepe oči. Evo, prije cca 2 mj čovjek je na macelju doneo pečenku i prevezao 8 okvirnu radijalnu vrcaljku i automatski otklapač. Ipak mi živimo u HRVATSKOJ! pljas
"INATI SE SLAVONIJO, LJEPOTA NEK TVOJA BOLI"
buky1
Legenda
Legenda

PostPostao/la akarlovic » 30 ožu 2007, 09:28

Da, vjerojatno je to točno. Mi koji nemamo ljepe oči stavljamo cvikere (one za sunce) 8) ili platimo carinu koja najčešće iznosi kao i ta pečenka. Pečenku radije pojedemo u dobrom društvu :twisted:
Svatk dakle može "preko meje" sa papirima uvoziti. O iznosu samo ovisi na koji način ide dalja procedura dal se plača na "meji" ili treba ići na carinjenje.
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ekomedo » 30 ožu 2007, 10:12

Eh, ukratko, nema više uvoza iz Slovenije, zašto? - Ekomedo kupio sve što je u Sloveniji bilo sa eko certifikatom!
Ali ispalo je cjenovno ovako - 158 kg bruto (sa kutijama) - 1295 € + 4066,09 kn za PDV, špediciju, carinjenje , prijevoz do Zagreba...

Uvoz je moguć samo na taj naćin - apsolutno legalno i transparentno inače ne priznaju (inspektori) ekocertifikat! Nisam se interesirao za uvoz kao fizička osoba, premda sam i kao OPG fizička osoba.

Medex za sada nema u planu uvoziti ekološke satne osonove tako da će trebati pronaći dobavljeća iz Njemačke... 123
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

PostPostao/la kristijandubravac » 07 ruj 2008, 00:46

jel u ovim eko osnovama ima parafina
kristijandubravac
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ekomedo » 07 ruj 2008, 20:54

Naravno da u eko satnim osnovama nema parafina - premda ti sigurno imaš drukčije podatke (---)
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la kristijandubravac » 07 ruj 2008, 22:17

dobro onda parafina ima na tvojim košnicama pa te dođe na isto mješung je mješung ako smeta u osnovama onda smeta i u košnici
kristijandubravac
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ekomedo » 07 ruj 2008, 22:27

kristijandubravac je napisao/la:dobro onda parafina ima na tvojim košnicama pa te dođe na isto mješung je mješung ako smeta u osnovama onda smeta i u košnici

Parafinirao sam samo prve godine (59 nastavaka) (a činjenicu da sam prvo napučio parafinirane košnice pčelama a tek onda zvao inspektora platio sam prijelaznim razdobljem u trajanju 3 (tri) godine!) i te nastavke sada koristim isključivo u vrcaoni i u skladištenju sača. Premda sam i onako primjetio da se parafinirani nastavci u nekim aspektima ponašaju negativno za pčele izlučio sam ih iz pčelinjaka prvenstveno upravo zbog razloga na kojeg i ti aludiraš svojim postom :wink:
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la kristijandubravac » 07 ruj 2008, 22:30

pa kako ti se to moglo desiti sječam se da si bio strogo zagrijan i uvjeren da je parafiniranje doboro.stoga izvuci pouku iz ove predhodne rečenice thirsty
kristijandubravac
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la zarkodj » 10 ruj 2008, 06:18

Kako se to ekološki pčelari ako uvezeš iz N. Zelanda vosak koristiš eko akaricide i onda jednog dana vidiš pored svog pčelinjaka kamion pčela koje su već zatrovane i nakrkane antibiotikom i uz to ih komšija malo po danu prihranio medom pa tvoje pčele neke malo slabije opljačkaše.
Žarko Đorđević , Bač ,Srbija
zarkodj
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la ekomedo » 10 ruj 2008, 18:31

zarkodj je napisao/la:Kako se to ekološki pčelari ako uvezeš iz N. Zelanda vosak koristiš eko akaricide i onda jednog dana vidiš pored svog pčelinjaka kamion pčela koje su već zatrovane i nakrkane antibiotikom i uz to ih komšija malo po danu prihranio medom pa tvoje pčele neke malo slabije opljačkaše.

Zato eko pčelar niti jednog dana ne vidi ispred/pored svojeg eko pčelinjaka "kamion" nakrkanih, zatrovanih slabašnih,"komšijinih" pčela!!!
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Natrag na EKOLOŠKO PČELARSTVO

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.