KAKO POSTATI EKOLOŠKI PČELAR?

Razgovori vezani o ekološkom pčelarstvu

Re: KAKO POSTATI EKOLOŠKI PČELAR?

PostPostao/la ekomedo » 17 lis 2014, 21:13

Mrkva, od kud si ? Jucer/danas si se pojavio i vec si zaradio batinu!
Ne seri da smo nas dvojica isti , jer nismo i nikada necemo biti. Moj vosak i med je svake godine u Njemackoj na analizama za rezidue,... a tvoj se analizira prstom u bacvu pa u usta. Ne seri.
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

PostPostao/la medun-vučko » 17 lis 2014, 21:36

Red Bull daje ti krila :-D :-D :-D :-D :-D
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la kristijandubravac » 17 lis 2014, 21:42

ekomedo je napisao/la:Mrkva, od kud si ? Jucer/danas si se pojavio i vec si zaradio batinu!
Ne seri da smo nas dvojica isti , jer nismo i nikada necemo biti. Moj vosak i med je svake godine u Njemackoj na analizama za rezidue,... a tvoj se analizira prstom u bacvu pa u usta. Ne seri.

a tko ti valja vosak :?: 8)
kristijandubravac
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ekomedo » 17 lis 2014, 21:55

Vosak mi valja jedan gospodin iz Zupanje. Covjek od povjerenja! :lol:
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la medun-vučko » 17 lis 2014, 22:04

Perje vam viri iz nosa kicoši 8)
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la Goldi » 17 lis 2014, 22:52

ekomedo je napisao/la: Moj vosak i med je svake godine u Njemackoj na analizama za rezidue,

I kakvi su rezultati bili predprošle sezone kad su ti pčele bile smještene na G. polju, udaljene pedesetak metara od autoceste, pile vodu iz lagune za pročiščavanje otpadnih voda s autoceste, donosile katram umjesto propolisa iz asfaltne baze udaljune dvestotinjak metara od pčelinjaka, skupljale prašinu umjesto peluda iz obližnjeg kamenoloma,...
Jesu li ti njemci precizni i pedantni kako se priča?
Pozdrav!
Goldi
Majstor
Majstor

PostPostao/la ekomedo » 17 lis 2014, 23:20

Da pcele su bile na losem mjestu ali ipak ti se metar jako pokvario.
Na srecu nije bilo nesto meda u tim nukleusima pa su njemcima uredjaji za detekciju rezidua ostali suhi.
Srecom povjerenik mi je za sljedecu godinu osigurao vrhunsko mjesto usred Kamenjaka pa se vise nece ponoviti ona epizoda.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la medun-vučko » 18 lis 2014, 17:40

Daj nepizdi dobio si eskluzivu :-D :) :-D :-D di smrdi tu ima.
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la dadaas » 19 lis 2014, 09:31

Pročitao svih 6 stranica i nista konkretno, samo svadja sto neeko pcelari nemaju eko med.

Rjesenje je jednostavno, provjera meda na institutu koji prati sve sto se nalazi u medu. Ako neeko pcelari zadovoljavaju, neznam zasto bi njihov med bio neeko ako je isti kao eko?
Isto vriejdi i obrnuto ako eko pcelari ne zadovoljavaju nemogu imati eko med.

Ja isto pokušavam biti EKO pcelar. Ali ne eko po zakonu da mogu prodavat po 50 kuna ili sto god, nego eko po mojoj procjeni. Ocu reci, da imam sve normalno kosnice osim ne spricam s kemikalijama. I vec sam platio jedan ceh ove godine.

Pa me zanima kako eko pcelari tretiraju protiv varoe tijekom cijele godine?
dadaas
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la cmelec » 19 lis 2014, 10:12

dadaas je napisao/la:Pročitao svih 6 stranica i nista konkretno, samo svadja sto neeko pcelari nemaju eko med.

Rjesenje je jednostavno, provjera meda na institutu koji prati sve sto se nalazi u medu. Ako neeko pcelari zadovoljavaju, neznam zasto bi njihov med bio neeko ako je isti kao eko?
Isto vriejdi i obrnuto ako eko pcelari ne zadovoljavaju nemogu imati eko med.

Ja isto pokušavam biti EKO pcelar. Ali ne eko po zakonu da mogu prodavat po 50 kuna ili sto god, nego eko po mojoj procjeni. Ocu reci, da imam sve normalno kosnice osim ne spricam s kemikalijama. I vec sam platio jedan ceh ove godine.

Pa me zanima kako eko pcelari tretiraju protiv varoe tijekom cijele godine?

Pozdrav kolega
Amitraz "light" lagani op.prev.bok
cmelec
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la medun-vučko » 19 lis 2014, 10:14

12%
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la dadaas » 19 lis 2014, 12:16

Hahaha, neznam jel se salite ili...?

No ako se ne salite, gdje ste pobogu kupiti amitraz? Zar nije zabranjen u EU?
dadaas
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la cmelec » 19 lis 2014, 12:52

dadaas je napisao/la:Hahaha, neznam jel se salite ili...?

No ako se ne salite, gdje ste pobogu kupiti amitraz? Zar nije zabranjen u EU?

Pozdrav pajdaš
U EUROPI NIJE ZABRANJEN! I u pola Europe ga koriste! A što se tiče nabave, ima ga kod naših susjeda: A Naši zakonodavci ga NE ZABRANJAJUJU NEGO GA NE DOZVOLJAVAJU. E sad ga jebi! EU norme dopuštaju 200 ppb u kili meda!bok
cmelec
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la dadaas » 19 lis 2014, 16:16

Huh, nisam mislio da se moze naci i u medu. Kak dodje u med ako se dimi kad se med ne uzima? Citam da ste sad dimili, pa taj med ce one pojesti, kako onda dodje u med?

htio sam naci od cega se tvori taj Amitraz no nasao sam samo da je banned u europi, e sad kako i u kojem smislu neznam.

No svejedno nebi se igrao s amitrazom, jer izbjegavam i neke svakodnevne namirnice koje svi ljudi jedu, pa da sad trosim amitraz nema smisla. A i citam da je jako opasno kod rukovanja njime, da ne plasim s cim je sve ne povezan taj amitraz...
dadaas
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la ekomedo » 20 lis 2014, 01:34

Nekim ljudima nista nije sveto i nista nije zabranjeno. Za njih pojam "demokracija" znaci da si uzimaju za pravo lagati, blatiti i izmisljati a sve u cilju hranjenja njihovih bolesnih ega, pokusaja eliminacije kompleksa manje vrijednosti, nedostataka u visini i duljini, .... Zalosno i jadno.
Premda se isti nadaju da eko pcelari koriste otrove kao i oni moram ih razocarati- eko pcelari ne koriste bojne otrove niti po danu niti po noci. Nismo isti! No pasaran!!!! Badava Vam svi klipovi koje nam bacate pod noge.
Znam da sam nemocan jednako kao i svaki drugi pojedinac kada je suocen sa bijesnom ruljom koja snagu crpi iz kolektivnog ludila ali svejedno sam dovoljno lud pokazati im barem srednji prst prije nego me lincuju. Zato ruljo - evo Vam srednji prst. :twisted:
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Prethodna

Natrag na EKOLOŠKO PČELARSTVO

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.