I

Razgovori vezani o ekološkom pčelarstvu

I

PostPostao/la Ljekovita BEEljčica » 14 sij 2009, 05:13

Zadnja izmjena: Ljekovita BEEljčica; 22 ožu 2009, 02:01; ukupno mijenjano 3 put/a.
Srdačno vas sve pozdravljam. Ljekovita BEEljčica, NEKA RASTE...
Ljekovita BEEljčica
Poznato lice
Poznato lice

Re: CCD ili smo za to kao civilizacija sami krivi!?

PostPostao/la DBhappy_mamma » 14 sij 2009, 13:32

Ljekovita BEEljčica je napisao/la:Kaj se tiče CCD : moje je mišljenje da je došlo do kolapsa imunog sustava u pčela od niza uzroka a glavni je PESTICID-I i INSEKTICID-I. ( pa dajte vi ljudi jedite čajnu žlicu tih otrova dnevno pa da vas vidim kakvo će vam potomstvo biti???)
CCD je nastao još 30-ih godina ali sada je počeo ubirati danak... Dali se ko pitao gje su nestale gusjenice ili gliste kojih sam ko dijete u pijsku od 2m2 našla barem 10 kom dnevno znači 300 mjesečno itd. Njih nitko ne broji jer ni nema direktne zarade na njima, naravno imaju NPK da im hrani usjeve. ( moš mislit da biljka treba fosfor??? valjda da osvijetli put drugoj generaciji pčela koje budu počele raditi noću, jer svijetlosnim zagađenjm stvaramo i noćnu smjenu) hehe
No vratimo se pčelama s obzirom da su znanstvenici secirajući uginule pčele otkrili da nemaju uopče razvijen probavni trakt i u njemu neprobavljenu pelud, do kojeg zaključka dolazite? Ili kad su dokazali da je pč. otišavši na pašu zaboravila put natrag u košnicu - alzheimerovu bolest kod ljudi uzrokuje povišena razina amiloidnih proteina,.
Jedino što nas sad može spasiti je ekologija na kučnom pragu (svako neka u svom dvorištu počne), ne mislim sa dobivanje papira i markica, nego MISLITI ZDRAVO I PRIRODNO!

Danas je osvanuo lijep zimski dan,bez obzira na opasnu poledicu,snijeg i sve ostalo....Zima je,to je normalno za ovo doba.
Ali to me ništa ne može spriječiti da Vam uputim toplu dobrodošlicu na ovaj forum,te iskreno zadovoljstvo potaknuto Vašim načinom razmišljanja koji ste napisali u vašim postovima,mišljenjima koje i ja sama zastupam.

Vaš stav,mišljenje umnogoćemu će dobro doći ovdije, jer ovo je i mjesto iz kojeg trebaju odlaziti impulsi poput vašeg.

Dijelić dobroga učinjen za dobrobit prirode biti će višestruko vraćen po principu akcije-reakcije.

Još jednom ,DOBRODOŠLI!

mama Sanja
BANIRAN KORISNIČKI RAČUN - TRAJNO!!! Razlog: Dupli korisnički račun ...
DBhappy_mamma
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la zvones » 14 sij 2009, 16:31

Prethodni postovi mi zaista pokazuju koliko su na ovom forumu nedostajale žene.U svojim napisima unosite
osjećajnost,koja nama ćesto nedostaje.Uz podršku vašim stavovima želim i ja dobrodošlicu BEEljčici!
zvones
Guru
Guru

PostPostao/la Ljekovita BEEljčica » 20 vel 2009, 17:32

Molim vas sve ako imate repliku, prvo pažlivo i temeljito pročitajte tekst, da ne bismo opet sketali sa teme, molim lijepo. Hvala.
Jako važne i nužne riječi za čvijeka, dok dangube samo bacaju isprazne fraze.
Zadnja izmjena: Ljekovita BEEljčica; 12 ožu 2009, 02:05; ukupno mijenjano 1 put/a.
Ljekovita BEEljčica
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Seded1 » 20 vel 2009, 19:57

To su priče o dobru i zlu .Svi mi pčelari smo ZA prirodu i što prirodnije pčelarenje i tako i radimo.Problem je što krupni kapital to ne zanima .Profit je sve,o posljedicama se razmišlja samo ako se mora.SAD je najjači ekonomski i tehnološki i neznam kako sve ne i pčele ih napuštaju .Pročitaj "SJEME ZLA" William Engdahl,zanimljivo.
Seded1
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la Ljekovita BEEljčica » 20 vel 2009, 20:09

nego stvarno početi osjećati i odašiljati ljubav i zahvalnost.
Zadnja izmjena: Ljekovita BEEljčica; 12 ožu 2009, 02:06; ukupno mijenjano 1 put/a.
Ljekovita BEEljčica
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la DBhappy_mamma » 20 vel 2009, 20:29

Seded1 je napisao/la:To su priče o dobru i zlu .Svi mi pčelari smo ZA prirodu i što prirodnije pčelarenje i tako i radimo.Problem je što krupni kapital to ne zanima .Profit je sve,o posljedicama se razmišlja samo ako se mora.SAD je najjači ekonomski i tehnološki i neznam kako sve ne i pčele ih napuštajuPročitaj "SJEME ZLA" William Engdahl,zanimljivo.

G.Seded1 ,slažem se sa Vašim tekstom,naime sa onim što sam podebljala.
Rečenica "To su priče o dobru i zlu.",nekako mi nije sjela,jer sam mišljenje da bi za riječ "priča" bila adekvatnije riječ
BORBA,jer bi ona dala konačnost Vašoj replici,jer samim time da ste za prirodu implicira da ste optimist,te da vjerujete u pobjedu (ta i sami se borite za dobro).

Moć dobroga uvijek je snažnija od moći ne-dobrog, moć svijetla je jača od
moći tame, moć znanja je jača od moći neznanja

mama Sanja
DBhappy_mamma
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Seded1 » 20 vel 2009, 21:14

Nećemo mi ovaj svijet promjeniti,u to možeš biti sigurna.Možeš samo raditi na sebi ,vjerovati u ono što radiš i to je sve.Pobjede nema .Možemo pričati o borbi za golu egzistenciju i to su borbe većine ljudi .
Seded1
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la DBhappy_mamma » 20 vel 2009, 21:29

Seded1 je napisao/la:Nećemo mi ovaj svijet promjeniti,u to možeš biti sigurna.Možeš samo raditi na sebi ,vjerovati u ono što radiš i to je sve.Pobjede nema .Možemo pričati o borbi za golu egzistenciju i to su borbe većine ljudi .

Daj,Sedede1 kakvo je to raspoloženje i nevjerovanje :?:

Pobjede ima !

Vlč.Zlatko Sudac je rekao prilikom duhovne obnove u Betaniji,kojoj sam i ja hvala Bogu bila nazočna:
Ovo malo dobrih ,plemenitih ljudi,ako udruže snage ,zdušno se moleći i zajednički djelujući mogu pobjediti ovo silno zlo koje se nadvilo nad nas.

JA VJERUJEM!!!

Pozdrav svim ljudima koji vjeruju i onima koji će povjerovati!!!

mama Sanja
DBhappy_mamma
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Ljekovita BEEljčica » 20 vel 2009, 22:59

Nema borbe, Draga Sanja kad spomeneš rieč borba na nju se automatski veže rat, jedina borba koja se na svijetu treba nastaviti odvijat je u nama samima ( koju Bagavat Gita opisuje, i sve svete knjige), protiv bilo kakvih misli o zlu, rivalstvu, natjecanju, jer u svakoj borbi postoji pobjednik i poraženi a to nije dobro. Trenutno možda ne posjedujem riječi za zorno objašnjenje ali nema pobjednika. (jer bi tada postojali i poraženi, a to uzrokuje patnju, a to vodi ka ...)
Zadnja izmjena: Ljekovita BEEljčica; 12 ožu 2009, 02:07; ukupno mijenjano 2 put/a.
Ljekovita BEEljčica
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la DBhappy_mamma » 20 vel 2009, 23:25

O.K. Ja sam rekla da sam od onih koji VJERUJU.

ISPRAVAK navoda :oops:

Ja vjerujem da je LJUBAV najveličanstvenija ,ja vjerujem u MIR,ja vjerujem u DOBRO!!!
Ja vjerujem u BOGA!
Ja sada VJERUJEM da će naša djeca živjeti na PUTU ISTINE I LJUBAVI.

mama Sanja
DBhappy_mamma
Poznato lice
Poznato lice

Re: I

PostPostao/la Ljekovita BEEljčica » 17 lip 2010, 00:43

[video]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_kRr1_ipFBw&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_kRr1_ipFBw&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=_kRr1_ipFBw&feature=related[/video]

tako se pčelari....

a saznati ćete zašto nestaju pčele....slika
Ljekovita BEEljčica
Poznato lice
Poznato lice

.

PostPostao/la cirab10 » 21 pro 2011, 18:33

.
ne čini drugima što ne želiš da drugi čine tebi
cirab10
Guru matica
Guru matica

Natrag na EKOLOŠKO PČELARSTVO

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.