EKOLOŠKO PČELARSTVO postoji li to???

Razgovori vezani o ekološkom pčelarstvu

EKOLOŠKO PČELARSTVO postoji li to???

PostPostao/la Ljekovita BEEljčica » 23 sij 2010, 11:30

Lijepe vam bile misli i vaše nastojanje, dobri ljudi.

Tako se možemo boriti... potpišimo dajmo svoj glas za svoju i naše dijece zdravu budučnost ->
http://www.gopetition.com/online/32815/sign.html

Ovom peticijom tražim ljude da se pobune i iskoriste pravo glasa, protiv legaliziranog genocida Codexa Alimentariusa.

Što je zapravo Codex Alimentarius?
Codex Alimentarius je skup pravila za regulaciju poljodjelstva i potpunu kontrolu hrane od sjemena do konačnog proizvoda. Pokušat ću na što jednostavniji način napisati što znači njegova primjena.
- Pod Codexom više nije potrebno označavati životinje koje su genetski promijenjene, što je do sada bilo obavezno.
- Povrće i sjeme bit će izloženo zračenju. Trenutačno se to radi samo kod sjemenja i povrća koje mora dugo putovati, kako bi ostalo što duže svježe. Pod Codexom će to biti obavezno za sve životinje.
- Uvođenjem Codexa će sve životinje, koje se uzgajaju za hranu ili mlijeko, morati dobivati Monsanto hormon rasta i Monsanto antibiotike. Kompanija Monsanto je najveći proizvođač genetskih uzgojenih životinja na svijetu. (Vrlo podla, jedna od najpodlijih kompanija.)

Ako se ostvare sve crne slutnje, u roku od 10 godina na policama u trgovinama imat ćemo samo genetski uzgojenu hranu, a organske, ekološke i biološke neće više biti. Seljaci će svake godine morati kupovati sjeme od Monsanta, a njihovo sjeme ima ugrađen gen koji sprječava daljnje razmnožavanje. Drugim riječima, ne proizvode sjeme, te seljaci moraju svake godine iznova kupovati sjeme. Naravno, od Monsanta

Potpišite peticiju, potpišite pravo na život, nekontroliran od strane kompanija, koje na nama žele zaraditi!!

Pomažući ovoj peticiji pomažete sebi,svojoj djeci i unucima!

Više o tome na - > http://www.gopetition.com/online/32815.html
Srdačno vas sve pozdravljam. Ljekovita BEEljčica, NEKA RASTE...
Ljekovita BEEljčica
Poznato lice
Poznato lice

Re: EKOLOŠKO PČELARSTVO postoji li to???

PostPostao/la rradosevic » 21 vel 2010, 09:47

http://www.youtube.com/watch?v=d-lWxE1G ... re=related

Ukratko - prikazana ekološka proizvodnja meda u Mehiko. Med proizveden na prikazan način postiže bolju cijenu i izvozi se u sve dijelove svijeta.
Ono što mene muči su dvostruka mjerila i pravila.
U jednom trenutku hvale se kao da su čak i vrcaljku od inoxa kupili. Ako je takav med dobar i prolazi u Španjolskoj - ne vidim razloga čemu tolika prepucavanja i izmišljotine kod nas.
Kod nas najneupućeniji i najneopremljeniji konvencionalni pčelar drži bolju higijenu meda od meksičkog najekološkijeg.

Ili je možda uvođenje pojma ekološke proizvodnje u pčelarstvu itako zgriješena stvar i prodavanje magle :???: :???: :???:
Viribus unitis!
rradosevic
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Brle » 21 vel 2010, 22:14

rradosevic je napisao/la:http://www.youtube.com/watch?v=d-lWxE1GqEs&feature=related

Ukratko - prikazana ekološka proizvodnja meda u Mehiko. Med proizveden na prikazan način postiže bolju cijenu i izvozi se u sve dijelove svijeta.
Ono što mene muči su dvostruka mjerila i pravila.
U jednom trenutku hvale se kao da su čak i vrcaljku od inoxa kupili. Ako je takav med dobar i prolazi u Španjolskoj - ne vidim razloga čemu tolika prepucavanja i izmišljotine kod nas.
Kod nas najneupućeniji i najneopremljeniji konvencionalni pčelar drži bolju higijenu meda od meksičkog najekološkijeg.

Ili je možda uvođenje pojma ekološke proizvodnje u pčelarstvu itako zgriješena stvar i prodavanje magle :???: :???: :???:

Hehe, fakat, i rosfrajnu vrcaljku imaju... A med transportiraju u karnisterima od ivasola....
www.opg-brlekovic.hr
Brle
Guru
Guru

PostPostao/la dampilj » 19 lis 2010, 16:33

prodavanje magle .
dampilj
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la ivana » 30 pro 2010, 19:22

čemu velik broj pčelara stavlja na leto ili na nekoj udaljenosti od košnice
kore od limuna, naranđe, čemu onda one pogače a oni koji imaju kvalitetan
med (ekološki) na otkupu im se svrsta u najgoru klasu
ivana
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la obpoljgo » 02 vel 2011, 11:30

pozdrav,
ekološko pčelarstvo kod nas je pod sadašnjim zakonskim okvirima koji su na snazi čista prevara i način izvlačenja novaca iz proračuna koji bi se negdje mogli konstruktivnije potrošiti i to će biti tako sve dok se ne uvede analiza meda kao glavni kriteruj kojom će se dokazati da med ne sadrži , dakle 0,0 zabranjenih tvari a ne u okvirima zakonski dopuštenih granica kao što je sada, onda će i moj konvencionalni med moći biti eko.
Jednom sam na sajmu u Gudovcu pitao članicu jedne eko udruge kako kontroliraju da eko pčelari ne koriste nedozvoljene lijekove a ona mi je odgovorila " na povjerenje" a ja sam je pitao jer zna onaj vic kako je Muju u Londonu krenula karta kad je shvatio da englezi kartaju na povjerenje .
obpoljgo
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la lonac » 02 vel 2011, 12:10

Sav nas med i pcele su eko!
Svaki lijek ima neke antibiotike i nije na prirodnoj bazi, a samim time to više nije 100% eko. Onaj tko ne izlijeci pcele u jesen (jer mora "ko fol" bit eko) taj u proljece ima sva eko mrtva društva.

Isto tako, ko da pčela zna što je eko. Može ići na cvijet koji je šprican, ili prirodu zagađenu od nekih tvornica...i šta je tu onda eko?

Isto pitanje može biti jel eko med isto što i eko nektar - gledano na vrcanje, odnosno postotak vlage - dali su pčele zatvorile saće?

EKO pčelarstvo = mazanje oči i mužnja para.
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste.
lonac
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la ekomedo » 02 vel 2011, 18:10

Svatko ima pravo na svoje mišljenje, jer mišljenje (misao) nam nitko ne može i ne smije oduzeti. Ali kada netko ovako pljuje po meni, mojim pčelama, mojim principima, mojem moralu. Kada me ovako javno, a bez ikakvih dokaza ili osnovane sumnje netko proglasi kriminalcem, prevarantom...ja mogu ....ništa doli moliti Boga da im oprosti ,jer neznaju što čine.
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

PostPostao/la erasmus1 » 10 ožu 2011, 16:07

:-D Pozdrav svima, jer sam najnoviji od najnovijih. Pčelar hobist koji se bavi pčelarstvom, vjerovali ili ne - zbog zdravlja. Nikada ne tvrdim da sam 100% - eko, ali nastojim to biti. Uvjeren sam da svi tomu trebamo težiti. Naivno je vjerovati da će neki profesionalni pčelar u svemu zadovoljavati eko- standarde. Pa ipak takvih ljudi ima i svaka im čast. Samo bez kontrole, uglavnom će to biti prodavanje magle.
Naši pčelari žele da im se prizna kvaliteta. Po meni je jedini put do toga da svaki med koji se nalazi na policama u trgovinama obavezno mora zadovoljavati standarde zdravog meda.
Drugi korak je promidžba takve kvalitete kod nas i u razvijenom svijetu, a treći visoka cijena meda.
Samo što smo mi jaaako daleko do takvog pristupa, pa će i dalje njemački med, uvezen iz Kine stajati 15 eura, a naš 5 eura.
Pa mi nemamo za večinu namirnica drugu kontrolu osim roka trajanja, osim mesa, dakako, koje nema rok trajanja he, he :twisted: .
erasmus1
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la podravina » 07 tra 2011, 16:45

Postojalo je...Pčele se liječilo zadimljavanjem, palila se suha gljiva guba. Pesticida, herbicida i ostalih -cida nije bilo. Med se vrcao kad je doista bio zreo, količine nisu bile velike ali su bile dovoljne.
Sve više se mladih ljudi okreće permakulturi i biološkoj poljoprivredi pa je tu nada i za pčele. Ako i vas zanima zokret prirodi i razmišljate o napuštanju grada i selidbi na selo u blizini Zagreba, javite se! Ima mjesta i za vaše pčele.
podravina
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la Pčelavi » 26 ruj 2011, 20:50

Eko pčelarstvo ne samo da postoji nego je i način života. Najčešće nije na 100 košnica, već na samo nekoliko. Isto tako, zajednice često stradaju. U večini je to "only for my family" količina. Znam da neki to ne mogu nazvati pčelarenje, gubici su česti, no i u pletarama su nekad gušili pčele zbog meda, pa je to bilo normalno.
Pčelavi
Poznato lice
Poznato lice

.

PostPostao/la cirab10 » 21 pro 2011, 19:06

.
Zadnja izmjena: cirab10; 05 pro 2012, 12:53; ukupno mijenjano 1 put/a.
ne čini drugima što ne želiš da drugi čine tebi
cirab10
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la ekomedo » 21 pro 2011, 20:28

cirab10 je napisao/la:
ekomedo je napisao/la:Svatko ima pravo na svoje mišljenje, jer mišljenje (misao) nam nitko ne može i ne smije oduzeti. Ali kada netko ovako pljuje po meni, mojim pčelama, mojim principima, mojem moralu. Kada me ovako javno, a bez ikakvih dokaza ili osnovane sumnje netko proglasi kriminalcem, prevarantom...ja mogu ....ništa doli moliti Boga da im oprosti ,jer neznaju što čine.

lijep pozdrav drago mi je što pokušavaš proizvest što zdraviji proizvod i to je za svaku pohvalu svima bi nam trebao biti to cilj.
no nameče se jedno pitanje, nije li uzalud tvoj trud, kad u košnicu staviš sače osnovu, pitaj boga sa čime prije sve tretirano, kad ste ove godine košnice tretirali sa sredstvom iz državne potpore.
dragi moj ekomedo oni koji ti proizvod nadgledaju, prešli su te pa ti si njhov sluga pokorni, samo ti novac crpe, ne prodaješ ti maglu, nego oni valjda su ti to kolege pčelari htjeli reči.
ti samo nstavi raditi po svome, po nahođenju tvoje duše i želje da daš što bolji i zdraviji proizvod pusti certifikate papir pdnese svašta. lijep pozdrav i samo naprijed u zdravom proizvodu je budučnost :idea: :idea: :idea: :) :) :-D :-D

Svatko ima pravo na svoje mišljenje, jer mišljenje (misao) nam nitko ne može i ne smije oduzeti.

Kao ni mogučnost da kupimo satnu osnovu sa eko certifikatom (3x skuplju) , uvezemo timol, koristimo mliječnu, oksalnu, mravlju...pozdrav.
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

.

PostPostao/la cirab10 » 21 pro 2011, 23:39

.
Zadnja izmjena: cirab10; 05 pro 2012, 12:53; ukupno mijenjano 1 put/a.
cirab10
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la ekomedo » 22 pro 2011, 18:03

Čitanje je svakako dobrodošlo, razmjena teoretskih postavki jako korisno, ali ipak, upražnjavanje i eksperimemtiranje - višegodišnje , puno je efikasnije- relevantnije i svrsishodnije.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

.

PostPostao/la cirab10 » 22 pro 2011, 19:28

.
cirab10
Guru matica
Guru matica

Natrag na EKOLOŠKO PČELARSTVO