Ekološko pčelarenje i neljudsko ponašanje

Razgovori vezani o ekološkom pčelarstvu

Re: Ekološko pčelarenje i neljudsko ponašanje

PostPostao/la osibar » 04 lis 2009, 21:09

ekomedo je napisao/la:Svečenik, svečenik. Upravo pišem kršćansku verziju "Sotonskih stihova" icon_e_sad

Nemoj se ljutiti !
Inače čitam tvoje teme,ali ovde si puno napisao i pisao,ali sam te malo i ništa skužio.Šta si u stvari tio reči?Ko pravi svečenik.
Kad napišeš knjigu javi da je prvi počnem čitati jer ako ne uspijem svatiti šta je književnik tio reči,da mi pomogneš.
OK hehe thirsty
osibar
Legenda
Legenda

PostPostao/la ekomedo » 05 lis 2009, 17:09

thirsty
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

PostPostao/la drago1 » 06 lis 2009, 03:54

Evo da se i ja malo uključim na ovu eko temu koju je počeo pisati Obpoljgo dana 21.02.2006. a počelo je tekstom Krniću i još nekim ekološkim pčelarima. Osobno poznam g. Krnića i njegovu lokaciju EKO pčelinjaka pa se onda pitam tko tu koga voza. Dobro se zna na kojoj udaljenosti mora biti eko pčelarstvo od prometnice. Njegov prvi susjed u neposrednoj blizini ŠPRICA voćnjak, najvjerojatnije ne sa čistom vodom i ima tu još možda nekih stvari koje nebi išle u prilog riječi EKOLOŠKO ali mislim da je to izmišljeno samo da se lova TUČE a ne da je to baš ono EKO. Naše EKO je još daleko od EKO jer tu ne postoji dobra kontrola koja bi imala zadaću da više puta na godinu pregleda dali se sve radi po propisima. Nebih dalje duljio iako bih imao još puno toga na ovu temu za reći ali ne volim da se nekom zamjerim jer ljudi smo i svatko se snalazi kako ZNA i UMIJE.
Pozdrav
Drago
drago1
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la segrt » 06 lis 2009, 09:57

Čitajući prethodne postove vidim da se situacija užaruje i ide u krivom smjeru. Ono što sam ja zaključio iz svega ovog jeste da i dalje kod nas vlada situacija ZAVADI PA VLADAJ. Daleko od toga da nam trebaju i eko i ne eko pčelari, ali svi moramo priznati da i kod jednih i kod drugih ima ljudi koji koriste situaciju da svoj loš proizvod (med, propolis, pelud itd. itd) plasiraju na tržište i time ugroze ugled pčelara uopće. Svi mi jako dobro znamo da kupci neće reći pčelar taj i taj, imenom i prezimenom prodao mi je industrijski med, nego će reći kupio sam med od pčelara koji ima pčele i on me zaj....! Mislim da bi bilo najbolje pojačati kontrole pčelinjaka, pašna mjesta i onda će situacija biti puno bolja. Samo nikada nećemo moći izbjeći da i kod jednih i kod drugih nebude propusta, kao i onih koji će varati. Svakao treba težiti tome da se takve stvari svedu na minimum ili da se javno saznaju imena tih i takvih pčelara. Uvijek se govorilo da su dvije glave pametnije nego jedna, pa prema tome drage kolege glave skupa i bit ćete pametniji i jači.
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.
segrt
Legenda
Legenda

PostPostao/la osibar » 06 lis 2009, 11:00

Podržavam Segtrovu izjavu u potpunosti.

OSIBAR.
osibar
Legenda
Legenda

PostPostao/la Buronja » 30 srp 2016, 10:43

obpoljgo je napisao/la:Krniću i još nekim ekološkim pčelarima!
Ako ste se odlučili pčelariti po sistemu manje meda i rada a više para od naivnih potrošača to je Vaš problem,dokazivanje ekonomske isplativosti takovoga pčelarenja je Vaš problem,ali ako nemožete a nemožete dokazati činjenićno imenom i prezimenom da je Vaš med bolji od meda nas ostalih pčelara kranje je degutantno da svoj med propagirate tako da pljujete po našem medu optužujući nas da naš med sadrži antibiotike ,teške metale ,šečer i neznam što sve ne a da za takove tvrdnje nemate i ne podastirete dokaze.
Pitam Vas čime možete dokazati da ne koristite klasične ljekove jer udruge ekološke koje bi Vas trebale nadzirati za to nemaju drugog mehanizma osim
na povjerenje, a vjerovatno smo svi čuli onu priću kako je Muji krenula karta kad je čuo da Englezi kartaju đentlmenski na povjerenje.
Ne zaboravite da i naš med pri izlasku na tržište prolazi iste analize i zakonske okvire kao i Vaš. :x :x :x :x :x :x

pOTPUNO SE SLAŽEM!
Buronja
Buronja
Guru radilica
Guru radilica

Re:

PostPostao/la Buronja » 30 srp 2016, 10:45

STING je napisao/la:A tek izjava imenovanog kako u ekološkom pčelarenju nema nozemoze! Nažalost oni koji bi ih trebali kontrolirati još neznaju niti "obično" pčelarenje. Glavna razlika između "ekološkog" i klasičnog pčelarenja je pozicija na kojoj su pčele.
Nekoliko pitanja "ekopčelarima": vosak, matična, mrežica, čavli, deklaracija za boju. Neću pojašnjavati, znaju oni dobro o čemu se radi. Budimo prvo pošteni klasični pčelari, pa ćemo onda vrlo brzo i lagano postati "ekopčelari. Hrvatski kupci troše u prosjeku vrlo malo "običnog" meda, pa valjda ne misle da će navaliti na "ekomed". Važnije je biti u dobrim odnosima s činovnicima koji jamče da ste "ekopčelar" nego proizvoditi "ekomed".

pAMETNA RIČ UVIK VRIDI
Buronja
Buronja
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ekomedo » 30 srp 2016, 13:21

Buronja prijatelju, drago mi je da se brineš ali stvarno ne trebaš jer....ja sam Ti prijatelju moj sve bliže i bliže.... a ponio sam i vriću (da nam ne bude hladno u velebitskim noćima) :twisted: :twisted:
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la Buronja » 31 srp 2016, 11:07

drago1 je napisao/la:Evo da se i ja malo uključim na ovu eko temu koju je počeo pisati Obpoljgo dana 21.02.2006. a počelo je tekstom Krniću i još nekim ekološkim pčelarima. Osobno poznam g. Krnića i njegovu lokaciju EKO pčelinjaka pa se onda pitam tko tu koga voza. Dobro se zna na kojoj udaljenosti mora biti eko pčelarstvo od prometnice. Njegov prvi susjed u neposrednoj blizini ŠPRICA voćnjak, najvjerojatnije ne sa čistom vodom i ima tu još možda nekih stvari koje nebi išle u prilog riječi EKOLOŠKO ali mislim da je to izmišljeno samo da se lova TUČE a ne da je to baš ono EKO. Naše EKO je još daleko od EKO jer tu ne postoji dobra kontrola koja bi imala zadaću da više puta na godinu pregleda dali se sve radi po propisima. Nebih dalje duljio iako bih imao još puno toga na ovu temu za reći ali ne volim da se nekom zamjerim jer ljudi smo i svatko se snalazi kako ZNA i UMIJE.
Pozdrav
Drago

Čovik zna što piše .
Piše istinu .
Buronja
Buronja
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ekomedo » 31 srp 2016, 16:13

Čovjek insinuira i piše neprovjerene stvari a Tebi treba nešto, bilo što , pa i laž ako treba, da bi si barem malo umirio savijest....očito se ovijeh dana po čelam poliva bojnim otrovima samo takvim :twisted:
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la Buronja » 31 srp 2016, 16:29

ekomedo je napisao/la:Čovjek insinuira i piše neprovjerene stvari a Tebi treba nešto, bilo što , pa i laž ako treba, da bi si barem malo umirio savijest....očito se ovijeh dana po čelam poliva bojnim otrovima samo takvim :twisted:

Konvencionalni javno ekopčelari tajno! :wink:
Buronja
Buronja
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ekomedo » 31 srp 2016, 17:01

Svatko na svoju dušu!
Ali zar si Ti taj da sudiš?
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la Buronja » 02 kol 2016, 09:24

Kolko iman čuti uskoro Bavarska zabranjuje mnoge ekoproizvode zbog lažne deklaracije a med na prvom mistu .
Reka mi mali od Ivanove tetke.
Aka nije Njemac lud .
Buronja
Buronja
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Brle » 02 kol 2016, 10:03

U mojim košnicama je zadnji otrov bio checkmite 2011. Od tada koristim samo timol i kiseline i imam zdrave pčele. TAK!
A vi trujte sebe i svoje kupce. Predlani sam posudio top za amitraz da napravim kontrolno tretiranje na tri košnice, kad sam dobio i gas masku s time bacio sam sve u 3 p.m. Radije neću držat pčele nego trovat svoju familiju i kupce!
www.opg-brlekovic.hr
Brle
Guru
Guru

PostPostao/la ekomedo » 02 kol 2016, 10:07

Brle je napisao/la:U mojim košnicama je zadnji otrov bio checkmite 2011. Od tada koristim samo timol i kiseline i imam zdrave pčele. TAK!
A vi trujte sebe i svoje kupce. Predlani sam posudio top za amitraz da napravim kontrolno tretiranje na tri košnice, kad sam dobio i gas masku s time bacio sam sve u 3 p.m. Radije neću držat pčele nego trovat svoju familiju i kupce!

Nemoj Brle tako!
Nekima bi moglo srce pripukut od jada i zavisti.
Budi nježan, sućutan....
:twisted:
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la Buronja » 02 kol 2016, 12:31

Brle je napisao/la:U mojim košnicama je zadnji otrov bio checkmite 2011. Od tada koristim samo timol i kiseline i imam zdrave pčele. TAK!

Za svaku pohvalu !
Nažalost nisu svi tako pošteni.
Kad bi mnogi znali što sve poidu pod izlikom zdravog i domaćeg počeli bi odmah kupovati kinesko.
Da vidite samo štandove uz cestu koje sve vrste otrova pod med prodaju.
Jedan čak stavije reklamu Ekomed sa Velebita a nit je med nit je vidio Velebita.
Takve su naše kontrole u ekoproizvodnji.
Ekomed iz Gorskokotarski šuma koje se suše od kiseli kiša.
Buronja
Buronja
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la stipo2 » 02 kol 2016, 23:36

Tako je kolega.
Pčelar uvjek ima nešto naučiti.
www.limed.ba
stipo2
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la paško » 10 sij 2017, 20:45

Zavadi pa vladaj !
Sve što je podijeljeno mora propasti !
EU , što nam više poticaja daje to više propadamo !
Ljude možemo podjelit na :- inteligentne (to ti Bog daje )
- pametne ( to je ono što kroz život naučiš )
- mudre (to je životno iskustvo objedinjeno sa inteligencijom i znanjem )
Smišljen je davno , davno , davno plan da sve mora propasti !
Što je demokracija ? Eeeee to ti je demokracija
Deset ljudi (seljaka) kopa vinograd i prolaze pored njih dva doktora.
Sastali se oni, njih 12-est da izaberu najsposobnijega koji bi predstavljao vinogradare.
Izabran je jedan od ove desetotice .Eeee to ti je demokracija !
Kome će eko pčelar ili obični pčelar prodat med ako 70% okruženja neradi ili je u mizernoj mirovini ?
Znanje je moć , čitajte , učite , ne budite nepismeni u 21 stoljeću !
Nijedna valuta nema stvarno pokriće ali izokrenute su moralne vrijednosti !1!
Čovik danas ne vridi ništa a pogotovo pametan.
Hrvatska država je pred cunamijem, potopi se brod od 3 metra , pa od 5 metara , pa od 12 a oni sa kruzera od 17-naest paluba se smiju.
Ali doći će i onaj zadnji val pa će prevrnuti kruzera .
paško
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la medun-vučko » 10 sij 2017, 21:22

Nema ti cunamija na vakoj ledari :shock:
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la cccera69 » 10 sij 2017, 23:55

Tonemo mi vec dugo, ko u titanicu brod se prepolovio sad samo polako u dubine ;)
cccera69
Stara faca
Stara faca

PrethodnaSljedeća

Natrag na EKOLOŠKO PČELARSTVO

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.