EKOblamiranje

Razgovori vezani o ekološkom pčelarstvu

Re: EKOblamiranje

PostPostao/la lukaletunic » 14 vel 2013, 23:14

vusobegood je napisao/la:
kokica je napisao/la:Istina nije baš vezano uz temu ali nije ni daleko....
U utorak prvi put zašao u jednu pčelarsku udrugu, išao se upisati za ljekove i iskreno nisam baš bio oduševljen zatečenim...
Prvo naletim na čovjeka kojeg znam iz bivše firme i normalno malo razgovaramo o pčelama. On stari pčelar preko 30 godina u pčelarstvu (on tako kaže) i on ove godine prvi put dolazi se upisat za ljekove. Glupo mi ga je bilo uopče pitati jel ičim do sad lječio pčele. Upiše on ljekove za 60 zajednica i pita a kad se to treba staviti u košnicu ????? Ono meni upitnik nad glavom, 30 godina s pčelama a nezna kad staviti ljek. Par njih sa strane ga savjetuju, pa u 7 mjesecu, jedan da točan odgovor, nakon paše. A onda dolazi največi biser i mrtav hladan izvali ja ti to stavim kad dobijem i ne vadim dok ne dobijem drugi lijek. Pita ga drugi pa zar su ti i sad trake unutra on mrtav hladan, pa naravno šta im smeta unutra. Čovjek isto upisao nekih 60 košnica....
Bilo je sličnih bisera što se tiče pogača ali to je nebitno.
Mislim si kako onda ozbiljno shvatiti ono pravilo, uvjek slušaj starije i iskusne pčelare a osobno se uvjeriš da neke osnove ili neznaju ili namjerno krivo rade.
Jel vam sad malo jasnije otkud se nađe svašta i u vosku i u medu....

Ovo što si napisao nažalost je istina.Smatram da su sudionici na forumu kako bi rekli kod nas, dela crem pčelarstva.Zamisli onih pustih par tisuča pčelara koji ne čitaju literaturu, računalo ne poznaju a najpametniji su na svijetu- što se tiče pčela.
Ima pčelara koji se boje podiči besplatni lijek jer se plaše da ih ne zaskoče poreznici-strah još iz bivšeg sistema pa pčele polijevaju sredstvima od početka pojave varoine.
Nažalost, došao sam do saznanja znatnog pomora pčela a iz priznanja pogođenih isto je došlo zbog nedovoljne prehrane.

Apsolutno se slažem sa ovim i uopće me ne čudi kokičina šokiranost onime što je čuo u udruzi,i to je dobro poznato šarenilo Hrvatskog pčelarstva jer takvih i sličnih primjera ima u svakoj pčelarskoj udruzi,dosta njih se pojavi samo kad se upisiva za lijek ili ako je kakav besplatni domjenak a nažalost ima i onih koji uopće ne žele ni lijek baš iz razloga koje si naveo a o biserima da i ne govorim,najnoviji koji sam čuo je da je CM traku najbolje držati na letu jer da je tako najbolje raznose,ma meni je ustvari najviše žao ovih mladih koji tek počinju jer svi su savjeti da se veže za nekog starijeg mentora a što ako je "mentor" ovakav znalac i radi toga je danas dobar internet jer su informacije lako dostupne a i na forumima se da nekoga vraga naučiti i usporediti.
A što se tiče teme,bio ekološki ili konvencionalni pčelar ja se vodim onom da što nebi dao svojoj djeci nebi ni nekoj drugoj.
lukaletunic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ekomedo » 14 vel 2013, 23:22

A što se tiče teme,bio ekološki ili konvencionalni pčelar ja se vodim onom da što nebi dao svojoj djeci nebi ni nekoj drugoj.[/quote]

Care, ti si veći eko od pola eko sa certifikatom!
Živio ti meni.
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

PostPostao/la medun-vučko » 14 vel 2013, 23:37

Živili vi meni u neznanju,ZAKLJUČANO papir trpi sva vaša sranja
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

Prethodna