EKOblamiranje

Razgovori vezani o ekološkom pčelarstvu

EKOblamiranje

PostPostao/la medun-vučko » 22 sij 2013, 22:50

Dali je to(a je) prevara i laž :?: :shock: :?: :?:
Dali akteditirane nadzorne stanice(ne) rade svoj posao. :?: :shock: :?:
Zadnja izmjena: medun-vučko; 23 sij 2013, 00:23; ukupno mijenjano 1 put/a.
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

Re: EKOPČELARENJE

PostPostao/la ekomedo » 22 sij 2013, 23:07

Ako znaš da je to prevara iznesi dokaze i činjenice pa će nadležni reagirati. Naročito ako se to odnosi na mene!
I šala ima svoje granice :evil:
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

Re: EKOblamiranje

PostPostao/la medun-vučko » 22 sij 2013, 23:13

Dali EKO pčelar smije ekopčelariti uz prometnicu,dali ekopčelinjak smije biti uz konvencionalnog pčelara,dali ekopčelar smije koristiti mravlju kiselinu,dali eko pčelar smije trafom uljem mazati postolja i košnice i na kraju gdje je obraz eko pčelara nuditi svoj svoj proizvod kao ekološki proizvod :?: :shock: :?:
Zadnja izmjena: medun-vučko; 23 sij 2013, 00:23; ukupno mijenjano 1 put/a.
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la ekomedo » 22 sij 2013, 23:22

Budi konkretan. Napisi ime i prezime tog "Eko" pčelara.
Niti su svi pčelari pošteni niti su svi eko pošteni ali to ne znači da smijemo generalizirati.
Ja ću osobno napisati prijavu u ministarstvo i poduzeti sve da ta nadzorna stanica snosi konzekvence. Samo napisi ime i prezime.
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Re: EKOgastronomija

PostPostao/la medun-vučko » 22 sij 2013, 23:27

Vučko voli zagorsku ,slavonsku,gorskokotarsku,primorsku,dalmatinsku, otočku janjetinu.
Zadnja izmjena: medun-vučko; 23 sij 2013, 04:33; ukupno mijenjano 2 put/a.
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la medun-vučko » 23 sij 2013, 00:21

:twisted: žao mi je kupaca koji puše priču o ekopčelarskim pričopričalicama :evil: na žalost
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

Re: EKOlažiranje

PostPostao/la medun-vučko » 23 sij 2013, 03:43

Dali EKO pčelar može skladištiti med u neadekvatnoj ambalaži i još ktome držati uz svemoguće garažne i ine potrbštine(dronjci,stari alati,rabljena ulja,kiselo zelje itd) dali EKO pčelari moraju ispunjavati minim minimuma HASAP norme,dali EKOpčelari moraju imati keramiku na podu i zidu u vrcaoni i u skladišnom prostoru,dali EKOpčelari smiju(a nebi smjeli)preprodavati konvencionalni med konvencionalnih pčelara :evil: :evil: :shock: :shock: :?:I dali tko :arrow: EKOpčelare brate mili kontrolira šta rade.Žalosno,povrača mi se kad ovo pišem a prozvani neka me se srame :!: ja sam SVRŠIO.
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la ekomedo » 23 sij 2013, 05:48

ekomedo je napisao/la:Budi konkretan. Napisi ime i prezime tog "Eko" pčelara.
Niti su svi pčelari pošteni niti su svi eko pošteni ali to ne znači da smijemo generalizirati.
Ja ću osobno napisati prijavu u ministarstvo i poduzeti sve da ta nadzorna stanica snosi konzekvence. Samo napisi ime i prezime.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la ivan.matijevic » 23 sij 2013, 08:47

Pa izgleda da je samo jedan eko pčelar na forumu koji brani eko pč. ili su
grešnici po Vučkovim navodima pa šute . Koliko mi je poznato u mome
okruženju ima 2-3 eko pčelara. Po mome sudu u pravu ste jedan i drugi.
Ne treba dizati tenzije kad smo svi u gov.... a svatko svakome naće propust
za grešku i kako se kaže minu postavit.
Velebitski vuk
ivan.matijevic
Guru
Guru

PostPostao/la teslinjo » 23 sij 2013, 09:10

Eko pčelinjak mora biti smješten:
- gdje nema puno konvencionalne poljoprivrede :?: :?: :?: :?: na vrhu Velebita
- gdje se zemljište i poljoprivredne kulture ne tretiraju kemijskim sredstvima :?: :?: :?: GDJE TO NAĆI??
- da je udaljen od konvencionalnog pčelinjaka (najmanje 2 km) :???: :???: :???: :?: :?: :?: SAMO???
- da u blizini nema tvorničkih i drugih postrojenja koja bi imala utjecaja na pčelinjak (najmanje 2 km) :???: :?: SAMO??
- da u blizini nije auto-cesta (najmanje 2 km) :roll: :roll: :roll: :?: :?: :?: SAMO??? :?:
Smještaj pčela mora zadovoljavati slijedeće uvjete:
- pčele moraju biti smještene u prirodnim košnicama - drvo, rogoz i dr.
- košnice mogu biti obojene samo izvana ekološkom bojom
- pčelinjak mora imati higijensku pojilicu
- satne osnove moraju biti od eko voska
- košnice moraju imati što manje metala, a ako se metal mora upotrijebiti bora biti inox
Liječenje i čišćenje
- liječenje, suzbijanje nametnika i čišćenje košnica i pribora ne smije se vršiti nikakvim kemijskim sredstvima
- za liječenje, suzbijanje nametnika i čišćenje dozvoljeno je koristiti kiseline i to mravlju, oksalnu, mliječnu, octenu, limunsku, te alkohol i eterična ulja
pustimo pčele da rade svoj posao
teslinjo
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la lonac » 23 sij 2013, 09:23

Po meni su svi pčelari - ekopčelari. Kako je Križ jednom pametno rekao: razlika između pčelara i ekopčelara je što pčelari liječe pčele po danu, a ekopčelari po noći :-D

Šta uopće nadzorna stanica može analizirati i otkriti razliku eko ili ne? Može eventualno vidjet jer je uz prometnicu, industriju i sl. i s druge strane kakva ja žica u okvirima, boja košnice i sl.

A sad kakav je STVARNI sve to utjecaj na krajnji pčelin proizvod je pitanje.
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste.
lonac
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Buronja » 23 sij 2013, 10:25

mir u brlogu još nije proliće
Buronja
Buronja
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Goldi » 23 sij 2013, 12:40

medun-vučko je napisao/la:Dali EKO pčelar smije ekopčelariti uz prometnicu,dali ekopčelinjak smije biti uz konvencionalnog pčelara,dali ekopčelar smije koristiti mravlju kiselinu,dali eko pčelar smije trafom uljem mazati postolja i košnice i na kraju gdje je obraz eko pčelara nuditi svoj svoj proizvod kao ekološki proizvod :?: :shock: :?:

Vučko evo ti odgovor na neka od tvojih pitanja :?:
http://www.youtube.com/watch?v=I17DynDh6Zo
Pogledaj nekoliko puta i nauči priču :wink: . Eko proizvodi su poznata i pomalo zastarjela priča, danas ti više prolaze proizvodi koji su označeni kao ORGANSKI, EKO polako izlazi iz mode :roll: . Ne treba se zamarat kako diskvalificirat konkurenciju već kako ju nadmudrit :idea:
Organski med šansa za budućnost?
Pozdrav!
Goldi
Majstor
Majstor

PostPostao/la vusobegood » 23 sij 2013, 13:19

Moj med je eko-med jer udovoljva kriterijima i najbolji je u Hrvatskoj što se mene tiče.

Što se tiče medova drugih proizvođača mene ne zanima tako dugo dok ne otruju nekog.
A što se tiče ocjenjivanja meda i dodjela raznih zlatnih i inih diploma to je ljudi jadna sprdačina i smijurija.
Neki članovi tih komisija su osobe koje u enormnim količinama troše duhan i neka piča pa onda takvi sa istančanim okusima i očuvanim osjetilima provode organoleptičke i i ine opite , dajte najte!
vusobegood
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ivan007 » 23 sij 2013, 13:29

Spot koji je kod mene izazvao zbunjenost i dilemu između organskog i konvencionalnog pčelarenja:
1.Marjan Plantak-Zagorac doseljen prije 13 god. u Crnu Goru
2.!-2 mjeseca nosi vodu u kamenjar da nebi pčele bile žedne
3.da bi se stavilo medište-zajednica mora biti dovoljno snažna
4.poradi proizvodnje organskog voska-umanjuje mu se prinos meda
5.usporedba organskog meda se dobije manje za 1,5-2 puta od konvencionalnog(28o kg u odnosu na 6oo kg konvencionalnog sa 4o pč.zajednica)
6.košnica ofarbana starim lanenim uljem
7.teren oko njegova pčelinjak bogat žalfijom i dračom
8.tamna boja meda dolazi zbog velikog broja medonosnog bilja(stoga pčelar mora biti i šumar)-mineralni sastav organskog meda ima visoku koncentraciju kalcija i magnezija.

Još uvijek sam zbunjen na sve to!
ivan007
Guru
Guru

PostPostao/la ekomedo » 23 sij 2013, 14:47

lonac je napisao/la:Po meni su svi pčelari - ekopčelari. Kako je Križ jednom pametno rekao: razlika između pčelara i ekopčelara je što pčelari liječe pčele po danu, a ekopčelari po noćie.

Da, ovo je stvarno pametna izreka. Tipičan obrazac kako funkcionira pokušaj umanjivanja vlastite krivice - "ja sam lopov, trovač i nečovjek - ali to je u redu jer su valjda i drugi" . Fuj Vas bilo i sramota (ali nemate srama a kamoli k :evil: ulture i fair Play-a)

P.S.
Moja marketinška strategija mogla bi se početi temeljiti na javnom iznošenju navodnih problema rezidua u vosku, medu ,...nedopuštenoj
uporabi amitraza u stostrukim količinama, zabrani kumafosa u evropi, antibioticima u medu, hrđavim vrcalicama i bacvama, kuhanju meda, vrcanju sirupa ,.... A dali bi tako bio bolji čovjek , pcelar ? Dali ste Vi kada ovako generalizirate i nabacujete govnima na svoje kolege , kolege pa makar i "eko"?
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la ivan.matijevic » 23 sij 2013, 15:33

Dragi prijatelji pčelari na ovakav način komuniciranja imat ćemo još tanje tržište :evil:
Sreća naša što svekoliko pučanstvo ne prati forum ili jako malo :-D
P0lazim od sebe : Med koji prodajem jedem ja i moja daljna i bliža familija :-D
Nikad nebi trovao sebe i druge a kamo li svjesno.
Zato ako znate tko truje ljude javite nadležnima jer mislim da većina eko i kon. radi pravilno i
na ovakve postove su ogorčeni. pozz.
Velebitski vuk
ivan.matijevic
Guru
Guru

PostPostao/la Goldi » 23 sij 2013, 16:09

ivan007 je napisao/la:Spot koji je kod mene izazvao zbunjenost i dilemu između organskog i konvencionalnog pčelarenja:
1.Marjan Plantak-Zagorac doseljen prije 13 god. u Crnu Goru
2.!-2 mjeseca nosi vodu u kamenjar da nebi pčele bile žedne
3.da bi se stavilo medište-zajednica mora biti dovoljno snažna
4.poradi proizvodnje organskog voska-umanjuje mu se prinos meda
5.usporedba organskog meda se dobije manje za 1,5-2 puta od konvencionalnog(28o kg u odnosu na 6oo kg konvencionalnog sa 4o pč.zajednica)
6.košnica ofarbana starim lanenim uljem
7.teren oko njegova pčelinjak bogat žalfijom i dračom
8.tamna boja meda dolazi zbog velikog broja medonosnog bilja(stoga pčelar mora biti i šumar)-mineralni sastav organskog meda ima visoku koncentraciju kalcija i magnezija.

Još uvijek sam zbunjen na sve to!

Priča nije namjenjena pčelarima, već potrošačima, pa ako ju pogledaš s te strane neće bit zbunjujuća. :wink:
Kolega nije ni na koji način omalovažavao tuđe proizvode, jer bi na taj način bacio sumnju i na sebe, već je samo neupućenima bacio bubu u uho da bi svoj proizvod izdigao iznad drugih.
Pozdrav!
Goldi
Majstor
Majstor

PostPostao/la ivan007 » 23 sij 2013, 19:08

Spot koji je kod mene izazvao zbunjenost i dilemu između organskog i konvencionalnog pčelarenja:
1.Marjan Plantak-Zagorac doseljen prije 13 god. u Crnu Goru-- zovem se Ivan nisam Zagorac i pčelarim u RH
2.!-2 mjeseca nosi vodu u kamenjar da nebi pčele bile žedne--nosim vodu 2 mjeseca da mi pčele nisu žedne
3.da bi se stavilo medište-zajednica mora biti dovoljno snažna---stavljam medište kad mi je zajednica jaka
4.poradi proizvodnje organskog voska-umanjuje mu se prinos meda---kad stavljam prazne okvire na izgradnju-umanjuje mi se prinos meda
5.usporedba organskog meda se dobije manje za 1,5-2 puta od konvencionalnog(28o kg u odnosu na 6oo kg konvencionalnog sa 4o pč.zajednica)--od dobijenog unosa obavezno polunastavak ostavljam
6.košnica ofarbana starim lanenim uljem--košnice farbam lanenim uljem(bez starim)
7.teren oko njegova pčelinjak bogat žalfijom i dračom--imam livadsku žalfiju nemam draču
8.tamna boja meda dolazi zbog velikog broja medonosnog bilja(stoga pčelar mora biti i šumar)-mineralni sastav organskog meda ima visoku koncentraciju kalcija i magnezija--imam tamni med a imam i svjetliji

Jesam li ja organski pčelar ili nisam(nisam Zagorac,ne pčelarim u Crnoj Gori i nemam draču)?
ivan007
Guru
Guru

PostPostao/la ekomedo » 24 sij 2013, 06:33

ivan.matijevic je napisao/la:Dragi prijatelji pčelari na ovakav način komuniciranja imat ćemo još tanje tržište :evil:
Sreća naša što svekoliko pučanstvo ne prati forum ili jako malo :-D
P0lazim od sebe : Med koji prodajem jedem ja i moja daljna i bliža familija :-D
Nikad nebi trovao sebe i druge a kamo li svjesno.
Zato ako znate tko truje ljude javite nadležnima jer mislim da većina eko i kon. radi pravilno i
na ovakve postove su ogorčeni. pozz.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Sljedeća

Natrag na EKOLOŠKO PČELARSTVO

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.