EKOblamiranje

Razgovori vezani o ekološkom pčelarstvu

Re: EKOblamiranje

PostPostao/la medun-vučko » 09 vel 2013, 23:43

ekomedo je napisao/la:
Brle je napisao/la:EKO je, ko i sve ostalo, zamišljen kao brend. A brend prodaje robu ma kakva ona bila...

Da brend bez rezidua lijekova i pesticida.

gdje je to damire u zanzibaru daj molim nedrobi nebuloze
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la ekomedo » 10 vel 2013, 02:06

medun-vučko je napisao/la:
ekomedo je napisao/la:
Brle je napisao/la:EKO je, ko i sve ostalo, zamišljen kao brend. A brend prodaje robu ma kakva ona bila...

Rezidue su tragovi ostataka kemijski sintetiziranih sredstava koji se koriste za tretiranje pcelinjih zajednica protiv varooe , nozeme , voskovog moljca a ima slučajeva i ag-a. Pesticidi su skupni naziv za kemijska sredstva koja se koriste u poljoprivredi, šumarstvu, na športskim terenima ili na javnim zelenim površinama. Iz predmetnoga je razvidno na koji nacin dolazi do kontaminacije i analogno. tome koji su modeli preveniranja istog mogući. Odlazak u zanzibar moguća je opcija Ante dragi ali ista nipošto ne garantira odsustvo predmetnih ostataka štetnih tvari u pcelinjim proizvodima. Postoji i zagađenje koje zovemo "globalno" i slažem se sa tobom da je po tom pitanju u zanzibaru mrvicu bolja situacija nego kod nas. Ali o globalnom zagadenju nismo niti pričali, ili?
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

PostPostao/la ciko pcelar » 10 vel 2013, 09:41

Veliko pitanje je koja je kompanija vec stigla u Zanzibar i cime truje okolinu.
Tako da ni tamo nije sigurno.
Medno
Tesko je danas biti covjeka a konkurencija je tako malaa!
ciko pcelar
Majstor
Majstor

PostPostao/la katić » 10 vel 2013, 09:48

znači i pogača je eko kad treba onda čemu onda priča o medu kao jedinoj hrani ne kužim
katić
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la ekomedo » 10 vel 2013, 10:32

Pogača nije "eko" ni "bio" ni "organska" niti pričali o globalnom zagadenju nije u tom kontekstu.
Trun u oku je zanemarivih gabarita ali znamo da smeta kao balvan. Tako i eko pčelarstvo ima taj efekt. Čudite se pogaci ili sirupu koji su tu u kontekstu spašavanja zajednice od sigurne smrti i to vas sablaznjava i iriritira do bola a vama prodane zatrovane satne osnove, protocera , amitraz , kumafos, ... se podrazumijevaju kao nešto prihvatljivo , neophodno, uobicajeno ,...
Odavno smo zaključili da ovakve rasprave nikome ne koriste ali sa svakom juzinom netko novi vadi Trun iz tuđeg oka a ne vidi balvan u svojem.
Krajni cilj ekološke proizvodnje je certificirani proizvod koji zbog praćenja sljedivosti od strane ovlaštenih institucija ima taj certifikat . Ako se tijekom nastajanja tog proizvoda dogodi neki poremećaj ili propust (npr. odlazak na pasu suncokreta ili prihrana sirupom/pogacom iz nužde ,...cjelokupni sadržaj kosnice , ili njezin pojedini dio ne mogu dobiti certifikat već se smatraju konvencionalnim proizvodom ili patvorinom (ako je u pitanju izvrcani sirup ). Nadležna institucija prema svojem nahodenju utvrđuje kada i dali će se nakon toga certificirati neke nove paše novi proizvodi. Pričati o globalnim promjenama u okolišu je u ovom kontekstu suludo. Ako ste svojim radnjama i postupcima izbjegli kontaminaciju voska, propolisa i tako posredno i meda Vaš med je apsolutno isti kao i bilo koji eko. Institucije su tu samo da garantiraju svojim pecatom zakonski okvir i proceduru. Sve prije i poslije toga je samo na našoj savjesti. i moralu.
Logikom zaključite kojim radnjama kontaminirate samo med (pogaca , sirup, pasa industrijskog bilja,
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la ekomedo » 10 vel 2013, 11:09

Prije 12 godina doživio sam veliku nepravdu i odlučio sam ju pokušati ispraviti strajkajuci ispred vratiju nadležne lokalne službe glađu. Prošlo je 17 dana dok iz ministarstva nije došlo tada "kompromisno" rješenje (kojega su lokalni i onako kasnije izigrali ). Puno kasnije u razgovoru sa tim lokalcima (općinarima) saznao sam da oni nisu niti u jednom trenu pomislili da ja stvarno strajka glađu i da niti nisu moje pitanje i prosvjed shvaćali ozbiljno.
Osnovno pitanje i pouka ove situacije je sljedeća: Velikoj većini ljudi je nepojmljivo da postoje ljudi koji su za ideale, pravdu, moral,... spremni doslovno dati svoj život. Ono malo savjesti što imaju umire lažnim nadanjima i idu dalje sa svojim malim životima (iluzijama).
Kada sam prije 30 godina prestao jesti meso svi su me gledali kao i"marsijanca" mama mi je podvaljivala mesne trmeljce , prijatelji se sprdali ,...dana nakon 30 godina oni imaju visoki tlak, povišene secere ,...a ja radim na 300 košnica i još paralelno dva posla .

P.S. Neki će ovako, neki će onako ali najvažnije je da usprkos toj činjenici svi idemo upravo našim putevima i našim ciljevima.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la vusobegood » 10 vel 2013, 11:19

ekomedo je napisao/la:
medun-vučko je napisao/la:
ekomedo je napisao/la:

Rezidue su tragovi ostataka kemijski sintetiziranih sredstava koji se koriste za tretiranje pcelinjih zajednica protiv varooe , nozeme , voskovog moljca a ima slučajeva i ag-a. Pesticidi su skupni naziv za kemijska sredstva koja se koriste u poljoprivredi, šumarstvu, na športskim terenima ili na javnim zelenim površinama. Iz predmetnoga je razvidno na koji nacin dolazi do kontaminacije i analogno. tome koji su modeli preveniranja istog mogući. Odlazak u zanzibar moguća je opcija Ante dragi ali ista nipošto ne garantira odsustvo predmetnih ostataka štetnih tvari u pcelinjim proizvodima. Postoji i zagađenje koje zovemo "globalno" i slažem se sa tobom da je po tom pitanju u zanzibaru mrvicu bolja situacija nego kod nas. Ali o globalnom zagadenju nismo niti pričali, ili?

Zaboravio si navesti da u Zagorju pesticide koriste i za izvršenje-odlaska na drugi svijet.
vusobegood
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ekomedo » 10 vel 2013, 11:26

Pesticidi,pesticidi. Prokrstarih Medimurje uzduž i poprijeko te ne nadoh kutak bez pesticida. U zagorju je bitno bolja situacija- osim na grobljima :evil:
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la vusobegood » 10 vel 2013, 11:28

ekomedo je napisao/la:Prije 12 godina doživio sam veliku nepravdu i odlučio sam ju pokušati ispraviti strajkajuci ispred vratiju nadležne lokalne službe glađu. Prošlo je 17 dana dok iz ministarstva nije došlo tada "kompromisno" rješenje (kojega su lokalni i onako kasnije izigrali ). Puno kasnije u razgovoru sa tim lokalcima (općinarima) saznao sam da oni nisu niti u jednom trenu pomislili da ja stvarno strajka glađu i da niti nisu moje pitanje i prosvjed shvaćali ozbiljno.
Osnovno pitanje i pouka ove situacije je sljedeća: Velikoj većini ljudi je nepojmljivo da postoje ljudi koji su za ideale, pravdu, moral,... spremni doslovno dati svoj život. Ono malo savjesti što imaju umire lažnim nadanjima i idu dalje sa svojim malim životima (iluzijama).
Kada sam prije 30 godina prestao jesti meso svi su me gledali kao i"marsijanca" mama mi je podvaljivala mesne trmeljce , prijatelji se sprdali ,...dana nakon 30 godina oni imaju visoki tlak, povišene secere ,...a ja radim na 300 košnica i još paralelno dva posla .

P.S. Neki će ovako, neki će onako ali najvažnije je da usprkos toj činjenici svi idemo upravo našim putevima i našim ciljevima.

U potpunosti te razumijem i podržavam u nastojanju da živiš u skladu sa svojim idealima i za njih si se spreman žrtvovati.
Razlika je u tome da sam ja za svoje ideale bio spreman umrjeti ali ne štrajkom glađu nego aktivnim otporom protiv okupatora.
Ja se nalazim također u sličnoj situaciji jer zadnjih 30 g. svaki dan vježbam ne manje od jednog sata pa nailazim na podsmjeh i sprdnju.No istina je da je od tih jedan dobar dio završio pod ledinom ili su svakodnevni pacjenti u bolnicama.
Sve tako dugo dok sam savršene psiho-fizičke kondicije i zdravlja neću odustati od svojih ideala, jer čemu živjeti ako nemaš ideala; zar za svakodnevno opijanje u oblacima dima i prebivanje u čekaonicama?
U svakom slučaju, moja podrška u tvojiom nastojanjima zaštite eko proizvodnje i zdravog života.
vusobegood
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la katić » 10 vel 2013, 11:50

svaka čast kad bi bili svi takvi svjet bi bio puno ljepši ja pokušavam raditi isto bez kemije a ja sam samo komentirao zagorca.
ja sam inače hobi pčelar 10 košnica i to mi je zadovoljstvo i htio bi proizvest med sa sto manje razno raznih sranja
katić
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la dragon » 10 vel 2013, 12:07

Konvencionalni sam pčelar, ali moj način rada je možda više eko od nekih registriranih eko-pčelara. To radim radi sebe samog, jer i sam konzumiram velike količine meda i ostalih pčelinjih proizvoda. Mislim da nije toliko problem u ljudima koliko u uvjetima u kojima živimo, tak da nisam siguran u eko - blamiranje. Poznajem neke ljude koji se bave eko-pčelarstvom i vidio sam da se stvarno maximalno pridržavaju pravila koja su im propisana, ali nažalost mi nemamo velikih površina koja nisu poljoprivredno obrađene.
dragon
Legenda
Legenda

PostPostao/la tatano » 10 vel 2013, 12:33

ekomedo je napisao/la:Pesticidi,pesticidi. Prokrstarih Medimurje uzduž i poprijeko te ne nadoh kutak bez pesticida. U zagorju je bitno bolja situacija- osim na grobljima :evil:

Na grobljima u zagorju ima puno ljudi,a nigde žive duše :???:
tatano
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la kreso » 12 vel 2013, 22:58

Citajuci ove postove, sjetim se onog starog vica kad je Mujo postao vegetarijanac.
I ubijedjuje ti on svog jarana Sulju kako je to dobro, te kako prerada mesa organizam kosta energije, ostavlja toxine, zamara jetru i sve u tom stilu.
Puno je bolje, veli, jesti samo biljnu hranu. Mozda si ti i upravu veli ovaj. Primjtieo sam, kaze, kad kog se navece dobro najedem mesa, noge mi ozebu.
Sad ovm nije jasno, kako to moze. Pa lijepo veli, najedem se mesa, legnem spavat, digne mi se ona stvar, povuce jorgan, noge ostanu gole i ujutru ko'led.
Sad malo oko ovog blamiranja. Bilo konvencionalni ili bio eko organski, moramo nastojati da nas proizvod bude sto cisci od bilo kakvikih residua i necistoca, prije nego li ga ponudimo na trziste.
Savjesno se ophoditi s nasim pcelicama, odgovorno tretirati shodno najnovijim saznanjima o lijekovima.
Ako letvicu postavimo jos malo vise, pa to nazovemo eko, postavimo pravila igre, to je samo za pozdrav.
E sad, do koje mjere su pojedinci savjesni i zloupotrebljavaju sistem, to je svojstveno nama ko vrsti opcenito.
Kad nekome ovisi egzistencija o pcelarstvu, te to bude samo biznis,mogu pretpostaviti, da se poneke eticke norme malo pomjere u stranu i negleda tako kriticki.
Da treba nastojati, svakako. Uzgred, opijanje u oblaku dima, zna itekako imati svojih drazi s dobrom ekipom.
Sve u svoje vrijeme. Umjereno.
kreso
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la medun-vučko » 14 vel 2013, 15:08

Krešo pitanje je kakav imamo želudac :shock:
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la kokica » 14 vel 2013, 17:25

Istina nije baš vezano uz temu ali nije ni daleko....
U utorak prvi put zašao u jednu pčelarsku udrugu, išao se upisati za ljekove i iskreno nisam baš bio oduševljen zatečenim...
Prvo naletim na čovjeka kojeg znam iz bivše firme i normalno malo razgovaramo o pčelama. On stari pčelar preko 30 godina u pčelarstvu (on tako kaže) i on ove godine prvi put dolazi se upisat za ljekove. Glupo mi ga je bilo uopče pitati jel ičim do sad lječio pčele. Upiše on ljekove za 60 zajednica i pita a kad se to treba staviti u košnicu ????? Ono meni upitnik nad glavom, 30 godina s pčelama a nezna kad staviti ljek. Par njih sa strane ga savjetuju, pa u 7 mjesecu, jedan da točan odgovor, nakon paše. A onda dolazi največi biser i mrtav hladan izvali ja ti to stavim kad dobijem i ne vadim dok ne dobijem drugi lijek. Pita ga drugi pa zar su ti i sad trake unutra on mrtav hladan, pa naravno šta im smeta unutra. Čovjek isto upisao nekih 60 košnica....
Bilo je sličnih bisera što se tiče pogača ali to je nebitno.
Mislim si kako onda ozbiljno shvatiti ono pravilo, uvjek slušaj starije i iskusne pčelare a osobno se uvjeriš da neke osnove ili neznaju ili namjerno krivo rade.
Jel vam sad malo jasnije otkud se nađe svašta i u vosku i u medu....
kokica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la tatano » 14 vel 2013, 18:51

kokica,
To si sigurno doživio u zagorju :lol: :lol: :lol:
Mora da se ti tvoji "glumci"boje da se neko ne nauči od njih,takovi su i ppppredsjednici nekih udruga :evil:
tatano
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la kokica » 14 vel 2013, 19:48

Ne u Zagrebu evo možete pitati onog dečka kaj prikuplja papire jel istina. On mu je rekao da je zločinac ako tako radi što ovog nije omelo da i dalje razvija svoju teoriju. Kao pčela te trake propolizira pa one nemaju više uticaja nakon dan dva. Svašta se moglo čuti ...Danas puno veča gužva ali konstruktivnija atmosfera....
kokica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Buronja » 14 vel 2013, 20:31

Ekomedo dali bi mogao pčelama ponuditi umjesto šećerne pogače mlječnu čokoladu Milka,dali bi je pčele papale i dali bi to bilo EKO?
Buronja
Buronja
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Pčelavi » 14 vel 2013, 20:49

Ekomedo!
Pa zakaj si još na ovom forumu? Kak ti se da čitat bedastoće od uvjek istih majstora pčelarstva?
Ponizno molim admina da izbriše moj acount.
Pčelavi
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la vusobegood » 14 vel 2013, 21:29

kokica je napisao/la:Istina nije baš vezano uz temu ali nije ni daleko....
U utorak prvi put zašao u jednu pčelarsku udrugu, išao se upisati za ljekove i iskreno nisam baš bio oduševljen zatečenim...
Prvo naletim na čovjeka kojeg znam iz bivše firme i normalno malo razgovaramo o pčelama. On stari pčelar preko 30 godina u pčelarstvu (on tako kaže) i on ove godine prvi put dolazi se upisat za ljekove. Glupo mi ga je bilo uopče pitati jel ičim do sad lječio pčele. Upiše on ljekove za 60 zajednica i pita a kad se to treba staviti u košnicu ????? Ono meni upitnik nad glavom, 30 godina s pčelama a nezna kad staviti ljek. Par njih sa strane ga savjetuju, pa u 7 mjesecu, jedan da točan odgovor, nakon paše. A onda dolazi največi biser i mrtav hladan izvali ja ti to stavim kad dobijem i ne vadim dok ne dobijem drugi lijek. Pita ga drugi pa zar su ti i sad trake unutra on mrtav hladan, pa naravno šta im smeta unutra. Čovjek isto upisao nekih 60 košnica....
Bilo je sličnih bisera što se tiče pogača ali to je nebitno.
Mislim si kako onda ozbiljno shvatiti ono pravilo, uvjek slušaj starije i iskusne pčelare a osobno se uvjeriš da neke osnove ili neznaju ili namjerno krivo rade.
Jel vam sad malo jasnije otkud se nađe svašta i u vosku i u medu....

Ovo što si napisao nažalost je istina.Smatram da su sudionici na forumu kako bi rekli kod nas, dela crem pčelarstva.Zamisli onih pustih par tisuča pčelara koji ne čitaju literaturu, računalo ne poznaju a najpametniji su na svijetu- što se tiče pčela.
Ima pčelara koji se boje podiči besplatni lijek jer se plaše da ih ne zaskoče poreznici-strah još iz bivšeg sistema pa pčele polijevaju sredstvima od početka pojave varoine.
Nažalost, došao sam do saznanja znatnog pomora pčela a iz priznanja pogođenih isto je došlo zbog nedovoljne prehrane.
vusobegood
Guru radilica
Guru radilica

PrethodnaSljedeća

Natrag na EKOLOŠKO PČELARSTVO

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.