Super strips trake

Teme vezane uz varrou

Re: Super strips trake

PostPostao/la The Beeman » 29 srp 2009, 13:34

Nenad M je napisao/la:
pdkž je napisao/la:85% mravlja, 15ml ispod mrežaste podnice. Ruši kao ludo. Danas sam pokušao.

Kako štitite mrežu od oksidacije ili je al..

ma kakvi aluminijska INOX
The Beeman

PostPostao/la ZikaS » 29 srp 2009, 18:55

vrba je napisao/la:
... Ako sam dobro informiran taj novi lijek u Hrvatskoj zovu Rotenon. thirsty

Ne znam šta sadrži Rotenon, ali pošto mi je taj novi lek, bolje reći preparat stigao, evo šta piše na njemu:
ime: Argus Ras, dijetetski suplement biljnog porekla za pčele.
Opis: jedna traka sadrži: ekstrakte biljaka (Sophora, flavescens, Ginkgo biloba, Gladitschija chinensis L, Teucrium chamaedrys L), kompleks B vitamina, glukoza, aminokiseline, biljna ulja, etanol, voda.
Dodatak opisa: obezbedjuje maksimalnu iskoristljivost pčelinje hrane, poboljšava imunitet pčela i pospešuje brži razvoj pčelinjeg legla; Remeti i sprečava razvoj Varoe destructor.

Iznenađuje me kratak rok trajanja. Juče je stigao, a piše upotrebljivo do 01.09.2009.
ZikaS
Legenda
Legenda

PostPostao/la pdkž » 29 srp 2009, 19:54

Ma jesu inox, krivo sam rekao. Pardoniram se. :oops:
Dajte čovjeku žlicu meda i nahranili ste ga za jedan dan. Naućite ga pčelariti i nahranili ste ga za cijeli život.
pdkž
Legenda
Legenda

PostPostao/la Ben » 30 srp 2009, 22:44

Ako sadrži kompleks B vitamina u kombinaciji sa nekim ugljikovim hidratima (glukoza) može biti podobno razvoju bakterija tj kvarenju, pogotovo ako nema konzervansa, zato je kratki rok upotrebe.
Koja je zemlja proizvođać?
AKO SI CIJELI DAN VRIJEDAN KAO PCELA,
RADIS KAO KONJ I NA KRAJU DANA SI UMORAN KAO PAS,
POSJETI VETERINARA !
POSTOJI MOGUCNOST DA SI MAGARAC !!
Ben
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la ZikaS » 30 srp 2009, 23:19

Srbija-Šabac, dalje ne smem da ne bude EPP.
ZikaS
Legenda
Legenda

PostPostao/la Ben » 31 srp 2009, 12:31

Čini mi se da je Zika ušao u klinička ispitivanja. Pa ako je tako, trebao bi proizvođaću uzeti neku paru, klinička ispitivanja se inače dobro naplačuju :wink: .
AKO SI CIJELI DAN VRIJEDAN KAO PCELA,
RADIS KAO KONJ I NA KRAJU DANA SI UMORAN KAO PAS,
POSJETI VETERINARA !
POSTOJI MOGUCNOST DA SI MAGARAC !!
Ben
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la amikola » 22 kol 2009, 21:20

Ima li tko kakvih neugodnih iskustava sa ovim trakama? Prijatelj me nazvao i tvrdi da su mu tri košnice uginule ( kaže da su se pčele ugušile unutar košnice, da su mrtve zatvorile leto koje je duž cijele podnice)od stotinjak, u koliko je postavio ove trake. Mrtve pčele je zatekao drugi dan od stavljanja super strips traka u košnice. Pa me zanima da li je još netko imao ovakav slučaj.
'Pčela voli letjeti'
amikola
Legenda
Legenda

Mavrik-EW

PostPostao/la sazup » 25 kol 2009, 23:46

Mislim da je ranijih godina nuđen lek protiv Varoe sa aktivnom supstancom Mavrik-EW.Dali neko zna pod kojim imenom je dati lek nuđen i u kom obliku se upotrebljava?
Pozdrav kolegama.
P.S. Mislim da ZikaS može dati odgovor.
sazup
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la ZikaS » 26 kol 2009, 00:42

O hvala Sazup!
Aktivna materija Mavrika, kao i kod Klartana, Varotoma, Apistana ... je FLUVALINAT (C26H22CIF3N2O3) koji je predstavnik piretroida, insekticid. Mavrik nisam nikada koristio, ali do 1998 sam koristio iskljucivo Klartan i iskljucivo
samo tokom osmog meseca. Medjutim te zime 1998/99 imao sam veoma znacajne gubitke (oko 40%), a već se ranije pisalo o rezistenciji varoe na fluvalinate tako da ga od tada ne koristim. Pošto je prošlo više od 10 godina, možda bi vredelo pokušati ponovo, mada treba biti obazriv jer znam da je u nekim zemljama njegova upotreba zabranjena!
ZikaS
Legenda
Legenda

PostPostao/la sazup » 26 kol 2009, 08:25

ZikaS, zahvaljujem na iscrpnom odgovoru .
sazup
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la DPčelarica » 17 ruj 2010, 15:33

da se nadovežem na ovu staru temu... jučer sam stavila super strips trake u košnice i već nakon sat vremena sam prebrojala 40ak vaoa na podnici kontrolnog društva, a ja mislila nema vaoe... inače, te trake nisam koristila već nekoliko godina, a sad mi nije baš vrijeme za mravlju, pa rekoh, idem im stavit letvice, to je najlakše, a djeluje, i gle :shock: , da ne povjeruješ... šteta što je danas kiša, inače bi išla brojat koliko je palo od jučer... kako je kod vas sa varoom?
"Gospodine direktore, naš je stari majmun uginuo. Hoćemo li kupiti novog ili pričekati da vi dođete?"
DPčelarica
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la zvones » 17 ruj 2010, 21:58

DPčelarica je napisao/la:da se nadovežem na ovu staru temu... jučer sam stavila super strips trake u košnice i već nakon sat vremena sam prebrojala 40ak vaoa na podnici kontrolnog društva, a ja mislila nema vaoe... inače, te trake nisam koristila već nekoliko godina, a sad mi nije baš vrijeme za mravlju, pa rekoh, idem im stavit letvice, to je najlakše, a djeluje, i gle :shock: , da ne povjeruješ... šteta što je danas kiša, inače bi išla brojat koliko je palo od jučer... kako je kod vas sa varoom?

Evo vidim da niko nije odgovorio,pa da pokušam opet ja.Vrlo je kratko vrijeme u odnosu na postavljanje traka da bi se bilo što reklo o tom rezultatu.
Međutim ukoliko ne budeš imala značajnijeg padanja,može se reči da "uslovno" imaš malo varoe.Uslovno ,zato što u ovo vrijeme može biti više varoe
u leglu nego na pčelama.Ja bih se uvijek više zabrinuo kad bi palo puno varoe ,jer to bi bio siguran znak da je, posigurno ima puno kako na pčelama,
tako još više u leglu .O kvalitetu sredstva neću govoriti.Ipak da te umirim ,a na izvjestan način i uputim ,postoji jedan jednostavan način kontrole ,dali
ima štete od varoe (šteta najčešće znači puno varoe).
Dakle već od polovice osmog mjeseca pčele koje izlaze mogu biti ljetne ,mogu postati i zimske .Već od tada ,a dobro je i prije treba gledati šta se
događa na poletaljkama ,a i ispred košnica.Vidjet ćeš uvijek pčela koje padaju,ali ne smije biti veći broj uginulih (kod mene nema nikako),nesmije
biti pčela koje ne mogu uzletiti ,pčela koje pužu,kad ih pogledaš iskrzanih krila ili zakržljalih krila .Ako vidiš ovakvo stanje šteta je već nanesena i tada
bilo kakav broj varoe ne znači ništa .U suprotnom ukoliko nemaš oštećenih pčela stanje je dobro iako možeš imati i nešto više varoe .
zvones
Guru
Guru

PostPostao/la amikola » 17 ruj 2010, 22:07

DPčelarica je napisao/la:kako je kod vas sa varoom?

Koristio sam "Super-strips" trake, a sada nakon dimljenja amitrazom na podnicama nalazim po 20-ak varoa. Izgleda da su ih te trake prorijedile. Ili im godina baš i ne odgovara.
'Pčela voli letjeti'
amikola
Legenda
Legenda

PostPostao/la darko&antonija » 18 sij 2011, 22:08

pad varoe od super strip traka.jpg
pad varoe od super strip traka.jpg (48.54 KiB) Pogledano 3936 put/a.

......malo analize i plana za slijedeći kolovoz........ ss trake korištene na dijelu zajednica(až),varoa je bezglavo bježala,ginula (iza hranilice pčela ne može da očisti) i pala u solidnom broju.......
dv
darko&antonija
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Medonja » 19 sij 2011, 13:30

Tko u kolovozu ne broji otpale varooe, na proljeće broji prazne košnice, možda je malo grubo ali je istinito!!!!
Medonja
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la pdkž » 19 sij 2011, 14:19

Medonja je napisao/la:Tko u kolovozu ne broji otpale varooe, na proljeće broji prazne košnice, možda je malo grubo ali je istinito!!!!

Nikad ne brojim niti jednu varou. Tko ima vremena neka ga gubi kako hoće.
Ja samo odradim što, kada i kako treba pa je na proljeće sve 5 :-D .
Dajte čovjeku žlicu meda i nahranili ste ga za jedan dan. Naućite ga pčelariti i nahranili ste ga za cijeli život.
pdkž
Legenda
Legenda

PostPostao/la Medonja » 19 sij 2011, 14:52

Legendo ! pdkž mislim da se nismo razumjeli, pa vjerojatno kontroliraš dali sredstvo djeluje ili ne, a kam bi ja došel kad bi išel brojit na svima jednu po jednu, ali ovi koji ni to ne naprave to je ono o čemu ja govorim, kontrola mora postojati, a do kada bude sve 5 buš videl ak nebu nikakve kontrole.
Medonja
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la pdkž » 20 sij 2011, 08:37

To stoji! :wink:
pdkž
Legenda
Legenda

PostPostao/la koko » 08 srp 2011, 08:47

ako netko možda treba imat ću viška par paketića traka pa nek se javi na pp
koko
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la gajbapive » 23 kol 2011, 10:42

ako imam trake, da li da i dimim varolikom?
gajbapive
Poznato lice
Poznato lice

PrethodnaSljedeća

Natrag na VARROA

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.