Tretiranje BRSTIVAROM DIMLJENJEM

Teme vezane uz varrou

Re: Tretiranje BRSTIVAROM DIMLJENJEM

PostPostao/la zgubidan » 13 vel 2017, 20:09

noa je napisao/la:Ovo sa Brstivarom nemam pojma kako drugima djeluje no ono sto sam ja vidio je to kad sam ga koristio na lističima sa po 10 kapi (2 listica - na svaki 5 kapi) nije djelovalo, valjda bo topinom trebalo zadimit da se dimi ko dimne zavjese .... a i nije ge jednostavno za nabavit... prošle godine sam koristio trazami, bilo padanja varoe i nisam imo gubitaka ko prošle god preko 50%. Volio bi da je Brstivar lakše nabavit i onda sa topom probat. a do boljeg rijesenja moram 8)

Što ti je to TRAZAMI, objasni jer nisam čuo za to sredstvo.
zgubidan
Legenda
Legenda

PostPostao/la zgubidan » 13 vel 2017, 20:13

OK, shvatio sam.Proanalizirao sam riječ pa shvatio.
zgubidan
Legenda
Legenda

PostPostao/la cmelec » 13 vel 2017, 22:56

zgubidan je napisao/la:
noa je napisao/la:Ovo sa Brstivarom nemam pojma kako drugima djeluje no ono sto sam ja vidio je to kad sam ga koristio na lističima sa po 10 kapi (2 listica - na svaki 5 kapi) nije djelovalo, valjda bo topinom trebalo zadimit da se dimi ko dimne zavjese .... a i nije ge jednostavno za nabavit... prošle godine sam koristio trazami, bilo padanja varoe i nisam imo gubitaka ko prošle god preko 50%. Volio bi da je Brstivar lakše nabavit i onda sa topom probat. a do boljeg rijesenja moram 8)

Što ti je to TRAZAMI, objasni jer nisam čuo za to sredstvo.

Pozdrav prijatelj
Ne kuzim pčelare koji isprobavaju pizdarije na svojim pčelinjacima pa onda na proljeće zbrajaju gubitke.DRZI SE PROVJERENIH ljekova.ZA SADA JE TRAZAMI DOKAZANO najučinkovitiji i dok je njega ,nema frke za pčele.Naravno da treba prilagoditi TEHNOLOGIJU pčelarenja tako da u jednom trenutku imaš društva bez legla i u tom momentu raspizditi s TRAZAMI-jem! SVAKA PROBA s nekakvim pripravcima JE PRESKUPA! bok
cmelec
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la buli » 14 vel 2017, 00:33

A to bude i pisalo u knjizi..u poglavlju Priprema pčela za zimu. A poglavlje, kak i sva ostala poglavlja u toj knjizi počne rečenicom "Da bismo uspješno uzimili zajednicu, osnovno je sneglereglovu dasku zafrljiti u tristohiljada pm..". Pazi da ne pobrkaš s poglavljem o Proljetnom razvoju koje počne rečenicom "Da uspješno razvijemo pčele za pašu potrebno je matičnu rešetku zafrljiti u tristohiljada pm..". Jel tak profesore?
buli
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la cmelec » 14 vel 2017, 17:54

buli je napisao/la:A to bude i pisalo u knjizi..u poglavlju Priprema pčela za zimu. A poglavlje, kak i sva ostala poglavlja u toj knjizi počne rečenicom "Da bismo uspješno uzimili zajednicu, osnovno je dasku zafrljiti u tristohiljada pm..". Pazi da ne pobrkaš s poglavljem o Proljetnom razvoju koje počne rečenicom "Da uspješno razvijemo pčele za pašu potrebno je matičnu rešetku zafrljiti u tristohiljada pm..". Jel tak profesore?

Pozdrav Lave i Tigre!!!
U svojem pčelarskom stazu susreo sam se i sa sneglereglovom daskom.Popušil sam nekoliko dragocjenih bagremovih paša radi tog govna i radi medišta na podnici. Uopće stavljanje medišta ispod nastavka sa maticom odjeljenih sneglereglovom daskom je sifilistična ideja i neznam kak je to nekom palo na pamet!! Upravo zbog toga sam se lupil po čelu i zafrljil dotičnu pizdariju u tristohiljada pm...! bok
cmelec
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la -Jura- » 14 vel 2017, 18:13

cmelec je napisao/la:
buli je napisao/la:A to bude i pisalo u knjizi..u poglavlju Priprema pčela za zimu. A poglavlje, kak i sva ostala poglavlja u toj knjizi počne rečenicom "Da bismo uspješno uzimili zajednicu, osnovno je dasku zafrljiti u tristohiljada pm..". Pazi da ne pobrkaš s poglavljem o Proljetnom razvoju koje počne rečenicom "Da uspješno razvijemo pčele za pašu potrebno je matičnu rešetku zafrljiti u tristohiljada pm..". Jel tak profesore?

Pozdrav Lave i Tigre!!!
U svojem pčelarskom stazu susreo sam se i sa sneglereglovom daskom.Popušil sam nekoliko dragocjenih bagremovih paša radi tog govna i radi medišta na podnici. Uopće stavljanje medišta ispod nastavka sa maticom odjeljenih sneglereglovom daskom je sifilistična ideja i neznam kak je to nekom palo na pamet!! Upravo zbog toga sam se lupil po čelu i zafrljil dotičnu pizdariju u tristohiljada pm...! bok

Stari dobri cmelec!
-Jura-
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la cmelec » 14 vel 2017, 23:06

buli je napisao/la:
A to bude i pisalo u knjizi..u poglavlju Priprema pčela za zimu. A poglavlje, kak i sva ostala poglavlja u toj knjizi počne rečenicom "Da bismo uspješno uzimili zajednicu, osnovno je dasku zafrljiti u tristohiljada pm..". Pazi da ne pobrkaš s poglavljem o Proljetnom razvoju koje počne rečenicom "Da uspješno razvijemo pčele za pašu potrebno je matičnu rešetku zafrljiti u tristohiljada pm..". Jel tak profesore?

Posluhni me dobro Tigre i pčelarski lave:
Matična rešetka je pak druga vrsta pizdarije. Idemo ovak: Matica u "pravilu" počne lijegati jajašca odozgo gdje je toplije ako je društvo smješteno u dva ili više nastavaka.To je logično jer je tu najtoplije.Ista stvar je i ako je pčelac smješten u jednom nastavku,matica nosi od sredine gdje je najtoplije, blize letu a med ljubomorno čuvaju u "straznijem" dijelu košnice tak da LOPINE nemogu do njega.Kad matica zaleze oko polovice ili više okvira u nastavku i AKO U TOM TRENUTKU postavimo matičnu i na nju nastavak s medom,primjetit čemo da pčele "urede" donji dio sača (iznad matične)u tom drugom nastavku i pripreme ga kako bi ga matica mogla zanesti.To se događa i kad ne izvrcamo med na vrijeme iz drugog nastavka koji je na matičnoj rešetki a matica je ispod.Pčele će "pripremiti"(isprazniti) sače iznad matične i taj dio meda smo popušili. Zato oprezno s matičnom. Na proljeće kad pokušavamo čim više i brze razviti društva za predstoječu bagremovu pašu, matičnim rešetkama nije mjesto na pčelinjaku.boook
cmelec
Guru matica
Guru matica

Prethodna

Natrag na VARROA

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.