varoa, pčela, pčelar pdf

Teme vezane uz varrou

Re: varoa, pčela, pčelar pdf

PostPostao/la Zvoneton » 24 lis 2016, 19:35

To je to ekomedo otprilike. Tokito ako imaš 8 ulica pčela, a tretman si obavio primjerice krajem 7 mj., i otada nisi stavljao lijek, moguće je da iz takve zajednice padne bez problema 500 njak varroa. Stavi Beevital i prati. Vec nakon 48 sati, ako je u kosnici spomenuta brojka varroe past ce ih sigurno 100 ak.
Med na medu raste.
Zvoneton
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la medun-vučko » 24 lis 2016, 19:48

ekomedo je napisao/la:Ne postoji ta matematika.
Zdrava, debela, virusima neopterečena zajednica može sada odbaciti 1000 varoa i biti na prolječe proizvodna.
Sa druge strane stresirana, u imunološkom disbalansu , virusima preplavljena zajednica može sad baciti 100 varoa i propasti do travnja.

Niš nimam dodat Ekobane...... Jebemti južina me pomutila :-D :-D :-D :-D
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la pero13 » 24 lis 2016, 20:09

da li se može sada ići beevitalom a kasnije kad se stvore uvjeti nakapavanje oksalnom?
pero13
Guru
Guru

PostPostao/la Zvoneton » 24 lis 2016, 20:32

Pero 13 može. Samo dobro prati razvoj situacije, kontroliraj dobro podnicu. Vjerujem da će već nakon prvog tretiranja otpasti dobar dio varroe. Onda nakon 7 dana obavi i drugi. Ako nakon drugog tretmana ne padne puno varroe, slobodno čekaj 12.mj. i nakapaj oksalnu. Druga je stvar ukoliko si veliki dio varroe riješio ranije. To ćeš opet vidjet prateći podnicu. Ako danas padne 1 varroa, pa dva dana ništa, pa opet 1, onda nije strašno. Ali ako svaki dan padne više od 3 varroe znači da je ima u košnici. Recimo krajem 9.mj. ja sam svaki dan kontrolirao podnice, i bilo je zajednica na kojima je znalo otpast po 10 varroa dnevno, i to uglavnom u centru podnice. Znači da se varroa koja je ostala od tretmana krajem ljeta namnožila u posljednjem leglu iz kojeg kako je izlazilo van dio varroe je padao na podnicu. Dakle pčele ponešto i očiste same. I još kad im daš sredstvo poput beevitala očiste one to odlično. Ali ponavljam, zaviri sad u naredna dva tri dana na podnicu. Ako nađeš 3 ili više varroa dnevno, svakako obavi tretman beevitalom.
Med na medu raste.
Zvoneton
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la pero13 » 24 lis 2016, 20:43

hvala na odgovoru, mislim da ću tako i napraviti.
pero13
Guru
Guru

PostPostao/la mrkva » 24 lis 2016, 20:57

Ja budem eksplodiral :lol: :lol: :lol:
A kaj vam mrkva govori
mrkva
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la apisbzzz » 24 lis 2016, 22:14

To je tak kad si škrt ko pes pa kefaš svaki dan po fažolu ...stavi malo i mesa... :wink:
U snu nam gravitacija ne smeta....
apisbzzz
Guru radilica
Guru radilica

Prethodna

Natrag na VARROA

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.