FUMAGILIN DCH

Teme vezane uz nozemozu

Re: FUMAGILIN DCH

PostPostao/la akarlovic » 05 srp 2008, 16:04

Eto, sada kad se vatiš iz pčelinjaka lijepo pročitaj moj gornji post pa da vidiš da si i sam u svoja dva potvrdio barem 80% onog što sam napisao. Da se razumijemo ja nisam eko pčelar ionako kod nas oni niti ne postoje u pravom smislu riječi pa ako hoćemo baš i papira (zasad) - e sad bi graknuli svi koji misle da su eko pčelari :lol: pa ću navesti primjer:
Eko-Mavrovic iako se reklamira i svi ga znaju kao eko ne lijepi baš eko markice na njegov "eko kruh" koji ionako nije eko osim po cijeni :twisted: zato ih valjda niti ne lijepi (doduše reklamira se na sva zvona kao eko) A u pčelarstvu je eko = neeko . Ili je jestivo (onda je i eko) ili nije (onda nije ni eko) .
No vratimo se na med i mlijeko, usporedba mlijeka i meda , odnosno prisustva bakterija u tim proizvodima je najblaže rečeno : Neusporediva. Mlijeko da bi došlo do potrošača mora (dakle: mora) proći kroz složen proces prerade, dok med pčele medarice treba proći obrnuti proces dakle bez prerade (ili čim manje). Zato je za kravu ponekad i dobro da ju "jaše" tam neki veterinar dok za pčeliju maticu to najčešće naalost znači amen. :twisted:
To što ti nisi vidio onak odoka nozemozu ne znači da nije prisutna (spore) samo u ljetnim mjesecima je naprosto tako. Kad ćeš je vidjeti onak odoka tada trebaš sredstva kojekakva, pa tako i to. Kad ćeš raditi preventivno na suzbijanju samog uzroka zaraze, počevši od čistog saća preko ispravnih pojilica do uzimljavanja tada se uptreba kojekakvih ljekova smanjuje.
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Neno » 05 srp 2008, 18:48

Moj med jedem prvo ja pa svi drugi. Gubici su mi bili 60% pa sam se podigao i opet ću makar bili i 100%. Bez obzira na sve s obzirom da izrezujem trutovnjake, "dimim" kiselinama još uvijek tvrdim "za gubitke sam kriv isključivo ja (odnosno moje neiskustvo)" i ako se potrudimo još uvijek možemo stati na kraj boleščinama na primjerenije načine. Ako me okružuju lopovi (a nažalost u Lijepoj Našoj me okružuju u 90% slučajeva) ne moram i ja biti lopov ili što ti ja znam što već se kao ćovjek mogu potruditi da taj postotak padne ispod 90%. Već sam jednom napisao na forumu "ajmo ljudi u trgovce pa nećemo imati gubitaka" pa eto ponavljam za one koji nisu vidjeli. Izbor je jednostavan: onaj tko je "trgovac" mislim da mu na ovom forumu nije mjesto (već samo kao gostu) a onaj tko pokušava biti pčelar - cijenim njegov trud i muku.
Neno

Ja sam onaj koji šverca i preprodaje vlastiti med.
Neno
Legenda
Legenda

PostPostao/la branimir » 06 srp 2008, 00:10

ljudi moji .. nije mi do natezanja .. ja sam prvi i najveci utopist (tak vele kad krenem filozofirat) .. ali jedno je kaj bi mi zeljeli (neki mozda iskreno a neki iz tko zna kojih motiva) .. a drugo je stvarnost .. koji mi kao pojedinci isto formiramo ali nismo sami na svijetu ..

... dakle, jer vi jos uvijek "mislite" da je zakon onako kako treba .. tko ga donosi ? .. i zasto .. pa onda dalje .. tko ga provodi?!? i ZASTO ?!?! .. jer itko u cijelom tom sistemu radi besplatno .. i koliko je jedno ovisno o drugom?!?! .. za mlijeko mi nemojte pricat nis .. koliko ... med je svaki cisci od onoga kaj covjeku prodje kroz ruku .. znanstveno dokazano .. tko ne vjeruje neka se ukljuci u neki od tih sistema pa ce vidjeti iz prve ruke .. da nebi bilo da lupetam :P tralala ..

.. svaka cast svima .. bili mi sretni i zdravi .. ali ne na ustrp nekog drugog .. pa ni treceg .. a kako to postic .. ? .. do sada sam skuzio samo ako sam izvuces deblji kraj onda su svi sretni .. a ti imas neku mazohisticnu zadovoljstinu kako nisi nikome nista lose .. a sebe ubio .. pf ..

ah zivot je koma .. idem se nalit FUMAGILIN DCH-a :twisted:
Ne možemo riješiti neki problem istim načinom razmišljanja kojim smo ga stvorili
branimir
Legenda
Legenda

PostPostao/la Nenad M » 06 srp 2008, 08:51

Poštovani i ja sam u prošlosti dok je bio legalan koristio fumagilin i pčele su mi bolje zimovale i nije bilo gubitaka.Vremena se mjenjaju i sami znamo kako je prodati med ispravan bez rezidua a što znači kad takvi kao vi samo stavljaju ulje na vatru i tjeraju hrvatsko pčelarstvo u krivom smjeru.
Ako smo u HR odlučili da prodajemo ispravan med kojeg izvozimo a kontrole su u svakoj bačvi izvoza velika su ljaga nama HR poštenim pčelarima koji se borimo za ugled HR pčelarstva.Sve dalje i prije napisano vrlo jasno govori o nama i povjerenju koje stvaramo na taj način.
Male pčelare niko ne provjerava ma gdje bili u kojoj zemlji a oni i puno manje riskiraju.
Več sam napisao da se ljepše živi bez straha i sumnje jel ima rezidua ili nema.
O tome se možemo prepucavati dovjeka ,no držimo se barem morala ako ne zakona!
Nenad Martinjak
Neko pije od radosti,neko od tuge ja od jutra!
Nenad M
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la branimir » 08 srp 2008, 23:02

Nenad M je napisao/la:Poštovani i ja sam u prošlosti dok je bio legalan koristio fumagilin i pčele su mi bolje zimovale i nije bilo gubitaka.Vremena se mjenjaju i sami znamo kako je prodati med ispravan bez rezidua a što znači kad takvi kao vi samo stavljaju ulje na vatru i tjeraju hrvatsko pčelarstvo u krivom smjeru.
Ako smo u HR odlučili da prodajemo ispravan med kojeg izvozimo a kontrole su u svakoj bačvi izvoza velika su ljaga nama HR poštenim pčelarima koji se borimo za ugled HR pčelarstva.Sve dalje i prije napisano vrlo jasno govori o nama i povjerenju koje stvaramo na taj način.
Male pčelare niko ne provjerava ma gdje bili u kojoj zemlji a oni i puno manje riskiraju.
Več sam napisao da se ljepše živi bez straha i sumnje jel ima rezidua ili nema.
O tome se možemo prepucavati dovjeka ,no držimo se barem morala ako ne zakona!

:idea:

cega .. kada , hmmm .. zbunjen sam :shock:
Ne možemo riješiti neki problem istim načinom razmišljanja kojim smo ga stvorili
branimir
Legenda
Legenda

PostPostao/la kristijandubravac » 17 kol 2008, 23:38

ma imate u bosni i pogaće sa fumagilinom a bogami i fumagilina koliko volite
kristijandubravac
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la vglumac » 30 lis 2008, 13:02

činjenica je da su antibiotici zabranjeni jer ostavljaju biorezidue u medu, ali to je samo zbog nestručne primjene. kad bi se sa njima radilo stručno i odgovorno striktno po uputi proizvođaća nebi bilo rezidua. isto je i sa raznim akaricidima.drugo je što većina pčelara nažalost nema blagog pojma o tome kako antibiotik ili akaricid primjeniti, koji antibiotik za koju bolest itd.. to je glavni razlog za biorezidue, a ne antibiotik sam po sebi.danas svaka stočarska proizvodnja koristi antibiotike, jer bez toga nemogu, a nama pčelarima su oni zabranjeni jer mi bez toga možemo. razlog je taj što u stočarskim proizvodnjama antibiotik životinjama daju veterinari ili rijeđe držaoci životinja po uputi veterinara.
na koji način npr. fumagilin u pogači koji pčele troše kako uzimaju pogaču može dospjeti u med ?
ili kako topikalna aplikacija antibiotika ( direktno na pčele) u maloj količini šećernog sirupa kad su pčele svedene na plodište i kad nema unosa izvana može ostaviti biorezidue?
fumagillin ,geomicin, sultimon, streptomicin, itd. ostavljali su rezidue kad su bili davani u velikim količinama sirupa u zadnja jesenska dohranjivanja ili u vrijeme paše. :|
vglumac
Legenda
Legenda

PostPostao/la dimzoran » 20 sij 2011, 17:51

Zdravo ,

Moze li mi neko reci koja firma proizvodi Fumagilina za Europu . Cuo sam da postoji neka firma u Madzarskoj, moze li mi neko tko ima procitati to iz deklaracije na proizvoda koji ih kupio.
dimzoran
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la medun-vučko » 24 sij 2011, 11:54

Analitika je danas došla do savršenstva antibiotici su dokazivi a i zabranjeni :!: A sa dodavanjem samo zavaravate sebe i odgađate agoniju. :!: :!:
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la cmelec » 23 stu 2012, 10:57

dimzoran je napisao/la:Zdravo ,

Moze li mi neko reci koja firma proizvodi Fumagilina za Europu . Cuo sam da postoji neka firma u Madzarskoj, moze li mi neko tko ima procitati to iz deklaracije na proizvoda koji ih kupio.

Zaboravi kolega! :evil: :evil: :evil: !
cmelec
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la cmelec » 23 stu 2012, 11:11

kristijandubravac je napisao/la:ma imate u bosni i pogaće sa fumagilinom a bogami i fumagilina koliko volite

Ma super! daj ih još malo i relamiraj! :evil: :evil: :evil:
cmelec
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la mmedo » 23 stu 2012, 12:00

I ovih dana ponesite kamenja-za svaki slučaj. :lol: :lol: :lol:
Vivat Croatia, Semper sint in flore!
mmedo
Stara faca
Stara faca

Prethodna