Stanje na pčelinjaku

Svakodnevni pčelarski razgovori

Re: Stanje na pčelinjaku

PostPostao/la apisbzzz » 02 lip 2017, 16:43

Kolega Da Vinci, zar je krigla pive tako velika investicija pa da vam otkrijem kako oplodnjaci 4-6 pa čak i 8 dijelni gledaju samo na 3 strane ( sunčane naravno )... :lol: :-D :lol:
U snu nam gravitacija ne smeta....
apisbzzz
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la leonardo » 02 lip 2017, 17:03

apisbzzz je napisao/la:Kolega Da Vinci, zar je krigla pive tako velika investicija pa da vam otkrijem kako oplodnjaci 4-6 pa čak i 8 dijelni gledaju samo na 3 strane ( sunčane naravno )... :lol: :-D :lol:

Kolega apisbz, nije problem platiti pivo nego kao śto znaś, ove godind mi oplodnjaci skoro nisu ni trebali jer su prirodni oplodnjaci bili produktivni.A druga stvar, ćini mi se da bi trebao malo ise educirati o oplodnjacima jer one slike koje si objavio su me zbunile.Koje okvire koristiś u oplodnjacima?Normalne LR kao u Rochfusu ili neke mini okvire.?Kako je leto na lijevom boku a na čelu na lijevoj strani?
Koristis neke dovodne kanale a?Eto plaćan dvije krigle,otkri nam svoj potent.
pozdrav
"Svojom muzikom sam dosta zaradio ali niko nezna da, i da ništa nisam dobio, ja bi to isto radio."
Phil Colins
leonardo
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la tema » 02 lip 2017, 18:33

leonardo je napisao/la:
apisbzzz je napisao/la:Kolega Da Vinci, zar je krigla pive tako velika investicija pa da vam otkrijem kako oplodnjaci 4-6 pa čak i 8 dijelni gledaju samo na 3 strane ( sunčane naravno )... :lol: :-D :lol:

Kolega apisbz, nije problem platiti pivo nego kao śto znaś, ove godind mi oplodnjaci skoro nisu ni trebali jer su prirodni oplodnjaci bili produktivni.A druga stvar, ćini mi se da bi trebao malo ise educirati o oplodnjacima jer one slike koje si objavio su me zbunile.Koje okvire koristiś u oplodnjacima?Normalne LR kao u Rochfusu ili neke mini okvire.?Kako je leto na lijevom boku a na čelu na lijevoj strani?
Koristis neke dovodne kanale a?Eto plaćan dvije krigle,otkri nam svoj potent.
pozdrav

Prevrnuta poklopna daska. Letvicama 20x20 mm praviš kanale do svakog oplodnjaka. Odozgo lesonit i rupa na kraju svakog kanala. Pregrade moraju leći na lesonit ili staviti kontra falcovane letvice.
tema
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la apisbzzz » 03 lip 2017, 00:29

Eto vidiš i tema je razmišljao kao i ja, samo oprez on je sklon samozapaljenju.. :-D :lol: :lol:

Dakle imam dva rješenja : ili tunel koji ide sa bočnog leta do unutarnjeg oplodnjaka ili pod kutem urežem ulaz sa čela prema srednjim oplodnjacima.....ista stvar sa 6-djelnim ili 8 djelnim ..... :-D koristim LR okvire ( 3-djelni i 4-djelni ) a 6-djelni i 8-djelni 2×polovica LR.... :-D
apisbzzz
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Tokito1969 » 03 lip 2017, 07:18

Kompa Apisbzzz more kakva slika barem gotovog oplodnjaka, da vidim raspored leta.

Jedne godine pokušao sam trookvirne oplodnjake napraviti sva tri leta sa jedne strane, ja sam uspio ali pčela baš nije bila zadovoljna...
ma ja ti nemam pojma o pčelama
Tokito1969
Guru
Guru

PostPostao/la apisbzzz » 05 lip 2017, 18:54

Tokito1969 je napisao/la:Kompa Apisbzzz more kakva slika barem gotovog oplodnjaka, da vidim raspored leta.

Jedne godine pokušao sam trookvirne oplodnjake napraviti sva tri leta sa jedne strane, ja sam uspio ali pčela baš nije bila zadovoljna...

Moji 3-okvirni gledaju na 3 strane ili ako moraju u kontejner tada im otvorim 3 leta na jednu stranu....4 okvirni gledaju na 3 jer oni nikad i ne idu u kontejner...u kontejneru mi 3-okvirni (3×3) završe kad su već to mini nukleusi...za silu potrebe i brze intervencije...6-okvirni i 8-okvirni su mi u fazi radione..ali budem stavio slike podnice sa tunelima....
apisbzzz
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la mljac » 19 lip 2017, 21:48

Karlovćanke.jpg
Karlovćanke.jpg (45.92 KiB) Pogledano 1207 put/a.
Karlovćanke... 13.-a i 16.-a ,svježa krv na pćelinjaku... Hvala nepoznatom uzgajivacu na poklonu... :wink:
mljac
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la Ivan 24 » 20 lip 2017, 14:08

mljac je napisao/la:
Karlovćanke.jpg
Karlovćanke... 13.-a i 16.-a ,svježa krv na pćelinjaku... Hvala nepoznatom uzgajivacu na poklonu... :wink:

Obicno se poklonjenom konju ne gleda u zube al mogal je barem jos 5 pratilja dodat... :oops:
Ne radi drugima ono što ne želiš da drugi rade tebi
Ivan 24
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la apisbzzz » 20 lip 2017, 22:59

Ivan 24 je napisao/la:
mljac je napisao/la:
Karlovćanke.jpg

Obicno se poklonjenom konju ne gleda u zube al mogal je barem jos 5 pratilja dodat... :oops:

Ivane...nikad ne stavljam više od 5 pratilja i nikad....ponavljam nikad nije bilo problema.. :-D

Ali za tebe će ići po željenom broju pratiteljica i broj na grbači po želji, ako budeš trebal naravno..... :P

P.S. pa ne budeš valjda razrojaval kavezom....ako joj 5 pratilja nije dovoljno za hranidbu zgazi ju odmah i nemoj se nadat da će se ta dobiti s vremenom... :-D
apisbzzz
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Tokito1969 » 21 lip 2017, 04:56

Zašto sam dobro pretpostavio tko je "donator"

Miro kapa dolje....
Svaka čast, da je barem više takvih...
ma ja ti nemam pojma o pčelama
Tokito1969
Guru
Guru

PostPostao/la apisbzzz » 21 lip 2017, 09:57

8) :P
apisbzzz
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Ivan Erdeljac » 21 lip 2017, 16:00

apisbzzz je napisao/la:
Ivan 24 je napisao/la:
mljac je napisao/la:
Karlovćanke.jpg

Ivane...nikad ne stavljam više od 5 pratilja i nikad....ponavljam nikad nije bilo problema.. :-D

Ali za tebe će ići po željenom broju pratiteljica i broj na grbači po želji, ako budeš trebal naravno..... :P

P.S. pa ne budeš valjda razrojaval kavezom....ako joj 5 pratilja nije dovoljno za hranidbu zgazi ju odmah i nemoj se nadat da će se ta dobiti s vremenom... :-D

A zašto nema ni jednog truta :?:

To ti dođe kao da žena ide po svijetu sama bez muža :!:

Možda netko misli da sam staromodan,ali po meni to nije u redu žensku slati bez muškog :lol:

I nije čudo da su nervozne i da se u novoj zajednici tako šokirane ne snajdu :shock:

Domorotkinje kad ju primaju s "trbuhom do zuba" odmah ju uzmu na zub :oops:
Johnny Cash-I walk the line

Ivan Gotovina-Idem pravocrtno!
Ivan Erdeljac
Guru
Guru

PostPostao/la Ivan 24 » 21 lip 2017, 22:13

apisbzzz je napisao/la:
Ivan 24 je napisao/la:
mljac je napisao/la:
Karlovćanke.jpg

Broj bilo koji samo da nije 3... taj mi nije bas omiljen...
Vidis ja uvijek stavljam po 10 kom i uvijek barem 3-4 uginu.... mozda je prevelika guzva... a dobio sam jednom sa 3 pratilje ali su crkle i one.i matica dok su do njih pojele pogacu... mozda zato.kaj ih je bilo 3. :?:
Ne radi drugima ono što ne želiš da drugi rade tebi
Ivan 24
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la crnii » 21 lip 2017, 22:21

Kraljica i 5 pratilja, ja bi stavio bar 2 truta :lol:

Nego..
suša suši, nema komaraca, to je dobro, nema ni nektara, to je loše. Dobro-loše, poravnato je, ravnoteža.
Međutim to je i dva -nema-, pa je za očekivati dva -ima-.
Dva -ima- bi moglo biti
- suncokret, suncokret (2 vrcanja)
- suncokret, šuma
- suncokret, šuma, zlatošipka

Pozlatile nam se ravnoteže :!:
Viribus Unitis d.d.
crnii
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la apisbzzz » 22 lip 2017, 00:24

crnii je napisao/la:Kraljica i 5 pratilja, ja bi stavio bar 2 truta :lol:

Nego..
suša suši, nema komaraca, to je dobro, nema ni nektara, to je loše. Dobro-loše, poravnato je, ravnoteža.
Međutim to je i dva -nema-, pa je za očekivati dva -ima-.
Dva -ima- bi moglo biti
- suncokret, suncokret (2 vrcanja)
- suncokret, šuma
- suncokret, šuma, zlatošipka

Pozlatile nam se ravnoteže :!:

Crni , znači ti bi njima osigurao party i u kavezu.. :-D :lol:

Kestenu odgovaraju visoke temperature i sparina, još kad kiša natopi šumu....pun pogodak.....sličan je suncokretu....samo ne plaća kao on... :-D
apisbzzz
Guru radilica
Guru radilica

Prethodna

Natrag na PČELARSKI RAZGOVORI

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.