Pitanja i odgovori

Svakodnevni pčelarski razgovori

Re: Pitanja i odgovori

PostPostao/la rozenica » 06 pro 2017, 14:53

pa kak ne kužite da appiz vas namamljuje na invert da on ima đabe kod dilera,,, :lol: :lol: :lol: :lol: ,hebo vas invert,,pčelari sa cukrom,,,,a meda imate par tona a cukra nekoliko desataka ,,,,,svirate kurcu ,,,,kolko trošite svi skupa na šečer????apizz kolko si potrošil na napoj????a vi ostali????ajmo brojke na čistac,,,,,sram vas bilo,,,čelari :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
rozenica
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la zgubidan » 06 pro 2017, 16:12

Ja imam zadnje vrcanje oko 1.7. i nakon toga ide pogača do 15.9. Međutim kad one nemaju šta nositi pogača ih neće zadovoljiti.Ona je samo pripomoć kad ima dosta legla.Dosta legla je po meni 8 okvira pa na više u mojoj AŽ12. 7 još nekako može proć jedva.
zgubidan
Legenda
Legenda

PostPostao/la linmax » 06 pro 2017, 18:36

Kod testiranja okvirne hranilice za pogače, smazale su 2 kg pogače u tjedan dana, znači da bi u 6 tjedana mogle dosta potrošiti. Ako ih se prihranjuje kroz duže vrijeme za očekivati je da će pola nektara i pola prihrane spremiti za zimu, a i leglo zimske pčele će hraniti kombinirano. Rezultat bi trebao biti više pčela za zimu uz dovoljne zalihe meda.
linmax
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la sasa-s » 06 pro 2017, 18:41

rozenica je napisao/la:pa kak ne kužite da appiz vas namamljuje na invert da on ima đabe kod dilera,,, :lol: :lol: :lol: :lol: ,hebo vas invert,,pčelari sa cukrom,,,,a meda imate par tona a cukra nekoliko desataka ,,,,,svirate kurcu ,,,,kolko trošite svi skupa na šečer????apizz kolko si potrošil na napoj????a vi ostali????ajmo brojke na čistac,,,,,sram vas bilo,,,čelari :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nema đabe. Cijene prema svima su iste.. Ovisi od načina pakiranja (kanta, rinfuza...) i količinskog popusta. Ove sezone najniža cijena je bila 5.99 s pdv-om rinfuza preko 1 tone. Ako cijena šećera bude ovakva kao što je sada onda će na ljeto ići cijena još dolje.
sasa-s
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la apisbzzz » 06 pro 2017, 19:17

rozenica je napisao/la:pa kak ne kužite da appiz vas namamljuje na invert da on ima đabe kod dilera,,, :lol: :lol: :lol: :lol: ,hebo vas invert,,pčelari sa cukrom,,,,a meda imate par tona a cukra nekoliko desataka ,,,,,svirate kurcu ,,,,kolko trošite svi skupa na šečer????apizz kolko si potrošil na napoj????a vi ostali????ajmo brojke na čistac,,,,,sram vas bilo,,,čelari :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rozenica, ne znam zašto ljutnja....naveo sam tebe jer si još ljetos odlučio da ni kapi sirupa tvoji pčelci neće dobiti...temperature su bile afričke a paša slabuškana ili nikakva osim bršljana.....proteklih mjeseci si napisao da si već izgubio dosta zajednica i da je to samo početak....

Valjda smo apsolvirali CHEmelcovu tvrdnju o minimalnim pašnim uvjetima i max broju zajednica, ali čovjeće božji ako u vrijeme kad matica treba zalijegati zimsku pčelu iz tjedna u tjedan ne dotiče u košnicu ni kap nektara i kad je izgledno da će i zalihe pčeli za zimu biti nikakve tada je suludo ne spasiti zajednice od sigurne propasti....

Na kraju krajeva zanemarivanje živog bića bilo psa, krave, ovce, kokoši ili pčele nije niti dozvoljeno niti humano.....ili mu osiguraj potrebno ili ih nemoj uzgajati niti imati ..i točka... :oops:

Inverta sam kupio koliko mi je potrebno za moje zajednice a laprdati o kvaliteti nečijeg meda ti baš nije fer....ali neka... 8)
U snu nam gravitacija ne smeta....
apisbzzz
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Tokito1969 » 06 pro 2017, 20:18

no koment, kolga Apisss ti je jako dobro opisao situejšn, ali iz tolikih napada mogo bih zaključiti da si Ti ipak najveći potrošać cukra..
ma ja ti nemam pojma o pčelama
Tokito1969
Guru
Guru

PostPostao/la Goldi » 06 pro 2017, 22:14

Taj invert (glukozno - fruktozni sirup) nije baš zdrav za ljude, dal su pčele imune na konzumaciju istog ?
http://alternativa-za-vas.com/index.php ... ozni-sirup
Da li razmišljate da trpanje svega i svačega, poljevanje, prenapučenost, pretjerano uznemiravanje,... učini pčelarsku godinu lošijom nego što u stvari je.
Goldi
Majstor
Majstor

PostPostao/la sasa-s » 06 pro 2017, 23:14

Goldi je napisao/la:Taj invert (glukozno - fruktozni sirup) nije baš zdrav za ljude, dal su pčele imune na konzumaciju istog ?
Da li razmišljate da trpanje svega i svačega, poljevanje, prenapučenost, pretjerano uznemiravanje,... učini pčelarsku godinu lošijom nego što u stvari je.

Invertni sirup i glukozno fruktozni sirup nisu isti. Prvi se dobiva od šećerne repe/trske odnosno šećera a drugi od kukuruza. I jedan i drugi su nezdravi za čovjeka a za pčelu su po kemijskom sastavu slični medu pa zato i cijeli svijet hrani pčele sa jednim od njih. Glukozno-fruktoznim sirupom(uglavnom Amerika) ili invert sirupom (uglavnom europa) ali je bolji invert sirup zbog nekih mikroelemenata koje HFCS ima a invert nema i štetni su za pčele.
sasa-s
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Goldi » 07 pro 2017, 08:53

sasa-s je napisao/la:
Goldi je napisao/la:Taj invert (glukozno - fruktozni sirup) nije baš zdrav za ljude, dal su pčele imune na konzumaciju istog ?

Invertni sirup i glukozno fruktozni sirup nisu isti. Prvi se dobiva od šećerne repe/trske odnosno šećera a drugi od kukuruza. I jedan i drugi su nezdravi za čovjeka a za pčelu su po kemijskom sastavu slični medu pa zato i cijeli svijet hrani pčele sa jednim od njih. Glukozno-fruktoznim sirupom(uglavnom Amerika) ili invert sirupom (uglavnom europa) ali je bolji invert sirup zbog nekih mikroelemenata koje HFCS ima a invert nema i štetni su za pčele.

Hvala na objašnjenju, to je pravi trgovac, komunikativan, spreman na objašnjenje, baš simpa.
E sad me još zanima s čin kinezi hrane, od čega oni delaju taj nadomjestak za prihranu pčela?
Goldi
Majstor
Majstor

PostPostao/la Ivan Erdeljac » 07 pro 2017, 09:32

Kolega Goldi,pogledaj,razmisli i .....

https://www.youtube.com/watch?v=8DMkQVLWDqA
Johnny Cash-I walk the line

Ivan Gotovina-Idem pravocrtno!
Ivan Erdeljac
Guru
Guru

PostPostao/la rozenica » 07 pro 2017, 14:03

i moj ČHE....sirupiral ali njegova stvar,,,nek sve vmereju ali cukra neju vidle,,,,rajši ih nem imal,,,ali tak mi je drago da ih imam da krumpira i zelja VARAŽDINSKOG im nem dal,,,,,za sad sam na 18,,,,,nestalih,,,,,ali se kupovalo po tona,dve šečera u kauflandu za blago,,,,to je posel,,,,a kaj Kokica misli i tome? :roll: :roll: :roll: :roll:
rozenica
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la vusobegood » 07 pro 2017, 17:45

ekomedo je napisao/la:
Goldi je napisao/la:
crnii je napisao/la:Pa gdje ti živiš, daj Goldi počni pratiti suvremene trendove!

Dobro ti veliš crnii, zaostal sam, sutra odmah idem kupit novu kariolu u kojoj ću provozat pčele po pčelinjaku, dok im dimi Malboro protiv varoe ispod kliškove kupole. Nakon vožnje polit ću ih nekim pripravkom iz boce od coca-cole, i dat im tog inverta, nek se počaste, jbg, ne mogu se hranit samo medom.

ekomedo, ti si stari forumaš, daj sjeti se još koje inovacije u pčelarstvu koju smo mogli pročitat na forumu, dopuni.

Svakako je naj legendarnija novo uvedena donjomeđimurska metoda uzgoja matica od trutovskih ličinki.
Nešto manje legendarna je tehnologija proizvodnje armiranih sačnih osnova sa ugrađenim amitrazom za 4+ godina unaprijed.
....ah, ima toga....

Teorija tustih pcela je daleko nenad..biva....
vusobegood
Guru
Guru

PostPostao/la mali medo » 11 pro 2017, 18:30

mali medo
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la rozenica » 12 pro 2017, 13:56

ovi maheri u špici gacije stavljaju demižone u četvrti nastavak sa invertom i cukrom pa imaju gacije na tone,,,,samo kod njih medi :lol: :lol: :lol: :lol: hvala na pomoći ali vaši nukleusi mi nemreju pomoći kad traže cukra,,,i pajceka kad naučiš na napoj neče kuruzu i šrot jesti :lol: :lol: :lol: ali hvala ma gdje bili :-D :-D
rozenica
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la apisbzzz » 12 pro 2017, 15:38

rozenica je napisao/la:ovi maheri u špici gacije stavljaju demižone u četvrti nastavak sa invertom i cukrom pa imaju gacije na tone,,,,samo kod njih medi :lol: :lol: :lol: :lol: hvala na pomoći ali vaši nukleusi mi nemreju pomoći kad traže cukra,,,i pajceka kad naučiš na napoj neče kuruzu i šrot jesti :lol: :lol: :lol: ali hvala ma gdje bili :-D :-D

E moj rozenica lijepo si se dosjetio toga samo kupci nisu bedaki i vrlo dobro znaju kaj je agacija,kesten,lipa ili amorfa.....ili ti imaš kupce kojima je tak svejedno jel ti med imalo liči na med... :-D

A i da malo promjeniš način razmišljanja o pčeli (pčela=gacija) možda bi ti korisnije bilo uzgajati pčelu i ne pustiti ju da skapava.. :oops:
Probaj gledati pčela=nukleusi,vosak,rojevi,pelud,matična mlj.,propolis,otrov, a ne samo gacija,gacija,gacija,gacija... :roll:
Samo u ovom drugom načinu razmišljanja treba raditi, raditi i raditi da bi bilo koristi , jel tak.... :-D
Ak se reinkarniraš u nekom drugom životu u pčelu možda te baš zapadne gazda-rozenica, pa buš znal kaj je glad.... :lol: :P :lol:
U snu nam gravitacija ne smeta....
apisbzzz
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la rozenica » 12 pro 2017, 16:36

e moj apizz,,,svaka ti je na mjestu ,,,samo kaj kod tebe je šečer gazda a ne ti,,i kod vas puno pčelera ali nek vam bude,,,,u moje košnice dok sam živ i držim čele nejde cukor,,tak,,,,medno svima kolko vas ima :P :P :P :P
rozenica
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la zgubidan » 12 pro 2017, 17:34

Za mene je to isto kao i sa čovjekom.Vidiš da će umrijeti od glada, a nedaš mu jesti.Za mene je to nepojmljivo.
Kad sam počeo pčelariti, jedan stariji, po godinama i po pčelarskom stažu, pčelar mi je rekao doslovce ovako "Imaš pčelara,a imaš medara, pa vidi kakav želiš biti." Ja sam odlučio biti pčelar.
Dakle ti im uzmeš med, a onda pustiš da umru od gladi.Nečuveno!
zgubidan
Legenda
Legenda

PostPostao/la Max » 12 pro 2017, 17:36

Jak vjetar mi je srušio drvo na par košnica, morao sam ga motorkom izrađivati, srećom vrijeme je toplo pa klupko nije razbijeno, ali svejedno su bile dosta ljute danas...kako nam već u noći stiže zahladnjenje, zanima me koliko im vremena treba da se smire i vrate u normalu?...hoće li zbog cjele te situacije biti kakvih posljedica?
Max
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la zgubidan » 12 pro 2017, 17:59

Neće.Brzo se smire kad je mir.
zgubidan
Legenda
Legenda

PostPostao/la crnii » 12 pro 2017, 18:46

rozenica je napisao/la:ovi maheri u špici gacije stavljaju demižone u četvrti nastavak sa invertom i cukrom pa imaju gacije na tone,,,,samo kod njih medi :lol: :lol: :lol: :lol: hvala na pomoći ali vaši nukleusi mi nemreju pomoći kad traže cukra,,,i pajceka kad naučiš na napoj neče kuruzu i šrot jesti :lol: :lol: :lol: ali hvala ma gdje bili :-D :-D

Kad je cigo treniro konja da mu manje jede, taman ga naučio da ništa ne jede, konj umro..od gladi :lol:
Roženica ti koda uzgajaš stršljene, a ne pčele.
Ne treba pretjetivat ni u čem, a ti ga baš pretjeruješ.
crnii
Majstor
Majstor

PrethodnaSljedeća

Natrag na PČELARSKI RAZGOVORI

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 3 gostiju.