proizvodnja i prodaja lr i drugih košnica

Svakodnevni pčelarski razgovori

proizvodnja i prodaja lr i drugih košnica

PostPostao/la košnica » 08 pro 2009, 21:40

pčelari i drgi koji samo čitaju

uvjek kad nešto pitam za povoljnije košnice pa dobijem odgovor da su u bih najeftinije, pa idemo redom neka svi napišu proizvođače da ne kupujemo od nakupaca i drugih sumljivih materijala pa se raspadne za 2 godine. mislim da će svima vama dobro doći više informacija a tako i za pčelarsku opremu koja je od jednog do drugog dućana 50 posto skuplja.
takođe bi molio iz slavonije pčelare da nam jave za male pletare od trstike ko ih proizvodi.

satne osnove 1 kvalitete a ne smeće što sam kupio u zagrebu a znamo gdje pa je dirneš a ona se sama raspadne i smrdi neznam dali je to iz kine ili turske a mi plačamo masno. veseli me što če biti brzo sajam u gudovcu jer dolaze novi proizvođaći satnih osnova.

pozdravljam staro društvo i vukove stare koji jedva čekaju da sunce grane pa udri...

sve pozdrave želi vam i najbolje želje povodom nastupajućih blagdana svih vjeroipovjesti

košnica
košnica
Novi korisnik
Novi korisnik

Re: proizvodnja i prodaja lr i drugih košnica

PostPostao/la osibar » 09 pro 2009, 19:26

Poštovani kolega sve je točno šta si reka ,ali uvjek postoji ono ali.Šta se tiče voska to si stvarno upravu.Vosak koji sam kupio u dučanu u ZG(zna se kojem)pčele nisu ni počele a kamoli napravile sač.ZAŠTO? e to je to šta piše kolega Košnica.Vjerujem da ima proizvođača koji prave kvalitetan vosak(satne osnove)samo treba neko napisati na forumu di se mogu kupiti,pa zato i jesmo na forumu da pomognemo jedni drugima i savjetujemo one koji neznaju ili rade pogrešno jer nisu upučeni.Nemojmo skrivati nešto šta je dobro ko zmija noge ,pa ipak smo mi pčelari i poštujemo jedni druge(nadam se).Zar nije tako?
Šta se tiče košnica po dučanima se prodaje zadnji škart,a oni koji ih sami prave precjenju ju ih ko suho zlato.Ima u Slunju firma koja radi košnice i komplet sa okvirima dođe 390,oo kn.O kupnji u Srbiji (di su naj jeftinije)neču ni govoriti jer niko neče da kaže kako se mogu uniti a da se plati ili ne plati carina što manje bolnija.U BiH i nisu nešto puno jeftinije nego kod nas +carina,ne drži vodu.
Za pletare da ni ne govorim,kupe se po solidnoj cjeni od proizvođača pa se prodaju po basnosnim cjenama.Ima ih od 100,oo do 150,oo kn, kod proizvođača puno manja cjena.Male pletare ni nema šanse da dobiješ di se mogu nabaviti.
Žao mi je šta je ovako ,ali to je činjenica.Lako se ismejavati drugima(pojedinci)na ne znanju i nesigurnosti,ali kad treba posavjetovati i usmjeriti onda nas na prste možemo nabrojati,a koliko nas je prijavljeno na ovom forumu?
Oni koji se vide u ovome u bilo kojem smislu nek se ne ljute ,ja sam samo iznio svoje gledanje na sve ovo.Pa izvolte i vi ostali iznesite svoje gledište ili primjedbe,ali nema smisla da ismejavamo druge i da smatramo lažovima ili slično,čemu to.
To je moj komentar na sve ovo .
Ugodni nadolazeči blagdani svima(svih vjeroispovjedi) i oni blagdan(Bajram) koji je nedavno prošao.Nek je svima Medno.
OSIBAR.
osibar
Legenda
Legenda

PostPostao/la Palestinac » 09 pro 2009, 20:01

Ovdje u Slavoniji ,što se tiče košnica i nije nekakav velik izbor proizvođača.Cijene su kod većine ,slične.Nabavljao sam i u BiH ,dok su bile jeftinije.Imam košnica iz Srbije ,dok ih je bilo za kupiti u P.Ž. U kvaliteti materijala ima razlika ,a izrada je općenito solidna ( preciznost).Imam LR koš. pod otvorenim nebom i vrijeme čini svoje,ali krpa se , preboja, trulo se mijenja ; ništa nije vječno.Sać. osnove nabavljam gdje stignem; u dobroj paši ,dobro i grade :lol:Moraš se sam snalaziti .Pletare(daščare) pravim sam ,kao i još puno toga.
Palestinac
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la osibar » 09 pro 2009, 20:39

Svaka čast Palestinac.
Evo da ne bude da samo pričam,Firma u Slunju se zove MPS-67 d.o.o. Proizvodnja opreme za Pčelarstvo : LR košnice ; LR nukleusi(5-7okvira) ; LR polunastavci 17cm ; ostala pčelarska oprema ; po narudžbi i želji kupaca : AŽ košnice ; AŽ nukleusi ; AŽ okviri.Komplet košnica 390,oo kn.Firma vozi robu na pravcu Slunj-Split-Slunj i Slunj-Zagreb-Slunj,jer tim pravcima pronetuju njihovi kamioni.
Voditelj proizvodnje je gos. Zvonko Modrušan i javlja se na tel.098 739-412 ; ostali će vam biti na usluzi,na telefon 047-777-047 i fax 047-777-753 . Inače se nalaze na adresi : N.Zrinskog 3 Slunj
Nadam se da sam nekome pomogao sa ovom informacijom.
OSIBAR.
osibar
Legenda
Legenda

PostPostao/la košnica » 09 pro 2009, 20:45

puno lijepi odgovor osibare, i palestinac čekamo redom stasite momke da se krenu javljati pa ćemo vidjeti dalje kako priča teće

lijepi pozdravi posebno palestincu , držim ga za rijeć pisanu i moju rakiju ljutu
malo šale
lijepe informacije tonći samo čekaj do jutra dok ih ne zaškaklja
pozdrav košnica
košnica
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la vedran » 09 pro 2009, 21:39

Sa LR košnicama nisam baš upoznat što se tiče proizvodnje, samo znam od većine prijatelja kako pričaju tko god da je uzimao košnice bilo AŽ ili LR u bosni, da su svi razočarani sa lošim materijalom i općenito sa izradom i obradom.
Ista je priča i za okvire i satnu osnovu.

Kod nas, u šta sam se uvjerio već na 200 AŽ košnica i nukleusa, po mom mišljenju mislim da je najbolji "APIS Petrinja"
Preciznost u izradi im se može mjeriti sa mikrometrom, drvo od kojeg rade košnice i okvire je odlično, (iako su košnice fiksne i pod krovom, osim nukleusa koji se stalno pretumbavaju), do sada u 5 godina starosti košnica ne mogu im dati niti jedan minus.
Zato sam i sada kad radim još jednu šlepu, isto tako se odlučio na njihove AŽ košnice sa duplim medištem.
Usporedbu možete vidjeti u svakoj trgovini pčelarske opreme, kakve sve košnice prodaju.
A cijena? Ako si odbijete pdv, nema nikakve razlike između nas i bosne.
Kad bude sajam u Gudovcu malo više pažnje obratite na štand " APIS Petrinja"
vedran
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la košnica » 09 pro 2009, 21:45

hvala vedrane.. idemo dalje da dođemo do onoga što svaki pčelar treba dobar savjet i toćan smjer
košnica
košnica
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la Palestinac » 09 pro 2009, 23:15

Sjetio sam se da je neka firma iz županjskog kraja radila jeftine LR košnice,mislim Posavski podgajci.Možda Dubravac zna .
Palestinac
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Mirza » 09 pro 2009, 23:52

To je stolarija u Drenovcima, rade LR košnice, sve komplet i pojedinačno nastavke, cijene su standardne, povoljnost se može ostvariti kupnjom, veće količine. Na lageru imaju i "defektnih "nastavaka(koje sami birate, ja sam uspio pronaći kvalitetnije, nego u trgovinama a u pola cijene).Dobar izbor Lr okvira od lipe ...(popust već za pedeset komada ).
pozdrav Mirza
Marko Baotić
Mirza
Guru
Guru

PostPostao/la košnica » 10 pro 2009, 16:22

puno hvala mirza, i pozdrav palestincu i mome pajdi osibaru. idemo dalje

sve želje neka se ispune

a posebno pčelarske

košnica
košnica
Novi korisnik
Novi korisnik

Natrag na PČELARSKI RAZGOVORI

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 6 gostiju.