CIJENE MEDA

Svakodnevni pčelarski razgovori

Re: CIJENE MEDA

PostPostao/la mzdjelar » 15 srp 2011, 00:47

Nova vijest je da Pip.plača 25kn kilo bagrema,odgoda plačanja 30 dana...

e sad cim pip nudi sad u 15.7 25kn ici ce on i na 28-30 na veliko garant...kila šečera i to pazi na akciji j 7.28!!! oni koji prodaju na kucnom pragu po 30 treba ih za uši objesit..da su bar to ljudi kojima treba da prehrane djecu razumio bih..nego je to šaka penzionera...uglavnom onih od 45-50 god. znamo koji su...i koji dane provode pred lokalnim ducanom.... :twisted: :twisted:
a i mi smo šaka jada kad se nemožemo odlučiti na izvoz...svi bi kruva bez motike...nejde to tako ljudi nejde...
tribute to pčela-prva,dežurna tužibaba,reko sam Vam :d
mzdjelar
Legenda
Legenda

PostPostao/la ciko pcelar » 15 srp 2011, 10:00

Rodoljub Zivadinovic je napisao/la:Mi u SPOS-u nemamo informaciju da je nekom otkupljivaču u 2011. godini vraćen med zbog antibiotika, mislim da je to neka dezinformacija. Inače, u prva četiri meseca ove godine izvezeno je 700 tona meda iz Srbije.
Što se antibiotika u principu tiče, mi smo tu od početka priče oko izvoza meda bili maksimalno transparentni, i svaki put kada su antibiotici nađeni, to je objavljeno, a med tog pčelara nije otkupljen. Šta se dešavalo kod izvoza meda koji se ne radi pod okriljem SPOS-a mi ne znamo više od onoga što smo objavljivali na našem sajtu, jer smatramo da kad god se tako nešto desi, takvog odmah treba udariti po nosu javno, da bude nauk drugima.
Inače, kada je šef čuvene laboratorije APLICCA iz Bremena, držao predavanje na našem Državnom sajmu februara ove godine, mogli smo da vidimo da naš med zaista ima nizak procenat pozitivnih uzoraka meda na prisustvo antibiotika, u odnosu na prosek u svetu.

A što se tiče antibiotika u našem medu generalno, ima ga kod minornog broja pčelara. Samo što mi jedini o tome pričamo javno, dok drugi ćute kao zaliveni, smatrajući to valjda sramotom. To su ljudi koji više vole sebe nego istinu, i za njih nema budućnosti na tržištu meda.

Nego, kad smo kod cene, zbog svih muljanja ovih dana od strane lobističkih grupa među kupcima meda u EU oko cene meda i svojevrsnog ucenjivanja, i korišćenja prilike oko[b] prisustva GMO polena u medu, [/b]da se pokuša smanjiti cena i drugih medova, mi u SPOS-u smo na ivici da donesemo odluku da preporučimo pčelarima da med pričuvaju koji mesec, pa ćemo videti kakva će cena biti onda :-D . Čekamo samo da vidimo hoće li se stvari srediti ili krenuti nizbrdo, prikupljamo upravo nove informacije.

Pozdrav!
U vasem postu ste naveli da vas ucjenjuju nizom cijenom meda zbog prisustva GMO polena u med ???
Pa GMO sjeme je kod nas stiglo iz Amerike a preko EU.Pa tko bi onda trebao biti odgovoran zbog GMO.???
Najprije nas zatrpaju sjemenom GMO a onda nas optuze zbog toga.
J...s takvu pravdu.
Medno
Tesko je danas biti covjeka a konkurencija je tako malaa!
ciko pcelar
Legenda
Legenda

PostPostao/la Zvone » 15 srp 2011, 10:14

Koliko sam u toku, radi se o medu iz Argentine u njemu su nađeni tragovi GMO peludi, med sa ovih krajeva je još uvijek čist po tom pitanju. To bi mogla biti velika prilika za zemlje u našoj regiji ako ih natjeraju da moraju napisati na teglici da ima tragova GMO hrane... Nažalost kod nas u BiH nikakvog organiziranog otkupa nema...
Zvone
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la Rodoljub Zivadinovic » 30 kol 2012, 20:30

Pozdrav!
Da li mi neko može dati tačnu informaciju koliku cenu danas placaju otkupljivaci u Hrvatskoj pcelarima prilikom otkupa, za suncokretov i bagremov med? Imam neke cudne informacije, pa bih da proverim njihovu tacnost.
I koji je trenutni odnos kune i evra, da li je još uvek 7,4?

Unapred zahvalan!
Rodoljub Zivadinovic
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la amikola » 30 kol 2012, 20:34

20 kuna suncokret, 22 kune lipa. Za bagrem ne znam. Tečajna lista: 1 e = 7,47 kuna
http://www.hnb.hr/tecajn/htecajn.htm
'Pčela voli letjeti'
amikola
Legenda
Legenda

PostPostao/la Zvonko Babić » 30 kol 2012, 20:46

Bagrem 27 kuna. Za plaćanje za 60 dana.
www.med-babic.hr
Zvonko Babić
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la tomislav kaselj » 30 kol 2012, 20:51

Pozdrav!
Da li mi neko može dati tačnu informaciju koliku cenu danas placaju otkupljivaci u Hrvatskoj pcelarima prilikom otkupa, za suncokretov i bagremov med? Imam neke cudne informacije, pa bih da proverim njihovu tacnost.
I koji je trenutni odnos kune i evra, da li je još uvek 7,4?

Kad smo vec kod cijena meda, dal se u Srbiji jos otkupljuje med u organizaciji SPOS-a i ako da koje su otkupne cijene.
tomislav kaselj
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Rodoljub Zivadinovic » 30 kol 2012, 22:52

Hvala na odgovorima, te informacije mi mnogo znace, jer trenutno radimo neke pregovore!
Hvala i na odgovorima na PP!

Da, to funkcionise, sa manje ili vise problema, ovih dana smo ustanovili novi sistem, ocekujemo bolje rezultate.
Dosadasnje cene su bili 3,3 evra za bagrem, i 2,28 evra za suncokret.
Sada, kazem, pregovaramo pa cemo videti, ali su neki pokusavali da nam pricaju bajke oko suncokretovog meda po pitanju cena. Ne znam zasto me to ne cudi :cry:
Inace, suncokretova pasa je ove godine kod nas bila uglavnom odlicna i ima dosta suncokreta vrhunskog kvaliteta, svi se hvale vanrednim kvalitetom.
Rodoljub Zivadinovic
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la Marijan.Marinovic » 06 ruj 2012, 08:50

Pozdrav jel tko prodaje med ? ili se jos ceka cijena kolega mi zvao pipa malo je podigo cijenu repice sa 19 na 22 kn
ali s obzirom to je preniska cijena tako da cemo jos cekati!
Marijan.Marinovic
Novi korisnik
Novi korisnik

.

PostPostao/la cirab10 » 06 ruj 2012, 09:29

.
Zadnja izmjena: cirab10; 04 pro 2012, 00:40; ukupno mijenjano 2 put/a.
ne čini drugima što ne želiš da drugi čine tebi
cirab10
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Marijan.Marinovic » 06 ruj 2012, 09:49

To je najpametnije, mene su zvali odkupljivaci i sta pitaju jesam prodo med i koliko ga imam i polako zapisava kilazu
ja mislim da zovu da vide koliko ima meda na trzistu zato netreeba govoriti kilazu nego pitat koja je cijena po kilogramu !
Marijan.Marinovic
Novi korisnik
Novi korisnik

.

PostPostao/la cirab10 » 06 ruj 2012, 17:54

.
Zadnja izmjena: cirab10; 04 pro 2012, 00:40; ukupno mijenjano 2 put/a.
ne čini drugima što ne želiš da drugi čine tebi
cirab10
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la pdkž » 10 ruj 2012, 14:01

Sada sam zvao svojeg otkupljivača i kaže da još ništa ne zna. Vjerujatno ljudi ne daju med za tih 23/25kn, a ovi se sad "znoje". Mada bi i ta cijena bila "puna šaka brade" da je godina bila uspješna. Osobno imam tri bačve manje nego lani, na isti broj košnica.
Dajte čovjeku žlicu meda i nahranili ste ga za jedan dan. Naućite ga pčelariti i nahranili ste ga za cijeli život.
pdkž
Legenda
Legenda

PostPostao/la Merak » 11 ruj 2012, 09:51

Da ne ostanem samo na jednom postu, evo jedna informacija.
PIP-ov med je u BiH triput skuplji no li ga od vas otkupljuju, a na rafama ga ima sijaset od raznih pčelara i organizacija i sa raznih strana, samo se loše prodaje, a kod pčelara ga odavno već nema.

Pozz
Merak
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la antoniog » 11 ruj 2012, 11:10

Jučer u Boso( Vinkovci ) trgovini naiđem na PIPov Cvijetni med cijena meda 69 kn.
Ja sam pčelar početnik !
antoniog
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la wastedmedicus » 11 ruj 2012, 13:59

Gledam sinoc u Sv. Filip Jakovu štand od Kralja. Svi sortni medovi 50kn/kg, jedino lavanda cini mi se 70 kn... Ne znam koje cijene on sada nudi na veliko, ali sigurno daje bar upola?!
wastedmedicus
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la ekomedo » 11 ruj 2012, 23:04

wastedmedicus je napisao/la:Gledam sinoc u Sv. Filip Jakovu štand od Kralja. Svi sortni medovi 50kn/kg, jedino lavanda cini mi se 70 kn... Ne znam koje cijene on sada nudi na veliko, ali sigurno daje bar upola?!

Ne treba njemu med za ono sto on prodaje.
Ekomedo je pravi ekološki pčelar, č ak su mu i jajca od inoxa, Mellis picea lupus capillus longus provjerio!
ekomedo
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ivan007 » 12 ruj 2012, 12:10

U potpunosti se slažem sa gore navedenim.
Ali on nije usamljen primjer.
Zovem otkupljivače i svi odreda kažu da su ispunili kvote i da im meda ne treba.Kako?
Na forumu i u bližoj okolici pčelari kažu da med nisu prodali zbog niske cijene a otkupljivači popunili potrebe.
Tko tu laže?
Laže selo a lažu i ljudi..
ivan007
Guru
Guru

PostPostao/la rilce » 12 ruj 2012, 13:34

ekomedo je napisao/la:
wastedmedicus je napisao/la:Gledam sinoc u Sv. Filip Jakovu štand od Kralja. Svi sortni medovi 50kn/kg, jedino lavanda cini mi se 70 kn... Ne znam koje cijene on sada nudi na veliko, ali sigurno daje bar upola?!

Ne treba njemu med za ono sto on prodaje.

Evo dolje naznačeni link potvrđuje da je ekomedo u pravu!

http://pcelarstvo.hr/index.php?option=c ... Itemid=357
rilce
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la Marijan.Marinovic » 12 ruj 2012, 13:57

Lazu nista oni meda nisu kupili , di su sad pohvale kupio sam 400-500 tona !
med je jos u bacvama nedam im ispod 30 bagrema nema teorije !
Marijan.Marinovic
Novi korisnik
Novi korisnik

PrethodnaSljedeća

Natrag na PČELARSKI RAZGOVORI

Trenutno korisnika/ca: MSNbot Media i 13 gostiju.