KOLIKO CE 2013 BITI CIJENA ROJA???

Svakodnevni pčelarski razgovori

KOLIKO CE 2013 BITI CIJENA ROJA???

PostPostao/la ciko pcelar » 31 kol 2012, 00:48

Pcelinje zajednice ulaze u zimu sa malim zalihama meda ,jesenska pasa slaba ili nikakva,broj zimskih pcela problematican,
prihrana secerom kako je tko imao novca,
kakvo je vase misljenje o cijeni roja ili paketnog roja na proljece 2013????
Ja mislim da tko bude kupovao ispod 100 eura da ce biti sretan i to jako.
Kakvo je vase misljenje?
Tesko je danas biti covjeka a konkurencija je tako malaa!
ciko pcelar
Legenda
Legenda

Re: KOLIKO CE 2013 BITI CIJENA ROJA???

PostPostao/la dragon » 31 kol 2012, 07:49

Ako budu rojevi po 100 eura, ja puštam sve da se izroje, molim zainteresirane na predbilježbu.
dragon
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la tomislav kaselj » 31 kol 2012, 08:36

Bilo je dost losih godina u zadnje vrijeme pa se cijene pcela nisu mijenjale, vjerojatno nece ni 2013
tomislav kaselj
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la lonac » 31 kol 2012, 08:56

Bit ce jeb.ih lopovluka vise nego ikad. Bitange koje izgube pcele ce radije krast nego platit roj, il nekom platit da krade za njih!
Kupit oruzje, stavit potezne i cuvat pcelinjak.

Sva sreca da je nas HPS (Kranjec i ekipa) osigurao zaštitu pčela sa potporama!
Zanima me u proljece kad bude uginuca pcela kako ce se sa npr. Križevom maticom stvorit pčelinje društvo?!? Svaka cast i ostalima u HPS-u koji su glasali ili sutili za ovakav sustav potpora.

Mozda da se nagodinu u sustav potpora stavi ko u Americi: pravo 2.amandmana - da svoju zemlju branim oružjem, tj. da svakog ko dođe na moje zemljište ubijem ko psa!
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste.
lonac
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la rokimon » 31 kol 2012, 09:24

tomislav kaselj je napisao/la:Bilo je dost losih godina u zadnje vrijeme pa se cijene pcela nisu mijenjale, vjerojatno nece ni 2013

realno rečeno! ne treba precijenjivati stvari! ove godine nije bilo puno rojeva i falilo ih je....ali su opet išli po 250-300kn! malo tko bi ih plaćao 350-400kn! a preko toga mislim da nebi platio nitko!
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.
rokimon
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la dragon » 31 kol 2012, 10:51

Kad smo već kod rojeva, molio bi iskusne da objasne kakav je to točno roj za npr. 300 kn, jer sam imao prilike vidjeti da su podvaljivani rojevi na dvije ulice za 250-300kn?????
dragon
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la antoniog » 31 kol 2012, 11:46

Ja sam kod jednog pčelara gledo razrojavanje i taj je pčelar izvadio maticu koja ima katastrofalno sijanje jaja ,da bi on reko meni da če ju nekom prodati ,i da je dobra.
Ja sam pčelar početnik !
antoniog
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la ciko pcelar » 31 kol 2012, 12:08

dragon je napisao/la:Ako budu rojevi po 100 eura, ja puštam sve da se izroje, molim zainteresirane na predbilježbu.

.
.
Ne precjenjujte situaciju u svoim pcelinjacima.
Kod mene u juznoj Moslavini jesenska pasa je totalno pdbacila (zlatosipka).Voca ima jako malo neznam sto bi sad trebalo da zamedi i da padne kisa kad je sva trava izgorjela od suse.
Mislim da tko hoce da mu drustva prezime morao je vecda pocne sa prihranom od 5-10 kg secera po kosnici (provjerite zalihe u svoim kosnicama).U pletarama od koih mnogi kupuju rojeve je stanje zaliha isto lose.
Mongi pcelari ce tesko financijski to podnesti ove izdatke pa ce biti sto bog da.
Zbog toga kazem da ce biti skupi rojevi nagodinu i bolje je sad kupiti 10 kg secera po kosnici pa da prezivi nego na proljece moliti koji roj za obnovu fonda.
ciko pcelar
Legenda
Legenda

PostPostao/la ciko pcelar » 31 kol 2012, 12:09

lonac je napisao/la:Bit ce jeb.ih lopovluka vise nego ikad. Bitange koje izgube pcele ce radije krast nego platit roj, il nekom platit da krade za njih!
Kupit oruzje, stavit potezne i cuvat pcelinjak.

Sva sreca da je nas HPS (Kranjec i ekipa) osigurao zaštitu pčela sa potporama!
Zanima me u proljece kad bude uginuca pcela kako ce se sa npr. Križevom maticom stvorit pčelinje društvo?!? Svaka cast i ostalima u HPS-u koji su glasali ili sutili za ovakav sustav potpora.

Mozda da se nagodinu u sustav potpora stavi ko u Americi: pravo 2.amandmana - da svoju zemlju branim oružjem, tj. da svakog ko dođe na moje zemljište ubijem ko psa!

.
. Drugi Amandman je zakon :idea: :idea: :idea: :idea:
Glasam za njega :-D
ciko pcelar
Legenda
Legenda

PostPostao/la lukaletunic » 31 kol 2012, 12:17

Čiko,apsolutno se slažem sa napisanim,samo nije lako onima koji imaju dosta,za primjer imam kolegu sa 150 košnica i ni on sam ne zna što će, dali masovno spajati ili kupiti najmanje 1500 kg cukara.
Moje mišljenje je da ako se nema za cukar bolje i spojiti pa na proljeće nešto namaknuti jer to je opet jeftinije nego kupovati rojeve a najgore je prepustiti slučaju po sistemu što Bog da.
lukaletunic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ciko pcelar » 31 kol 2012, 12:24

lukaletunic je napisao/la:Čiko,apsolutno se slažem sa napisanim,samo nije lako onima koji imaju dosta,za primjer imam kolegu sa 150 košnica i ni on sam ne zna što će, dali masovno spajati ili kupiti najmanje 1500 kg cukara.
Moje mišljenje je da ako se nema za cukar bolje i spojiti pa na proljeće nešto namaknuti jer to je opet jeftinije nego kupovati rojeve a najgore je prepustiti slučaju po sistemu što Bog da.

.
Upravo to mislim I sam imam preko 130 drustava LR i preko polovice ima nesto solidnije zalihe a onaj ostatak nema se na sto spajati jer nema meda u zalihi.
Jedino rijesenje je za sad prihrana.
Pcele traze "pomagaj,pomagaj secera daj :( :(
ciko pcelar
Legenda
Legenda

.

PostPostao/la cirab10 » 31 kol 2012, 21:40

.
Zadnja izmjena: cirab10; 05 pro 2012, 11:38; ukupno mijenjano 1 put/a.
ne čini drugima što ne želiš da drugi čine tebi
cirab10
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la Mali » 01 ruj 2012, 10:08

lukaletunic je napisao/la:Čiko,apsolutno se slažem sa napisanim,samo nije lako onima koji imaju dosta,za primjer imam kolegu sa 150 košnica i ni on sam ne zna što će, dali masovno spajati ili kupiti najmanje 1500 kg cukara.

Ako kolega ima 150 košnica znači da je i nešto vrcao,pa bi morao nači novce za šečer(proda 2-3 kg meda) i vrati pčelama u vidu 10 kg šečera.
Uzeti od pčela znaju svi ,a ponekad im treba i nešto vratiti,ne?
Lp
Mali
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la lukaletunic » 01 ruj 2012, 11:28

Mali je napisao/la:

Ako kolega ima 150 košnica znači da je i nešto vrcao,pa bi morao nači novce za šečer(proda 2-3 kg meda) i vrati pčelama u vidu 10 kg šečera.
Uzeti od pčela znaju svi ,a ponekad im treba i nešto vratiti,ne?
Lp

Tako je prika moj,tako bi trebalo biti,da je sve normalno,samo treba uzeti u obzir da on ne pčelari u plodnoj Slavoniji nego u škrtoj Dalmaciji i da je u zadnje dvije godine uspio izvrcati cijelih 30 kg po košnici ukupno i da od te zarade plaća mirovinsko i zdravstveno za sebe i ženu,da ima životne troškove kao i svi drugi i kad se to sve zbroji i oduzme ostane mu vrlo malo i potpuno ga razumjem da mu nije lako uzeti tonu i pol šećera jer to ti je u Dubrovniku 10500 kn (1kg=7 kn) ali riješit će on to već nekako jer je provjereno savjestan pčelar i neće prepustiti stvar slučaju.
lukaletunic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la kokica » 01 ruj 2012, 11:43

Ček malo jučer ili preključer čitam kako vama u dalmaciji nisu potrebne velike zalihe meda jer pčela leti cjelo vrijeme i uvjek nekaj skupi a sad ti tu tvrdiš da joj trebaju tone šečera.
Ko tu sad laže i glumi cendravog poljoprivrednika koji jadan nikad ništa ne zaradi i proizvodi samo iz domoljublja da ostali nebu gladni...
Mislim zadnjih par tjedana vas je stvarno degutantno čitati...šečer, šečer, pa još malo šečera...Završilo vrcanje, vjerovatno se i prodalo nešto meda pa sad počinje cendranje čisto iz dosade....
kokica
Majstor
Majstor

PostPostao/la lukaletunic » 01 ruj 2012, 12:35

kokica,pčelama treba barem 15-ak kila meda za prezimiti,ako nemaju meda treba im ga nadoknaditi šećerom,uzmi pa izračunaj koliko treba šećera za dodati na tih 150 košnica ako treba po košnici dodati od prilike 10 -ak kila,pošto kod nas već više od dva mjeseca nema paše zalihe se brzo tope,i ovo ti nije ni cendranje ni kukanje nego činjenično stanje a ti ne moj sve suditi po svom kraju i svojoj paši jer ni sam ne znaš kakav si sretnik pa ti se kroz cijelo ljeto povlačila neka paša pa sad nemaš tih problema,i prijatelju dragi nemoj stvari prosuđivati i donositi zaključke nakon pola godine pčelarenja treba proći sve situacije pa ćeš znati o čemu pričam ja pčelarim 12 godina i mogu reći da sam prošao nešto u tom pčelarstvu ali nigdje nisam napisao da sam preiskusan i uvijek druge saslušam jer uvjek se ima što za naučiti.
Od kada sam na ovom forumu uvijek pokušavam objektivno pisati i rado pomognem ako nešto znam i odgovorno stojim iza svega napisanog punim imenom i prezimenom i ne skrivam se pod raznim nickovima da bi mogao bacati packe drugima,
ti moje postove naravno da ne moraš čitati ako te tako nerviraju,slobodno me stavi na ignor listu i štedi živce ako misliš da je to potrebno.
Sa poštovanjem Luka Letunić!
lukaletunic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ekomedo » 01 ruj 2012, 12:59

Sto se dogodilo prepotentnom kukuruzu kokicaru? :lol:
postao je kokica.

3 kosnice u dobrom stanju i dobroj mikrolokaciji sakupe cudo toga i u losoj godini. 103 josbice u istim uvijetima- e to je vec druga prica.
Biti ce poucno pratiti kokicu u narednim godinama. Entuzijazam i samkuvjerenost ustuknuti ce lred realnoscu i objektivnoscu- ili kokica vise nebude pcelar.
Ekomedo je pravi ekološki pčelar, č ak su mu i jajca od inoxa, Mellis picea lupus capillus longus provjerio!
ekomedo
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Buronja » 01 ruj 2012, 13:28

može na maqloj količini samo priživiti kao i ti na kori kruha i čaši vode ali ti na
tome pravi i hrani dicu
Buronja
Buronja
Legenda
Legenda

PostPostao/la Buronja » 01 ruj 2012, 13:29

kokica je napisao/la:Ček malo jučer ili preključer čitam kako vama u dalmaciji nisu potrebne velike zalihe meda jer pčela leti cjelo vrijeme i uvjek nekaj skupi a sad ti tu tvrdiš da joj trebaju tone šečera.
Ko tu sad laže i glumi cendravog poljoprivrednika koji jadan nikad ništa ne zaradi i proizvodi samo iz domoljublja da ostali nebu gladni...
Mislim zadnjih par tjedana vas je stvarno degutantno čitati...šečer, šečer, pa još malo šečera...Završilo vrcanje, vjerovatno se i prodalo nešto meda pa sad počinje cendranje čisto iz dosade....

pčela može preživiti i na maloj količini hrane.
Kao i ti na kori kruha i čaši vode :D
ali probaj na tome praviti dicu i hraniti ih. može preživiti ali nema napredka !
Buronja
Buronja
Legenda
Legenda

PostPostao/la PAVO » 01 ruj 2012, 14:06

Buronja je napisao/la:može na maqloj količini samo priživiti kao i ti na kori kruha i čaši vode ali ti na
tome pravi i hrani dicu

Vidiš kak je to zanimljivo, kod ljudi dok su bili veća sirotinja bilo je i puno više dječice. :-D
PAVO
Legenda
Legenda

Sljedeća

Natrag na PČELARSKI RAZGOVORI

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.