Bayvarol

Svakodnevni pčelarski razgovori

Bayvarol

PostPostao/la abaricevic » 17 vel 2013, 00:05

Pošto je ove godine ponuđen od strane saveza Bayvarol za suzbijanje varoe, može li mi netko tko je koristio to sredstvo prošle ili pretprošle godine reći svoja iskustva u vezi istog? Hvala unaprijed.
abaricevic
Novi korisnik
Novi korisnik

Re: Bayvarol

PostPostao/la vusobegood » 17 vel 2013, 13:11

Prije nego sam se zapiso za nove lijekove malo sam se raspital okolo ali ga dosad nitko nije koristio, ljudi smatraju da će biti barem dobar kao i chek mite.Bitno je da se promjernila aktivna supstanca da ne dođe do navikavanja varoe.
vusobegood
Guru
Guru

PostPostao/la buli » 17 vel 2013, 13:19

Gospon Šopar ga je koristil i napominje da je jednaka mogućnost izazivanja vapnenog legla kak i kod CheckMita. Zato pažnja, mene je Check Mite prošle godine fino uneredil...
buli
Guru
Guru

PostPostao/la ivan.matijevic » 17 vel 2013, 14:10

Ja sam ga koristio prije 5 god. jako učinkovit za rušenje varoe ali mi se činio štetan kao ChekMite.
Stavlja se jedna traka u nukleus do 4 trake u dobro razvijenoj zajednici.
Ja sam ipak naručio Apiguard. Kako neki kažu nije baš učinkovit ali ne idem onom rekla kazala - probat ću.
Velebitski vuk
ivan.matijevic
Guru
Guru

PostPostao/la Buronja » 17 vel 2013, 15:30

buli je napisao/la:Gospon Šopar ga je koristil i napominje da je jednaka mogućnost izazivanja vapnenog legla kak i kod CheckMita. Zato pažnja, mene je Check Mite prošle godine fino uneredil...

buli ja sam koristije chek mite ove godine pa me zanima kad bi mogao primjetiti vapnenasto dali sada kad je prvo leglo izišlo i imam zaležena 2-3 okvira legla od pola okvira prema naprid ili možda kasnije kad bude više legla u zajednici zasad je sve uredno
pozdrav
Buronja
Buronja
Legenda
Legenda

PostPostao/la buli » 17 vel 2013, 16:42

Buronja je napisao/la:.. bi mogao primjetiti vapnenasto...

viewtopic.php?f=2&t=6461
buli
Guru
Guru

PostPostao/la vusobegood » 17 vel 2013, 17:55

Da, sječam se, neki od nas su pisali o vapnenastom leglu iako ga prošlih godina nismo imali.Stekao sam dojam da je to pojava kod mene i nekih pčelara koji otvoreno pišu u svojim poteškočama.Sada se čini da je vapnarija dobro oplela pčelinjake samo su ponosno vlasnici o tome prešutjeli.
vusobegood
Guru
Guru

PostPostao/la ciko pcelar » 17 vel 2013, 19:51

'?
vusobegood je napisao/la:Da, sječam se, neki od nas su pisali o vapnenastom leglu iako ga prošlih godina nismo imali.Stekao sam dojam da je to pojava kod mene i nekih pčelara koji otvoreno pišu u svojim poteškočama.Sada se čini da je vapnarija dobro oplela pčelinjake samo su ponosno vlasnici o tome prešutjeli.

*
*
Tako je to prijatelju,toliko o iskrenom pisanju.
Ja sam bio jedan od onih koji su upozoravali na jacu pojavu vapnenastog legla ali svekoliki pcelarski puk je uredno zborno rekao o neeee kod mene .
Kad sam pitao sto misle o slabom razvoju zimske pcele i slabog medenja zlatosipke i jesenske livade pa zbog toga slabe zalihe meda da zbog toga bude veci gubitak zajednica.
Opet o ne kod mene .E sad dolazi to sve na naplatu i bude po tiho da se necuje postavljano pitanje :gdje ima i posto roj ono malo jeftiniji.
Samo treba sacekati da prodje ozujauk i sve se bude znalo,na zalost prekasno.
Kod mene u okolici vec cujem price iz trece ruke o gubitcima .Jedan pcelar prije dosta godina je izgubio oko 80% drustava i znas sto jerekao.????
Reko je vise nikad niko nece znati koliko sam izgubio drustava!!!! Ljudska glupost nema granica.
Eto sto se kuha u pojedinim glavama.Ni Freud to nije mogao rijesit a da bi mi mogli cisto sumnjam.
Medno!
Tesko je danas biti covjeka a konkurencija je tako malaa!
ciko pcelar
Legenda
Legenda

PostPostao/la vusobegood » 17 vel 2013, 20:07

Imam razumjevanje za pčelare koji ne vole javno govoriti o gubicima i poteškočama,to je dosta neugodno i pada renome pčelara.
Još je gore kada znamo da poteškoče postoje samo o njima ne zborimo.
vusobegood
Guru
Guru

PostPostao/la abaricevic » 17 vel 2013, 21:39

Malo smo skrenuli s teme.Nadam se da ima još netko da je koristio bayvarol pa da podjeli iskustva.Naime, moram se opredjeliti za bayvarol ili chekmite a nisam do sada koristio ni jedno ni drugo.Jedan kolega mi je rekao da bayvarol više niko ne koristi jer da više ne djeluje (varoa stekla imunitet).Pišite koji imate iskustva s time.
abaricevic
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la buli » 18 vel 2013, 15:05

Halo abaričeviću...lokaciju si upiši. Nije mi jasno kad ove godine HPS daje Bayvarol ili Apiguard?
buli
Guru
Guru

PostPostao/la ivan.matijevic » 18 vel 2013, 16:53

[quote="buli"]Halo abaričeviću...lokaciju si upiši. Nije mi jasno kad ove godine HPS daje Bayvarol ili Apiguard?[/quote

Izgleda ostalo chekmitea od prošle god. ili abaričević nije razumio koja dva ljeka
Velebitski vuk
ivan.matijevic
Guru
Guru

PostPostao/la kokica » 18 vel 2013, 17:26

buli je napisao/la:Halo abaričeviću...lokaciju si upiši. Nije mi jasno kad ove godine HPS daje Bayvarol ili Apiguard?

Možeš birati ili jedan ili drugi s tim da ovaj drugi onda dobiješ samo pola doze po košnici
kokica
Majstor
Majstor

PostPostao/la drago1 » 18 vel 2013, 19:38

Ljudi u Sloveniji je prošle godine podijeljen Bayvarol ali većina pčelara je javljala da nema učinka na varou.
Pozdrav
s52dh
drago1
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la zlo » 18 vel 2013, 20:03

Ma otkud da nema učinka,pa kod nas u Rvackoj( po riječima izvjesnog T.J.)teče med i mlijeko a pogotovo kod pčelara...
te organizirani te pripremljeni te spremni.
zlo
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la antoniog » 18 vel 2013, 20:10

Ja sam Šabačkim varolikom tretiro, panije bilo varoe,ispada da i ovaj otrov nije valjo.
Ja sam pčelar početnik !
antoniog
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la mudlin » 18 vel 2013, 20:24

ja sam predlani koristil bayvarol i bilo je ok...
Kad tražite savjet, razmislite o mogućnosti njegova prihvaćanja
mudlin
Legenda
Legenda

PostPostao/la abaricevic » 18 vel 2013, 21:46

buli je napisao/la:Halo abaričeviću...lokaciju si upiši. Nije mi jasno kad ove godine HPS daje Bayvarol ili Apiguard?

Greška!U prethodnim postovima se raspisali o chekmitu a zapravo sam mislio na apiguard.
Kad smo već kod chekmita, koristio sam ga zadnje dvije godine i mogu reći da sam zadovoljan s njime.Varou je srušio a nisam primjetio povećanu pojavu vapnenastog legla.Što se tiče zaleganja matice,kod nas obično stisne suša da nastane "spaljena zemlja" pa matice ionako skoro prestanu sa nesenjem jaja sve do prve obilnije kiše.Naravno lijek stavljam u košnice tijekom srpnja i kolovoza.
P.S. Lokacija postavljena.
abaricevic
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la Max » 18 vel 2013, 22:26

Lani sam koristio CheckMite i stvarno je bio perfektan. Porušio je varou, vapnenenog legla nije bilo, a matica je zalijegala kao i obično. Nadam se da će takav biti i Bayvarol ove sezone.
Max
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la milenkoosa » 18 vel 2013, 23:18

otkud vam to da će biti bayvarol??????????
ako nemožemo nikako drugovačije , onda će mo pošteno!
Milenko Šuša
milenkoosa
Legenda
Legenda

Sljedeća

Natrag na PČELARSKI RAZGOVORI

Trenutno korisnika/ca: Yahoo [Bot] i 1 gost.