Kamo ovo vodi

Teme vezane uz američku gnjiloću

Re: Kamo ovo vodi

PostPostao/la dinarid » 04 stu 2015, 12:59

saperica je napisao/la:biti će da su u tvom kraju svi uzeli poveću dozu ovog lijeka.

Cijela država je na tom lijeku(osim političara a oni će za 15 dana uzet duplu dozu za četri godine nekima će pasat pa će iskoristit priliku za doživotnu dozu cijeloj obitelji).
dinarid
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la saperica » 06 stu 2015, 11:48

hahahahahaha
saperica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la skrle » 06 stu 2015, 12:03

dinarid je napisao/la:Evo mene opet ko papagaj uvijek po istom i dalje savez šuti a moji prijatelji dinaridi mi prepričavaju da su prije neki dan na usponu po dinari u selu uništa kod kijeva vidjeli kako bager zakopava spaljene košnice

Pa to je dobra stvar, znači košnice su izdvojene i spaljene! Netreba brinuti o takvima već o onima koji ih ne spaljuju i ne zakapaju!!!
skrle
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la saperica » 06 stu 2015, 13:40

a demarkiranje područja, obavezan pregled zajednica prije selidbe, upozorenje za seleće koji dolaze da je bilo pojave AG na tom području?
ili će ići kura s antibioikom pa tišina i nikom ne govori. vjerojatno će se kupiti novi nastavci a postojeći skuhati u lužini i opaliti (ili poslati u zagreb na IRB na gama zračenje) mada sumnjam. iskreno baš me zanima sljedeća godina na tom terenu (što se AG tiče) i koliko će se tolerirati među pčelarima muk.
saperica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la dinarid » 06 stu 2015, 19:12

skrle je napisao/la:
dinarid je napisao/la:Evo mene opet ko papagaj uvijek po istom i dalje savez šuti a moji prijatelji dinaridi mi prepričavaju da su prije neki dan na usponu po dinari u selu uništa kod kijeva vidjeli kako bager zakopava spaljene košnice

Pa to je dobra stvar, znači košnice su izdvojene i spaljene! Netreba brinuti o takvima već o onima koji ih ne spaljuju i ne zakapaju!!!

Nije to dobro jer je po dalmacije bilo na paši vriska oko knina i kijeva i ako su pokupili odnili su kući njih se mora upozorit javno obznanit i uspostavit karantenu pašni povjerenik vet.insp.dati popis pčelara koji su bili na tom području da ih obiđe i barem letimično pogleda jer većina tih ljudi je s juga i svi još imaju leglo.
dinarid
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la saperica » 07 stu 2015, 21:30

prpošle godine po otocima i serdnjoj dalmaciji je bilo poprilično gubitaka, naravno svi šute. a kad kola krenu nizbrdo biti će svega.
a tko u ovoj priči nije napravio posao? po ovome puno njih.
ne slažem se da akt spaljivanja i ukapanja pčelarskog pribora da je imao efekta. gdje je oprema koja je bila u aktivnoj sezoni? što s pčelarskom odjećom i alatima?
srećom imam iskustva i položeno za dezinfekciju a znam i naqčine i vektore prijenosa.
saperica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la dinarid » 09 stu 2015, 14:19

Poštovani gospodine Tomljenoviću čitajući o vašim kaubojima i indijancima kanjonima,šerifima,repetiranju,mamuzanju i dobrim duhovima dalmatine poštenije bi bilo da ste se očitovali koliko ste vi kauboji s diplomom spalili indijanski vigvama sa pčelama oko knina.
dinarid
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la saperica » 12 stu 2015, 19:00

dinarid mislim da se trebaš uputiti pitanje ovdje: http://www.savjetodavna.hr/kontakti/ ako tražiš očitovanje gosp. Tomljanovića.
povjerenika za svoje područje, veterinara, a dao sam sve već prije.
saperica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Buronja » 12 stu 2015, 20:09

Jeste li sigurni da vaši pčelinjaci nisu nimalo zaraženi ag.
Pošaljite na analizu pa ćete viditi rezultate.
Struka veli da su većina pčelinjaka u RH zaraženi samo je pitanje koliko pčelari sa DPP drže istu pod kontrolon.
Buronja
Buronja
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la saperica » 13 stu 2015, 00:01

istina, samo pitanje je drugo. sanacija i demarkiranje područja, uklanjanje vektora, obavještavanje pčelarskih udruga i njihovih članova na terenu gdje je AG.
DPP provesti u protivnom sve ode u ad acta...
saperica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Prigor » 05 tra 2016, 15:49

Potvrđena AG i na jednom malom pčelinjaku na "pčelolet" od mene.

Novi pčelar, lani kupio pčele i evo sranja (nije on kriv).

Srečom pa je reagirao na uginuče zajednice za koju mu nije bilo jasno zašto se to dogodilio i pozvao veterinarsku službu.

Vrlo pošteno od njega i da drugi tako rade vjerojatno bismo lakše stali toj kugi na kraj.

Mene sad vjerojatno čeka veterinarska inspekcija jer se nalazim taman negdje na kranici 3 km zračne linije od toga pčelinjaka.
Prigor
Majstor
Majstor

PostPostao/la saperica » 05 tra 2016, 16:24

divota. gdje je lokacija pčelinjaka? moje su kod pionirca.
saperica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Prigor » 05 tra 2016, 17:22

Branovec.
Ti si cca 1 km dalje od pcelinjaka nek ja.
Tvoje su one na plavom kamionu?
Prigor
Majstor
Majstor

Prethodna

Natrag na AMERIČKA GNJILOĆA

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.