Test

Teme vezane uz američku gnjiloću

Test

PostPostao/la akarlovic » 18 vel 2007, 23:12

slika

suzbijanje:
slika
Zadnja izmjena: akarlovic; 18 vel 2007, 23:21; ukupno mijenjano 1 put/a.
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ekomedo » 18 vel 2007, 23:14

Jeli starija od 2 mjeseca???
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

PostPostao/la vglumac » 24 vel 2007, 18:07

ova je definitivno mlađa od 2 mjeseca, ali da je pšalješ u labos , napisali bi da je starija (barem su tako radili nekad )
vglumac
Legenda
Legenda

PostPostao/la ekomedo » 25 vel 2007, 10:24

Naravno kad oni daju novce za odštetu iz vlastitog džepa :roll:
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

PostPostao/la akarlovic » 25 vel 2007, 11:25

Nisam siguran jer nije moje :twisted: mislim da je pisalo oko 3 mjesece.
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la vglumac » 25 vel 2007, 15:38

to je sigurno pisalo, ali kad bi to bila istina, onda se to više nebi razvlačilo, nego bi se ličinka osušila na dnu stanice. ja što sam god slao uvijek su pisali starije od 2 mjeseca, po onoj, kadija te tuži , kadija ti sudi.
vglumac
Legenda
Legenda

PostPostao/la akarlovic » 25 vel 2007, 16:34

Čuj glumac, kak se ono veli : ne bi se htel mešati. To je ipak van mojih mogućnosti i uostalom nije mi ni struka. Potražit ću tekst (UK) i slikovno ga prenjeti. Iz sjećanja koliko me služi mislim da je bila riječ oko 3 mjeseca da li je manje ili više ne bih znao.
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la akarlovic » 25 vel 2007, 16:45

Dakle starim i zaboravljam polako, pronašao sam izvor radi se o istraživanju Bee Research Laboratory za analize godinu neznam ali u pitanju nisu 3 mjeseca već 3 tjedna.
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la vglumac » 25 vel 2007, 19:51

neg kak :-D, doduše u periodu s puno legla može istovremeno biti propalih ličinki koje su svježe ( rastezljive ) a istovremeno i suhih propalih ličinki koje se čvrsto drže dna stanice, dok u periodu s malo legla ili bez njega kod starog procesa nalaze se samo propale suhe ličinke poput bezoblične mase zalijepljene na dnu stanice, pa stanica izgleda kao da je prazna, a poklopac nad njom je uvučen i malo progrižen, zato se to najlakše i nađe u jesen ( nagledo se toga , ali nismo pravili paniku, već smo to u 2-3 godine pomalo riješili ) 8)
vglumac
Legenda
Legenda

PostPostao/la vgrbac » 25 vel 2007, 23:24

Prijevod s talijanskog sitea o testiranju na AG:

A) Dijagnosticiranje putem "mlječnog testa"

Da bi dijagnosticirali a. gnjloću mogu se koristiti dvije metode (koriste se u Americi i Kanadi) .

Radi se o tzv. "mlječnom testu" koje svima dostupno i bazira se na biokemiji B. Larvae.

Test " mutno ili bistro" provodi se :
potrebno je nemasno mlijeko u prahu ,
izvorska voda ili distilirana,
staklena epruveta
i kapaljka ;

iz sumnjivog legla uzima se komadić i ubaci u epruvetu, dodaje se 20 kapi tople vode (ne vrele!); promućka se pažljivo, dodaje se 10 kapi otopine mlijeka u prahu ili 5 kapi otopine običnog mlijeka(vidi *) i pažljivo se protrese.

* Otopina mlijeka u prahu priprema se istog dana tako da se u 1 litru vode doda 4 žličice nemasnog mlijeka u prahu. Ako se umjesto mlijeka u prahu koristi obično nemasno mlijeko u tom slučaju biti će dovoljno 5 kapi reagensa.

Test je pozitivan (bolest je prisutna) ako u manje od 15 minuta otopina postane bistra, pretvorivši se od mutne mliječno bijele tekućine u žućkastu prozirnu tekućinu (boja slame).

B) Test «koagulacije mlijeka»

jednostavnija ali manje točna metoda od prijašnje, sastoji se u tome da se zdrobi sumnjiv materijal u dvije kapi punomasnog mlijeka i razmaže po stakalcu.
Test je pozitivan ako mlijeko koagulira unutra 40 sekundi (za europsku gnjiloću promatra se unutar 80 sekundi).
Treba podsjetiti da pouzdanost testova ovisi o ambijentu , kemijskom sastavu, stoga se testovi koriste kao potvrda sumnjama i vidljivim promjenama.
vgrbac
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la vglumac » 26 vel 2007, 14:01

veoma dobro+ izolacija i identifikacija uzročnika i nalaz spora pod mikroskopom= objektivna dijagnoza 8)
vglumac
Legenda
Legenda

Natrag na AMERIČKA GNJILOĆA

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.