Dali ste znali!

Teme vezane uz američku gnjiloću

Dali ste znali!

PostPostao/la Nenad M » 16 ožu 2015, 12:40

Dali znate da svaka košnica u 99% slučajeva je pozitivna na američku gnjiloču.Izgleda zaprepaštujuče no poznati jedan prof. koji je vršio istraživanje tvrdio je da samo povoljno vrijeme pogoduje razvoju i širenju bolesti.
Nenad Martinjak
Neko pije od radosti,neko od tuge ja od jutra!
Nenad M
Guru radilica
Guru radilica

Re: Dali ste znali!

PostPostao/la STING » 16 ožu 2015, 14:16

Vjerojatno je 99 % pretjerano, no pred tridesetak godina jedan je danski istraživač utvrdio da se analizirajući med može unaprijed procijeniti da će do bolesti doći. Sve u svemu, ako se pčele drže u dobroj kondiciji, na kvalitetnom medu, peludi, u prihvatljivom onečišćenju okoliša i uz što manje rovanja po košnici učinili smo jako puno da do obolijevanja dolazi što manje. Tada je ta 99 % procjena upitna.
STING
Legenda
Legenda

PostPostao/la Nenad M » 16 ožu 2015, 18:37

Prenašam kako sam već davno čuo no jučer sam rezgovarao sa jednim pčelarem pa sam se sjetio da vam napišem.
Zanimljivo je dok je košnica relativno zdrava od drugih bolesti gnjiloča je kuš no kad se desi bolest i količina nazovimo ih spore ag postigne svoj maximum tad je gotovo.Širenje je pospješeno unosom zaraženog materijala i upravo najače košnice stradaju što slučajno što grabežom itd.
Nenad Martinjak
Neko pije od radosti,neko od tuge ja od jutra!
Nenad M
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ekomedo » 16 ožu 2015, 20:14

Ovo ja govorim i smatram činjenicom godinama. PIN test kod selekcije matica je ključan za zdravlje zajednica.
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

PostPostao/la Zagorec » 16 ožu 2015, 22:51

Isto tak je činjenica,da se najviše AG pojavljuje kod selečih pčelara... 8) 8) 8)
Nigdar ni tak bile , da ne bi nekak bile ...
Zagorec
Majstor
Majstor

PostPostao/la medun-vučko » 17 ožu 2015, 00:04

Amerika je bolest pčelara .....
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la zlo » 17 ožu 2015, 00:14

Zagorec je napisao/la:Isto tak je činjenica,da se najviše AG pojavljuje kod selečih pčelara... 8) 8) 8)

Kako oštroumno i za svaku pohvalu,ne ostavljaš ni trunka mjesta sumnji u činjenice,odakle je ono izvor činjenica (ili sam propustio u tekstu)!
Dok je sunca,bit će i pčela! Dobro svakome -zlo nikome!
zlo
Legenda
Legenda

PostPostao/la ekomedo » 17 ožu 2015, 00:35

U kontekstu kroničnog stresa zbog totalnog izvrcavanja, stresa zbog selenja, stresa zbog sirupiranja zimnice, sirupiranja proljetnog razvoja,....svakako je i pojavnost AG veća.
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

Natrag na AMERIČKA GNJILOĆA

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.