Kvalitetna LR košnica

Razgovori o LR košnicama
Pravila foruma
Ovdje spadaju teme isključivo o LR košnicama.

Re: Kvalitetna LR košnica

PostPostao/la loomis » 01 lip 2013, 19:46

Kupijo sam nekoliko Milošovih kosnica LR i AŽ ali kvaliteta nije bas kako treba biti jer u AŽ košnicama je maticna resetka uza zato mi je matica iz plodista isla u mediste postaviti cu slike da vidite. :evil: :evil: :evil: :evil:
loomis
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la profesor » 28 ruj 2013, 13:16

Je li netko kupovao košnice u od onih iz Karlovca (tandemk ili floreoz isti je broj mobitela, pa je valjda jedno te isto)?
Kakva je kvaliteta?
profesor
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la veljo1986 » 01 lis 2013, 00:25

profesor je napisao/la:Je li netko kupovao košnice u od onih iz Karlovca (tandemk ili floreoz isti je broj mobitela, pa je valjda jedno te isto)?
Kakva je kvaliteta?

To također i mene interesira...
A isto tako me interesira preporuka pouzdanih proizvođača košnica koji su kod nas?

Hvala
veljo1986
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la pero13 » 01 lis 2013, 06:46

kolega kraj mene kaže da je kupovao kod njih i da su mu ok
pero13
Guru
Guru

PostPostao/la speco » 01 lis 2013, 17:21

Stolarija Mirt,radi vrhunske kosnice,a nalazi se u blizini Stubice
Kad je dobra godina i bandera medi!
speco
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la profesor » 01 lis 2013, 20:18

Po svemu pročitanome i viđenome Mirt je vrh i u kvaliteti i u preciznosti. Jesu nešto skuplji, ali imaju kvalitetu.

Ovi iz Karlovca ne izgledaju loši, nešto su jeftiniji, pun ih je oglasnik, spominju kreditiranja, kartice ....
Jedino što se na njuškalu spominju dvije, tri firme s istim slikama i ponudom.
profesor
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la speco » 01 lis 2013, 20:25

profesor je napisao/la:Po svemu pročitanome i viđenome Mirt je vrh i u kvaliteti i u preciznosti. Jesu nešto skuplji, ali imaju kvalitetu.

Ovi iz Karlovca ne izgledaju loši, nešto su jeftiniji, pun ih je oglasnik, spominju kreditiranja, kartice ....
Jedino što se na njuškalu spominju dvije, tri firme s istim slikama i ponudom.

Mirt ima vrhunske,svaki nastavak slagan na drugi sjeda bez problema i nema milimetra odstupanja.Svi su do zadnjeg isti kao i prvog dana.Govorim o tisuču i sitno nastavaka,te svih ostalih djelova koji čine košnicu.
speco
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la pero13 » 02 lis 2013, 00:08

istina mirt ima najbolje košnice koje sam vidio kod nas...imam 5 kompleta...
pero13
Guru
Guru

PostPostao/la speco » 02 lis 2013, 00:20

imam i nešto nastavaka za prodat,naravno od Mirta,novi nekorišteni popunjeni ožicanim okvirima također iste proizvodnje,jer smo kupili 1300 komada,a koristimo nekih 1000.Inače smo sve kuhali u parafinu na 280 stupnjeva,tako da su trajno zaštičeni i nemam nikakvih zamjerki.
speco
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la Nikola99 » 02 lis 2013, 12:35

speco je napisao/la:imam i nešto nastavaka za prodat,naravno od Mirta,novi nekorišteni popunjeni ožicanim okvirima također iste proizvodnje,jer smo kupili 1300 komada,a koristimo nekih 1000.Inače smo sve kuhali u parafinu na 280 stupnjeva,tako da su trajno zaštičeni i nemam nikakvih zamjerki.

Po kojoj cijeni su nastavci?
pozz
Nikola99
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la kr1s » 02 lis 2013, 20:14

Ovaj g. Speco bi mogao otvoriti neku trgovinu koliko imaju viška :lol: ( šala )

Ovaj trgovina ili što već "Mirt" jel može malo više podataka odakle su, da li je trgovina ili stolarija, neki broj telefona i odakle su...
Kako se kreća kvaliteta npr. prema "Apis" košnicama. Da li podna daska ( anti varozna podnica ) i poklopna daska rađena od lesonita ili PVC? I kolika je cijena komplet košnice LR?
kr1s
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la Zagorec » 02 lis 2013, 22:28

kr1s je napisao/la:Ovaj g. Speco bi mogao otvoriti neku trgovinu koliko imaju viška :lol: ( šala )

Ovaj trgovina ili što već "Mirt" jel može malo više podataka odakle su, da li je trgovina ili stolarija, neki broj telefona i odakle su...
Kako se kreća kvaliteta npr. prema "Apis" košnicama. Da li podna daska ( anti varozna podnica ) i poklopna daska rađena od lesonita ili PVC? I kolika je cijena komplet košnice LR?

Evo podataka...Stolarija MIRT...vl. Damir Mirt,Lepa Ves 3,Donja Stubica.
Tel i fax:049 286-604 i mob:098 1847-964
Cijene su za LR oko 500kn,ovisi o hranilici ... za nijansu ima bolju obradu od Apisa, ali okviri su kvalitetniji.
Govorim iz prve ruke,jer sam poslovao sa njima...bok... :| :| :|
Nigdar ni tak bile , da ne bi nekak bile ...
Zagorec
Majstor
Majstor

PostPostao/la kr1s » 02 lis 2013, 22:54

Hvala Zagorec.
Meni je Apis bomba što se tiče podnice i poklopne jer rade od PVC pa nema problema da se uprlja i trune kao lesonit. Jedina mana sada ne znam da li je do mene ili ne kod Apis nastavka da su mi se sve stranice napravile kao suprotne sanjke. Kada stavim nastavka na nastavka na kutevima je ok ali prema sredini na sve strane mi se odvaja tako da negdje može pčela pa sam morao lepiti sa trakom kada sam hranio za zimu. I mjere su ima vamo tamo par mm što baš za nastavke nije dobro npr. debljina stjenke mm manja, te duljina, širina i visina različita do 2mm od nastavka do nastavka...
kr1s
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la buli » 03 lis 2013, 08:37

Uzeo od Mirta prošle godine nastavaka..super drvo, odlični spojevi, ručke na nastavku i sa strane i sprijeda i straga..povoljna cijena bila..ali..brine me kad stavim nastavak s okvirima na ravni stol da mi svi okviri skoče u zrak jedno 2 mm..da bude jasnije, kad su okviri u nastavku onda toliko vise s donje strane..nije mi jasna ta pojava, nisam se s njom sretal do sad..radim s tim nastavcima no čini mi se da gnječim pčele na satonošama okvira ispod..možda mu je u mojoj seriji malo pobeglo.. Inače je i lik za 10, susretljiv i drži se dogovora.
buli
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ivan.matijevic » 03 lis 2013, 13:22

buli je napisao/la:Uzeo od Mirta prošle godine nastavaka..super drvo, odlični spojevi, ručke na nastavku i sa strane i sprijeda i straga..povoljna cijena bila..ali..brine me kad stavim nastavak s okvirima na ravni stol da mi svi okviri skoče u zrak jedno 2 mm..da bude jasnije, kad su okviri u nastavku onda toliko vise s donje strane..nije mi jasna ta pojava, nisam se s njom sretal do sad..radim s tim nastavcima no čini mi se da gnječim pčele na satonošama okvira ispod..možda mu je u mojoj seriji malo pobeglo.. Inače je i lik za 10, susretljiv i drži se dogovora.

Okviri ti skoče u zrak jer netko radi utor satonoše 15mm ili 20mm. Ako je 20 mm onda ide traka lima nehrđajućeg i podigne okvire 5mm.
O tome je bilo na forumu.
Velebitski vuk
ivan.matijevic
Guru
Guru

PostPostao/la cmelec » 03 lis 2013, 21:22

ivan.matijevic je napisao/la:
buli je napisao/la:Uzeo od Mirta prošle godine nastavaka..super drvo, odlični spojevi, ručke na nastavku i sa strane i sprijeda i straga..povoljna cijena bila..ali..brine me kad stavim nastavak s okvirima na ravni stol da mi svi okviri skoče u zrak jedno 2 mm..da bude jasnije, kad su okviri u nastavku onda toliko vise s donje strane..nije mi jasna ta pojava, nisam se s njom sretal do sad..radim s tim nastavcima no čini mi se da gnječim pčele na satonošama okvira ispod..možda mu je u mojoj seriji malo pobeglo.. Inače je i lik za 10, susretljiv i drži se dogovora.

Okviri ti skoče u zrak jer netko radi utor satonoše 15mm ili 20mm. Ako je 20 mm onda ide traka lima nehrđajućeg i podigne okvire 5mm.
O tome je bilo na forumu.

Pozdrav dečki
Ak je utor za satonoše predubok , tome se da doskočiti podignutom trakom lima.Inače na mojem pčelinjaku svi nastavci imaju tu traku jer se okviri puno lakše odvajaju jedan od drugog naročito pri nizim temperaturama i automatski se izbjegavaju ubodi pčela zbog uznemiravanja.bok
cmelec
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la cmelec » 03 lis 2013, 21:43

lukaletunic je napisao/la:Košnice od Stolarije Mirt su stvarno exstra kvalitete,majstorski izrađene,geometrijski savršene ali ovdje bi spomenuo još jednog našeg renomiranog proizvođača a to je Apis Petrinja koji ima jednaku kvalitetu ali uveo je jednu po meni jako dobru novinu spajanja košnice pod kutom 45 stupnjeva uz okomiti utor lastinog repa a to je tako kvalitetno napravljeno da je baš vrijedno divljenja a najveća prednost takvog spoja je što drvo ne prima vlagu u čelo i mogućnost krivljenja svedena je na najmanju mjeru,mislim da će ovaj spoj u budućnosti zaživjeti u izradi košnica jer nekoliko starijih majstora mi je reklo da cink spoj nije dugovječan jer je previše čela otvoreno atmosferskim prilikama.

Slazem se Luka
Predlozio sam Damiru nešto slično (okomiti utor) ali me nije ozbiljno shvatio.Ovaj tvoj spoj je mislim još bolji ali stolari se teško odlučuju za novine.Po meni kvalitetno izrađen "cink" spoj je dobar ali s vremenom baš tu puca.Kvalitetu nastavaka (spojeva) ispitujem na taj način da pun nastavak s medom bacim s 1 m visine na čošak na tvrdu (betonsku) podlogu. Nesmije "mrdnuti".bok
cmelec
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Giga » 03 lis 2013, 23:07

cmelec je napisao/la:
lukaletunic je napisao/la:Kvalitetu nastavaka (spojeva) ispitujem na taj način da pun nastavak s medom bacim s 1 m visine na čošak na tvrdu (betonsku) podlogu. Nesmije "mrdnuti".bok

...ajoj, tako slozena recenica da bi mogao netko i povjerovati...
Giga
Legenda
Legenda

PostPostao/la profesor » 04 lis 2013, 11:16

Svaki se nastavak i mora baciti tako, jer se onda lakše otklapa saće i brže se vrca.
profesor
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la veljo1986 » 04 lis 2013, 13:29

kod Mirta LR košnica 500kn komplet, RV 550kn komplet.Danas dobio mail!
veljo1986
Poznato lice
Poznato lice

PrethodnaSljedeća

Natrag na LR

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.