Kvalitetna LR košnica

Razgovori o LR košnicama
Pravila foruma
Ovdje spadaju teme isključivo o LR košnicama.

Re: Kvalitetna LR košnica

PostPostao/la veljo1986 » 04 lis 2013, 13:29

kod Mirta LR košnica 500kn komplet, RV 550kn komplet.Danas dobio mail!
veljo1986
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la pero13 » 04 lis 2013, 18:44

sa pdv?
pero13
Guru
Guru

PostPostao/la cmelec » 04 lis 2013, 19:21

Giga je napisao/la:
cmelec je napisao/la:
lukaletunic je napisao/la:Kvalitetu nastavaka (spojeva) ispitujem na taj način da pun nastavak s medom bacim s 1 m visine na čošak na tvrdu (betonsku) podlogu. Nesmije "mrdnuti".bok

...ajoj, tako slozena recenica da bi mogao netko i povjerovati...

Pozdrav profesore
A kaj ak ti košnica opadne s kamiona v zavoju ili nedaj bog nekakve nesreče ili s dizalice kad dizeš ili spuštaš paletu ha?bok
cmelec
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la cmelec » 04 lis 2013, 22:08

cmelec je napisao/la:
Giga je napisao/la:
cmelec je napisao/la:
lukaletunic je napisao/la:Kvalitetu nastavaka (spojeva) ispitujem na taj način da pun nastavak s medom bacim s 1 m visine na čošak na tvrdu (betonsku) podlogu. Nesmije "mrdnuti".bok

Pozdrav profesore
A kaj ak ti košnica opadne s kamiona v zavoju ili nedaj bog nekakve nesreče ili s dizalice kad dizeš ili spuštaš paletu ha?bok

P.S. ispričat ču Vam jedan događaj (puf, puf,pant,pant, osjačam se kao br.1 u Alanu Fordu) Dakle, imao sam pčelinjak u Kravarskom,nekih 30-ak LR-ki.Drzao sam ih u maloj dolinici a iznad nje je bila bratova vikendica.Vani je bilo +35 i medio je kesten.(tada ga je još bilo u Kravarskom) moja dva nečaka i ja radili smo nešto na pčelinjaku, kad odjednom moja (Škoda 120LS)se spušta,ubrzava i ruši sve pred sobom i ravno kreče na pčelinjak.(Valjda nisam dovoljno povukao ručnu ili stavio u brzinu pri dolasku) Nastavci ,krovovi,podnice okviri letjeli su na sve strane a o pčelama da ne pričam. Mi smo ko srne zbrisali u šumu ali i pčele za nama! Nakon potjere i bjezanije od skoro kilometra, pčele su odustale a mi smo uspuhani zbrajali ubode
i tjerali preostale pčele iz majica,gača i ostalog.Morali smo čekati noč da se situacija smiri.Pitam se šta bi se dogodilo da su se nastavci raspali.bok
cmelec
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la profesor » 04 lis 2013, 23:40

cmelec je napisao/la:
Giga je napisao/la:
cmelec je napisao/la:

Pozdrav profesore

Bitno je da uvijek padne na kut 8)
profesor
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la buli » 05 lis 2013, 10:16

ivan.matijevic je napisao/la:Okviri ti skoče u zrak jer netko radi utor satonoše 15mm ili 20mm. Ako je 20 mm onda ide traka lima nehrđajućeg i podigne okvire 5mm.
O tome je bilo na forumu.

Zanimljivo...govorimo o utoru na nastavku na koji "sjedaju" okviri kolko kužim...onda sam u problemu, izmješo stare i nove okvire...misliš dakle da bi trebal Mirtove nastavke potumplati za 5 mm?
buli
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ivan.matijevic » 05 lis 2013, 12:41

buli je napisao/la:
ivan.matijevic je napisao/la:Okviri ti skoče u zrak jer netko radi utor satonoše 15mm ili 20mm. Ako je 20 mm onda ide traka lima nehrđajućeg i podigne okvire 5mm.

Zanimljivo...govorimo o utoru na nastavku na koji "sjedaju" okviri kolko kužim...onda sam u problemu, izmješo stare i nove okvire...misliš dakle da bi trebal Mirtove nastavke potumplati za 5 mm?

Da utor na nastavku. Ne znam koliki je utor na Mirtovu jer ga nisam koristio. Kod mene utor je na 20 mm i sa trakom od lima smanjim ga na 15mm ili neki piguju T
što je još bolje. Imaš u temi pomoć početniku od 15.07 2013god. Vidim tebi su problem i okviri- vjerujem ti jer sam se susretao da je gornja letvica okv. deblja i do 5mm
Koje su bile deblje nožem ili dlijetom sam skraćivao vrhove krajeva gornje letvice ili lošije izbacivao. Kupovao svašta. Sada bez metera ne kupujem ništa :-D
Velebitski vuk
ivan.matijevic
Guru
Guru

PostPostao/la cmelec » 05 lis 2013, 13:33

ivan.matijevic je napisao/la:
buli je napisao/la:

Da utor na nastavku. Ne znam koliki je utor na Mirtovu jer ga nisam koristio. Kod mene utor je na 20 mm i sa trakom od lima smanjim ga na 15mm ili neki piguju T
što je još bolje. Imaš u temi pomoć početniku od 15.07 2013god. Vidim tebi su problem i okviri- vjerujem ti jer sam se susretao da je gornja letvica okv. deblja i do 5mm
Koje su bile deblje nožem ili dlijetom sam skraćivao vrhove krajeva gornje letvice ili lošije izbacivao. Kupovao svašta. Sada bez metera ne kupujem ništa :-D

Pozdrav Ivek
"Kod mene utor je na 20 mm i sa trakom od lima smanjim ga na 15mm ili neki piguju T" I ja ga pigam na "T" i po meni to je zakon.Bok
cmelec
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la veljo1986 » 05 lis 2013, 14:19

pero13 je napisao/la:sa pdv?

Sa PDV!
veljo1986
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la borna1 » 10 stu 2013, 22:15

Trebaju mi za LR
200 nastavaka, 40 krovova i 40 hranilica
Ponude molim na PP
borna1
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la Kensai » 02 sij 2014, 16:10

Pozdrav svima!

Evo već duže vrijeme razmišljam o bavljenju pčelarstvom. Nedavno sam upisao tečaj i sad čekam predavanja da počnu. Trenutno čitam knjigu Pčelarstvo izdanu 1990.

Odlučio sam se za LR košnice. Pronašao sam par oglasa pa me zanima vaše mišljenje. Odnosno kojeg majstora za izradu košnica bi mi preporučili. Vidim kako se cijene kreću od 300 pa do 500kn.

Namjeravam za početak kupiti tri košnice. Također me zanima kada je najbolje vrijeme za njihovu kupnju. Da ih kupim sada ili da ipak pričekam proljeće?

Neki su mi govorili kako bi bilo najbolje kupiti barem 5 košnica, ali to mi je malo prevelik izdatak. Jer osim košnica trebam kupiti i rojeve, a i ostalu potrebnu opremu za rad oko pčelinjaka.

Pronašao sam tri oglasa koja su cijenom ok.
http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/kosni ... as-9288785
http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/kosni ... s-10165064
http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/kosni ... as-9812595

Da li se netko možda od vas iskusnih pčelara susretao sa gore navedenim proizvođačima i kakvi su vaši dojmovi.

Unaprijed se zahvaljujem,
Pozdrav!
Kensai
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la pero13 » 02 sij 2014, 18:12

ja sam čuo da ovi prvi nisu loši....
pero13
Guru
Guru

PostPostao/la vusobegood » 02 sij 2014, 20:06

Milos_Popovic je napisao/la:Poštovani pčelari,

Zovem se Miloš Popović i ovim putem Vam se javljam iz Banja Luke. Skoro 30 godina se bavim pčelarstvom, a od 1998. godine sam počeo profesionalno da se bavim proizvodnjom svih vrsta košnica te su u ovih 15 godina moji proizvodi stigli i do Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije, Srbije i Crne Gore. Po struci sam metalac, radio sam u banjalučkom Jelšingradu ali su me splet okolnosti, ljubav prema drvetu i pčelarstvu doveli do toga da se bavim stolarskim poslovima. Kako sam i sam pčelar, vrlo dobro poznajem probleme sa kojima se većina pčelara svakodnevno susreće: nekvalitetna i neprecizna izrada, sirovo drvo za košnice, slab kvalitet voska, rokovi isporuke koji se ne ispoštuju itd. Upravo iz tih razloga uvijek sam nastojao da svoje košnice izradjujem gotovo do perfekcije (kako sam metalac, navikao sam mjeriti u hiljadite dijelove milimetra): svo drvo koje udje u moju radionicu MORA biti termički osušeno u sušari i izvanrednog je kvaliteta. Takođe, uvijek se trudim da pčelarima (kako iskusnim i starijim, tako i onim mladjim - početnicima) dam savjete koje sam tokom godina pčelarenja i sam stekao, i uvijek im izadjem u susret u pogledu nekih dodatnih zahtjeva koji su van standarda. Prije nekih pola godine sam u Banja Luci otvorio i trgovinu u kojoj se može naći zaista kvalitetan ostali pčelarski pribor i vjerujte mi da sam bez ikakve reklame ostvario odličan uspjeh – ipak se dobar glas na daleko čuje. Vjerujem da će mnogi od vas shvatiti ovo kao reklamu (istini za volju nekim dijelom i jeste) ali stvarno mi je motiv da moje kolege pčelari ovim putem čuju za mene, da dobiju kvalitetnu robu i da mi se zadovoljni ponovo vrate po još proizvoda. Često sam u svom poslovanju znao odbiti ''velike'' kupce koji su ''preko reda'' htjeli kupiti mnogo više proizvoda nego li ''mali'' kupci koji su se javili prije, ali čvrsto držim do svoje riječi i ma koliko to možda izgledalo neekonomski i netržišno ostaću predan i dosljedan jer je obraz nešto što se jednom izgubiti može! Ako se neko zainteresuje za moje proizvode, možete ih pogledati na http://www.proizvodnjakosnica.com i http://www.medenikutak.com (izvinjavam se sto drugi web nije na latinici, ali je još uvijek u fazi izrade), a izvjesno je da ću sa svojom robom doći u Bjelovar (Gudovec) te će oni koji budu posjetili ovaj sajam moći vidjeti o čemu se zapravo radi. Cijene svojih proizvoda ne krijem, one su javne i tržišno određene, za svu robu izdajem račun i/ili idem u carinski postupak, a ako imate još nekih pitanja možete me kontaktirati na: proizvodnjakosnica@gmail.com i ja ću vam rado odgovoriti! Sve najbolje i puno uspjeha u novoj 2013. godini vam želim!

S poštovanjem,
Miloš Popović,
Banja Luka

Zainteresiran sam za až nukleuse standard 5 i 7 rama a ne vidim ih u podudi.Ako ih izrađujete mogli bi se naći u Gudovcu.
vusobegood
Guru
Guru

PostPostao/la vusobegood » 02 sij 2014, 20:12

Kensai je napisao/la:Pozdrav svima!

Evo već duže vrijeme razmišljam o bavljenju pčelarstvom. Nedavno sam upisao tečaj i sad čekam predavanja da počnu. Trenutno čitam knjigu Pčelarstvo izdanu 1990.

Odlučio sam se za LR košnice. Pronašao sam par oglasa pa me zanima vaše mišljenje. Odnosno kojeg majstora za izradu košnica bi mi preporučili. Vidim kako se cijene kreću od 300 pa do 500kn.

Namjeravam za početak kupiti tri košnice. Također me zanima kada je najbolje vrijeme za njihovu kupnju. Da ih kupim sada ili da ipak pričekam proljeće?

Neki su mi govorili kako bi bilo najbolje kupiti barem 5 košnica, ali to mi je malo prevelik izdatak. Jer osim košnica trebam kupiti i rojeve, a i ostalu potrebnu opremu za rad oko pčelinjaka.

Da li se netko možda od vas iskusnih pčelara susretao sa gore navedenim proizvođačima i kakvi su vaši dojmovi.

Pozdrav!

Najbolje vrijeme za kupnju je prolječe-početak sezone, malo je škakljivo sada seliti košnice.Pričekaj da završi tečaj pa onda lipo nađi mentora i to je to upravo na početku sezone i da ne zaboravim, nas ovdje 20 stalno aktivnih zajedala spremno će ti pomoći u tvojim nastojanjima.Za početak zakapari 3 košnice pa vidi prvu sezonu jesi li za to il nisi da nebude velike štete.Ima nekih a znam ih podosta koji su odustali kod prvog spoja sa pčelama odnosno kad su ih izujedale.
vusobegood
Guru
Guru

PostPostao/la buli » 02 sij 2014, 20:14

Kaje? Nisu ti dosta ovi 10+10 nukleusi koje imaš po celom pčelinjaku?
buli
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la vusobegood » 02 sij 2014, 21:08

buli je napisao/la:Kaje? Nisu ti dosta ovi 10+10 nukleusi koje imaš po celom pčelinjaku?

Mislim se hititi na proizvodnju pčelinjih društava za prodaju.Cca 100 kom. godišnje.Imaš kaj za mene u až formatu?
Si moram kupiti novu pilu ova mi je malo prespora pa moram nekaj poduzeti a proizvodnja rojeva je budučnost.Bil sam v Sloveniji i tam sam pobral neke finte itd.Milina jedna kak Janezi prodaju društva Taljanima, da ne veruješ!
vusobegood
Guru
Guru

PostPostao/la buli » 02 sij 2014, 21:59

vusobegood je napisao/la:

Pozdrav!

Najbolje vrijeme za kupnju je prolječe-početak sezone, malo je škakljivo sada seliti košnice.Pričekaj da završi tečaj pa onda lipo nađi mentora i to je to upravo na početku sezone i da ne zaboravim, nas ovdje 20 stalno aktivnih zajedala spremno će ti pomoći u tvojim nastojanjima.Za početak zakapari 3 košnice pa vidi prvu sezonu jesi li za to il nisi da nebude velike štete.Ima nekih a znam ih podosta koji su odustali kod prvog spoja sa pčelama odnosno kad su ih izujedale.

Da i ja probam malo s tim glupavim citatima. DA, tak je.
buli
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Kensai » 03 sij 2014, 16:09

vusobegood je napisao/la:

Pozdrav!

Mnogo vam hvala na brzom odgovoru i što ste voljni pomoći.
Što se tiče tečaja za pčelarstvo početak je tek u 3 mjesecu i rekli su mi kako će biti 80 sati teorije te 80 sati prakse.

No imam i još jedno pitanje u vezi lr košnie. Zanima me da li je za početak potrebno sva tri nastavka. Jer negdje sam vidio kako neki imaju samo po dva. Plodište i medište, a da treći dodaju ako je paša jaka .
Kensai
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la Kensai » 03 sij 2014, 16:11

pero13 je napisao/la:ja sam čuo da ovi prvi nisu loši....

Hvala!
Imaš li možda saznanja dovoze li možda svoje proizvode barem do Osijeka?
Kensai
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la pero13 » 03 sij 2014, 17:55

to ne znam treba ih pitati direktno, kolega iz požege je kupovao kod njih, inače ima preko 100 košnica i kaže da je jako zadovoljan...
pero13
Guru
Guru

PrethodnaSljedeća

Natrag na LR

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.