Trebam točne mjere DB košnice

Razgovori o DB košnicama
Pravila foruma
Ovdje spadaju teme isključivo o DB košnicama.

Trebam točne mjere DB košnice

PostPostao/la gustavsofija » 30 srp 2010, 02:48

Bilo bi odlično kada bi mi netko poslao točne mjere DB košnice(klasične s 12 ramova)......Hvala! :-D
gustavsofija
Novi korisnik
Novi korisnik

Re: Trebam točne mjere DB košnice

PostPostao/la akarlovic » 30 srp 2010, 19:55

Imaš ovdje nešto kod nas se koristi mislim u manjoj mjeri više je zastupljena u Srbiji pa se možda netko nadoveže detaljnije. Evo malo dok pišem search i ima toga još
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

Re: Trebam točne mjere DB košnice

PostPostao/la ivan007 » 16 kol 2010, 13:05

Iz moga iskustva sa DB klasičnu 12 okvirnu trebalo bi zamjeniti sa 1o okvirnom pa možda i sa 8 okvirnom i sa dva polumedišna nastavka sa širim okvirima od 38 mm.Bila bi lakša za manipulaciju,medni vijenci bi bili tanji a matica bi imala mjesta za zalijeganje i bez intervencije pčelara.Šest visokih središnjih plodišnih(visina 27 cm) okvira ima dovoljno mjesta da i najbolju maticu iscrpi u leženju jaja,a krajnji okviri i tako služe samo za deponiranje meda i peluda.
Problem je kod zimovanja što se pčele povuku u jedan kraj košnice i teško tijekom zime prelaze na drugi kraj.To sam rješavao sa grupiranjem svih medišnih okvira tijekom jeseni na onaj kraj gdje su se pčele povukle.
ivan007
Guru
Guru

Natrag na DB

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.