Košnice DB 10 dimenzije

Razgovori o DB košnicama
Pravila foruma
Ovdje spadaju teme isključivo o DB košnicama.

Košnice DB 10 dimenzije

PostPostao/la dkrizmanic » 28 sij 2015, 19:47

Poštovani,
odlučio sam krenuti sa pčelarenjem i trenutno sam u fazi nabave košnica.Odlučio sam se za DB košnice koje su navodno bolje za početnike,ali imam jedan problem.Pošto je ponuda DB košnica jako mala uspio sam pronaći košnice DB 10,ali mjere odstupaju od standarda(plodište je visine 340 mm umjesto 310 mm,a medište 170 mm umjesto 155 mm).Ramovi za plodište su širine 300 mm,a za medište 126 mm(bez satonoše)što je isto ili slično standardnim DB ramovima.Zanima me da li će to predstavljati problem zbog većeg razmaka između ramova u medištu i plodišta.Navodno se takve košnice izrađuju za talijansko tržište.Također ,razmaci za ramove su postavljeni tako da u plodištu ima 10 ramova,u prvom nastavku 9 ramova,a u drugom nastavku 8 ramova,pa me zanima zbog čega je to napravljeno.
dkrizmanic
Novi korisnik
Novi korisnik

Re: Košnice DB 10 dimenzije

PostPostao/la Nenad M » 06 vel 2015, 07:38

Bježi od svakog vanstandarda kasnije češ žaliti!
Nenad Martinjak
Neko pije od radosti,neko od tuge ja od jutra!
Nenad M
Guru radilica
Guru radilica

Re: Košnice DB 10 dimenzije

PostPostao/la ekomedo » 06 vel 2015, 08:10

Eto i ja ove godine prelazim na visinuDB plodišta - dodajem mikronastavak na podnjaču + LR plodište.
Prošle godine sam to isprobao na stotinjak zajednica - kao duboku podnjaču i bilo je uspješno ,ali sada idem korak dalje pa će u mikronastavku biti okvirići - da nemoram svaki put kidati trutovsko sače kada prevješavam leglo.
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

Natrag na DB

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.