Materijal za košnice

Razgovori o ostalim nespomenutim košnicama
Pravila foruma
Ovdje spadaju teme isključivo o košnicama za koje nismo otvorili posebnu kategoriju.

Materijal za košnice

PostPostao/la Wodillica » 03 srp 2016, 12:11

Pozdrav svim pčelarima!
Medno se kaže koliko sam shvatio. Došlo je vrijeme da se aktiviram kao član foruma. Više od godinu dana čitam i pratim razne pčelarske forume da što više naučim. Konačno prelazim na praksu i izradu svoji prvih košnica, pošto se stolarstvom bavim iz hobija i posjedujem alat i strojeve . Kako bi na proljeće iduće godine bio "spreman" za početak pčelarenja. Pregovaram s jednim kolegom oko mentorstva. Pitanje koje me mući je sljedeće. Na poslu mi je dostupna daska "colerica" takoreći u neograničenim količinama. Naime materijal nam dostavljaju u drvenim sanducima izrađenim od jelove "colerice" u njima su aluminijske i bakrene šipke. Daske izgledaju sirove ali se bojim da nisu tretirane nekim zaštitnim sredstvom Drvocidom ili nešto slično. Dali mogu iz takve daske raditi košnice, pošto bi ih najvjerojatnije parafinirao.
Vrh
Wodillica
Novi korisnik
Novi korisnik

Re: Materijal za košnice

PostPostao/la ekomedo » 04 srp 2016, 14:55

Nisu tretirane, tko bi trošio na ambalažno drvo insekticide...
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

Re: Materijal za košnice

PostPostao/la medun-vučko » 04 srp 2016, 21:50

Kuhanje u parafinu ili lanenom ulju
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

Natrag na OSTALE KOŠNICE