otkupna cijena propolisa

Rasprave o propolisu

otkupna cijena propolisa

PostPostao/la koko » 27 ruj 2007, 13:33

bok ljudi
skupilo se nešto kvalitetnog propolisa za prodaju.......kakve su otkupne cijene
koko
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Nenad M » 30 ruj 2007, 00:12

Oko 500 kn kg.Malo, neka crkavica za trud od godinu dana!
Hajde da povisimo cijenu barem na 1000 kn jer nas tih pišljivih ne spašava pa ko voli nek
izvoli ili nek si struže sam....
Nenad M
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la akarlovic » 30 ruj 2007, 09:21

Način "hajde da povisimo cijenu" mislim da bu vrlo teško provediv. Možda je "hajde da prodamo kao zdrav, tražen i gotov proizvod" bolja i kvalitetnija ideja (to ja samo glasno maštam)
Evo moj savjet: napravi susjedima "*antigrip" party na pčelinjaku i propolis bu ti planul još buš ga moral i dodatno postrugati. =)(
Inače mislim da cijena ovisi o samoj čistoći propolisa. Strugani i prikupljani propolis imaju različite cijene.

*antigrip=korisno konzumiranje pčelinjih proizvoda u preventivnom očuvanju ljudskog zdravlja.
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la drago1 » 01 lis 2007, 00:47

Strugani i prikupljani propolis imaju različite cijene.

Neznam kakav je to prikupljani propolis, može malo objašnjenje, unaprijed hvala.
drago1
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la akarlovic » 01 lis 2007, 06:09

Ok. Recimo čisti ili dobiven prikupljanjem kao kod meda, a ne slučajnim čišćenjem košnice/nastavaka. Može i ovako: manje voska i ostalog veća cijena - više voska i ostalog manja cijana.
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Miro » 02 lis 2007, 00:39

drago1 je napisao/la:S kakav je to prikupljani propolis, može malo objašnjenje, unaprijed hvala.

Na silikonskoj mrezici.
Evo kako izgleda propolis sakupljen pomoću silikonske mrežice.

slika
Pozdrav,
Miro
Miro
Novi korisnik
Novi korisnik

Re: otkupna cijena propolisa

PostPostao/la Miro » 02 lis 2007, 00:40

koko je napisao/la:bok ljudi
skupilo se nešto kvalitetnog propolisa za prodaju.......kakve su otkupne cijene

Na koji način si ga sakupio?
Pozdrav,
Miro
Miro
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la koko » 02 lis 2007, 10:27

čišćenjem okvira na mjestima gdje se okviri lijepe
koko
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la ARMEN » 02 lis 2007, 13:52

Posjedujem veliki grumen propolisa oko 5 kg. Dobio sam ga od sina jednog pćelara koji je već odavno umro.
Star je otprilike oko 15 godina ,u jednom grumenu je,ima miris kao i tek skupljeni propolis,i crno-smeđe je boje.
Interesuje me da li je izgubio vrijednost(Stajao je u jednom ormaru,u mraku,i nije čitavo vrijeme bio izložen svjetlosti............
ARMEN
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la Miro » 02 lis 2007, 20:57

koko je napisao/la:čišćenjem okvira na mjestima gdje se okviri lijepe

To je propilis za veterinarsku medicinu.
Pozdrav,
Miro
Miro
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la Miro » 02 lis 2007, 20:58

ARMEN je napisao/la:Posjedujem veliki grumen propolisa oko 5 kg. Dobio sam ga od sina jednog pćelara koji je već odavno umro.
Star je otprilike oko 15 godina ,u jednom grumenu je,ima miris kao i tek skupljeni propolis,i crno-smeđe je boje.
Interesuje me da li je izgubio vrijednost.

Da.
Pozdrav,
Miro
Miro
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la koko » 03 lis 2007, 08:37

Miro je napisao/la:

To je propilis za veterinarsku medicinu.

može objašnjenje miro.......možda zbog rezidua - ako da onda bi i med (obzirom na obogaćene satne osnove) mogel biti za vglumca :wink:
koko
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la akarlovic » 03 lis 2007, 12:06

A mene da se informiram (ZNAČI: da ne bi ostal neinformiran :twisted: ) zanima zakaj je gore navedeni propolis izgubio vrijednost i na koju se vrijednost misli pri tome financijsku ili svojstva propolisa.
Ako financijsku koja je cijena bila prije 15 godina (sad je +-100eura ak se ne varam) , ako na svojstva tko je to proučavao - analizirao pa zatim čuvao 15 godina propolis u smoli i nakon toga ga ponovo analizirao da bi konačno usporedio rezultate.
zahvaljujem na odgovoru unaprijed
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ARMEN » 03 lis 2007, 15:46

mislim da li je izgubio svoja ljekovita svojstva,miris sigurno nije.......
ARMEN
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la akarlovic » 03 lis 2007, 15:57

no, to misliš ne može se kupcu reći "ja mislim" da je još nešto jestivo ili tak nekaj promrmljati u bradu moramo znati točno ... ja mislim da je taj propolis onak baš ok :lol:
ima li itko ko zna.... Miro možda ???
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Nenad M » 04 lis 2007, 00:19

Ako se čuva bez prisustva svjetla,na temp. ne višoj od 42 celzija-recimo u faraonovoj grobnici
onda je vjerojatnost da je dobar i bez promjena.Inače najgori neprijatelj je svjetlo!
Nenad M
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la The Beeman » 04 lis 2007, 00:46

moram si nabaviti jednu grobnicu u obliku piramide tralala
The Beeman

PostPostao/la Nenad M » 04 lis 2007, 06:28

To ti samo dođe,netrebaš se truditi!!! pljas
Nenad M
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la akarlovic » 04 lis 2007, 07:36

Ne vjerujem da je propolis čuvan u faraonovoj grobnici ali isto tako ne vjerujem da je skladiten na južnom balkonu kuće :twisted: Po mom je veća dakle vjerojatnost da je propolis ok, no sa sigurnošću za i protiv na ovom forumu za sada nema mogućnosti. Nazovi Veterinarski institut oni su navodno upoznati sa svim odlikama proizvodima "stočara" tj. pčelara iako osobno ne vjerujem da im je netko i pribložno postavio slično pitanje pa će ti odgovoriti kao i mi na forumu ovisno koga dobiš.
Nazovi ti najbolje dr.S.Radića koji je nešto više radio (mislim da još uvijek radi) s propolisom. Osim toga mislim da imaju iskustva i znanja da ti odgovore preciznije
link
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Nenad M » 06 lis 2007, 07:00

U faraonovoj grobnici na faraonu a ne u posudi,a kad su skidali zavoje na ispitivanju je bio i propolis
kojeg su proglasili još uvijek dobrim sa svojim kvalitetama.
Ostalo imamo u našim knjigama o prpolisu njih nekoliko govori o čuvanju i skladištenju a ja ga osobno
nisam proučaval!Upravo i imam njegovu knjigu i još sam je pročital!!
Nenad M
Guru radilica
Guru radilica

Sljedeća

Natrag na PROPOLIS

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.