Propolis i paradentoza.

Rasprave o propolisu

Propolis i paradentoza.

PostPostao/la kreso » 04 lis 2009, 11:37

O djelovanju propolisa smo puno pisali, ali evo malo i osobnih iskustavA.
Prije par godina me zubar uputi na ciscenje i sanaciju desni.Prvo su mi mjerili dubinu djepova, a onda krvoprolice prilkom ciscenja zuba od kamenca i naslga u djepovima.Stanje je bilo dosta lose, tako da je par zubi bilo problematicno, sacuvati ili ne.Ovo se desavalo u par navrata, a izmedju tretmana ciscenje sa interdentalnim cetkicama raznih promjera i ispiranje desni sa nekom vodicom.Agresivno neko sredstvo, jer mi se nakon par dana izgubilo djelimicno osjetilo okusa.
Rezultati, uprkos svega nisu bili zadovoljavajuci.
A onda se ja sjetim sta sam sve citao o propolisu, pa onda ovu vodicu za ispiranje zamjenim propolisnom otopinom.
Dakle, tinkturu propolisa nakapam u jednu bocicu vode (tamnu) u omjeru jedan naspram otprilike.
Nakon svakog pranja zuba, usna supljina se izmuca ovom otopinom.
Pri prvom slijedecem pregledu, rezultati su bili vidljivi.Pitanje je bilo sta sam to uradio id zadnjeg puta, sto prije nisam radio.Kad sam rekao propolis, svi me onako blijedo gledaju, kao da sam rekao bog zna sta.
U svakom slucaju, od tada je upotreba propolisa postala stalna praksa kod mene i mojih ukucana.
Krvarenje zuba prilikom pranja,i problemi sa desnima su srecom, proslost.I kad nakon pranja zuba, i ispiranja sa ovim rastvorom, predjete vrhom jezika preko unutrasje strane zuba,osjetite zaista beprijekorno stanje cistoce i ispoliranosti.
Svima mogu samo toplo preporuciti ovo.
Pozz, Kreso.
kreso
Poznato lice
Poznato lice

Re: Propolis i paradentoza.

PostPostao/la marin » 04 lis 2009, 22:02

hvala za info. šogorica ima problema sa paradentozom pa ču joj preporučiti recept.
Razgovaraju dvije napušene pčele.
Prva: Gdje ti je trut?
Druga će polako: Truth is out there.

www.opg-sagi.hr
marin
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la marin » 04 lis 2009, 22:07

eee, zaboravih. kakav je bio omjer točno? mislim, koliko kapi u koliko vode? vjerojatno se radi o količini vode za jedno ispiranje cca 5 ml. i nakon koliko je to dana, tjedana ili mjeseci bio rezultat?

www.opg-sagi.hr
marin
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la kreso » 04 lis 2009, 22:32

Omjer ti zaista ne bih mogao reci.Mi obicno to napravimo u boci od pola litre, i tu ubacim nekih 20-ak, mozda tridest kapljica.To zavisi naravno i od koncetracije propolisa.Najbolje probati napraviti, pa ces vidjeti sta ti pase.
kreso
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la marin » 05 lis 2009, 21:29

ok, hvala

www.opg-sagi.hr
marin
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la mungos1212 » 16 stu 2009, 20:25

Pitanje za Krešu i naravno puno pozdrava!
Koristiš li pastu za zube sa propolisom?
I ljude poslušaj, i svoje pameti imaj
mungos1212
Majstor
Majstor

PostPostao/la akarlovic » 17 stu 2009, 08:28

mungos1212 je napisao/la:Pitanje za Krešu i naravno puno pozdrava!

Glupost. Da sam to pročital na nekom drugom forumu bi razmel ali na pčelarskom.... da ne beliviš.
Kaj nutra bi bilo i propolisa misliš? Možda tolko kolko i matične mliječi u šamponu za kosu :roll:
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la mungos1212 » 17 stu 2009, 09:19

Slažem se da je diskutabilna količina i jednog i drugog ali nekada je i kao reklama dobro. Kozmetičke tvrtke sve više koriste pčelarske proizvode a u kojoj količini neznam. Nevjerujem da baš svi imaju samo natpis!!!
Privitak/ci
DSC04198.JPG
Ove ja koristim
DSC04198.JPG (28.95 KiB) Pogledano 30424 put/a.
mungos1212
Majstor
Majstor

PostPostao/la akarlovic » 17 stu 2009, 10:27

Ok a bedak ja ne vjerujem da unutra ima toliko propolisa da ima ikakav učinak na bilo što. Koriste pčelinje proizvode kao reklamu jer je to in, to je fuj samo izgleda za pčelare (reklama mislim).
Dakle, samo nebo zna kolko tu nutra ima čega od proizvoda pčela, ja mislim da osim slike na kutiji vrlo malo. No to samo mislim nije naučno dokazano, moguće ima kod nekih proizvođača. Btw si čul možda dal labud otkupljuje propolis ili matičnu mliječ? Mogli bi dogovoriti posel. (---)
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la kreso » 17 stu 2009, 19:23

mungos1212 je napisao/la:Pitanje za Krešu i naravno puno pozdrava!

Prilikom zadnjeg odmora u Bosni, kupio sam jednu od ovih na slici, ali mi se okus nije nesto svidio.
Imam standarnu pastu, na koju sam navikao, a propolis koristim na vec navedeni nacin, i zadovoljan sam.
Znam mu porijeklo, a kolicinu mogu sam dozirati.
kreso
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la mungos1212 » 17 stu 2009, 23:29

akarlovic je napisao/la:Ok a bedak ja ne vjerujem da unutra ima toliko propolisa da ima ikakav učinak na bilo što. Koriste pčelinje proizvode kao reklamu jer je to in, to je fuj samo izgleda za pčelare (reklama mislim).
Dakle, samo nebo zna kolko tu nutra ima čega od proizvoda pčela, ja mislim da osim slike na kutiji vrlo malo. No to samo mislim nije naučno dokazano, moguće ima kod nekih proizvođača. Btw si čul možda dal labud otkupljuje propolis ili matičnu mliječ? Mogli bi dogovoriti posel. (---)

Ako ne možeš pobjediti pridruži mu se. G. Karloviću apsolutno se slažem sa vama ali ne želim ići u tom smjeru. Iskoristiti ono što mogu a to je njihova reklama za propolis. Ako te velike kuće "upotrebljavaju" propolis što ne bi i vi!!!

ISKORISTITI NE KRITIKOVATI
mungos1212
Majstor
Majstor

PostPostao/la Majo10 » 12 svi 2016, 10:21

Gorak je okus, da.. ali koliko god da je gorak, dobar je za zdravlje.
Novi korisnik

PostPostao/la mudlin » 19 svi 2016, 07:49

nije da ima nekaj puno propolisa u pasti, ali ako djeluje cca 30 kapi (3ml) na pol litre vode (500ml), pa dok racunas kolko je propolisa u tinkturi (20%) nije ni to neki udio a veli kolega da djeluje ( i ja mu vjerujem). kod mene doma je propolis univerzalni lijek, doslovno za skoro sve..grlo, zubi, ranice, trbuh... tak da ..samo derite, nemre stetiti...
..."Čmrži klečica,
Curi žganica,
I vu zdele krampampula vri:
Primekni čašo za lubav našo,
Nek domovina z nami živi!" ...
mudlin
Legenda
Legenda

Natrag na PROPOLIS

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.