Priprema propolisa!

Rasprave o propolisu

Re: Priprema propolisa!

PostPostao/la sigal » 14 stu 2012, 11:32

Pa usitnjavanje propolisa i nije tako teško. Ja ga ostavim u zamrzivaču dan-dva, a onda sameljem električnim mlinčićem za kavu, brzo je i efikasno. Propolis se ipak brže otopi ako je usitnjen. Radim isto sa 96%-tnim rafiniranim alkholom. Ono malo lasi koje imam mi se diže kad vidim da neki koriste 70%-tni alkohol iz ljekarne, bojim se, denaturirani, koji nije za peroralnu upotrebu nego sam za masažu ili dezinfekciju.
sigal
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la boris2508 » 16 stu 2012, 02:42

sigal je napisao/la:Pa usitnjavanje propolisa i nije tako teško. Ja ga ostavim u zamrzivaču dan-dva, a onda sameljem električnim mlinčićem za kavu, brzo je i efikasno. Propolis se ipak brže otopi ako je usitnjen. Radim isto sa 96%-tnim rafiniranim alkholom. Ono malo lasi koje imam mi se diže kad vidim da neki koriste 70%-tni alkohol iz ljekarne, bojim se, denaturirani, koji nije za peroralnu upotrebu nego sam za masažu ili dezinfekciju.

svaka cast za ovo #Ono malo lasi koje imam mi se diže kad vidim da neki koriste 70%-tni alkohol iz ljekarne, bojim se, denaturirani, koji nije za peroralnu upotrebu nego sam za masažu ili dezinfekciju #
tko sa 70 % alc,masira? slucajno radim u kbc-u,alc koristimo u slucaju dezinfekcije prije punkcija uz benzin ,jod....,a mentol alc vrsi se masaza u febrilitetu.bez ljutnje ,lijep poz
stop pokvarenjacima,prepoznat ce se ...
boris2508
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la sigal » 16 stu 2012, 13:57

Poanta nije u masaži već u korištenju otapala koje nije za pripravak nećega što ćete progutati. Pozdrav
sigal
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la ekomedo » 16 stu 2012, 14:52

sigal je napisao/la:Poanta nije u masaži već u korištenju otapala koje nije za pripravak nećega što ćete progutati. Pozdrav

Predmetni alkohol je namjenjen i za konzumaciju - nije denaturiran . Za propolis je primjeren 70%.
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

PostPostao/la dragutin » 16 stu 2012, 19:13

sigal je napisao/la:Pa usitnjavanje propolisa i nije tako teško. Ja ga ostavim u zamrzivaču dan-dva, a onda sameljem električnim mlinčićem za kavu, brzo je i efikasno. Propolis se ipak brže otopi ako je usitnjen. Radim isto sa 96%-tnim rafiniranim alkholom. Ono malo lasi koje imam mi se diže kad vidim da neki koriste 70%-tni alkohol iz ljekarne, bojim se, denaturirani, koji nije za peroralnu upotrebu nego sam za masažu ili dezinfekciju.

Kolega sigal fala na komentaru jer mislim da sam ostal nedorečen u vezi alkohola. Naime, za otapanje propolisa se podrazumijeva korištenje etilnog alkohola rafiniranog koji služi u prehrambene svrhe, a ne denaturiranog koji se koristi izvana za primjerice dezinfekciju kože i sl. U ljekarni gdje kupujem alkohol imaju 96 %-tni rafinirani kojeg mi snize na 70 %-tni i takvog prodaju. Ako me netko uvjeri argumentirano da treba koristiti 96 %-tni, a ne 70 %-tni za otapanje propolisa, ja ću ga vrlo rado poslušati.
A kaj se tiče dizanja lasi, fala dragom Bogu da nam se ima kaj dizati i podizati. Evo prigodne, lijep pozdrav!:)
http://www.youtube.com/watch?v=5cUvGZQEUBo
Dragutin Vučković
dragutin
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la ivan.matijevic » 16 stu 2012, 19:45

dragutin je napisao/la:

Kolega sigal fala na komentaru jer mislim da sam ostal nedorečen u vezi alkohola. Naime, za otapanje propolisa se podrazumijeva korištenje etilnog alkohola rafiniranog koji služi u prehrambene svrhe, a ne denaturiranog koji se koristi izvana za primjerice dezinfekciju kože i sl. U ljekarni gdje kupujem alkohol imaju 96 %-tni rafinirani kojeg mi snize na 70 %-tni i takvog prodaju. Ako me netko uvjeri argumentirano da treba koristiti 96 %-tni, a ne 70 %-tni za otapanje propolisa, ja ću ga vrlo rado poslušati.
A kaj se tiče dizanja lasi, fala dragom Bogu da nam se ima kaj dizati i podizati. Evo prigodne, lijep pozdrav!:)
http://www.youtube.com/watch?v=5cUvGZQEUBo

Izgleda da se nije rodio Nobel za propolis da dokaže to je:70%, 75%, 80% ili 96% za otapanje :( .
Velebitski vuk
ivan.matijevic
Guru
Guru

PostPostao/la sigal » 19 stu 2012, 10:12

Ma ljudi moji, ne sporim nikome da koristi koju god hoće koncentraciju. Ponavljam samo da ima neodgovornih koji u ljekarni kupuju DENATURIRANI alkohol jer je jeftiniji. S ovim želim prekinuti raspravu na ovu temu. Pozdrav svima
sigal
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la kokica » 19 stu 2012, 17:47

Da pitam, u ljekarnama se prodaje i propolis koji nije otopljen u alkoholu (za djecu i slično). U čemu se rastapa takav propolis??????
kokica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ivan.matijevic » 19 stu 2012, 19:06

kokica je napisao/la:Da pitam, u ljekarnama se prodaje i propolis koji nije otopljen u alkoholu (za djecu i slično). U čemu se rastapa takav propolis??????

Vjerovatno u prahu.
Velebitski vuk
ivan.matijevic
Guru
Guru

PostPostao/la kokica » 20 stu 2012, 00:13

ne pakiran je kao i alkoholni i u nekakvoj otopini je
kokica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Nenad M » 20 stu 2012, 18:21

O tome smo već prije govorili radi se o nativnom propolisu otopljenom u vodi!
Nenad Martinjak
Neko pije od radosti,neko od tuge ja od jutra!
Nenad M
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la kokica » 25 srp 2013, 21:47

Dakle u ljekarnama ne prodaju alkohol... Molio bi koju dobru dušicu da me uputi gdje kupiti alkohol za otapanje propolisa
kokica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Nenad M » 26 srp 2013, 06:11

Kako ne prodaju pa ja sam kupil u apoteci!
Nenad Martinjak
Neko pije od radosti,neko od tuge ja od jutra!
Nenad M
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la rebasso » 26 srp 2013, 09:03

kokica je napisao/la:Dakle u ljekarnama ne prodaju alkohol... Molio bi koju dobru dušicu da me uputi gdje kupiti alkohol za otapanje propolisa

ako imaš u blizini kaufland drže badelov 96%

živili mi
živi, pusti druge da žive i nesmetaj previše željko
rebasso
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Prim » 26 srp 2013, 14:35

rebasso je napisao/la:
kokica je napisao/la:Dakle u ljekarnama ne prodaju alkohol... Molio bi koju dobru dušicu da me uputi gdje kupiti alkohol za otapanje propolisa

ako imaš u blizini kaufland drže badelov 96%

živili mi

Ili Metro
Prim
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la kokica » 26 srp 2013, 15:33

Nenad M je napisao/la:Kako ne prodaju pa ja sam kupil u apoteci!

U kojoj god sam pitao kažu da ne drže a da onaj medicinski nije pogodan za te stvari... Sad ga ti znaj..
kokica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Pirez » 31 srp 2013, 08:12

U Trstu jučer vidio 15,50 eurića kolika je cijena tu za litru 95% alkohola?
Krepat ma ne molat.
Pirez
Guru
Guru

PostPostao/la mrqubura » 02 kol 2013, 17:01

Kako se propolis dobiva
mrqubura
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la kr1s » 06 kol 2013, 13:06

kr1s
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la theZiki » 09 stu 2013, 22:13

U apoteci sam kupio litru 96% i košta 165kn, taj se koristi za oralnu upotrebu, a onaj od 70% se ne preporuča za oralnu upotrebu.
theZiki
Legenda
Legenda

PrethodnaSljedeća

Natrag na PROPOLIS

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.