postotak propolisa

Rasprave o propolisu

Re: postotak propolisa

PostPostao/la senad_ćehić » 18 kol 2012, 20:40

monika1 je napisao/la:hvala puno......

e sad....kad to otopim, tih 431g na 1l 96% i dibijem tih 35% dali je to prejako da se daje npr. četverogodišnjem djetetu svako jutro na žlici meda ili treba to nekako razblažiti?

Umjesto 1 l. ubaci 0.7 l 96% etanola i kada se extraktuje nakon mjesec dana dodaj u to 300 milil. destilovane vode ostavi još jednu sedmicu da se stabilizuje pošto će blago promjeniti boju i tako ćeš dobiti cce 70% etanol sa 35% djelatne tvari . Tokom ekstrakcij svako tri-četiri dana protresi.

Doziranje prilagoditi djetetu i dodatno odstraniti alkohol a to ćeš najlakše postići ako na kocku šećera nakapaš određenu količinu propolisa, ostaviš pored izvora toplote par dana da alkohol ispari i to je to.

Može se odmah na kocku nakapat 20 kapi i onda je lomiti na djelove da bi se prilagodila doza za djecu. Odmah se može nakapa više kocki i ostaviti da se alkohol ispari i nema prepreke da se daje djecu stim da se prilagodi doza .
Stara faca

PostPostao/la pceladp » 18 kol 2012, 21:28

senad_ćehić je napisao/la:Kod primjene propolisa za oralnu higijenu, posebice kod jakih upala desni koristit 0,5-1 militar otopine uz mućkanje u ustima toliko dugo dok se u ustima ne stvori pljuvačke da više ne možete kontrolisat,, sav sadržaj izbaciti ( ne gutati) , 2x na dan, NA zubima, ostaje film propolisa, dobro bi bilo neko vrijeme zadržati takvo stanje,, Ovom metodom pored otklanjanja upalnih procesa, lošeg zadaha reguliše se i rad štitne žljezde, veći dio djelatne tvari žljezde slinovnice su preuzele u organizam , ovim spriječavate nastajanje kamenca u žljezdama slinovnicama, spriječava se upalni proces grla kao i dišni puteva .

Ovo se neka moja saznanja i iskustva , ako se nešto promjeni rado ću podjeliti sa vama.
Negdje je i kolega kreso pisao o primjeni propolisa kod oralne higijene.

jel mozete napisati gdje ste nasli te podatke ( reguliranje stitnjace preko usne supljine,
stvaranje kamenca u slinovnicama, sprjecavanje upalnih procesa ) ?
pceladp
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la senad_ćehić » 19 kol 2012, 14:20

pceladp je napisao/la:
senad_ćehić je napisao/la:jel mozete napisati gdje ste nasli te podatke ( reguliranje stitnjace preko usne supljine,
stvaranje kamenca u slinovnicama, sprjecavanje upalnih procesa ) ?

Pozdrav,
Teško će te to naći da je neko radio ispitivanja osim da saznate kada radite neposredno sa konzumentima iliovimpčutem kad arazmjenjujemo istinska iskustva i saznanja.
Moji navodi i saznanja su od osoba koje su konzumirale propolis u te svrhe . Iskreno ponekad se iznenadim kada konzumenti počnu da hvale propolis ,da ih je spasio od operacije krajnika , da su se riješili upalni procesa u grlu , da su riješili kamence u slinovnicama. ( za ove kamence u slinovnicama ja sam to prvi put čuo od konzmenta ) . da su regulisali rad štitne, da su se riješili glavobolja itd. Sve pohvale za propolis !

Mladić od svojih 20 godina morao je ići sedmično pa nekada i češće da dobije kisik zbog otežanog disanja. Konzumacijom propolisa kao i drugih pčelinjih proizvoda riješio se tih tegoba.
Stara faca

PostPostao/la pceladp » 19 kol 2012, 14:47

senad_ćehić je napisao/la:Pozdrav,
Teško će te to naći da je neko radio ispitivanja osim da saznate kada radite neposredno sa konzumentima iliovimpčutem kad arazmjenjujemo istinska iskustva i saznanja.
Moji navodi i saznanja su od osoba koje su konzumirale propolis u te svrhe . Iskreno ponekad se iznenadim kada konzumenti počnu da hvale propolis ,da ih je spasio od operacije krajnika , da su se riješili upalni procesa u grlu , da su riješili kamence u slinovnicama. ( za ove kamence u slinovnicama ja sam to prvi put čuo od konzmenta ) . da su regulisali rad štitne, da su se riješili glavobolja itd. Sve pohvale za propolis !

Mladić od svojih 20 godina morao je ići sedmično pa nekada i češće da dobije kisik zbog otežanog disanja. Konzumacijom propolisa kao i drugih pčelinjih proizvoda riješio se tih tegoba.

drago mi je da prenosite iskustva ali ovo je pcelarski forum i ima dosta mladjih
pcelara u potrazi za tocnom informacijom koju ce prenjet korisnicima i kupcima

"Osobe koje boluju od astme trebale bi izbjegavati propolis jer bi kemijski spojevi
koje on sadrži mogli izazvati astmatični napad. Iako do sada nije zabilježen niti
jedan slučaj križne reakcije, osobama koje su alergične na ubode pčela savjetuje se
izbjegavanje propolisa zbog moguće pojačane osjetljivosti na bilo koji pčelinji proizvod.
Oralni propolis može uzrokovati alergijske reakcije kod osoba koje su alergične na pelud.
Budući da propolis porijeklom može biti iz bilo kojeg dijela svijeta, pelud koju on
sadrži može potjecati od različitih biljaka, a ne samo od biljaka koje rastu na području
gdje je sam proizvod kupljen. Iz tog razloga, osobe s alergijama na bilo koju vrstu
biljnog peluda moraju biti oprezne kada uzimaju propolis na usta. "

http://zdravlje.hzjz.hr/clanak.php?id=12982
pceladp
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la senad_ćehić » 19 kol 2012, 16:07

"Osobe koje boluju od astme trebale bi izbjegavati propolis jer bi kemijski spojevi
koje on sadrži mogli izazvati astmatični napad

Iz dugogodišnje prakse neposrednog rada sa konzumentima došao sam do zaključka da pčelinji proizvodi kao i bilje i ostala sredstva koja "izazivaju alergiju" nemaju nikakve veze sa navedenim bar što se tiče mog iskustva u radu sa konzumentima . Treba biti oprezan tokom davanja savjeta i preporuka i treba uzeti mnoge čimbenike u obzir. Nema jednostavnog riješenja . UVjek je to sinergije različitih terapija prilagođeno konzumentu.

Nisam od onih koji samo teže da uzmu € i okrenu leđa već me interesuje stvarni učinak, radim na duže staze . Naravno savremena medicina dala određena pojašnjenja i "uzročnike" određenih alergija i to tako ide ništa se ne mjenja, a sve je više oboljelih , riješavanje problema nema, Nažalost mi smo svi naslonjeni na savremenu medicinu .

Što se tiče uzročnika alergija prije dvije godine imao sam dialog sa osobom koja je diplomirala /diplomski rad je bio / alergija, uzročnici i manifestacije . I sama je imala alergijske reakcije na polen . Kad sam joj rekao da polen nema veze sa njenom alergijom rekla je ,,,pa ja sam radila diplomski na tu temu,,, u narednom periodu kroz terapije koje je radila na poboljšanju nervnog sistema kao i ukupnog imunološkog sustava,,, javila se i sama kazala da njen diplomski rad nevrijedi ništa . Sve što je naučila o alergijama pada u vodu .. Uzročnici alergije bili su druge prirode i to je ona spoznala i riješila se alergije .

Moja otac imao je diagnosticirano od specijaista, bronhitis , Asthma, upotrebom pčelinjih proizvoda , polen ,propolis, matična mliječ ,med, perga, pčelinji otrov nestao je bronhitis, asthma,

Ima niz pozitivnih primjera da su se alergije na polen i propolis upravo time izliječile. Što bi rekli klin se klinom izbija.

Svima onima koji imaju problema sa alergijam a nisi spremni da se uhvate u koštac sa tim neka slušaju savjete ljekara i naravno mi ne možemo izbjegavati savremenu medicinu.

Ove preporuke i mjere opreza koje ste naveli treba uzeti u obzir u smislu da se doze prilagode.

Nedavno sam imao posjetu bračnog para iz Norveške a porijeklom su iz BH . Redovno ,svake godine dlaze po matičnu mliječ, med,propolis, ulje ćurkota,, sada sam im ponudio svjež polen da samo probaju na licu mjesta kakav ima okus.. . Kada sam im ponudio svjež polen supruga od ovog čovjeka odmah je kazala d a ima alergiju na prašinu, polen, i neke deterdžente. i d a ona nesmije to da proba jer odmah po tjelu se pojave reakcje i gušenje. Bio sam uporan toliko da je pristala da proba dvije supene kašike svježeg polena , ( rekao sam da se na ovaj način ne uzima polen ali da vidim hoćeli biti reakcije)
Ponudio sam se ako bude bilo kakvi reakcija ja snosim sve troškove liječenja u BH . Kada je probola , svi smo čekali reakciju ,,NIŠTA se nije desilo ,, sva iznenađena , nevjeruje sama šta se dešava, JA sebi postavljam pitanje , ako su doktori u Norveškoj diagnosticirali između ostalog alergiju na polen kako to da u BH nije se pojavila alergija.

Doista kada su u Norveškoj ta alergija se manifestuje po tjelu i gušenje. Raniji primjer koji sam naveo sa diplomskim radom i ovaj sada upravo pokazuju da polen nije uzročnik alergija, već negdje nešto u nervnom sistemu neštima i određeni upalni procesi u organizmu.

Priroda nikada nije bila protiv čovjeka!
Stara faca

PostPostao/la pceladp » 19 kol 2012, 16:32

senad_ćehić je napisao/la: Priroda nikada nije bila protiv čovjeka!

zaboravljate da kad invazivnom metodom suzbijate refleksiju organskog
disbalasa ne uklanjate uzrok sto moze dovesti do toga da se reflektira na
drugi nacin moguce jos nepovoljnije i opseznije. Ako pak novi poremecaj
ne reagira na vase isprobavanje sredstva i doze a klasicna medicina nema
lijek onda to vase klinanje dovodi do ozbiljnih, ako ne, fatalnih posljedica
pceladp
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la senad_ćehić » 19 kol 2012, 17:36

pceladp je napisao/la:lijek onda to vase klinanje dovodi do ozbiljnih, ako ne, fatalnih posljedica

JA govorim o pozitivnim učincima o rezultatima koje su konzumenti prezentuje. MAlo je nemoguće da budu fatalne posljedice ako sami konzmenti imaju riječi hvale za propolis polen ,MM .med. Svakako Vi imate pravo da sumnjate i da budete oprezni!
Stara faca

PostPostao/la pceladp » 19 kol 2012, 19:16

senad_ćehić je napisao/la: JA govorim o pozitivnim učincima o rezultatima koje su konzumenti prezentuje. MAlo je nemoguće da budu fatalne posljedice ako sami konzmenti imaju riječi hvale za propolis polen ,MM .med. Svakako Vi imate pravo da sumnjate i da budete oprezni!

po meni bi cilj pcelara trebao biti kontinuirana edukacija kontinuirane uporabe
raznih preparata i proizvoda od pcela cime se odrzava kontinuiran prirodni
balans organizma pomazuci u odrzanju zdravlja ili kao pomocno sredstvo pri
ozdravljenju
pceladp
Poznato lice
Poznato lice

Prethodna

Natrag na PROPOLIS

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.