Propolis, alkoholna otopina

Rasprave o propolisu

Re: Propolis, alkoholna otopina

PostPostao/la akarlovic » 18 vel 2009, 09:47

:oops: ok valjda mi je bilo prekasno pa nisam razumio, ja sam sebi napravio i isprintao pa kupci dobe i upute za upotrebu koju stavim u kutijicu sa propolisom. Stalni niti ne trebaju više niti mi ne traže, sve več znaju :cry: . Znači napisane su im onako kao upute kako i za što se koristi za spray, tinkturu, ono sa kapaljkom , kocke pa nema beda ..
Na predoziranje propolisom još nisam naišao iako sam imao jedan ili dva upita od osoba koje koriste malo više mislim da se nitko neće "predozirati" samo je problem da se ne koristi to još dovoljno ...najčešče (večinom) kad zaboli ili natekne zub i sl. No ima i svetlijih primjera naravno (vrlo educiranih kupaca).
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la darko&antonija » 18 vel 2009, 23:47

propolis.jpg
propolis.jpg (45.92 KiB) Pogledano 16864 put/a.

.....propolis koji sakupimo na mrežice odlično se otapa bez posebnog usitnjavanja jer se hlađenjem,a potom gužvanjem mrežice dobiju fini listići ......onaj koji skupimo struganjem,osobito ljeti, se zgruda jer je mekan i gnjecav.....
dv
darko&antonija
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la medmar » 22 vel 2009, 20:54

Karloviću , napisao si kockica pa gore propokis kapi.Sve OK. Moja prijedlog je u šalicu staviti žličicu meda i kapi, promješati žličicom da se dobije krema i onda polako po malo lizati i topiti u ustima. Što to duže traje to bolje.
medmar
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la DBhappy_mamma » 22 vel 2009, 21:22

medmar je napisao/la:Karloviću , napisao si kockica pa gore propokis kapi.Sve OK. Moja prijedlog je u šalicu staviti žličicu meda i kapi, promješati žličicom da se dobije krema i onda polako po malo lizati i topiti u ustima. Što to duže traje to bolje.

Veoma sretnom me je učinila povratna informacija majke male Nikoline,prijateljice mojih anđela.Ona je tada imala asmu uz bronhitis. Kada sam od njene majke čula imena bezbroj antibiotika kojima su je "lječili" bila sam veoma neugodno iznenađena takovom pristupu,jer mala Nikolina je već postala imuna na antibiotike.
Ja sam joj spravila teglicu bagremovog meda(njega jako voli ,te kada ga više nema dotrči i kaže "Sanja nemam više tvog meda,molim te daj mi još") te ga vilicom dobro promješala sa veoma jakom tinkturom propolisa.Pila je 3x1 žličicu dnevno,nije joj bio odbojan,čak interesantan jer je od propolisa dobio svijetlo zelenkastu boju.
Dakle ,nakon mjesec dana Nikolina,ja ju zovem mala Ziza,bila je hvala dragom Bogu zdrava!
Imunitet joj je porastao,nema više napada kašlja ,te može veslo trčati ,voziti role,bicikl....sa dragim prijateljima!
I dalje svako jutro popapa žlićicu bagremovog meda,a ja samo mogu reći, drage moje pčelice hvala Vam !!!

mama Sanja
BANIRAN KORISNIČKI RAČUN - TRAJNO!!! Razlog: Dupli korisnički račun ...
DBhappy_mamma
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la akarlovic » 23 vel 2009, 00:02

Da u biti kockice su zamišljene ko bonbon, to se davalo djeci nekad (i sad) samo je razlika da je tu 0% alkohola to je cijela ideja i čarolija
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

Propolis u prahu, čuvan u staklenci ?

PostPostao/la medo.brundo » 24 vel 2009, 16:49

Lijepi pozdrav svima i imala bi par pitanja.

Prije jedno mjesec dana sam nabavila propolis u prahu. 30 g u maloj staklenci. Rečeno mi je da držim u hladnjaku i koristim dnevno jednom ili dva puta na vrh noža pomješano sa žlicom meda.

E sad zanimalo bi me da li takvim čuvanjem i takvom upotrebom proplis gubi na kvaliteti? Da li on obavezno mora biti otopljen u alkoholu ili medu ili je i ovakvo korištenje u redu?

I koliko iznosi neka uobičajena dnevna doza za zdrave osobe kroz dulji period uzimanja, recimo godinu dana ili više svaki dan ? Da li više od 1 g i koliko ?
medo.brundo
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la akarlovic » 25 vel 2009, 00:28

Ne ne gube se svojstva propolisa i ne ne treba se propolis otapati isključivo u alkoholu ili medu. Može se konzumirati i u juhi s domačim knedlima, žvakati ga kao duhan ili žvakaču gumu i slično... :lol:
Oko predoziranja ... još nisam naišao na osobu koja se "predozirala" s propolisom, naprotiv količine konzimiranja propolisa (i meda) su najčešče premale ili nikakve.
Zadnja izmjena: Admin; 25 vel 2009, 00:52; ukupno mijenjano 1 put/a.
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Reful » 25 vel 2009, 00:33

Negdje među postovima stoji i kako ga ljudsko tijelo slabo probavlja ako je u grumenima? Jesam li dobro zapamtio? Dakle mora biti ili rastopljen ili u prahu.
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la akarlovic » 25 vel 2009, 00:42

To mislim stoji ... da bi čovek na to reči rekel :lol:
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la medo.brundo » 26 vel 2009, 11:42

pošto je već odavno poznato kako je optimalna iskoristivost propolisa u organizmu njegovim polaganim otapanjem u ustima (tinktura ili prah), pošto se putem sluznice usta najbolje prenose ljekovita svojstva u tijelo te je isto tako dobro poznato da uzimanje proplisa u neograničenim količinima, na žlice recimo kao cedevitu, nema smisla niti opravdanog razloga pošto ljudski organizam dozu veću od nekih 3 do 4 g dnevno ionako ne apsorbira nego jednostavno izbaci putem probavnog trakta iz tijela van, kao i što se konzumiranje proplisa žvakanjem također ne preporuča jer se takvom jednom učestalom konzumacijom nepovratno može oštetiti caklina zubiju i naravno samim time promjeniti i njihova pigmentacija, zanimalo bi me što pčelari misle o sljedečem i kakva su njihova iskustva i saznanja te se nadam se da će mi netko uskoro i odgovoriti na postavljena pitanja:

1. da li čuvanjem proplisa u prahu u običnoj prozirnoj staklenci u hladnjaku i njegovim svakodnavenim vađenjem na toplo da malo omekša da bi ga se moglo konzumirati te opet vraćanjem u hladanjak proplis ipak gubi na kvaliteti pa ga je stoga preporučljivije konzumirati u tinkturi ili već umješanog u med ?

2. pošto se količina 3 do 4 grama proplisa dnevno koristi obično u terapeutske svrhe, zanimalo bi me koja bi po vašim mišljenjima i saznanjima bila neka optimalna dnevna doza za zdravog čovjeka kroz duži period od nekoliko godina ?
medo.brundo
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la STING » 26 vel 2009, 23:36

medo.brundo je napisao/la:1. da li čuvanjem proplisa u prahu u običnoj prozirnoj staklenci u hladnjaku i njegovim svakodnavenim vađenjem na toplo da malo omekša da bi ga se moglo konzumirati te opet vraćanjem u hladanjak proplis ipak gubi na kvaliteti pa ga je stoga preporučljivije konzumirati u tinkturi ili već umješanog u med ?

2. pošto se količina 3 do 4 grama proplisa dnevno koristi obično u terapeutske svrhe, zanimalo bi me koja bi po vašim mišljenjima i saznanjima bila neka optimalna dnevna doza za zdravog čovjeka kroz duži period od nekoliko godina ?

Promatrajući propolis u košnici kako postoji milijunima godina nije potrebno čuvati ga u hladnjaku.
Imao bih protupitanje. Koristite li vi uistinu 3 do 4 g propolisa dnevno? Čini mi se da ste možda mislili na deset puta manje količine. Poznato je da se doza za zdrave već desetljećima preporučuje u količini 70 do 100 mg .
STING
Legenda
Legenda

PostPostao/la Ljekovita BEEljčica » 27 vel 2009, 00:42

STING je napisao/la:
medo.brundo je napisao/la:1. da li čuvanjem proplisa u prahu u običnoj prozirnoj staklenci u hladnjaku i njegovim svakodnavenim vađenjem na toplo da malo omekša da bi ga se moglo konzumirati te opet vraćanjem u hladanjak proplis ipak gubi na kvaliteti pa ga je stoga preporučljivije konzumirati u tinkturi ili već umješanog u med ?

Promatrajući propolis u košnici kako postoji milijunima godina nije potrebno čuvati ga u hladnjaku.
Imao bih protupitanje. Koristite li vi uistinu 3 do 4 g propolisa dnevno? Čini mi se da ste možda mislili na deset puta manje količine. Poznato je da se doza za zdrave već desetljećima preporučuje u količini 70 do 100 mg .

U blesti do 500mg dnevno, a zdravim osobama RDA - preporučena dnevna doza 100mg.
Za čuvanje i sve detaljnije informacije obratite se (nutricionist-u) dr. sc. Janko Križanić (vrlo susretljiv gospodin i rado odgovara na pitanja) [url]janko.krizanic@belupo.hr[/url]
Srdačno vas sve pozdravljam. Ljekovita BEEljčica, NEKA RASTE...
Ljekovita BEEljčica
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la medo.brundo » 27 vel 2009, 10:17

ne, niti slučajno. napisala sam već da uzimam na vrh noža. bolje reći nožića.

3-4 g sam navela kao plafon, odnosno gornju granicu i to samo kao kratkotrajana kura iznad kojeg naprosto nema smisla ići jer ne radi se o mogućem predoziranju propolisom, nego nemogućnošću ljudskog organizma da takve količine iskoristi u potpunosti.
medo.brundo
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la medo.brundo » 27 vel 2009, 10:18

U blesti do 500mg dnevno, a zdravim osobama RDA - preporučena dnevna doza 100mg.
Za čuvanje i sve detaljnije informacije obratite se (nutricionist-u) dr. sc. Janko Križanić (vrlo susretljiv gospodin i rado odgovara na pitanja) [url]janko.krizanic@belupo.hr[/url]

Puno Vam hvala Ljekovita.
medo.brundo
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la detroit » 04 ožu 2009, 17:54

Jel bi tko htio podjeliti tocno kolko grama propolisa satavi i kolko ml alkohola?
detroit
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la akarlovic » 04 ožu 2009, 20:21

Ako mislite propolis miješati u alkoholu prije konzumacije kao sirup s vodom kad slažete sok od ribizla samo da znate da je to "krivi put" čak i kad bi vam neko napisao recepturu (iako smo več opisivali ovdje nekoliko puta vrlo detaljno)
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Ljekovita BEEljčica » 05 ožu 2009, 02:07

Na ovom linku možete pronaći, koga zanima, koji su argumenti protiv miješanja propolisa s alkoholom (ako vam ne smeta crnogorski). http://www.pcelarstvo-martinovic.users.cg.yu/crnogorski/pcelinjiproizvodi/propolis.htm
Srdačno vas sve pozdravljam. Ljekovita BEEljčica, NEKA RASTE...
Ljekovita BEEljčica
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la akarlovic » 05 ožu 2009, 08:00

Možda mi je malo prerano i nisam popio kavu do kraja pa .... mogu li znati i ja koji su to ipak razlozi protiv miješanja propolisa s alkoholom? Ja bedo to u tekstu koji ste predložili nigdje ne vidim. :(
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Ivica » 05 ožu 2009, 08:59

Uvažena BEEljčice, siguran sam da želite najbolje, ali i od previše pameti glava zaboli. :idea: :idea:
Ivica
Ivica
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la proba » 08 stu 2009, 23:24

nisam nikada do sada radio otopinu propolisa, a to je ovdje dobro objasnjeno (iako je prikazano nekoliko pristupa), zanima me samo jedan detalj, gosp. karlovic je napisao "350 g pročiščenog propolisa (onaj ostrugani treba pročistiti)" - kako se to radi, odnosno kako se propolis pročisti?

R.S.
proba
Novi korisnik
Novi korisnik

PrethodnaSljedeća

Natrag na PROPOLIS

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.