Pravilno doziranje

Rasprave o matičnoj mliječi

Re: Pravilno doziranje

PostPostao/la akarlovic » 22 vel 2008, 14:09

Ajde onda educirajte nas i napišite koliko je to 100x toliko dnevno matične mliječi da li je matična mliječ ili "matična liječ u prahu" ili matična mliječ sa medom.....
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la meraklija » 24 vel 2008, 02:25

akarlovic je napisao/la:Ajde onda educirajte nas i napišite koliko je to 100x toliko dnevno matične mliječi da li je matična mliječ ili "matična liječ u prahu" ili matična mliječ sa medom.....

Akarlovic ja jedem maticnu mlijec nekad bez meda a nekad s medom. Imam dvije tegle. Ona s medom je izmijesana 1:1.

Vece kolicine maticne mlijeci se drze u zamrzivacu a manje (ono sto se upotrijebljava) se drzi u frizideru. Med puno produzava rok trajanja mlijeci. Pozdrav :)
meraklija
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la Nenad M » 24 vel 2008, 07:38

Moj doktore vidjeli ste moj post a ja i dalje stojim kod njega.Tu govorim o čistoj matičnoj mliječi a vi
mi odgovarate da trošite 100 puta više od moje navedene količine zrna graška dnevno?
Ako je tako da jedete 100 "zrna" onda ste fenomen ja se to nebi usudio jer učim na tuđim greškama!
Moja je dnevna doza je mala plastična žličica za kavu!Dok ne dokažete drugačije bit će tako do tog
trenutka.Sve piše,ništa se ne radi napamet ili grješim...
Nenad Martinjak
Neko pije od radosti,neko od tuge ja od jutra!
Nenad M
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la akarlovic » 24 vel 2008, 11:30

Kao prvo kad čovjek pita mene je piknula pčela što da radim ne možete mu na forumu odgovoriti da je vas piknula 1.000.000 puta i da ste nakon toja još ostali živi pritom ne navodeći u kom se to vremenskom razdoblju dogodilo, pa ako baš hočete čak nije svejedno kad (godišnje doba) se to dogodilo. :!: amen

Isto tako nije svejedno koju matičnu mliječ koristimo i čiju.....matična mliječ među ostalom pojačava lučenje adrenalina.... matična mliječ u alkoholnoj otopini, u medu, u prahu ili čista nisu ista stvar i ne konzumiraju se na isti način.

Zato sam pitao u svom prvom postu čija je matična mliječ ..... proizvođač koji se navodi u odgovoru Royalpip ima uputstvo kako se koristi i na koji način sasvim jasno deklarirano. Čistu matičnu mliječ ne možemo koristiti na način kao što koristimo mješavinu u medu, preciznije možemo (teoretski) ali nije preporučljivo.

Laički primjer: Andol, Andol 100 i Andol C nisu ista stvar. Isto tako neka mješavina se od neke mješavine razlikuje po mnogočemu one mogu nositi sličan naziv i biti sličnog sastava no iste nisu. Rečenica ja vozim u mercedes gdje se pali svijetlo ne predstavlja nam dakle ništa osim da se vozite u vozilu njemačkog proizvođača. Kako bi vam odgovorili gdje se pali svijetlo na tom vozilu morate nam dati neke druge preciznije parametre. :wink:
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la dini » 22 sij 2009, 22:03

2 x 1 kasikica mesavina poplen,mlec u med je dovolno za zdravi ludi inace za bolni treba 3 x 1 kasikica
dini
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la košnica » 29 ruj 2009, 20:07

poštovani pčelari, evo da se ja javim na komentare što se tiće matićne mliječi, moka supruga ima leukemiju pa sam tražio sve da se oporavi kad je izišla iz bolnice počela je piti kapsule matične mlijeći pomješane sa medom imunitet se popravio kosa joj više ne opada samo raste i uz tablete koje pije počela je i raditi nakon 6 mjeseci bolovanja. nus pojava nema i svaki dan pije po jednu žlicu sa medom ,agacija med
koliko vidim iz priloženoga trombociti su joj sada uredu a bili su samo 18 sad su 254

ako ima ko kakvoga iskustva još sa lijećenjem leukemije neka se javi na forum naravno pčelari.

sve vas srdačno pozdravlja i toplo vašim pčelicama

košnica
košnica
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la erasmus1 » 15 ožu 2011, 20:15

Sve što ima jaka i učinkovita svojstva na naše zdravlje, služeći se logičkim zaključivanjem, prekomjerna uporaba dovodi do neželjenih posljedica.
Kada je u pitanju matična mliječ, dnevno doziranje mjeri se u miligramima. Jedan gram je maksimum maksimuma i koristi se samo u iznimnim slučajevima i to na kratko vrijeme.
Pri tome mislim, dakako, na čistu matičnu mliječ ili potpuno sviježu ili pravilno zamrznutu, jer sve ostalo, kako god proizvođači isticali svoje posebne formule čuvanja matične mliječi, ona gubi dragocjena ljekovita svojstva.
erasmus1
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la senad_ćehić » 16 ožu 2011, 00:37

erasmus1 je napisao/la:Sve što ima jaka i učinkovita svojstva na naše zdravlje, služeći se logičkim zaključivanjem, prekomjerna uporaba dovodi do neželjenih posljedica.

Kada je u pitanju matična mliječ, dnevno doziranje mjeri se u miligramima. Jedan gram je maksimum maksimuma i koristi se samo u iznimnim slučajevima i to na kratko vrijeme.

Pri tome mislim, dakako, na čistu matičnu mliječ ili potpuno sviježu ili pravilno zamrznutu, jer sve ostalo, kako god proizvođači isticali svoje posebne formule čuvanja matične mliječi, ona gubi dragocjena ljekovita svojstva.

Poštovani

Da li imate vlastito iskustvo glede čuvanja i uporabe MM ili su samo logička razmišljanja?

Ako imate vlastito iskustvo kako se manifestuje neželjeni efekat kod konzumenta pri većim dozama i dužoj uporabi?
Stara faca

PostPostao/la erasmus1 » 16 ožu 2011, 11:49

senad_ćehić je napisao/la:
erasmus1 je napisao/la:Sve što ima jaka i učinkovita svojstva na naše zdravlje, služeći se logičkim zaključivanjem, prekomjerna uporaba dovodi do neželjenih posljedica.

Poštovani

Da li imate vlastito iskustvo glede čuvanja i uporabe MM ili su samo logička razmišljanja?

Ako imate vlastito iskustvo kako se manifestuje neželjeni efekat kod konzumenta pri većim dozama i dužoj uporabi?

:-D Logična razmišljanja ne treba zanemariti, jer su nam u nedostatku drugih izvora, dragocjena mjera opreza. Tako da se kod mene nisu mogle dogoditi, u ovom slučaju o kojemu govorimo, neželjene posljedice. To je kao kad bi na svoju ruku na sebi pravio pokuse s ljekovima, te namjerno prekoračivao propisanu dozu.
Tako da sam saznanja o čuvanju i doziranju doznao iz literature. Da bi se moglo provesti stručno ispitivanje matične mliječi obzirom na njezinu kvalitetu, za to je potreban laboratorij plus znanje. Kod mene nema niti jednog niti drugog. Stoga se oslanjamo na mišljenje struke i to po mogućnosti što neovisnije o tržištu. :wink:
erasmus1
Novi korisnik
Novi korisnik

Natrag na MATIČNA MLIJEČ

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.