Satne osnove Kristijan Dubravac

Rasprave o pčelinjem vosku

Satne osnove Kristijan Dubravac

PostPostao/la Tokito1969 » 25 lip 2017, 19:37

Eto, konačno nađoh vremena i za ovu temu...

U mom pčelarskom stažu susretao sam se SO uglavnom od Mangera ili Repića, svega jednom sam kupio SO u Medinsanu i pošto ne znam kojeg su bile proizvođaća Medinsanove SO neću ih komentirati, ali zato mogu usporediti Manger, Repić i Kristijanove SO

Ove godine sam imao priliku isprobati SO koje proizvodi Kristijan Dubravac iz Županje, i mogu reči samo jednu stvar:
Najbolje SO koje sam imao priliku koristiti

Samo neke prednosti da nabrojim:
1. Ekonomska računica
u 1 kg Kikijevih SO idu 15 komada, preračunato u postotke to je 36% više nego Repićeve ili od Mangera kojih ide jedva 11 kom u KG, cijena je u kunu ista, tj. i prerada košta jednako s time da Manger ne želi uzeti manje na preradu od 75 kg...

2. Prihvaćanje SO i izgradnja
od 20 kg SO sve su izgrađene brzo i u potpunosti, od gornje pa do donje letvice, također nisam imao slučaj da mi se saće sroza, kod vrcanja mlado saće se ponaša odlično, pa su po tom pitanju isto bolje nego Repić ili Manger SO

3. Dimenzije SO i kvaliteta otiska
Kiki je jedni od proizvođaća koji mi je izrezao SO na moju željenu mjeru, kvaliteta otiska je daleko najbolja i mislim da je radi toga pčelice rado prihvaćaju i još bolje izgrade, pa su po tom pitanju isto bolje nego Repić ili Manger SO

4. Utapanje SO
ovo je jedina stvar na koju treba malo bolje paziti nego kod konkurencije jer su SO tanje pa vruća žica lakše preleti kroz SO, ali pošto je Kikijeva SO tanja odmah je i elastičnja pa puno teže puca kod malo grubljeg rada sa njom tj. nije tako krhka i samim tim poništava jedini takozvani "nedostatak" njegovih SO

još jednom bravo Kiki i samo nastavi tako raditi,
Ja ali i moje pčelice su prezadovoljni sa SO

PS
ovo nije reklama, već stvarna zapažanja i iskustva, sad kome bilo krivo ili pravo, sigurno ima još pčelara koji će sa mnom podijeliti mišljena
ma ja ti nemam pojma o pčelama
Tokito1969
Guru
Guru

Re: Satne osnove Kristijan Dubravac

PostPostao/la crnii » 25 lip 2017, 22:20

Tomo, dobre stvari treba reći i pohvaliti ih.
Koliko Dubravac prima voska, jel' može 20 kg?
crnii
Majstor
Majstor

Re: Satne osnove Kristijan Dubravac

PostPostao/la apisbzzz » 26 lip 2017, 11:47

Tak je Tokito, za satne osnove koje mi Kiki iuradi od mojeg voska samo riječi hvale.... :-D

Kiki prika samo naprijed... :-D
U snu nam gravitacija ne smeta....
apisbzzz
Guru radilica
Guru radilica

Natrag na PČELINJI VOSAK

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.