Recept za medicu

Ostali proizvodi u pčelarstvu

Re: Recept za medicu

PostPostao/la Laky » 27 lis 2016, 23:30

Bok prijatel!!!!!!
Tak ja radim isto znači plastična posuda ispod nje obavezno stiropor zbog betona naravno i obavezno u zatvorenu prostoriju ja osobno stavljam u kotlovnicu jel ak su jesenski dani i hladne noči tu je uvjek toplo. U posudu med pa slatka voda od pranja opreme od vrcanja i onda mlaka voda ja osobno radim slador 20 po babou znači na kraju bi trebala biti temp tog mutniša između 15 i 20 stupnjeva jel onda kvasci najbolje rade i na kraju najprije hrana za kvasce za 20 min ne dulje kvasci sve se dobro promješa i lagano kipi bar 4 tj . Nakon toga prije pečenja se opet izmjeri slador nebi smio biti iznad 6 po babou, pripremit kotao da dobro dihta :-D :-D i tuci ja od kotla zapremine 100 litara dobijem 35 lit rakije jačine 20 g ili 50 vol
Rakije rakije amo jel u vodi utjehe nema
Laky
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la apisbzzz » 28 lis 2016, 01:01

Auuuuuuuu.... :-D kolko nam je pobjeglo u zrak...... :-D :lol: :lol:
U snu nam gravitacija ne smeta....
apisbzzz
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Laky » 28 lis 2016, 04:36

apisbzzz je napisao/la:Auuuuuuuu.... :-D kolko nam je pobjeglo u zrak...... :-D :lol: :lol:

DA daaa na to treba dobro pazit brašno i krpe i motaj :-D :-D :-D :-D :-D
E da a kad čemo kavu popit :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Laky
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Brle » 28 lis 2016, 08:08

Laky je napisao/la:Bok prijatel!!!!!!
Tak ja radim isto znači plastična posuda ispod nje obavezno stiropor zbog betona naravno i obavezno u zatvorenu prostoriju ja osobno stavljam u kotlovnicu jel ak su jesenski dani i hladne noči tu je uvjek toplo. U posudu med pa slatka voda od pranja opreme od vrcanja i onda mlaka voda ja osobno radim slador 20 po babou znači na kraju bi trebala biti temp tog mutniša između 15 i 20 stupnjeva jel onda kvasci najbolje rade i na kraju najprije hrana za kvasce za 20 min ne dulje kvasci sve se dobro promješa i lagano kipi bar 4 tj . Nakon toga prije pečenja se opet izmjeri slador nebi smio biti iznad 6 po babou, pripremit kotao da dobro dihta :-D :-D i tuci ja od kotla zapremine 100 litara dobijem 35 lit rakije jačine 20 g ili 50 vol

35 litara dobre rakije dobiješ?
www.opg-brlekovic.hr
Brle
Guru
Guru

PostPostao/la mmedo » 28 lis 2016, 09:46

A ja mislio da je mojih 14 l po 80 litarskom kotlu od 22 grada super rezultat. :(
mmedo
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la Laky » 28 lis 2016, 11:31

Brle je napisao/la:
Laky je napisao/la:Bok prijatel!!!!!!

35 litara dobre rakije dobiješ?

Da da dobre rakije , velim caka je u tom da mora do kraja otkipit ak ne otkipi onda slabo procuri , ak dobro otkipi onda procuri 6 do 8 litara da nemreš izmerit sa graderom stim da bacam prvih dva deci
Laky
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Brle » 28 lis 2016, 14:40

Laky je napisao/la:Da da dobre rakije , velim caka je u tom da mora do kraja otkipit ak ne otkipi onda slabo procuri , ak dobro otkipi onda procuri 6 do 8 litara da nemreš izmerit sa graderom stim da bacam prvih dva deci

Nekak mi tu računica ne štima. 20 šećera po babou bi trebalo dati oko 14 % alkohola. Znači u sto litara je maksimalno 14 litara alkohola. Znači ako savršeno provrije i ako savršeno ispečeš možeš dobiti maksimalno 28 litara 50% rakije. A nisam tu uračunao plaviš ni špirit...
www.opg-brlekovic.hr
Brle
Guru
Guru

PostPostao/la Laky » 28 lis 2016, 15:40

Brle je napisao/la:
Laky je napisao/la:Da da dobre rakije , velim caka je u tom da mora do kraja otkipit ak ne otkipi onda slabo procuri , ak dobro otkipi onda procuri 6 do 8 litara da nemreš izmerit sa graderom stim da bacam prvih dva deci

Nekak mi tu računica ne štima. 20 šećera po babou bi trebalo dati oko 14 % alkohola. Znači u sto litara je maksimalno 14 litara alkohola. Znači ako savršeno provrije i ako savršeno ispečeš možeš dobiti maksimalno 28 litara 50% rakije. A nisam tu uračunao plaviš ni špirit...

A meni je racunica ovakvava kolko kila meda tolko litara rakije čista logika
Laky
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Laky » 28 lis 2016, 17:29

Ja se ispričavam moja greska kotal koji posuđujem je 120 litara al dobro nikad se nepuni dokraja
Laky
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la apisbzzz » 28 lis 2016, 17:44

Laky je napisao/la:
apisbzzz je napisao/la:Auuuuuuuu.... :-D kolko nam je pobjeglo u zrak...... :-D :lol: :lol:

Javim se za kavu jad budem oko Velike Gorice....pa mi vrneš škatulu od nukleusa...jel ok.. :-D
U snu nam gravitacija ne smeta....
apisbzzz
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Laky » 28 lis 2016, 23:06

apisbzzz je napisao/la:
Laky je napisao/la:

Javim se za kavu jad budem oko Velike Gorice....pa mi vrneš škatulu od nukleusa...jel ok.. :-D

Naravno da vračam sve čujemo se :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Laky
Poznato lice
Poznato lice

Prethodna

Natrag na OSTALI PROIZVODI

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.