Sirup za zimnicu, detalji

Priprema sirupa i pogača za pčele

Re: Sirup za zimnicu, detalji

PostPostao/la cmelec » 12 pro 2013, 21:45

medun-vučko je napisao/la:
stegar je napisao/la:šta napraviti,,,,, dvije zajednice nemaju dovoljnu količinu hrane za prezimiti

dali davati tekuću hranu, tj. sirup ili ići na pogače

pogača,ležeči okvir pa u njega tresneš meda,izvadiš koji okvir iz drugih zajednica ako imaš i gurneš ga do klupka,ucukreni med bubneš u većicu i tutneš ga na satonoše,zajednice odneseš u toplu prostoriju i preko mreže u pijat ili hranilicu krkaš med dve tri kile i na kraju dali ima smisla ovo sve radit ako nema pčele....zadovoljan :wink:

Znaš znanje!Care.bok
cmelec
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la MEDNA ROSA » 25 lip 2015, 21:32

SREDINOM LIPNJA KUPIO SAM OSAM DRUŠTAVA OD KOJIH SU ČETIRI DRUŠTVA BILA JAKA, A ČETIRI SLABA.POČETNIK SAM, ALI IMAM JAKU VOLJU I ŽELIM UČITI. mENTOR MI SAVJETUJE DA SLABIJA DRUŠTVA PREHRANJUJEM ŠEĆERNIM SIRUPOM DOK SU MI DRUGI SAVJETOVALI DA KUPIM PROTEINSKU POGAČU ŠTO SAM I NAPRAVIO I VIDIM DA SU SVA DRUŠTVA POGAČU GOTOVO POJELA, A SADA ME ZANIMA DA LI SAM POSTUPIO DOBRO.DA LI SMIJEM NAKON POGAČE STAVITI ŠEĆERNI SIRUP I DO KADA TO SMIJEM PRIHRANJIVATI.
ZAHVALJUJEM NA ODGOVORU. :oops:
MEDNA ROSA
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la ekomedo » 26 lip 2015, 14:38

Prihranjuj svaki dan pola litre po zajednici do 15.08. Ili dok ne bude 20 kila zalihe u košnici!
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

PostPostao/la medun-vučko » 26 lip 2015, 23:42

ekomedo je napisao/la:Prihranjuj svaki dan pola litre po zajednici do 15.08. Ili dok ne bude 20 kila zalihe u košnici!

Eko receptura do visokih prinosa
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la ekomedo » 27 lip 2015, 00:01

ekomedo je napisao/la:Prihranjuj svaki dan pola litre po zajednici do 15.08. Ili dok ne bude 20 kila zalihe u košnici!

A zašto sad ideš u olajavanje i vrijeđanje? Valjda postoji motiv , poriv je evidentan. 8)
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la medun-vučko » 27 lip 2015, 00:04

ekomedo je napisao/la:

A zašto sad ideš u olajavanje i vrijeđanje? Valjda postoji motiv , poriv je evidentan. 8)

Drži li se ove recepture i količine.
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la ekomedo » 27 lip 2015, 00:10

Ako se predmetni subjekt bude držao ovog mojeg savjeta sigurno će imati jaku zimsku pčelu i dovoljno zaliha do kasnog proljeća.

Ja pak ganjam vrijesak za zimnicu i zimsku pčelu do kraja devetog/sredine desetog, pa kad vrijesak omane onda sam sebi kažem - sad drži gače!
Pa mi onda pčele preživljavaju na pogačama i na2- 3 ulice dočekaju ožujak. Tak.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Prethodna

Natrag na RECEPTURE ZA PČELE

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.