smeđi secer (trska)

Priprema sirupa i pogača za pčele

smeđi secer (trska)

PostPostao/la mladi_pčelar » 18 pro 2012, 11:51

pozdrav pčelari

ove godine sam nabavio smeđeg secera, znaci secer od trske koji ide u seceranu na izbijeljivanje, pa me zanima ima li netko iskustva kakvog sa prehranom tim secerom?!

ja koliko sam nacuo, od nekih pcelara da nije los uopce i da bez brige mogu s njim prehranjivat.
sad me zanima vasa iskustva ili nesta sto ste naculi :))

pozdrav...
mladi_pčelar
Novi korisnik
Novi korisnik

Re: smeđi secer (trska)

PostPostao/la Ratar&Bekrija » 18 pro 2012, 14:12

mladi_pčelar je napisao/la:pozdrav pčelari

ove godine sam nabavio smeđeg secera, znaci secer od trske koji ide u seceranu na izbijeljivanje, pa me zanima ima li netko iskustva kakvog sa prehranom tim secerom?!

ja koliko sam nacuo, od nekih pcelara da nije los uopce i da bez brige mogu s njim prehranjivat.
sad me zanima vasa iskustva ili nesta sto ste naculi :))

pozdrav...

Smeđi šećer za stimulativno proljetni razvoj - bez ikakvih problema!!! Ali za "zimnicu" i to na kontinentu...hm?!?!? pa ne bih se baš usudio...na Jadranu mislim da bi išlo ali u našoj Slavoniji.... :?: :?: :?:
Čuo sam da smeđi šećer ima dosta minerala ali i da je težak za zimovanje jer stvara dosta izmetine u pčeli pa je problem ako "stisne" ciča zima a one jadnice ne mogu na pročisni izlet...
Pjevaj majko ratara i bekrija
Ratar&Bekrija
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la saperica » 18 pro 2012, 15:39

saperica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la katić » 03 vel 2013, 19:18

pozdrav ja sam koristio isti pčele koje zimuju imaju veću potrebu za čišćenjem punica luda kad stavi robu sušit,
koristi ga za stimulaciu ne prihranu jos ja sam 2 km. od mora a na kontinentu je puno zimije pa pčele manje lete.
katić
Novi korisnik
Novi korisnik

Natrag na RECEPTURE ZA PČELE

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.