KRAĐA KOŠNICA

Obavjesti o promjenama, komentari i kritike, prijava grešaka, ideje itd.

KRAĐA KOŠNICA

PostPostao/la TrutinaA » 13 ožu 2011, 01:39

Predlažem da se otvori ova tema i da svi koji imaju takovih problema postaju kada, gdje i koliko kakovih košnica im je otuđeno kao i da ako imaju od ranije koju sluku istu i prilože. :twisted:
Tko radi cijeli dan je umoran !!!
TrutinaA
Novi korisnik
Novi korisnik

Re: KRAĐA KOŠNICA

PostPostao/la pet-r » 22 sij 2012, 18:08

Pozdravljam,
jako dobra ideja.
pet-r
Majstor
Majstor

KRAĐA KOŠNICA

PostPostao/la TrutinaA » 11 sij 2013, 12:59

:!: Eto da se obratim forumu s nekoliko konstatacija/pitanja. Neposredno prije Nove godine i meni je
otuđena tijekom noći košnica. Košnica je izabrana od 10 koliko ih je bilo na pčelinjaku. Kako se do
košnica ne dolazi direktno autom (treba preći 50tak metara) mislim da su bila barem 2 lopova jer je
košnica bila teška barem 50tak kg (2 nastavka) i veoma jaka s pčelama. U svakom slučaju od mojih
sigurno najbolja (najjača). Oba nastavka bila su premazana žutom eko bojom i na poklopcu je bio
broj 04.Znam da ovo ne govori puno jer se sve dade brzo preurediti. Mene muči sumnja da je lopov
netko tko zna s pčelama možda čak i neki pčelar.Za informaciju moj je pčelinjak u području Jakovlja.

Sad ono što želim pitati članove na forumu: KAKO POSTUPITI U TAKOVOM SLUČAJU !?

Ja ne stanujem na pčelinjaku pa ne mogu odrediti neko točno vrijeme krađe, po riječima susjeda
bila je noć, ako vidim takove košnice kako dokazati da su moje i da li se smije doći do njih ako ih
vidim na nekom obližnjem dvorištu ili proplanku !? Kako postupiti prema "vlasniku" s obzirom da je
vrijednost za policiju malena ....
Moguće bi bilo da se pokrene neka akcija od strane svih korisnika foruma te da u neki od mora zakona
koje imamo spomenemo i otuđenje košnica. Priča o video nadzoru ili alarmu nije baš neko "jako"
rješenje jer treba uloviti krivca da mu možeš dokazati itd....
Što napraviti s "divljim" pčelinjacima za koje nezna nitko osim onih koji ih momentalno vide kad prolaze
jer ljudi metnu košnice nekoliko dana/tjedana pa iste onda nestanu tko zna kamo.
Što napraviti s divljim pčelarima koji nisu članovi HPS-a !? Kome sve to prijaviti !?
Da li je najbolja ona narodna batina je .....
Ili netko ima bolje i kulturnije riješenje.... :!: :-x
Tko radi cijeli dan je umoran !!!
TrutinaA
Novi korisnik
Novi korisnik

Re: KRAĐA KOŠNICA

PostPostao/la Matijaš » 16 sij 2013, 20:03

TrutinA, žao mi je zbog toga.
Ja na sreću nisam imao još takovih problema jer mi je pčelinjak u velikom dvorištu, ali sam planirao odpeljat pčele na
neku pašu npr. kesten al me jako brinu krađe. Razmišljao sam... možda nije neko rješenje ali kad bismo imali neki mali odašiljač u košnici ili sl.
Možda izgleda ideja glupo al trebalo bi pokušat.
A u tvom slučaju sumnjao bih samo na ljude koji znaju sa pčelama.
Moje mišljenje je da policija tu definitivno nemože ništa konkretno učiniti osim ako ih dovedeš direktno do počinitelja, a to možeš npr odašiljačem samo neznam di ga kupit kak funkcionira itd.
Ima meni dosta dobro rješenje sa až košnicama (na njuškalu) čovjek prodaje nekoliko košnica spojene u jedan komad tak da lopov nemože lako ukrast, sa nastavljačama je veći problem.

Neznam kakvo je stanje sa selećim pčelarima koji košnice imaju u kontejnerima, imaju li problema sa krađama?

Nisu mi jasni tipovi kaj su ti uzeli jednu košnicu??? Pazi na ostale.
Možda se netko u tvojoj okolici odlučio baviti pčelarstvom pošto fali jedna košnica. Pronjuškaj malo.
Sretno
Matijaš
Novi korisnik
Novi korisnik

Natrag na OBAVIJESTI ADMINISTRATORA I VAŠE PORUKE ADMINISTRATORIMA

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.