Pojedinci uništavaju forum

Obavjesti o promjenama, komentari i kritike, prijava grešaka, ideje itd.

Re: Pojedinci uništavaju forum

PostPostao/la Ekrem-Tesanj-Vlasic » 20 sij 2014, 01:29

Da, da. Upravu si i ova ti jeste uvezi s pcelama a ona predhodna nije bila. Jel' da?
"Protiv neugodnih istina ima samo jedan lijek – treba se s njima pomiriti." Albert Camus
Ekrem-Tesanj-Vlasic
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Prigor » 02 svi 2015, 20:43

Malo mi je dosadno pa listam stare teme na forumu i naletio ja na ovu.

Baš mi ju je bilo zanimljivo čitati i sa odmakom od godine i pol procijeniti koliko se je moje mišljenje o forumu i nekim forumašima promijenilo.

Ono kaj mi prvo upada u oči je da se u zadnje vrijeme nitko ne žali na forumaše koji "uništavaju forum".

Jesu li se ti "uništavači foruma" povukli sa foruma ili su se povukli pak ovi "pametni"?

Kaj vi velite?
Prigor
Majstor
Majstor

PostPostao/la dadaas » 03 svi 2015, 05:31

Nisam bio tada na forumu. Ne vidim da je situacija bolja na forumu. No kako je ovo jedini malo aktivniji forum o pčelarstvu u Hrvatskoj onda nemaš izbora.

Forumu fali policajac i naravno novi software jer ovaj je zastarjeli, tamo iz 2005 možda i niže. Čudno kak nema većih problema.

Policajac fali da teme ozbiljnog karaktera drži ozbiljnim i da se otvori sprdačina ili chat podforum gdje ovi što mogu po cijele dane skakati po temama i pisati nešto nebitno i nevezano za temu imaju svoje mjesto.

No sumnjam da će se to dogoditi, jer policajci bi trebali dijeliti kazne, jer sumnjam da bi se pojedinci drzali ozbiljnih tema bez sprdacina i drugih suvisnih komentara.

Osobno sam možda član preko 100 foruma, više manje aktivan svakodnevno na preko 10 njih, niti na jednom forumu nisam ulazio u chat sobe ili ti ga sobe za zajebanciju i offtopic. Jer forume posjećujem da pročitam nešto bitno, zanimljivo ili da naučim.

I moram reć da od svih foruma na kojima sam član ovaj je daleko najgori što se tiče spama i nepotrebnih poruka, a razlog je jednostavan, nitko ne filtrira sadržaj ovog foruma, kao da vlasnike ovog foruma nije briga.
dadaas
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la ekomedo » 03 svi 2015, 08:10

Čudi me da Ti tako iskusan i načitan forumaš još uvijek ne možeš dokučiti prave korjene i povode koji su inertna sila i okidač da na ovom forumu (ali i generalno) postovi uopče nastanu.
Misliš li stvarno da su temeljni povodi altruistički?
Zadnju grupicu iskusnih pčelara, na ovom forumu, Ti ucjenjuješ, priželjkuješ i prizivaš sankcije, brisanja,.... zato jer nisi zadovoljan načinom kojim Ti oni prenose svoje znanje, nisi zadovoljan vokabularom, nisi zadovoljan, nisi zadovoljan,....
Ako povučem paralelu....sigurno Ti niti učitelji , profesori u besplatnim (za Tebe) školama ,koje si pohađao, nisu valjali. Neki su bili prebrzi, neki nezainteresirani, neki....... a Ti nikada nisi bio kriv (premda si možda izostajao sa nastave, bio nezainteresiran, sporiji,....) Ali da ,uvijek je netko drugi kriv .

Ovaj forum nije (svojim sadržajem a pretpostavljam i namjenom) dopisna pčelarska škola , nije službeno glasilo HPS-a, nije čak niti forum članova HPS-a.

Ovaj forum, ponavljam, drži na životu šačica iskusnih pčelara koji svaki iz svojih razloga (ne želim ulaziti u psihološku patologiju i devijacije) ima potrebu za druženjem u ovom "formatu".
Više nego nekoliko forumaša HPS -a nije moglo "trpiti" ovaj forum pa su ga napustili, neki su čak otvorili svoje forume.... neznam za slučaj da su njihovi forumi, premda temeljeni na njihovim spoznajama o nekvaliteti ovog HPS ovog , zaživjeli i polučili posječenost.
Možda bi Ti sa svojim velikim iskustvom i smislom za red rad i disciplinu mogao stvoriti planetarno popularan pčelarski forum ? Ako sam dobro shvatio Tvoje želje - na tom forumu bi dežurala ekipa super iskusnih stručnjaka pčelara koja bi ekspeditivno odgovarala na pitanja koja su već odgovorena barem 100x u ranijim postovima ali su novi pčelari lijeni/nestrpljivi potražiti - a imaju pravo odmah i egzaktno dobiti odgovor , bez ubacivanja nedaj Bože kakvih nepotrebnih misli, anegdota, zafrkancije, .....
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

PostPostao/la dadaas » 03 svi 2015, 10:39

Ovaj tvoj psot nisam ni pročitao do kraja, jer je to jedan od onih nepotrebnih psotova, onih postova koji spadaju pod birtiju. Post s namjerom da se obračaš meni omalovažavajučim tonom. Samo iz jednog mojeg napisanog posta ti si u potpunosti pročitao tko sam ja i znaš sve o meni...

Drugim riječima, na šanku si u birtiji, popio si previše piva i sad tražiš svađu. Ja se svađat neću, na ovom forumu sam da čitam ozbiljne postove. Ne zanimaju me ljudi i njihovi kompleksi, ne zanima me zezancija pojedinaca ni humor niti bilo sto drugo. Ako želim to, odem na druge forume koji su za to.

No kako je poznato da su pčelari po prosjeku godina malo više prema penziji (50 - 60), to znači da mnogi nisu kompjuterski pismeni. Ili su polupismeni. Mislim da se i u tvom slučaju radi o tome. Jer ako si pročitao moj post, ja nisam nezadovoljan, nigdje ne pišem da sam protiv nekoga. Samo sam napisao da svaki forum ima moderatora koji pazi da su stvari napisane u svojem redu. Da nema spama, da teme ne odlaze u off topic. Znam da je teško to shvatiti, ali ako je netko član nekih ozbiljnijih foruma (pod ozbiljnijih mislim, gdje vlasnici brinu za svoj forum) onda zna o čemu govorim.

i još jednom napominjem, meni je ovaj forum dobar, ali samo zato jer nema alternative. Ima jedna, ali nema aktivnosti.
dadaas
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la Prigor » 03 svi 2015, 10:45

dadaas,

slično sam i ja razmišljao na početku moga forumašenja na ovom forumu.
Nije mi bilo jasno zakaj svaka tema ode u smjeru zajebancije i sl.

Trebalo je neko vrijeme da mi dođe iz dupeta u glavu i da shvatim da je 99% tih postova u temi "svakodnevni pčelarski razgovori", a to u biti i jest "chat" tema.
Prigor
Majstor
Majstor

PostPostao/la dadaas » 03 svi 2015, 11:07

Hahaha, jesam se upecao sad?

Da, izgleda da to stvarno je. A koliko vidim svi otvaraju teme u njoj, bilo da su vezane za bilo sto drugo, vecina ih ide u Svakodnevni Pčelarski Razgovori.

No, dali ovaj forum ima moderatora?
Svejedno dalis e radi o chatu, ipak i u chatu se nebi smjelo tolerirati bespotrebno trolanje, omalovažavanje i vređanje. osobno se osjećam mlađim članom ovog foruma (po godinama), iako nisam toliko mlad. Ali kada vidim naćin izražavanja pojedinaca nije mi jasno tko je osoba sa druge strane žice. Baš kao što je i OP napisao prije nekoliko godina. Stvari se nisu izgleda baš promjenile.
dadaas
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la Prigor » 03 svi 2015, 11:24

Slažem se da bi trebao postojati neki moderator koji bi mogao zaustaviti vrijeđanje ali njega na žalost nema.

S vremenom sam naučio i jednostavno se maknem od takvih tema.

Gdje se počinje spominjati politika, vjera ili rasa velika je šansa da će doči do vrijeđanja.
Prigor
Majstor
Majstor

PostPostao/la ekomedo » 03 svi 2015, 11:36

Nisi niti pročitao post do kraja....teža patologija.
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la dadaas » 03 svi 2015, 12:06

Prigor je napisao/la:Slažem se da bi trebao postojati neki moderator koji bi mogao zaustaviti vrijeđanje ali njega na žalost nema.

S vremenom sam naučio i jednostavno se maknem od takvih tema.

Gdje se počinje spominjati politika, vjera ili rasa velika je šansa da će doči do vrijeđanja.

Da, tako je najbolje. Izgleda da se ja moram maknuti iz ove.
dadaas
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la ekomedo » 04 svi 2015, 09:58

Dadaas, konstruktivna rasprava se ne vodi stavljanjem u sumnju/"činjenično stanje" da su 40-50 godišnjaci internetski polupismeni,..... jer je i to vrijeđanje, podcjenjivanje i generaliziranje bez realnog uporišta.
Kakav je to konstruktivni doprinos i davanje primjera ako post započneš sa "nisam niti pročitao post ali znam da je to ......" pa onda još u argumentaciju svoje teze uvrstiš fbirtiju, šank,...?
Barem mene nisi imao argumenata staviti u birtiju i za šank jer svi koji me poznaju znaju kao činjenicu da bi sve birtije svijeta stavile ključ u bravu kada bi svi ulazili u birtiju/za šank kao ja - znači nikada.
Pošto ne zalazim u "birtije" onda mi nije poznat niti vokabular niti mentalitet birtije pa samim time je sve na što si aludirao totalno promašeno.
Srečom, moja žena je Međimurka i znam da u Međimurju žive jako marljivi ljudi, jako pošteni ljudi,..... i da jedino u Međimurju možeš satima stopirati uz cestu ali bez obzira na urgentnost tvoje situacije nitko domači ti neće stati i povesti te- što također znači da međimurci gledaju svoja posla! :wink:
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la dadaas » 04 svi 2015, 18:58

Evo vračam se u temu, jer ako možemo normalno pisati nema problema. Ali onaj post nisam čitao, skužio sam njegovu poantu i namjeru sa preletom preko njega.
Post se svodi na mene. Prebroji samo koliko puta si napisao riječ "Ti".

Nisma ja tražio da se kažnjavaju ljudi. Imaš forume koji imaju opciju da daješ nekome reputaciju ili uzimaš, pa kad netko vrijeđa klikneš i uzmeš mu reputaciju. I onda kad dođu stranci i vide da osoba je poznati po lošoj reputaciji, nije toliki problem. Nego kada ti random useri sa registracijom iz 2005 samo ne psuju sve po spisku.

Ima mnogo foruma koji imaju slična i bolja rješenja. Kao što sam napisao ovo je zastarjeli model, iz pravjeka. I da nema moderatora nema. Ja ga nisam vidio. Pa kakav je to forum bez moderatora?

I sad malo razmišljam još se dobro drži forum, kakav bi mogao biti ako dođu spameri.

Ako sam kojeg 40 - 50 godišnjaka uvrijedio, ispričavam se, ali nisam to rekao da vrijeđam, nego jednostavno je takvo stanje. Znam neke ljude koji se pokušavaju koristiti računalom tih godina i to je jednostavno tako, jer nisu imali u školi osnove toga, a i ono sto su ih naucili je zastarjelo. I napisao sam da mnogi nisu kompjuterski pismeni, što znaci da nisu svi nepismeni. Ima iznimaka, neki su sigurno i na ovom forumu. Ali nemozes reci da ako sad pogledas ljude od 50 godina oko sebe i kazes da su oni kompjuterski pismeni, mnogi se niti ne sluze kompjuterom.
dadaas
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la vusobegood » 04 svi 2015, 19:29

Sjebani u glavu, tako nekako.
vusobegood
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Dragan112 » 19 vel 2016, 23:44

Otići će nam ova tema u zaborav.....dečki :-D :-D
Dragan112
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la noa » 20 vel 2016, 12:32

Ma nece...
Ako se nekom da nek ođe stavlja crtice kolko je dana (sati :lol: ) proslo od neke zesce glupe rasprave ali je i moguce da i oko ovog bude bespotrebne rasprave.
Nisam otisao iz Hrvatske, pa necu ni iz ovog foruma. Zivim sa mamom i tatom.
Tomislav Androš - 09. 08. 1986.
noa
Poznato lice
Poznato lice

Prethodna

Natrag na OBAVIJESTI ADMINISTRATORA I VAŠE PORUKE ADMINISTRATORIMA

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.