Proizvodaci kontejnera

Teme vezane uz ostalu pčelarsku opremu
Pravila foruma
Teme vezane uz opremu za koju ne postoji posebno otvorena kategorija

Proizvodaci kontejnera

PostPostao/la xenolas1 » 16 pro 2014, 15:34

Pozdrav svima,

ukoliko uspijem skupiti dovoljno novca ove godine, planiram početi sa seljenjem. Što se tiće načina, svakako me najviše zanimaju kontejneri tako da sam se odlučio na tu varijantu.
1. Molio bih Vas za preporuke obrta i njihove kontakte. Jeste li zadovoljni sa kvalitetom izrade obrta koji se oglašavaju putem njuškala ili imate možda nekog drugog za preporučiti, budući da sam pronašao samo njih?
2. Na prostranstvima interneta naletio sam i na ovaj video, pa me zanima Vaše mišljenje oko ovakvog tipa kontejnera i dali je po Vama, iskusnim selecim pčelarima, ova vrsta kontejnera dobra u praksi? https://www.youtube.com/watch?v=ZD4Fwff0M0I

Zahvaljujem se na odgovorima,
Medno! :-D
xenolas1
Novi korisnik
Novi korisnik

Re: Proizvodaci kontejnera

PostPostao/la amikola » 16 pro 2014, 19:24

http://www.tvrtke.com/metal-vl-bozidar- ... 78672.aspx
viewtopic.php?f=2&t=6544
Kontejner kupljen prije par godina kod Mužica. Preporučam.
"Pčela voli letjeti..."
amikola
Legenda
Legenda

PostPostao/la buli » 17 pro 2014, 09:14

Mužic je oke lik, kuži stvari i zna poso. Ali očito ima veće oči od želuca, klasični sindrom našeg majstora...obećanja, rokovi, natezanja. O tome voditi računa.
buli
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Dario » 17 pro 2014, 17:46

Isto bi predlozio njega ali isto imam problem sa isporukom,jako puno poslova si uzima i automatski kasni s isporukom. Sad cu vidjeti koliko cu jos cekati receno mi je sljedeci tjedan da ce bit gotov
Da je u državi kako treba, onda bi nam teklo med i mljeko!
Dario
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la buli » 17 pro 2014, 22:29

.
Zadnja izmjena: buli; 05 svi 2016, 11:54; ukupno mijenjano 1 put/a.
buli
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la cmelec » 18 pro 2014, 00:09

E moj Međimurec! Ja bi ga za vuha natiral da popravi! Evo jedne zgode kad sam bil lovec: Imel sam karabin kojem nije štimala kočnica tj. ak si s kundakom malo jače lupil po podu on je opalil.Skoro sam sam sebe strelil.Odnesem ja njega meštrima i rekli su da dojdem za tjedan dana.Kod preuzimanja ,ja ga repetiram i vudrim s kundakom po podu a on opet ŠKLJOC! Rekel sam meštrima da bum drugi put donesel metak i napravil "provjeru" s metkom v cevi.Bez brige nije trebalo.bok
cmelec
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la Zvonko Babić » 18 pro 2014, 01:22

Moje iskustvo sa Mužićem je također loše.
Ne sjećam se više koliko je kasnila isporuka, ali to je bio manji problem jer nije bilo hitno.
Dogovoreno je bilo da mi ugradi cilindar brave, što nije učinio nego složio zaključavanje na lokot. Još me uvjeravao da cilindri ne stanu u cijev vrata, a ja imao tri kontejnera izrađena u vlastitoj organizaciji sa traženim bravama.
Najgore je bilo to što mi je htio naplatiti desetak posto više od dogovorenih 14500 hrk bez pdv-a za u to vrijeme još povoljan kontejner za 48 LR košnica.
Sada se već primjeti i da je antikorozivna zaštita loše obavljena.

Drugo iskustvo sa bravarijom Gluhak također loše. Sa prvim kontejnerom što su radili bilo je problema koje su djelomično otklonili. Naručio sam i drugi koji je isporučen u proljeće ove godine, a za nekoliko mjeseci već je počela izbijati hrđa. Naručio sam i treći upozoravajući ih više puta da paze kod bojanja. Naravno da su svečano obećali da hoće. Pukom slučajnošću navratio sam u radionu radi dogovora oko boja limova. Oblačan dan, kišica lagano pada, a majstor boji kontejner vani na dvorištu.
Nije bilo druge nego odustati od kupnje.

Nakon svega toga morao sam ponovno u svojoj organizaciji raditi kontejner. Našao sam majstora koji je napravio konstrukciju, a bojanje i oblačenje limom smo sami radili.
Sav materijal je koštao 11000 hrk, a plaćen je naravno i pdv. Proizvođače materijal za takav tip kontejnera za 48 LR zajednica , (imate ga u temi pčelarski kontejneri) košta 9000hrk.
Sad si vi mislite kako nas gule proizvođači kontejnera uz cijenu od 500 hrk po mjestu bez pdv-a. Kao da nam prodaju samohodne kontejnere.
www.med-babic.hr
Zvonko Babić
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la darko&antonija » 18 pro 2014, 02:46

.....to je samo efekat "poticajnih "mjera koje su zadnjih godina podigle cijenu koštanja,ne samo kontejnera,već u prosjeku sve opreme......bulijev i post od zvonka će valjda bar neke "zadržati na tlu",da ne lete u iluzije isplativosti kontejnera već u prvoj sezoni......ima medalja i drugu stranu.....a pčelarski kontejner kada se napuči zajednicama,nije nešto na čemu se lako i brzo otklone čak i sitni propusti.....
dv
darko&antonija
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la buli » 18 pro 2014, 11:03

.
Zadnja izmjena: buli; 05 svi 2016, 11:55; ukupno mijenjano 1 put/a.
buli
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Zvonko Babić » 18 pro 2014, 12:25

Buli, pogrešna ti je računica za utrošen rad na izradi kontejnera. Nisam metalac, ali radio sam na kontejnerima, uostalom konstrukcijsko riješenje je moje, tako da dosta precizno znam o kakvom poslu se radi.
Čime se može opravdati povećanje cijene sa 14500 na 24000 hrk. Cijena materijala sigurno nije uzrok tome.
Povećanje cijene je posljedica uvođenja poticaja, koji se daju u našem slučaju pčelarima, a ne proizvođačima opreme ili trgovcima. Nažalost to se zloupotrebljava gotovo uvijek kada država uvodi poticaje, a konkurencija na tržištu je slaba ili administrativnim mjerama onemogućena. Mnogi korisnici prihvaćaju to misleći važno je koliko to njega košta, ne shvaćajući da je važno koliko plaćaju, jer i poticaj je njihov novac.

Uz sve nedostatke u poticajima, pri čemu mislim na sve poticaje u poljoprivredi, trebamo ih podržavati, a ne govoriti da ih treba ukinuti.
www.med-babic.hr
Zvonko Babić
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la buli » 18 pro 2014, 13:20

.
Zadnja izmjena: buli; 05 svi 2016, 11:55; ukupno mijenjano 1 put/a.
buli
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Nikola99 » 18 pro 2014, 23:56

Ako se ne varam, ja sam početkom ove godine tražio specifikaciju materijala za kontejner prema Zvonkovom nacrtu i materijal je bio oko 6000 Kn......pokušat ču naći računice
Nikola99
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Nikola99 » 19 pro 2014, 00:09

Evo, tu je specifikacija od početka godine.....prema Zvonkovom projektu je lako izračunati koliko komada kojih cijevi treba. Ja nemrem nac sad di sam to pisal...

http://web.vip.hr/nikola3.vip/pcelarstvo/bidponuda1.gif

I kak sam rekel oko 6000 Kn za golu konstrukciju , s time da treba ukalkulirati limove za opšavu il cime vec ocete zatvorit stranice , potrošni materijal (elektorde itd...) Dakle nije to daleko od 10-11 K
Nikola99
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Zvonko Babić » 19 pro 2014, 15:16

Nikola, dio materijala, željezo za konstrukciju, noge i pod, košta oko 6000 hrk. To naravno ukoliko se ne kupi u najbližoj trgovini, nego u specijaliziranim koje imaju konkurentnije cijene.
Uz taj materijal dolazi još boja, razrijeđivač, profilirani trapezni limovi, vijci i još neke sitnice.
Rezne ploče, žica za varenje i plin nisu uključeni u onih 11000 hrk. To je bilo uključeno u dogovorenu cijenu rada.
www.med-babic.hr
Zvonko Babić
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la mrkva » 19 pro 2014, 23:24

Kolega buli dobro izgleda kontenjer tko ti je radio
A kaj vam mrkva govori
mrkva
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la lukaletunic » 20 pro 2014, 20:54

Mrkva,tko čita ne pita :-D
lukaletunic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Pegas » 17 sij 2017, 16:46

Znam da je stara tema ali ne mogu naći ništa novije, ima li tko nacrte za kontejner za AŽ košnice, radio bi sam kontejner za 48 košnica
Pegas
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la ilegalac » 23 sij 2017, 17:39

Pegas je napisao/la:Znam da je stara tema ali ne mogu naći ništa novije, ima li tko nacrte za kontejner za AŽ košnice, radio bi sam kontejner za 48 košnica

Moze i Lr 32 kosnice?
Ili da onaj g.Babica samo skratim? Izgleda mi premasivan.
ilegalac
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la Pegas » 28 sij 2017, 13:50

ilegalac je napisao/la:
Pegas je napisao/la:Znam da je stara tema ali ne mogu naći ništa novije, ima li tko nacrte za kontejner za AŽ košnice, radio bi sam kontejner za 48 košnica

Moze i Lr 32 kosnice?
Ili da onaj g.Babica samo skratim? Izgleda mi premasivan.

Hmm trebao bi mi baš za až
Pegas
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Dragan112 » 12 vel 2018, 16:25

Ajmo nove preporuke za kontejnere.....lr
Dragan112
Poznato lice
Poznato lice

Sljedeća

Natrag na OSTALA OPREMA