AUTO PRIKOLICE ZA PČELARENJE

Svakodnevne pčelarske inovacije
Pravila foruma
U rubriku inovacije možete stavljati vlastite inovacije bili završene bilo one koje su zapele pa tražite pomoć, bilo da su samo još idejno u vašoj mašti. Ukoliko inovacije prenosite iz drugih medija trebate navesti izvor. U ovu rubriku ne postavljamo pitanja kako nešto napraviti već samo idejna rješanja bilo završena bilo započeta.

AUTO PRIKOLICE ZA PČELARENJE

PostPostao/la osibar » 07 ožu 2009, 15:07

smile38 Molio bi ako neko ima nacrte ili fotku o izradi prikolica za prevoz pčela.Ja sam nešto pokušao,ali nisam zadovoljan.
.
osibar
Legenda
Legenda

Re: AUTO PRIKOLICE ZA PČELARENJE

PostPostao/la osibar » 07 ožu 2009, 20:11

Nabavio sam staru prikolicu kojoj je koš bio u raspadu.Skinuo sam sve i na osovini od starog željeza napravio pod na koj stane deset košnica .Sad kad je gotova vidim dosta propusta koja bi kad bi radio novu ispravio,za ovu je gotovo.Bila je nosivosti 750kg,mislim da če to moči prevoziti 10 košnica sa dva nastavka.
.
osibar
Legenda
Legenda

PostPostao/la zradikovic » 07 ožu 2009, 22:28

Prikolicu ti je najbolje urediti i registrirati kao laku prikolicu , a za prevoz pčela odnosno košnica napraviti platformu koja se utovari odnosno istovari na određenu lokaciju . Kasnije prikolicu možeš koristiti za druge namjene npr. prevoz meda , okvira .......
Zdenko Radiković
Put od tisuću milja počinje jednim korakom.
zradikovic
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la osibar » 07 ožu 2009, 23:37

da znam da se može napraviti platforma samo neznam kako a ja sam zeznio stvar pa sam napravija fiksnu platformui preblizu sam navario nosače za košnice.Druga če biti bolja smile38
.
osibar
Legenda
Legenda

PostPostao/la zradikovic » 09 ožu 2009, 08:52

Evo ti jedne sličice gdje je kontenjer s AŽ-jkama na teleskopskim nogama koje se okretanjem gornjeg vijka koji se vidi na slici pomiču gore -dole a umetnute su u vodilicu i daju se pomicati lijevo -desno. Isto takve "noge" možeš primjeniti i da podižeš platformu s bolio kojim košnicama .
smanjena 1008.JPG
smanjena 1008.JPG (49.41 KiB) Pogledano 12665 put/a.
Zdenko Radiković
zradikovic
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la osibar » 09 ožu 2009, 19:17

zradikovic je napisao/la:Evo ti jedne sličice gdje je kontenjer s AŽ-jkama na teleskopskim nogama koje se okretanjem gornjeg vijka koji se vidi na slici pomiču gore -dole a umetnute su u vodilicu i daju se pomicati lijevo -desno. Isto takve "noge" možeš primjeniti i da podižeš platformu s bolio kojim košnicama .
smanjena 1008.JPG

neznam kako se stavi slika ,da ti pokažem šta sam ja napravio,mislim da tu neide više nikakva platforma,ili sve rezat pa pokušat nešto novo.
.
osibar
Legenda
Legenda

PostPostao/la stantic » 11 ožu 2009, 11:15

Zradikovicu, molio bih vas da postavite još koju sličicu tog kontejnera, interesantno je rešenje. A i da ga malo opišete.Hvala.
stantic
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la zradikovic » 11 ožu 2009, 18:04

Evo još par slika gdje se fino vide detalji . Teleskopska noga vanjska cijev kvadratna 50#50 unutarnja 45#45 debljina stijenke 2mm taman zračnost da lagano idu jedna u drugu , unutar "noge" to se nevidi a i nemogu poslikati je navojna šipka M20 koja je s gornje strane potokarena tako da ide na nju konusno valjčasti ležaj a na tanju cijev je zavarena M20 matica na kraju vrtnjom matice koja se vidi na slici "noga " se produžuje ili skračuje te podiže kontenjer gore ili dole . sve mjere su prilagođene mojoj auto prikolici a inače se mogu prilagoditi bilo kojoj prikolici . Toliko ,ako vas još bilo kaj zanima pitajte .E vodilica koja je zavarena na kontenjer je 50#50 a u nju se utakne vodoravna cijev noge , odmaknuta je zato da se vrata s zadnje strane kontenjera mogu dokraja otvoriti .
smanjena 562.JPG
smanjena 562.JPG (39.07 KiB) Pogledano 12368 put/a.
smanjena 563.JPG
smanjena 563.JPG (35.22 KiB) Pogledano 12360 put/a.
smanjena 564.JPG
smanjena 564.JPG (31.95 KiB) Pogledano 12359 put/a.
Zdenko Radiković
zradikovic
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la osibar » 12 ožu 2009, 22:38

zradikovic je napisao/la:Evo ti jedne sličice gdje je kontenjer s AŽ-jkama na teleskopskim nogama koje se okretanjem gornjeg vijka koji se vidi na slici pomiču gore -dole a umetnute su u vodilicu i daju se pomicati lijevo -desno. Isto takve "noge" možeš primjeniti i da podižeš platformu s bolio kojim košnicama .
smanjena 1008.JPG

smile38 Hvala na slikama i mjerama stvarno si se potrudio i na tom ti hvala.Neznam kako se šalju slike da ti pokažem šta sam ja napravio i di sam pogriješio.Drugi put sigurno neču. :-D
.
osibar
Legenda
Legenda

PostPostao/la osibar » 16 ožu 2009, 17:15

peikolica forum.jpg
prikolica forum2.jpg
prikolica forum3.jpg

Poštovani forumaši evo zahvaljujuči čerki i njenom znanju po kompjuteru uspio sam staviti slike prikolice koju sam sam izradio.Znam da nije baš nešto posebno ,ali volio bi čuti vaše komentare i savjete .
.
osibar
Legenda
Legenda

PostPostao/la osibar » 17 ožu 2009, 18:37

Neno je napisao/la:Kako ide sa registracijom, atestom... s obzirom na modifikacije?

:roll: Iskreno neznam,nisam još išao na tehnički pitati.Čekam ljepša vremena da ih mogu odvesti na pčelinjak u M.Bistricu,onda ču iči sa prikolicom u V.Goricu na tehnički viditi šta mi je činiti (tamo je tehnički za prikolice,tu se radi prva registracija).
.
osibar
Legenda
Legenda

PostPostao/la saperica » 30 svi 2010, 18:31

nego nisam vidio slike prikolice ali mislim da možeš bez problema i bez slanja u CVH registrirati prikolicu jedino će te tražiti položenu kategoriju za prikolicu.
desilo mi se na silasku sa autoputa u ludbreg poslije naplatnih kućica pa sam se opametio.
saperica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la osibar » 08 lip 2010, 09:18

saperica je napisao/la:nego nisam vidio slike prikolice ali mislim da možeš bez problema i bez slanja u CVH registrirati prikolicu jedino će te tražiti položenu kategoriju za prikolicu.
desilo mi se na silasku sa autoputa u ludbreg poslije naplatnih kućica pa sam se opametio.

Imam položeno za kamione i prikolice.prikolica je samogradnja i mislim da bi trebalo napraviti atest,mislim nisam siguran.
.
osibar
Legenda
Legenda

PostPostao/la saperica » 11 lip 2010, 19:02

oprostite gosp.osibar nisam vidoviti milan da sam vam vidio u šaru odnosilo se na sve nas ostale smrtnike thirsty
od kolege imamo auto prikolicu sa naletnom kočnicom ali izgubljena je prometna i malo oštećena pa će i ona u papar i presložiti je u LR sistem za prijevoz.
saperica
Guru radilica
Guru radilica

Natrag na INOVACIJE

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.