EKO MATICE, USKORO?

Rasprava o uzgoju matica

Re: EKO MATICE, USKORO?

PostPostao/la ekomedo » 15 lip 2008, 21:46

Još samo koji mjesec i moj službeni, uruđbirani zahtijev za pokretanje postupka u cilju registracije moje malenkosti kao "registriranog" uzgajivača eko matica doživjeti će svoju prvu GODIŠNJICU . Sramota za sve koji su nadležni za predmetni slučaj! jer ništa se pokrenulo nije. Ovim putem pozdravljam predsjednika Udruge uzgajivaća matica i HSSC!!! U pravnoj državi (koja mi nismo)bilo bi jednostavno i učinkovito u ovakvoj situaciji pokrenuti upravni spor ali i tužbu za nadoknadu štete zbog propuštene zarade... U svakom slučaju cilj su postigli - stvarno razmišljam da ne ulazim u "kolo" sa ovakvim "plesačima". Naravno, mikro nukleusi sa eko maticama ....nisu u domeni "plesača"
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

PostPostao/la akarlovic » 15 lip 2008, 22:19

Eeeeee moj eko kad ti ne slušaš kaj sam ti u startu napisal 8)
Alzo daklem idemo ovako okolo-naokolo:
Daj ti meni reci koja će, primjerice meni, noprofit udruga zakonom zabraniti da prodam svoju jednu jedinu pčelu ako ju imam? (navodno ih nemam vele)
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la lolko » 15 lip 2008, 22:22

Ma jesi neki Eko pa uzgoji već jednom te matice stalno pišeš uskoro uskoro ti si kao i oni komunjare koji samo obećavaju :lol:
lolko
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la d.mihac » 16 lip 2008, 18:41

Dajte vi meni recite a koja je razlika imeđu obične matice
i ovih eko matica.Zapravo u čemu je štos ?
http://vostani-ukrasi.com
d.mihac
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la Neno » 16 lip 2008, 20:41

Da bi koistio eko maticu moraš biti eko pčelar pretpostavljam pa se baš pitam kome će ih Ekomedo prodavati. Naravno većini forumaša koliko vidim neće a nije nam baš niti eko pčelarstvo razvijeno u državi. Što će meni eko matica kad će joj se već iduće godine možda kčer trošiti sa običnim trutovima a tko zna s kim se i majka "oprašila". :-D
Neno

Ja sam onaj koji šverca i preprodaje vlastiti med.
Neno
Legenda
Legenda

PostPostao/la akarlovic » 16 lip 2008, 21:48

Pa eko matica kad smo već kod toga (nije to tema) je isto što i eko pčela u eko pčelarstvu. Naime eko pčele obilaze isključivo ekološki zbrinuto cvijeće koje medi ekološki nastrojen nektar i slično. Tako i ove eko matice kao i naše konvencionalne uostalom, imaju za birati s kime će se ili neće "oprašivati" :lol: (moš mislit)
Vratimo se temi:
Ali je tema drugo, pa kaj samo po moralno političkoj podobnosti možeš upasti u krug kojem teži (bez vez) ekomedo???
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Neno » 16 lip 2008, 22:25

Antune, odavno si upozoravao da je to tako pa eto kao i cijelo naše društvo tako i naše pčelarstvo boluje od raznih moralno političkih virusa. Sa varoom, nozemozom,... izlazimo nekako na kraj ali s ovim virusima tko zna kako ćemo ako OSTANEMO PČELARI. Drugi NAČINje poznat - PRESTANEŠ BITI PČELAR, DOŽIVIŠ METAMORFOZU I PRETVORIŠ SE U TRUTA A KOLIKO JA ZNAM TRUT SMIJE U SVAKU KOŠNICU. :wink:
Neno

Ja sam onaj koji šverca i preprodaje vlastiti med.
Neno
Legenda
Legenda

PostPostao/la d.mihac » 16 lip 2008, 23:01

Znam što je tema.
Ali čovjek ako se bavi eko pčelarstvom i ima sve pogodosti mislim
da mu netreba otežavati put i priječit ga u tome.
Na kraju krajeva samo tržište bude bude reklo svoje ima li potrebe za ekomaticama ili nema.
Nisam htio otvarati novu temu i razglabati o njoj nego me samo zanimala razlika između
običnih i ovih ekomatica.
d.mihac
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la akarlovic » 17 lip 2008, 08:50

Samo jedna - dvije male usporedbe:
------------------------
"Patent o pčelarstvu" iz 1775. godine
"... Da se pčelarstvo što skorije u narod raširi, oprašta se na sva vremena svakog poreza ili daće... "
"Patent o pčelarstvu RH 2005.godine:
"... Da se pčelarstvo što sporije u narod raširi, oporezuje se na sva vremena preko poreza ili daća... "
------------------------
Što se tiće samog uzgojnog programa selekcioniranih matica :
Rečenica koja glasi:
Uzgoj i selekcija su dugotrajan posao, što podrazumjeva obavezu da se poslovi iz godine u godinu kontinuirano provode.
Mijenja se i glasi:
Uzgoj i selekcija su dugotrajan posao, što podrazumjeva dugotrajno čekanje na upis u registar uzgajivača pčelinjih matica.
------------------------
ko je jamio, jamio je...

Pa možemo zaključiti:
1.u pčelara RH ne vrijedi pravilo roja ili pčelinje zajednice, več je daleko primjereniji naziv: pravilo čopora.
1-2.Pčelinja zajednica je čopor/stado pčela u košnici s pripadajućim saćem, koji se sastoji od jedne
matice, radilica (min.3) i trutova (bar 2) tijekom proizvodne sezone.
2.ekološke matice ne postoje zakonom u RH, postoji samo eko pčelarstvo
2-1.Matica pčela rasplodna je ženka u pčelinjoj zajednici, osim ako nije ekološki nastrojena
3.ne postoji expresni med u RH , ne na etiketi naravno
4.odoh ja sada već me neki jaakoo onak pod oko hudo gledaju :?:
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la d.mihac » 17 lip 2008, 21:07

Zahvaljujem na odgovoru.
thirsty
d.mihac
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la ekomedo » 02 kol 2008, 20:04

Komisija je odradila svoje....sad je na redu Kobra. Oko Božića znaći konačno kreće štancanje ekomatica. Za isporuke oko nove godine (tada se naime očekuje treće cvjetanje bagrema) molim rezervacije do Sisveta :evil:
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la d.mihac » 02 kol 2008, 20:28

Odlično.A kak se budu onda te eko matice zvale.Božo-eko-matice????
d.mihac
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la akarlovic » 02 kol 2008, 20:52

D.MIHA valjda misliš Božica, a ne Božo (matica je skvo)
Ekomedo: Mislil si ove godine? :twisted:
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la d.mihac » 02 kol 2008, 23:45

akarlovic je napisao/la:D.MIHA valjda misliš Božica, a ne Božo (matica je skvo)

Prihvaćam vaš ispravak krivog navoda u svezi glede odnosa muško-žensko.Haugh.
d.mihac
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la ekomedo » 03 kol 2008, 15:50

Naravno, ove godine. Pa evidentno je da se predmetna problematika ekspeditivno apsolvira :evil: .
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la akarlovic » 03 kol 2008, 16:22

O jeee …. s
Samo poznatom autohtonom učinkovitošću i instiktivno aresivnim pristupom zadanom problemu tvoje ekološko pčelarstvo spada u red primjera nadaleko poznate Hrvatske učinkovitosti na koju ne nikako može utjecati ukorijenjeno i u narod poput kuge rašireno mito i korupcija. Pokazao ovim časnim primjerom, doduše ne do kraja, da Abortivnom infekcijom možeš izliječiti i Autecijske i stale parazite na njihovom terenu.
Pčelarstvo Karlović i Hrvatski pčelarski web portal Pčelarstvo.HR ovim bi ti putem željelo čestitati na neviđenoj ustrajnosti i uručiti ti orden „Pčelarstvo HR sa zlatnim saćem“ unutar kojeg se nalazi obris eko matice.

Tik do brdovitog Balkana ;
Dana 03, mjeseca kolovoza, godine gospodnje 2008.
Za pčelarstvo.hr
Akarlovic – antun-tun

p.s.Kako sama komplicirana financijska konstrukcija za izradu ordena još nije definirana zakonom o pčelarskim ordenima do prave službene dodjele na crvenom tepihu istog ćeš malo pričekati, no orden ionako nema još nitko pa ti to može biti kao mala utjeha i podstrek za daljnje nastojanje unapređenja Hrvatskog pčelarskog ekološkog prostora.
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ekomedo » 03 kol 2008, 18:02

akarlovic je napisao/la:O jeee …. s

Pčelarstvo Karlović i Hrvatski pčelarski web portal Pčelarstvo.HR ovim bi ti putem željelo čestitati na neviđenoj ustrajnosti i uručiti ti orden „Pčelarstvo HR sa zlatnim saćem“ unutar kojeg se nalazi obris eko matice.

Zahvaljujem hrvatskom pčelarskom web portalu "Pcelarstvo.hr" na dodjeljenom mi ordenu te sa zadovoljstvom konstatiram da ću predmetnu nagradu pridružiti već ranije, od strane Udruge uzgajivača matiCa, dodjeljenom ordenu :" ZLATNA TRUTOVSKA MUDA SA DIJAMANTNIM JAJOVODNIM PLETEROM" , kao svojem članu sa najdužim stažem "u mirovanju".
ekomedo
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la The Beeman » 21 kol 2008, 01:41

ekomedo je napisao/la:
Antun Karlović je napisao/la:" ZLATNA TRUTOVSKA MUDA SA DIJAMANTNIM JAJOVODNIM PLETEROM" , kao svojem članu sa najdužim stažem "u mirovanju".

ovo je već i nominacija za poetski orden
The Beeman

PostPostao/la akarlovic » 21 kol 2008, 07:42

Mislim The Beemen da imaš problem s vidom i/ili ti tipkovnica ne radi baš dobro. Antun Karlović je ipak napisao nešto sasvim drugo:
akarlovic je napisao/la:„Pčelarstvo HR sa zlatnim saćem“
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la The Beeman » 21 kol 2008, 10:50

samo u informativne svrhe frende! sad već kršiš slobodu govora a nemoj da ti ja pokažem za kaj se sve orden može dobit!
The Beeman

PrethodnaSljedeća

Natrag na UZGOJ MATICA

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.