Kontrola kvalitete meda

Ovdje možete postavljati pitanja predsjedniku Hrvatskog pčelarskog saveza [za registrirane korisnike]
Pravila foruma
Pitanja predsjedniku HPS-a predviđena su isključivo za registrirane korisnike foruma koji imaju dopuštenje administratora. Za dopuštenje treba poslati zahtjev administratoru emailom za dodavanje u grupu "Formalna pitanja". Pokušajte biti kratki i jasni, te ne postavljajte više od jednog pitanja u temi. Molim vas da se nakon svakog vaseg posta predstavite imenom i prezimenom ukoliko to nije jasno iz vaseg korisničkog imena. Kako predsjednik ima i drugog posla ne očekujte odgovor isti dan. Predsjednik će pokušati precizno odgovoriti na svako pitanje koje je vezano uz rad HPS-a.

Kontrola kvalitete meda

PostPostao/la buli » 22 stu 2012, 16:28

Poštovani!

U Pravilniku o uvjetima i načinu provedbe posebnih mjera pomoći za sektor pčelarstva u 2012. godini prema Nacionalnom pčelarskom programu za razdoblje od 2011. do 2013. godine u dijelu MJERA KONTROLA KVALITETE MEDA navedeno je:
Članak 21.
(1) Mjerom Kontrola kvalitete meda sufinancira se ispitivanje dijela parametara koji su dio ispitivanja kvalitete uniflornog meda, i to do dva uzorka po pčelaru u laboratoriju odabranom na javnom pozivu.
(2) Ispitivanje iz stavka 1. ovoga članka vrši se prema sljedećim kriterijima:
– električna provodljivost,
– količina vode,
– količina hidroksi-metil-furfurala,
– udio peludnih zrnaca u netopivom sedimentu.

Pošto sam dana 19.11.2012. godine primio ispitni izvještaj HPA OKKM u Križevcima u kojem, osim analizirana prva tri parametra, u rubrici PELUDNA ANALIZA stoji samo UNIFLORNI MED, zanima me da li je to potpuno obavljena analiza u skladu s pravilnikom. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
buli
Guru radilica
Guru radilica

Re: Kontrola kvalitete meda

PostPostao/la Martink » 22 stu 2012, 19:08

NE, pošaljite foto kopiju u HPS i svi drugi ako ih znate.
Martin Kranjec
Martink
Legenda
Legenda

PostPostao/la buli » 22 stu 2012, 19:31

U skladu s Vašim naputkom, skenirao sam dokument i poslao ga e-mailom na adresu g. Saše Petrića, voditelja potpora. Zahvaljujem na brzom odgovoru iako bih volio i sadržajnije obrazloženje kada ga i sami dobijete. Pozdrav!
buli
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Saša Petrić » 23 stu 2012, 10:11

Poštovani!,

Primio sam na mail Ispitni izvještaj vašeg meda i zvao sam laboratorij u Križevcima, rečeno mi je da se svi pčelari koji žele dobiti ispis postotnog udjela peludnih zrnaca iz svojih uzoraka meda obrate u laboratorij na broj telefona : 048/279-050, ili putem E-pošte: hpa@hpa.hr

Saša Petrić
Saša Petrić
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la Saša Petrić » 26 stu 2012, 08:48

Poštovani,

ovo je direkti broj telefona u Križevcima(laboratorij) 048/279-063, i mail: okkm@hapa.hr, zanemarite prošli mail i broj telefona.

Saša Petrić
Saša Petrić
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la buli » 26 stu 2012, 15:12

Ma sve u redu jedino što ne mislim zvati...to je moj izbor. Ukoliko je peludna analiza dio cjelokupne analize nije mi jasno iz kojeg razloga nije uključena u izvještaj? Tako sam mogao zivkati za svaku stavku posebno, je li tako? Ja bez analize mogu preživjeti no ovakav slučaj (a očito ih ima malo više) bi trebao koristiti HPS-u da rasčisti stvari s ovlaštenim "analizatorom" - bilo da dotična gospoda svima koji su ušli u tu mjeru poticaja dostave punu i propisanu analizu, bilo da Savez inzistira na tome da se plaćeni posao odradi do kraja, bilo da iduće godine izabere labos koji je u stanju sam (dakle bez da ga pčelari zivkaju) odraditi dogovoreni posao, bilo nešto četvrto ili peto. Napominjem da nisam negativistički nastrojen ni prema kome no ukazujem na to da ukoliko HPS ne reagira na svojoj razini time daje argumente onima koji samo čekaju neki kiks da bi mogli lupati po savezu. Razumijemo se?
buli
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la zdrmedo » 26 stu 2012, 18:55

Martink je napisao/la:NE, pošaljite foto kopiju u HPS i svi drugi ako ih znate.

gospodine predsjedniće dali to znači da oni koji če poslat kopiju analize u HPS
da če i dobit peludnu analizu a oni koji ne pošalju neče ju dobit
ali očito je da peludnu analizu nije nitko dobio
još samo pitanje dali možemo mi s analizama krenuti ranije ,jer što če mi analiza kad sam recimo prodao skoro sav med
mišljenja sam da bi prije prodaje trebao imati analizu kakvu takvu
pozdrav
zdrmedo
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la buli » 06 vel 2014, 13:52

Čini mi se da i dalje nekaj ne štima...prijava do 31.12., predaja meda do 31.05.???? A koji to mmed osim proljetnog mogu predati do tad??? I još ako nalaz dobijem u studenom...pa ako opet bude bez peluda...eto zato ne koristim tu mjeru...jer mjera ne koristi meni...ali kome ipak koristi ovak postavljen sustav analize? Nekom očito koristi... Tak.
buli
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la buli » 08 vel 2014, 20:57

Ispravak netočnog navoda...vidi stvarno do 15.08... a ko mi je kriv...
buli
Guru radilica
Guru radilica

Natrag na PITANJA PREDSJEDNIKU HPS-A

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.