Krađa košnica

Djelomični tekstovi i razgovori vezani uz časopis Hrvatskog pčelarskog saveza: HRVATSKA PČELA

Krađa košnica

PostPostao/la fmatija2 » 07 ožu 2011, 20:04

Pozdravljam sve pčelarke i pčelare,te bi se osvrnuo na napis o krađikošnica.

Ja sam u dva navrata pisao u vezi provala u pčelinjak,te u 06.mjesecu prošle godine o provali u moj paviljonski pčelinjak,šteta je velika,uvid na mjesto krađe je izvršen od strane službenih organa,međutim do dan danas ništa se o tome nezna.Prije toga je isto ukradena LR košnica sa više nastavaka u mojoj blizini i opet nša!
Suosječamsa kolegom iz Krapine,jer znam kako je to bolno,trud i materijalna sredstva su otišla u nečiji džep.
Stoga predlažem da se o takvim kriminalnim radnjama i ubuduče piše na stranicama Hrvatske pčele,možda bi to doprinjelo lakšem otkrivanju počinitelja takvi zlodjela.

Srdačan pozdrav u nadi da če se barem nešto riješiti u takvim slučajevima.
Pčelar iz Varaždina. :evil:
fmatija2
Novi korisnik
Novi korisnik

Re: Krađa košnica

PostPostao/la zlo » 07 ožu 2011, 21:39

Pozdrav kolegama,kolega pčelaru iz VŽ za utjehu Vama i kolegi iz Krapine mogu samo reći NEKA IH JE BOGA STRAH kad uznemiriju i kradu" BOŽJA STVORENJA"(kakve su to osobe i "ljudi-PČELARI " koji kradu i otimaju našu LJUBAV -PČELU, trud ,muku i znoj)Što vrijedi(i kad ih prokažemo i objavimo)toga će uvijek biti jedino se uzdajmo u BOGA nek im on naplati-meni je to kao katoliku dostatna kazna.
Svako dobro i zdravo želi Vam zlo.
Zdenko Leutar Županja.
Dok je sunca,bit će i pčela! Dobro svakome -zlo nikome!
zlo
Legenda
Legenda

PostPostao/la TrutinaA » 08 ožu 2011, 14:04

Pozz

Znam da je jako teško kad Vam se nešto ukrade i kad ode nešto što ste sami mukotrpno podizali.
Ako kao prijedlog prođe možda bi svaki pčelar trebao označiti na svoj "tajan" način svoje košnice
pa ukoliko ih netko vidi ili ako ih sam slučajno vidi ... :wink: :wink: ... Također trebalo bi od strane HPS donjeti
odluku (u koliko već i nije) da se na zahtjev može otvoriti košnica i utvrditi vjerodostojnost i
vlasništvo - moguće i da se košnice fotografiraju kao dokaz vlasništva - a kad netko prodaje
košnice trebao bi dati kupcu neki dokumenat o tome makar i pisani kupoprodajni ugovor :-D :-D :-D .
S time bi se dio manifetluka pojedinca smanjo i vjerojatno poneko i uhvatio s prstima u medu !!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Tko radi cijeli dan je umoran !!!
TrutinaA
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la lesjak » 10 ožu 2011, 10:26

Pokušat ćemo i na ovaj način objavom krađa apelirati na one koji namjeravaju počiniti otuđenje nečijeg mukotrpnog rada da to ne čine i da postoji načina da im se uđe u trag. Tu apeliram i na same povjerenike da pripaze malo na povečanja pčelinjaka u proljeće a ne u ljeti kad vršimo razrojavanja. Može nam se javiti svatko sa slučajem krađe da to obajavimo, no pozivam i sve pčelare koji primjete kod svojih susjeda neobične košnice da nam se jave. A također oni koji kupuju košnice neka pripaze što kupuju da ne uzmu ukradenu robu.

Vedran Lesjak
lesjak
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la ciko pcelar » 10 ožu 2011, 21:23

U dobra stara vremena je bilo od velike pomoci i dobrog pedagoskog djelovanja poklon u stanovitom pakovanju krupna zrnata sol i biber u zrnu i niko dvaput nije dolazio :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Valjda se razumijemo :twisted: :twisted:
Tesko je danas biti covjeka a konkurencija je tako malaa!
ciko pcelar
Majstor
Majstor

PostPostao/la Nenad M » 11 ožu 2011, 10:56

Itekako!Samo prije soli i bibera trebalo bi preko povjerenika vidjeti pčelinjake i eventualnu sumnju na neki način dojaviti da se može vlasnik uvjeriti u moguču sumnju.
Recimo kolega iz Krapine ima 8 okv AŽ nastavljače koje su rjetkost i pitanje je ko ih još ima?Za ostale košnice bi trebali neki detalji ako su mogući.Ko ih negdje vidi bilo bi uredu da javi kolegi da si provjeri sam ima li tu traga njegovih košnica ili ne.
Nenad Martinjak
Neko pije od radosti,neko od tuge ja od jutra!
Nenad M
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la mzdjelar » 11 ožu 2011, 16:53

i da da nadodam,jedan dobar mračni podrum i preporučeno držanje na vodi kojih sedam dana...
tribute to pčela-prva,dežurna tužibaba,reko sam Vam :d
mzdjelar
Legenda
Legenda

PostPostao/la Zvone » 19 ožu 2011, 09:31

Nema od toga nista, nikakva sila i prijetnje, samo preventiva pomaze imao sam i ja slucaj dok sam vjerovao svakome i ostavljao pcele svugdje. Znaci pcele dovoziti iskljucivo kod nekoga di su pod nadzorom i nema druge alternative. Posto cu raditi kontejner, tu je prica vec druga, u njega je malo teze provaliti a i kosnicu izvuci vani. S tim sto je kontejner lako i zastititi alarmom tako da je svakako preporuka to ali vidim da je tome kolegi ukralo iz paviljona, nema za lopova prepreke ako ima namjeru... Jos nesto, prijava policiji nista od toga :evil:
Zvone
Majstor
Majstor

PostPostao/la akarlovic » 19 ožu 2011, 09:40

Namam pojima kako je u Mostaru i BiH nadam se da tamo nitko lopovima ne javlja kuda ste odvezli košnice ili gdje ste ih sakrili preko nekakvog "saveza" udruga čime su hvalevrijedan projekt "Karastar pčelinjih paša" financiran od Ministarstva poljoprivrede, Republike Hrvatske .... dakle državnim sredstvima jednostavno doveo do ruba legalnosti. Dakle tu sa ovakvim podacima TEŠKO JE OVDJE U RH BITI PČELAR A LAKO LOPOV. Sreča pa če se to ruglo od protuzakonite i protuustavne objave ukloniti, a odgovorni za tu sramotu tko god bio ili bili procesuirati sukladno Zakonu Republike Hrvatske.
http://www.pcelarstvo.hr/index.php?opti ... Itemid=274
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Zvone » 19 ožu 2011, 09:54

Pa vidi, mogu ti reci da je u selecem pcelarstvu jako bitna anonimnost. To sam osjetio na svojoj kozi a potvrdili su mi i puno iskusniji pcelari. ja sam bio jako otvoren sa ljudima, nikad nisam krio gdje sam sa pcelama do prije 2 godine. Od tada, trudim se da sto manje pricam o lokacijama, niti insistiram od kolega da mi kazu gdje su. Ljudi koji su imali iskustvo sa kradjama odreda tvrde da vecina kradja upravo pocinje iz tih razgovora, meni malo nevjerojatno, ali moguce! Sto se tice vaseg katastra pasa, ne znam po meni pozitivna stvar mozda osim toga otkrivanja lokacije pcelinjaka to je se moglo rijesiti nekako opcenito da se zna npr. opterecenost je tolika ne moze vise kosnica, znaci bez otkrivanja mjesta pojedinog pcelinjaka...
Zvone
Majstor
Majstor

PostPostao/la zlo » 19 ožu 2011, 10:13

Pozdrav kolegama ,kolega Zvone u pravu ste a i meni su govorili da su pčelari posebni ljudi a ispada da "pčelokradice" su sami pčelari.Mišljenja sam da ne pomaže ni zakon ni MUP ni USKOK nego da trebamo proraditi na svijesti ljudskoj da je KRAĐA SRAMOTA a pogotovo krađa Božjih stvorenja-Pčela.
Svako dobro i medno.
Dok je sunca,bit će i pčela! Dobro svakome -zlo nikome!
zlo
Legenda
Legenda

PostPostao/la akarlovic » 19 ožu 2011, 10:19

Katastar pčelinjih paša sam kao takav podržao i ovdje na forumu svojevremeno (i na webu naše udruge - tada u to vrijeme kluba pčelara) kao korisnu i vrijednu inicijativu, osobno sam čak pomagao u startu povjereniku može i sam potvrditi ako treba (jer je časna osoba za razliku od nekih) međutim:
Što je previše je previše, da ja ne smijem pisati ili pitati kako za sebe osobno ili za članove udruge o ustavnosti i zakonitosti (za koje se utvrdilo kako smo u pravu vidi dopis... ) to pravo mi nitko neće oduzeti, ponajmanje onaj koji se očito u to najmanje razumije i čiji djelatnici nam prenose neistinite tvrdnje - laži (Gerić). Svoje sam košnice zbog pčelara poput "nekih" koji su me kao prozivali hrpom laži preselio prije pokrenute inicijative znajući da im prijeti uništenje na lokacije poštenih pčelara gdje su kao takve zaštičene i osigurane.
Otkrivanje lokacije i povezivanje iste sa svim dostupnim podacima OSOBE-PČELARA je protuzakonit akt nekih, koga ili kojih to će utvrditi za to plačeni ljudi unutar za to nadležnih institucija. Ja se u to ne miješam ali sam bio zamoljen da poduzmem mjere zaštite prema statutu naše udruge koja se obvezala štititi prava svojih članova bez obzira na broj košnica, boju kože, vjeroispovjest, državu, imovinsko stanje i slično. Prema našem zakonu pčelar je svaka osoba koja se bavi pčelama, prema statutu udruge svaki naš član ima ista prava sukladna državi sjedišta člana (a ne prema sjedištu udruge).
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Zvone » 19 ožu 2011, 10:51

Kolega Zlo, ne moras me persirati a necu ni ja tebe :-D :-D hehe mladi smo ljudi mozemo se mi obracati i sa TI, pozzz..
Zvone
Majstor
Majstor

Natrag na HRVATSKA PČELA

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.