List Pčela

Djelomični tekstovi i razgovori vezani uz časopis Hrvatskog pčelarskog saveza: HRVATSKA PČELA

Re: List Pčela

PostPostao/la darko&antonija » 28 pro 2012, 00:01

.....knjigu N.Bandžova već imam,na švedski način pčelariti u slavoniji :idea:........istina, tekstove prof. Kreculja ,dr Gajger i prof.Bučara vrijedi pročitati.......dalje se samo dalo iščitati da je "platilo" malo više odojaka...... :wink:.....ali ne zbog blagdana........eto niti kalendara nema,bar onakog kao lane.......da ne govorim da bi bilo "pristojno" da je trodjelni zidni kalendar po mjesecima ,s motivima vezanim za pčele i pčelarstvo,standar ispod koga ne bi trebala ići jedna organizacija koja nastoji biti čelna i voditi svekoliko pčelarskom pučanstvo u eu ....... i tamo ga predstaviti......
Zadnja izmjena: darko&antonija; 28 pro 2012, 00:18; ukupno mijenjano 1 put/a.
dv
darko&antonija
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la lukaletunic » 28 pro 2012, 00:17

Previše prostora zauzima apiterapija,ma svaka čast i tomu ali mi smo pčelar i nama treba više članaka vezano za tehnologiju a ove reportaže o udrugama,nekako mi izgleda da su nabacane samo da popune prostor,nema ni kalendara ,šteta,a svaka i najobičnija firmica djeli kalendare a HPS ništa :(
lukaletunic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Brle » 28 pro 2012, 09:38

lukaletunic je napisao/la:Previše prostora zauzima apiterapija,ma svaka čast i tomu ali mi smo pčelar i nama treba više članaka vezano za tehnologiju a ove reportaže o udrugama,nekako mi izgleda da su nabacane samo da popune prostor,nema ni kalendara ,šteta,a svaka i najobičnija firmica djeli kalendare a HPS ništa :(

Potpisujem! I već je kranje vrijeme da se uz tiskano izdanje pretplatnicima omogući skidanje digitalnog oblika! Čak mi se ne treba ni slati tiskano izdanje u tom slučaju! Molio bih Vedrana da ako ovo čita malo prokomentiramo oko toga...
www.opg-brlekovic.hr
Brle
Guru
Guru

PostPostao/la darko&antonija » 29 pro 2012, 22:06

.........vedrane,naslovnica ovog broja je za pet :-D
dv
darko&antonija
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Nenad M » 02 sij 2013, 08:40

Evo da imamo i pohvale a ne samo kritike-tako treba!
Nenad Martinjak
Neko pije od radosti,neko od tuge ja od jutra!
Nenad M
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la lesjak » 02 sij 2013, 09:15

Brle je napisao/la:
lukaletunic je napisao/la:Previše prostora zauzima apiterapija,ma svaka čast i tomu ali mi smo pčelar i nama treba više članaka vezano za tehnologiju a ove reportaže o udrugama,nekako mi izgleda da su nabacane samo da popune prostor,nema ni kalendara ,šteta,a svaka i najobičnija firmica djeli kalendare a HPS ništa :(

Potpisujem! I već je kranje vrijeme da se uz tiskano izdanje pretplatnicima omogući skidanje digitalnog oblika! Čak mi se ne treba ni slati tiskano izdanje u tom slučaju! Molio bih Vedrana da ako ovo čita malo prokomentiramo oko toga...

Brle, nadam se da će i to biti uskoro, isto kao i digitalizacija starih brojeva. Sve je to u idejama koje treba realizirati, a u skladu sa financijama i tehničkim mogućnosti radi preopterečenosti drugim poslovima. Možda se glupo čini ali je tako.
Ako imaš kakve ideje javi se pa da porazgovoaramo, a ako si u Zg navrati i od Saveza.
A naslovnica, o da, neka dobra :)
lesjak
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la ivan007 » 02 sij 2013, 11:28

Možda bi neke kolege sa foruma mogli pokusno "digitalizirati"? :wink:
ivan007
Guru
Guru

PostPostao/la Brle » 04 sij 2013, 13:13

lesjak je napisao/la:
Brle je napisao/la:

Brle, nadam se da će i to biti uskoro, isto kao i digitalizacija starih brojeva. Sve je to u idejama koje treba realizirati, a u skladu sa financijama i tehničkim mogućnosti radi preopterečenosti drugim poslovima. Možda se glupo čini ali je tako.
Ako imaš kakve ideje javi se pa da porazgovoaramo, a ako si u Zg navrati i od Saveza.
A naslovnica, o da, neka dobra :)

U Zagrebu sam svaki dan, čujemo se pa ću navratiti kad nađem lufta, imam nekih ideja i tehničkih rješenja.
www.opg-brlekovic.hr
Brle
Guru
Guru

PostPostao/la Fred_Kremenko » 23 sij 2013, 15:22

Novi sam pčelar (od prošlog proljeća) te sam evo krajem prošle 2012 godine učlanio se u pčelarsku udrugu i pretplatio na list "Pčela", ali evo do današnjeg dana (23.1.2013) još nisam poštom dobio list :???: ?! Molio bi vas kolege koji dobivate "Pčelu" ako mi možete reći kad list mjesečno dolazi? Evo već smo na kraju siječnja, a ja još nemam plaćenu "Pčelu"! :???: :shock:
Fred_Kremenko
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la lukaletunic » 23 sij 2013, 18:49

Mislim da nema razloga za paniku jer broj 1. za siječanj 2013. došao je prije nove godine tako da mislim da ćeš u broju za veljaču dobiti retroaktivno i broj za siječanj a pčela dolazi od petog do osmog u mjesecu.
lukaletunic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Fred_Kremenko » 24 sij 2013, 12:01

lukaletunic je napisao/la:Mislim da nema razloga za paniku jer broj 1. za siječanj 2013. došao je prije nove godine tako da mislim da ćeš u broju za veljaču dobiti retroaktivno i broj za siječanj a pčela dolazi od petog do osmog u mjesecu.

OK hvala na odgovoru :)
Fred_Kremenko
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la vusobegood » 24 sij 2013, 13:05

Vjerujem da Hps ima čvrstu namjeru digitalizirati sve brojeve pčele i dati pčelarima na korištenje.No, potrebito je zaposliti minimalno troje ljudi sa punim radnim vremenom kako bi to u slijedečih 10 godina odradili.
Pitanje je; možemo li si to priuštiti? No istina je da to u nekim članicama Eu jedan čovjek napravi za par dana. To su one države gdje je navodno med puno lošiji od našeg ili da se slikovito izrazim-naš je puno slađi i ljepiviji pa se lako lovi za prste-mislim da znate kaj mislim.
vusobegood
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la kokica » 11 ožu 2013, 16:33

Da ne otvaram temu????
Nisam član HPS-a a danas sam dobio dva broja Hrvatske Pčele na kučnu adresu ??????
Greška ili nekaj drugo???
kokica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la lukaletunic » 11 ožu 2013, 21:58

kokica je napisao/la:Da ne otvaram temu????
Nisam član HPS-a a danas sam dobio dva broja Hrvatske Pčele na kučnu adresu ??????

Ako me sjećanje dobro služi pričao si neki dan da si bio u udruzi kad se popisivalo za lijekove,ne znam dali si član te udruge ali ako jesi onda si ujedno i član HPS-a i dobio si list pčelu :-D
lukaletunic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la kokica » 11 ožu 2013, 22:46

lukaletunic je napisao/la:

Ako me sjećanje dobro služi pričao si neki dan da si bio u udruzi kad se popisivalo za lijekove,ne znam dali si član te udruge ali ako jesi onda si ujedno i član HPS-a i dobio si list pčelu :-D

Nebi trebalo, jer je članarina u udruzi 160 kn a članarina u HPS-u 300 i nešto koje ja nisam platio....
kokica
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la franevrs » 11 ožu 2013, 23:25

E........kokica.....kokica, mogao bi i ti na humanitarni rad ka i čobanković, to su
prema Hrvatskim mjerilima slični prekršaji :shock: :shock: :shock:

pozz.............
Frane Vrsalović
franevrs
Majstor
Majstor

PostPostao/la lesjak » 12 ožu 2013, 09:50

kokica je napisao/la:
lukaletunic je napisao/la:

Nebi trebalo, jer je članarina u udruzi 160 kn a članarina u HPS-u 300 i nešto koje ja nisam platio....

Provjerite u udruzi! A članarina Savezu je 225 kn.

Vedran Lesjak
lesjak
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la saperica » 12 ožu 2013, 16:16

uplatio članarinu za HPS u veljači.
evo jučer su mi na kućnu adresu stigli brojevi za veljaču i ožujak.
veljaču i leklisko sam proučio, mada sam slična rješenja već viđao na web-u ali za ovo mogu reći da je neke nedostatke riješio.
saperica
Guru radilica
Guru radilica

Prethodna

Natrag na HRVATSKA PČELA

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.