Časopis Pčela

Djelomični tekstovi i razgovori vezani uz časopis Hrvatskog pčelarskog saveza: HRVATSKA PČELA

Re: Časopis Pčela

PostPostao/la cmelec » 19 stu 2012, 11:13

ekomedo je napisao/la:Pceli treba pomoći. Krenimo od osnova psihologije. Sex, sport, alkohol... Muški prioriteti. Diže nakladu i ostalo.
Naslovnica - gola cura kroz sezonu. Pcelarsku . Ali eksplicitno gola, ginekoloska poza .
Uvodnik- erotska priča sa pcelinjaka , sa više sudionika, tjelesni sokovi teku u potocima.
Kolumna- Strizak sa filozofske strane obrađuje povezanost alkohola na bazi meda i seksualnih performansi.
Tema broja- libio kroz aktualni mjesec. Poza mjeseca....
Duplerica - fotografija jajovoda- mlade cure a ne matice, naravno.
Ostalo do zadnje korice - sport sa osvrtom na hranjec u blatu....

Možda mislite da se spram ali garantiram nakladu i zadovoljstvo čitanja. Aktualnosti o Pcelarsku ćemo Saznati u srpskom pcelaru - kiko će nam nabaviti!

klanjam ti se legendo! :lol: :lol: :lol:
A za pčelarski kalendar kopirati Pirellijev kalendar!
PS.a prave kalendare za iduču godinu mozete narućiti u svakoj boljoj vulkanizerskoj radnji!
cmelec
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la ivan.matijevic » 20 stu 2012, 08:29

ekomedo je napisao/la:Pceli treba pomoći. Krenimo od osnova psihologije. Sex, sport, alkohol... Muški prioriteti. Diže nakladu i ostalo.
Naslovnica - gola cura kroz sezonu. Pcelarsku . Ali eksplicitno gola, ginekoloska poza .
Uvodnik- erotska priča sa pcelinjaka , sa više sudionika, tjelesni sokovi teku u potocima.
Kolumna- Strizak sa filozofske strane obrađuje povezanost alkohola na bazi meda i seksualnih performansi.

Možda mislite da se spram ali garantiram nakladu i zadovoljstvo čitanja. Aktualnosti o Pcelarsku ćemo Saznati u srpskom pcelaru - kiko će nam nabaviti!

Jako ljepo Hektore :-D
Velebitski vuk
ivan.matijevic
Guru
Guru

PostPostao/la lukaletunic » 20 stu 2012, 13:59

To je to,naklada zagarantirana :-D
lukaletunic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la franevrs » 20 stu 2012, 15:40

Srića naša da je ne primaš :lol: :lol: :lol:

pozz.........
Frane Vrsalović
franevrs
Majstor
Majstor

PostPostao/la cirab10 » 20 stu 2012, 17:41

čitam spotove dežurnik galamđija, morem samo zaključiti da ste jako pametni.
mislim da vam nema ravnih na široko i na daleko.

kolko sam pogledal vaše spotove puno toga ste prepisali ili kopirali sa srpskih stranica a sad se norca delate.

Eto taj mladi pčelasr si je dal truda da ukaže na propuste i slabosti našeg pčelarskog lista.
no kao svakog , ste popljuvali ga ismijali , ponizili.
A trebalo ga je samo podržati u onom što je dobro ispraviti u onom što je u krivu.
Osobno sam sa njime porazgovarao ali njemu je jedina želja da se poboljša pčela i tekstovi u njoj.
No kolege koje svakog ismiju, su mi vrlo čudni ptiči , osobno mislim da su luk jeli i mirisali ga.

Ako nisu onda ne mogu svatiti zašto nebi vodili konstruktivnu raspravu i podigli nivo lista na višu razinu.
Mene gospodo ne zanima kvaliteta papira i tiska jer papira i slika imam kolko hoču.

Htio bi da se konačno pokrene taj list da piše o stvarnim problemima u pčelarstvu.
Da se ne stvara lažan dojam blagostanja i idealnosti u pčelarstvu.
Da se struka koja je ubrala debeli kolač iz pčelarske pogače, natjera da radi a ne da se samo brine za svoju guzicu.
Ili ta struka kak i sva naša struka, čeka da joj damo plaču, a ako očemo da nešto uradi ,
za stoku sitnog zuba, ta stoka tada da plavu kuvertu.
Kako rekoh več 30 godina plačam pčelu , nekad sam je jedva dočekal danas je neču ni pogledati.
nekad ni je taj list donosio stalno nešto novo i interesantno.
Danas postaje sumorna , teška , zapravo osječaj kad je čitaš je da si izmanipuliran.
Nije sramota staviti i tekst prepisan sa dodatnim pojašnjenjima u list naš pčelarski , ali važno da donosi osviježenje i novost.
Na sastancima druženjima svaki put kad se spomene rad HPS , pčelari napuštaju skupove sastanke predavanja.
Pitam se zašto ,što im je to mrsko u radu tog našeg HRVATSKOG PČELARSKOG SAVEZA.
Čak neki kažu daj teme iz udruge memoj stavljati teme iz HPS i aktualno u HPS.
Što je to toliko mrsko u radu HPS, što i sami članovi ne žele čuti iz svoje kako kažu (krovne organizacije) o radu iste.
Dali je to osječaj da interesne skupine tjeraju vodu na svoj mlin, zasičenost istrošenom politikom i stavom HPS.
Nezadovoljstvo upravnim odborom ,predsjednikom,tajniko, urednikom,i svi ostalim koji žive od tog saveza.
Normalno bi se otome trebalo raspravljati,
Taj mladi pčelar je žarko želio postati član udruge pčelara i član HPS.
To znam jer me osobno pitao kako se to postaje,
kad je ismijan omalovažen ponižen dali če to postati što vi mislite ne mislim na ljude tipa xdx.
nego pitam normalne ljude i bogu bojazne ljude koji koji nisu u sukobu svojim interesom i istinom.
poz..... :?: :?: :?:
ne čini drugima što ne želiš da drugi čine tebi
cirab10
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la ekomedo » 20 stu 2012, 21:12

Je, svatko na svijet gleda svojim očima. Ali neke su kratkovidne neke pak dalekovidne . Oči. Akademice Čirab i Vi imate problema sa vidom. Kratkovidan ? :oops:
Mladog jastreba kikica ne poznajem. Ali poznajem njegov stil korespodencije . Subverzivan . Naivno pita , novi pa, naivan ,čudi se, traži logiku , novi . A muzikalan , svira, svira u rog. Ulja odolijeva na vatru. A ja bih trebao biti kratkovidan .A nisam. Kratkovidan. Kao akademik Cirab . Nedam se manipulirati, naroguljim se od toga. Vrijeđa mi inteligenciju . Kikije vog mentora (drukera) iznimno respektiram . Ljudina . Fanatik. U pozitivnom smislu. Ali ja se fanatika klonim . Instinktivno. Više volim slobodu od slijepe poslušnosti. Hebi ga! :arrow: :roll:
Ekomedo je pravi ekološki pčelar. Mellis picea lupus capillus longus provjerio! Pelud nema pojma. P.a.j.o. , idemo do kr(j)aja! Buronja je kenjac.
ekomedo
Guru matica
Guru matica

Lokacija: Zagorje, Primorje, Pokupsko, Banovina, G. Kotar, Lika, Lonjsko Polje,

PostPostao/la cirab10 » 20 stu 2012, 22:34

ekomedo je napisao/la:Je, svatko na svijet gleda svojim očima. Ali neke su kratkovidne neke pak dalekovidne . Oči. Akademice Čirab i Vi imate problema sa vidom. Kratkovidan ? :oops:
Mladog jastreba kikica ne poznajem. Ali poznajem njegov stil korespodencije . Subverzivan . Naivno pita , novi pa, naivan ,čudi se, traži logiku , novi . A muzikalan , svira, svira u rog. Ulja odolijeva na vatru. A ja bih trebao biti kratkovidan .A nisam. Kratkovidan. Kao akademik Cirab . Nedam se manipulirati, naroguljim se od toga. Vrijeđa mi inteligenciju . Kikije vog mentora (drukera) iznimno respektiram . Ljudina . Fanatik. U pozitivnom smislu. Ali ja se fanatika klonim . Instinktivno. Više volim slobodu od slijepe poslušnosti. Hebi ga! :arrow: :roll:

ebiga govoriš o slobodi a gazda te stegel,
moj zno vikati ali me zoto pusti z vojke,
nego kaj se tuljko moćiš sa tim paperi počni tržiti meda
a kratkoviden sam ne neg dalekoviden,
ja sam joko puno puta na forumu rekel da treba deti glove skupa.
no nekoji su ljudi malo trdi pak neču ni jen popustiti.
a to se nazodnje ide po našoj riti se sonču dolji zbrega.
kuljko jo imam uvida ti ipak kolegu dobro poznaš,a on ima dobro mišljenje o tebi.
samo je mlad i vidi i ono kaj mi ne vidimo ili nečemo videti.
samo mu bude treja šaranjglin kaj vruče kostanje z jognja vun potegne.
a ekipa koja vodi kolo ipak ima svog muzikaša, a druga pok ima drugu glazbu pak nikak da složno zaplešu.
tak jeni plešu kolo drugi valcera a mortik oču isto do torte dojti i brka si omastiti.
zoto vreme oni od kojih mi je stalno muka v tortu su se zagazili do struka.
pa si brke maste a nam one poforbane sem mogučim bojama ukase daju i velidu da nam najbolje daju.
tuljko od mene i pozdravi gazdu.
ali na gemišt si sa međimurcem kak zagorec ni vupal.
bili bi se malo pospominali na miru .
poz....
cirab10
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la cmelec » 21 stu 2012, 08:54

cirab10 je napisao/la:
ekomedo je napisao/la:Je, svatko na svijet gleda svojim očima. Ali neke su kratkovidne neke pak dalekovidne . Oči. Akademice Čirab i Vi imate problema sa vidom. Kratkovidan ? :oops:

kuljko jo imam uvida ti ipak kolegu dobro poznaš,a on ima dobro mišljenje o tebi.
a ekipa koja vodi kolo ipak ima svog muzikaša, a druga pok ima drugu glazbu pak nikak da složno zaplešu.
tak jeni plešu kolo drugi valcera a mortik oču isto do torte dojti i brka si omastiti.
pa si brke maste a nam one poforbane sem mogučim bojama ukase daju i velidu da nam najbolje daju.
poz....
cirab10 je napisao/la:

poz....

Pozdrav Međimurec domovine sin!
Duze od 35 godina više se Hebem s birokracijom nego s pčelama i nemrem si pomoči.NJihov posel je da nas guliju, za to su u visoke škole išli , a naš je da delamo i čkomimo.Za to kaj ste prvi išli v Vukovar bute dobili "hvala!" Zato si daj mira i naj se zivcirati! bok
cmelec
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la cmelec » 21 stu 2012, 18:07

pozdrav pčeloljupci !

Baš čitam u "Pčeli" : Milan Bandić otvorio 11. Dane meda Grada Zagreba.MILAN BANDIĆ JE PČELAR!Neznam dali mali,veliki,srednji ,seleči,neseleči,jel ima OPG ili nema,dali vodi dnevnik pčelinjaka ili ne, dali je član HPS-a ili nije, dali prima "Pčelu"? Jeli uopče član neke udruge ili ne, prodaje li med na kučnom pragu ili ga dijeli putnicima namjernicima.Uostalom uopće nije vazno! Mislim da bi ga kao NAŠEGA KOLEGU trebali upoznati sa ZAKLJUČCIMA POVJERENSTVA ZA IZRADU NACIONALNOG PČELARSKOG PROGRAMA!I priupitati ga šta misli o tretmanu malih pčelara u tim zaključcima.Reči će neki : Pa šta ima Milan s tim? Ja odgovaram da ima jer je PČELAR I NAŠ KOLEGA a u vezi s tim i AUTORITET.
cmelec
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la cirab10 » 21 stu 2012, 18:23

ma pusti biro i kraciju pa oni i ništ drugo i u hrvatskoj ne delaju neg nam prava kratiju.
no i njim zodnje vure zvoniju jer su granu na kojoj su joko lepo živeli sokom prek prepilili.
kak gosenice ju obrstili, sad oču i granu pojesti no kuljko je meni poznato još nigdar ni gosenice pojele granu navek su nazadnje nanjoj ucrkle.
no pustimo ih nek se moče,
sem imel za čuti glose da se ljudi razmišljaju novi državi , ovu staru ostajti i novu osnovati bez te silne biro i kracije.
de pošten težok mogel ljepo živeti od svog dela.
de nadu troti stolno brudali i več meda iskali,
ti je joko čudno posljušati kak kak so oni joko važni i da bez njih na nikaj dobro za radilice,
pok si mislim da ovi mladi koji se oču izrojti imaju i prav v roju nigdar nega puno troti i to radilice navek na vreme reše.
pok zoto i roj prvar dobro napreduje.
sikak bo interesantno viderti olinjalog dok de na nojže a tam na nikaj našel
ti je nojže več zdavnja pometeno do zodnjeg zrnca.
reci mi pajdoš da bi roj mogel zleteti,
e viš nisem znal da je Milan čmeloljubec , to mi je prvi glos.
no mortik imaš praf bi on mogel malo se splaziti na grano sa našom biro i kracijom.
pa da nam pove kuljko još budeju brstili granu prije neg si skupa dolji panu.
da to znamo pok u stranu stanemo da nam na glovo slučajno ne opanu.
osobno mislim da on spada u onu skupinu krupnog zuba.
no vreme dela a mi samo oprezni moramo biti dok ne opanu,
ak si gledal navek dok zodnjeg lista obrste se gosenice med sebom grizu.

pozdrav.... :roll:
cirab10
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la ivan.matijevic » 21 stu 2012, 21:38

cirab10 je napisao/la:ma pusti biro i kraciju pa oni i ništ drugo i u hrvatskoj ne delaju neg nam prava kratiju.
no i njim zodnje vure zvoniju jer su granu na kojoj su joko lepo živeli sokom prek prepilili.
kak gosenice ju obrstili, sad oču i granu pojesti no kuljko je meni poznato još nigdar ni gosenice pojele granu navek su nazadnje nanjoj ucrkle.
no pustimo ih nek se moče,
sem imel za čuti glose da se ljudi razmišljaju novi državi , ovu staru ostajti i novu osnovati bez te silne biro i kracije.
de pošten težok mogel ljepo živeti od svog dela.
de nadu troti stolno brudali i več meda iskali,
ti je joko čudno posljušati kak kak so oni joko važni i da bez njih na nikaj dobro za radilice,
pok si mislim da ovi mladi koji se oču izrojti imaju i prav v roju nigdar nega puno troti i to radilice navek na vreme reše.
pok zoto i roj prvar dobro napreduje.
sikak bo interesantno viderti olinjalog dok de na nojže a tam na nikaj našel
ti je nojže več zdavnja pometeno do zodnjeg zrnca.
reci mi pajdoš da bi roj mogel zleteti,
e viš nisem znal da je Milan čmeloljubec , to mi je prvi glos.
no mortik imaš praf bi on mogel malo se splaziti na grano sa našom biro i kracijom.
pa da nam pove kuljko još budeju brstili granu prije neg si skupa dolji panu.
da to znamo pok u stranu stanemo da nam na glovo slučajno ne opanu.
osobno mislim da on spada u onu skupinu krupnog zuba.
no vreme dela a mi samo oprezni moramo biti dok ne opanu,
ak si gledal navek dok zodnjeg lista obrste se gosenice med sebom grizu.

pozdrav.... :roll:

J...ga Cirab popiješ 2 gemišta i onda više ne znaš Hrvatski pisat,
ja moram trošit na tel. da mi moji frendi zagorci prevedu :-D
Velebitski vuk
ivan.matijevic
Guru
Guru

PostPostao/la lukaletunic » 21 stu 2012, 21:57

ivan.matijevic je napisao/la:J...ga Cirab popiješ 2 gemišta i onda više ne znaš Hrvatski pisat,
ja moram trošit na tel. da mi moji frendi zagorci prevedu

Bemti gemišt :-D Ivane pošalji prevod kad ga proučiš :-D
lukaletunic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la cirab10 » 21 stu 2012, 23:22

lukaletunic je napisao/la:
ivan.matijevic je napisao/la:J...ga Cirab popiješ 2 gemišta i onda više ne znaš Hrvatski pisat,
ja moram trošit na tel. da mi moji frendi zagorci prevedu

Bemti gemišt :-D Ivane pošalji prevod kad ga proučiš :-D

ma pčeloljupci to vam je ćisti hrvatski jezik u kajkavskom narečju.
dođite kaj vas naućimo kak se priča HRVATSLKI .
neznam kak ja razumem sve slovence ,zagorce , istrijane, splićane, crnogorce , srbe, makedonce,slavonce, bilogorce, purgere, i sve vas razmem i razumem,
kam ste u školi hodali kaj ste ni naučili srpsko hrvatski ili hrvatsko srpski.
obečavam pišem ubuduče štokavski.
lijep pozdrav...
https://www.google.hr/url?url=http://ww ... vVad8-EI8A
http://www.youtube.com/watch?v=8L4zEb3Y_yY
http://www.youtube.com/watch?v=jt5QKXHI9lQ
http://www.youtube.com/watch?v=CmLbGDEEa2o
http://www.youtube.com/watch?v=QtSWR3M3 ... re=related
cirab10
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la vusobegood » 22 stu 2012, 00:13

Pročitavši prije postove odlučih ništa komentirat.
Lačni Franci su nekad izdali album "Adijo pamet"
vusobegood
Guru radilica
Guru radilica

Prethodna

Natrag na HRVATSKA PČELA

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.