Pro apis košnica

Djelomični tekstovi i razgovori vezani uz časopis Hrvatskog pčelarskog saveza: HRVATSKA PČELA

Pro apis košnica

PostPostao/la imameda » 15 srp 2013, 22:37

Dragi urednici samo jednu stvar bi vas tija pitat. JESTE LI VI LJUDI NORMALNI ??? Pa zar mi svi koji kupujemo ovaj vaš list izgledamo kao kompletni retardi, maloumni idioti, kreteni, nepismene budale ili šta drugo kad imate hrabrosti stavit članak o ovim revolucionarnim košnicama koji nema veze sa zdravom pameti. Pa nivo napisanog teksta je za rubriku vjerovali ili ne. Sve šta je napisano svodi se na dvi rečenice o dimenzijama košnice a ostalo se svodi na glupavo lamentiranje sa samin sobon i davanja komenatara da mi se čini da se više radilo o prilogu za list kiropraktike nego pčelarstva. Pa bolje je napisat tri stranice manje nego dopustit ovakve diletantske tekstove. Kad čovik oće bit pametan više nego šta je i prosipat se uzrečicama kojima ni značenje ne zna nije toliko ni strašno al kad ide smišljat nove koje su uvreda za tuđu inteligenciju onda je to tragedija; "Mi ne možemo živit bez pčela ali one mogu bez nas" - pa jel to kršten čovik može izjavit !? Kad nemate šta pisat onda tražite autorsko pravo za prenošenje tekstova iz knjiga eminentnih pčelara a ne ovakve pizdarije pisat. Šta je slijedeće na redu Eko Apis, Pro Semi PIP, Mare daj onih stvari sedamramna, Eko nerodila Mati, Deset ramna bez ramova, LR 2 centa manja po mom načinu etc .... pa daj držite malo do sebe.
imameda
Stara faca
Stara faca

Re: Pro apis košnica

PostPostao/la Brle » 16 srp 2013, 07:28

Potpisujem!

Zanima me kao obaveznog pretplatnika, da li je tom novopečenom trgovcu lošom pčelarskom opremom naplačen taj oglas ili mu je isplačen honorar?
www.opg-brlekovic.hr
Brle
Guru
Guru

PostPostao/la lukaletunic » 17 srp 2013, 12:46

Pročitavši nekoliko puta taj članak pokušao sam dokučiti imali tu nešto vrijedno pažnje i moram priznati da nisam ostao ushićen,kao prvo ovime nikako ne želim umanjiti trud i volju g. Mašića koji je želio napraviti nešto svoje i to prezentirati široj javnosti,takvih sličnih pokušaja u zadnje je vrijeme dosta a upravo vrijeme će pokazati dali će nešto od toga postati standard.
Najviše od svega me interesirala tehnologija rada sa pro apis košnicom i tu sam ostao razočaran jer ipak sam očekivao neki pomak u odnosu na dosad viđenu tehnologiju,ono što mi je posebno zapelo za oko je spriječavanje rojevnog nagona odrezujući matici krilo ili stavljajući na leto hvatač roja,prvo je davno prevaziđena tehnologija a drugo je saniranje a ne sprječavanje rojevnog nagona i to po meni nema veze sa suvremenim pčelarenjem na med jer do izlaska roja ta je košnica duže vrijeme u rojevnom nagonu i samim time je njena produktivnost nikakva osim ako ne pčelarimo na rojeve kao sa pletarama na koje se autor poziva.
Sam njen princip plodišta i medišta kao dvije zasebne cjeline je ništa drugo nego primicanje DB tehnologiji sa time da mi nikako nije legao taj nazovimo čisti med iz medišta u odnosu na onaj iz plodišta jer opće je poznato da pčele transportiraju med unutar košnice i oslobađaju plodište prebacujući ga u medište.
Isto tako mogući nedostatak ove košnice su jake peludne paše i brza blokada plodišta kao i ukupna visina okvira na kojima pčele mogu napraviti zavidnu mednu kapu ali isto tako ta kapa može biti problematična u tihim pašama jer tada pčele teško prelaze preko u medište i opet prijeti blokada.
Ovo su neke od stvari koje su mi zapele za oko i mšljenja sam da je autor preuranjeno izašao u javnost sa tom košnicom jer treba prvo razraditi tehnologiju da bi mogao u javnost izaći sa defacto činjenicama jer ovako ovaj članak ispada pomalo neozbiljan.
lukaletunic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la darko&antonija » 17 srp 2013, 22:30

......kolega luka,ova košnica i svo to naklapanje o noj u konačnici nije vrijedno vremena da čovjek to pročita........ovo je tekst koji prolazi kod početnika,žalosno je samo to što je obljavljen u časopisu koji bio trebao voditi računa o svom statusu..... :roll:
dv
darko&antonija
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Goldi » 17 srp 2013, 22:36

Nije neobično da ozbiljan časopis ima i šaljivi kutak, samo što je uredništvo pretjeralo pa rasteglo na tri stranice.
Goldi
Majstor
Majstor

PostPostao/la lukaletunic » 18 srp 2013, 08:07

darko&antonija je napisao/la:......kolega luka,ova košnica i svo to naklapanje o noj u konačnici nije vrijedno vremena da čovjek to pročita........ovo je tekst koji prolazi kod početnika,žalosno je samo to što je obljavljen u časopisu koji bio trebao voditi računa o svom statusu..... :roll:

Jasno Darko ali na ovaj moj predhodni post upravo me ponukao poziv novog pčelara iz mog kraja koji sav zadovoljan kaže kako mu je taj članak u pčeli dao ideju kako spriječiti rojevni nagon i da nagodinu nabavlja hvatače rojeva i to me stvarno žalosti jer početnici vole istraživati a Hrvatska pčela im donosi svaki mjesec friško štivo za razmišljanje i upravo radi takvih uredništvo mora voditi računa što objavljuje :(
lukaletunic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la imameda » 19 srp 2013, 01:10

Najgore od svega nije to šta mi ovo kažemo na lip ili vulgaran način, nego šta ovaj mnogo pametan pčelar šuti ka i urednici. I sad kaže šta se sa redikulima raspravljat. je u pravu je jebe se njega on je svoje reka a mi pasi lajimo. da Bog da mu sve promaše ove hatače rojeva-
imameda
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la vusobegood » 19 srp 2013, 17:40

Nisu to hvatači rojeva, hvataju oni maglu i naivne pčelare. Ima takvih hvatača no nebi opet o njima, poznate ih!
vusobegood
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la ivan.matijevic » 21 srp 2013, 22:59

Ja bi samo nadodao da gos. Mašić dila šećerne pogaće idr. a u tekstu piše kako treba prirodno ostaviti med pčelama - dvoličnost
Velebitski vuk
ivan.matijevic
Guru
Guru

PostPostao/la Alen-Cres » 26 ožu 2014, 23:11

Svaka cast g. Masicu jer je napravio besplatnu reklamu za svoju firmu i trgovinu.
Luka je dobro sve rekao u svom velikom postu
Alen-Cres
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la katalenic » 27 ožu 2014, 08:41

Alen-Cres je napisao/la:Svaka cast g. Masicu jer je napravio besplatnu reklamu za svoju firmu i trgovinu.

Toćno tako Alen :oops: A prisjetimo se samo one besplatne reklame sa pomorom pčela koja se vrtila 2 tjedna u našu korist.
Kolegu Mašića pamtim po tome kad je tablu za pašu repice ostavio na pšenici :lol:. Ostalo sa ćime se bavi je trgovina svega i svaćega jer je čovjek svatio gdje se vrti para.
katalenic
Guru
Guru

PostPostao/la Alen-Cres » 27 ožu 2014, 10:47

Za prave pocetnike on je bogom dan . Ja sam isto pocetnik ali imam neko osnovno znanje jer smo u oaitelji nekad imali pcelinjak.
Oni koji neznaju nista Masic je ko stvoren za njih. :-)
Alen-Cres
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la deut » 27 ožu 2014, 10:53

Alen-Cres je napisao/la:Svaka cast g. Masicu jer je napravio besplatnu reklamu za svoju firmu i trgovinu.

Kako ti znaš da je napravio besplatnu reklamu ? Čak i u slučaju da mu je isplačen honorar pitanje je u čijem džepu je završio taj honorar.

imammeda je napisao/la:Dragi urednici samo jednu stvar bi vas tija pitat. JESTE LI VI LJUDI NORMALNI ??? Pa zar mi svi koji kupujemo ovaj vaš list izgledamo kao kompletni retardi, maloumni idioti, kreteni, nepismene budale ili šta drugo kad imate hrabrosti stavit članak o ovim revolucionarnim košnicama koji nema veze sa zdravom pameti. Pa nivo napisanog teksta je za rubriku vjerovali ili ne. Sve šta je napisano svodi se na dvi rečenice o dimenzijama košnice a ostalo se svodi na glupavo lamentiranje sa samin sobon i davanja komenatara da mi se čini da se više radilo o prilogu za list kiropraktike nego pčelarstva. Pa bolje je napisat tri stranice manje nego dopustit ovakve diletantske tekstove. Kad čovik oće bit pametan više nego šta je i prosipat se uzrečicama kojima ni značenje ne zna nije toliko ni strašno al kad ide smišljat nove koje su uvreda za tuđu inteligenciju onda je to tragedija; "Mi ne možemo živit bez pčela ali one mogu bez nas" - pa jel to kršten čovik može izjavit !? Kad nemate šta pisat onda tražite autorsko pravo za prenošenje tekstova iz knjiga eminentnih pčelara a ne ovakve pizdarije pisat. Šta je slijedeće na redu Eko Apis, Pro Semi PIP, Mare daj onih stvari sedamramna, Eko nerodila Mati, Deset ramna bez ramova, LR 2 centa manja po mom načinu etc .... pa daj držite malo do sebe.

Potpisujem
deut
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Alen-Cres » 29 ožu 2014, 12:05

deut je napisao/la:Kako ti znaš da je napravio besplatnu reklamu ? Čak i u slučaju da mu je isplačen honorar pitanje je u čijem džepu je završio taj honorar.

Neznam tko spominje honorar. Ako si privatnik onda razumijes kako je napravio besplatnu reklamu a ako nisi onda mi je zao.
Kad prodajes nesto moras otprilike ciljati na takozvanu kriticnu masu koja bi mogla biti potencijalni kupac. Casopis Pcela cita kriticna masa i on sa svojom inovacijom izadje u javnost i ujedno izreklamira svoju trgovinu pcelarske opreme.
Dali ti je sad jasnije?
Alen-Cres
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la PAVO » 29 ožu 2014, 20:22

Znači ove godine smo na Pro Apis! Prošle smo bili bombardirani onom igračkom od RV eko košnice koja daje 300 posto više meda :lol: :evil: Puno ih je nasjelo, niti glasa čuti nije o njoj više??
PAVO
Legenda
Legenda

PostPostao/la darko&antonija » 29 ožu 2014, 21:43

....pavo,čuvaju u tajnosti uspjehe da ostali ne uzmu te košnice pa im pomrse prinose.... :-D
dv
darko&antonija
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la lukaletunic » 29 ožu 2014, 22:54

Kada negdje pročitam koliko prednosti ove nove košnice imaju nad već postojećima u najviše slučajeva odmah me prođe volja za čitanjem toga članka ali pošto je autor Pro apis košnice član foruma onda je najbolje da nam on sam to kaže jer vjerujem da je osmislio bolju strategiju (tehnologiju) rada sa istom u odnosu na onu objavljenu u Hrvatskoj pčeli iz srpnja prošle godine :wink:
lukaletunic
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la medun-vučko » 29 ožu 2014, 22:55

Jedan naš stari pčelar je rekao....dajte pčeli samo ono blato ispod nokta ona će nam vratit pune ruke.....nju boli briga dali kanta,ulište ili kakve ljudske umotvorine :!:
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la bmutak » 30 ožu 2014, 01:06

medun-vučko je napisao/la:Jedan naš stari pčelar je rekao....dajte pčeli samo ono blato ispod nokta ona će nam vratit pune ruke.....nju boli briga dali kanta,ulište ili kakve ljudske umotvorine :!:

Upravo tako!
Nego, Dali je tko probao radit sa doticnom kosnicom pa da cujem iskustva iz prve ruke bez napuhavanja i pljuvanja!
Pusti ti sto autor pise, prepise ili nesto drugo, u krajnjem slucaju svaki cigan svoga konja hvali kao i u svakom drugom poslu!
Konstruktivno!
Najbuolji je goudek h kuocu, njega jastrab nemre zeti !
bmutak
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la deut » 30 ožu 2014, 02:11

Alen-Cres je napisao/la:...Kad prodajes nesto moras otprilike ciljati na takozvanu kriticnu masu koja bi mogla biti potencijalni kupac. Casopis Pcela cita kriticna masa i on sa svojom inovacijom izadje u javnost i ujedno izreklamira svoju trgovinu pcelarske opreme. Dali ti je sad jasnije?

Novcem se nažalost može kupiti i prostor u časopisu Hrvatska pčela i pisti gluposti u svrhu obmane neiskusnih pčelara.
deut
Poznato lice
Poznato lice

Sljedeća

Natrag na HRVATSKA PČELA

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.