PANIKA !

Ragovori o pčelarskim člancima u ostalim tiskanim medijima, tv/radio emisijama, webu i slično...

PANIKA !

PostPostao/la Buronja » 12 sij 2014, 12:52

Zbog toplog vremena pčele zbunjene i gladne
Piše: Katina Vrsaljko

U trgovini pčelarskom opremom u Zadru ovih dana vlada neviđena potražnja za hranom za pčele jer su zbog pretoplog vremena pčelinje zajednice aktivne, leglo se povećava i njihova potreba za hranom je dvostruko veća nego što je uobičajeno za ovo vrijeme. Zbog toga je povećano slabljenje i odumiranje pčelinjih zajednica pa su pčelarske udruge Propolis i Pčelinjak te Hrvatska poljoprivredna agencija alarmirale javnost.

Pozivaju se pčelari da odmah pregledaju sve zajednice i u onima gdje su pčele izbile na satonošu, njima treba staviti po šećernu pogaču na samu satonošu na mjesto na kojem su pčele „proključale".

Gospodo, da li ovo možete prekinuti? Da li možete na bilo koji način upozoriti udruge ili pojedince koji stoje iza tih udruga odnosno oglašavaju se u sredstvima javnog priopćavanja da ne rade nepotrebnu paniku.
Tko smije nekome savjetovati da u ovo doba godine pregleda sve zajednice. Napraviti će se neprocjenjiva šteta nepotrebno. Ovi sadašnji gubitci su samo najčešće rezultat loše prošlogodišnje pčelarske prakse.
Odkada su se pojavili natpisi u novinama prodaja meda pada, a vjerovatno raste potražnja za pogačama.
Nitko ne želi kupovati med, svi sumnjaju od čega su pčele umrle i kakav je med kad pčele umiru !
E sada Vi objasnite mnogima da to jedno sa drugim nema nikakve veze.
Imate javnu televiziju i druga sredstva priopćavanja pa kada se možete javljati za druge stvari i doći do centra informacije, potrudite se da i ovaj put na Vašu i našu korist dođete do istih.

Srdačan pozdrav,

Nikola Basa
Buronja
Buronja
Guru radilica
Guru radilica

Re: PANIKA !

PostPostao/la Buronja » 12 sij 2014, 13:16

Nisam nego završio pisati, a ono na dnevniku isto s*anje !
Stavi dvojicu sa raspadnutim košnicama i letima smanjenim WC papirom i eto ti ponovno iste panike !
Ako su im pčele u Istri gladne u ovo doba godine i boje se za nadolazeće leglo neka više ne pčelare.
Mislim gospodo kad oni mogu doći na televiziju sa glupostima onda možete i Vi sa pametnom stvari i smirti ovu paniku !
Buronja
Buronja
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la Brle » 12 sij 2014, 14:03

Panika je dobra....
www.opg-brlekovic.hr
Brle
Guru
Guru

PostPostao/la Mirza » 12 sij 2014, 14:37

Brle je napisao/la:Panika je dobra....

Brle , šapni ako si osvojio Eurojackpot, znaš trebo bi nabavit koju pogaču :-D :wink:
Mirza
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la vusobegood » 12 sij 2014, 14:45

Eto baš sam odgledao poljoprivrednu emisiju i nisam ništa drugo očekivao da se ne ponavljam.Dobro me je nasmijla voditeljica koja je na samom početku izvalila" pčele bi sada morale spavati zimski san".
Očito bi nadobudnu voditeljicu trebalo instruirati da pčele nisu međedi i ne spavaju zimski san.To nam govori sa kakvom ozbiljnošču rade na kako se već zove ona Radmanova dalekovidnica-prčija.
vusobegood
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la medun-vučko » 12 sij 2014, 14:50

Buronja je napisao/la:Zbog toplog vremena pčele zbunjene i gladne
Piše: Katina Vrsaljko

U trgovini pčelarskom opremom u Zadru ovih dana vlada neviđena potražnja za hranom za pčele jer su zbog pretoplog vremena pčelinje zajednice aktivne, leglo se povećava i njihova potreba za hranom je dvostruko veća nego što je uobičajeno za ovo vrijeme. Zbog toga je povećano slabljenje i odumiranje pčelinjih zajednica pa su pčelarske udruge Propolis i Pčelinjak te Hrvatska poljoprivredna agencija alarmirale javnost.

Pozivaju se pčelari da odmah pregledaju sve zajednice i u onima gdje su pčele izbile na satonošu, njima treba staviti po šećernu pogaču na samu satonošu na mjesto na kojem su pčele „proključale".

Gospodo, da li ovo možete prekinuti? Da li možete na bilo koji način upozoriti udruge ili pojedince koji stoje iza tih udruga odnosno oglašavaju se u sredstvima javnog priopćavanja da ne rade nepotrebnu paniku.
Tko smije nekome savjetovati da u ovo doba godine pregleda sve zajednice. Napraviti će se neprocjenjiva šteta nepotrebno. Ovi sadašnji gubitci su samo najčešće rezultat loše prošlogodišnje pčelarske prakse.
Odkada su se pojavili natpisi u novinama prodaja meda pada, a vjerovatno raste potražnja za pogačama.
Nitko ne želi kupovati med, svi sumnjaju od čega su pčele umrle i kakav je med kad pčele umiru !
E sada Vi objasnite mnogima da to jedno sa drugim nema nikakve veze.
Imate javnu televiziju i druga sredstva priopćavanja pa kada se možete javljati za druge stvari i doći do centra informacije, potrudite se da i ovaj put na Vašu i našu korist dođete do istih.

Srdačan pozdrav,

Nikola Basa

ma šta se brigaš ionako je populacija nadobudnih pčelara nabujala neka paničare :wink:
Kokos
medun-vučko
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la kozar » 12 sij 2014, 15:17

Ma nije-je toaletni papir na letu, nego listić od đek-pota. :lol: :lol: :lol:
lp
" Ima mnogo toga što se ne može objasniti,
ali ništa što se ne bi moglo dogoditi. "
Bruno Grening
kozar
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Nenad M » 12 sij 2014, 20:17

Je i ja tražim kam sam del listić nemrem ga najti......mora da je tu negde
Nenad Martinjak
Neko pije od radosti,neko od tuge ja od jutra!
Nenad M
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la vpersic » 12 sij 2014, 21:02

Pozdrav iz Istre.
Ja sam prije par dana tretirao sa oksalnom i mogu reci da je ima u pojedinim kosnicama.
Lijek sam koristio po upustvima.
Sto se tice panike, ja ne panicarim. Pcele su puno pametnije od nas i zive duze od nas.
Kod tretiranja sam podizao kosnice i na 2 sam dodao pogacu.
Ako bude falilo cu jos dodavat. Problem ce nastat ako se leglo prosiri a dodje zima,
ali i matica ima kalendar.
vpersic
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la darko&antonija » 12 sij 2014, 23:16

labudovi na savi.jpg
labudovi na savi.jpg (47.22 KiB) Pogledano 6163 put/a.
....evo i ovu ekipu već hvata panika gdje je zima......potrošiće više jer su stalno aktivni......da su se fino zamrznuli na ledu uz obalu ne bi se ovako kofrčili...... :wink:

kicos.jpg
kicos.jpg (47.71 KiB) Pogledano 6163 put/a.
dv
darko&antonija
Guru radilica
Guru radilica

PostPostao/la cmelec » 13 sij 2014, 23:48

darko&antonija je napisao/la:
labudovi na savi.jpg
....evo i ovu ekipu već hvata panika gdje je zima......potrošiće više jer su stalno aktivni......da su se fino zamrznuli na ledu uz obalu ne bi se ovako kofrčili...... :wink:

kicos.jpg

prekrasno!
cmelec
Guru matica
Guru matica

PostPostao/la Nenad M » 15 sij 2014, 17:15

Oni uživaju njima bu sigurno bolje neg našim pčelama!
Nenad Martinjak
Neko pije od radosti,neko od tuge ja od jutra!
Nenad M
Guru radilica
Guru radilica

Natrag na IZ MEDIJA

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.