ucrtavanje pčelinjaka

Rasprave vezane uz zakone u pčelarstvu

ucrtavanje pčelinjaka

PostPostao/la furdaš » 30 ožu 2015, 22:06

dali mi neko moze reci sta treba da se ucrta pčelinjak i koliko to košta
furdaš
Novi korisnik
Novi korisnik

Re: ucrtavanje pčelinjaka

PostPostao/la katalenic » 02 tra 2015, 07:55

Nazoveš svog povjerenika i to je to. Čovek dojde i snimi poziciju. Kaj se tiće financija sam bog zna kaj te čeka. Vjerojatno 200 kunića + putni trošak 2 kune po kilometru. Ak ga sam voziš ondak putnog nema :-D :-D
katalenic
Guru
Guru

PostPostao/la paulovnija » 04 tra 2015, 10:47

Imam pitanje ok pcelinjaka koji ne postoje ? Znaci ucrtao sam pcelinjak i ne smijem imati više od 20 zajednica zbog toga što mi je na udaljenosti 220 metara nepostojeći pćelinjak, na tom pcelinjaku nitko ne pćelari jer je gospodin koji se bavio pcelama pokojni a njegov sin ne pčelari nema niti jednu košnicu!!! Da li je moguce taj spcelinjak ukloniti ili takvi podaci ostaju trajno u katastru pcela ?

Hvala
paulovnija
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la zeleni_apis » 26 pro 2016, 22:30

Pozdrav svima.
Počeo sam se baviti za hobi pčelarstvom. Na proljeće sam namjeravao upisati košnice u registar. Pročitao sam na hps http://www.pcela.hr/ da treba broj zajednica prijaviti do kraja godine zbog nove uredbe eu. Čitajući tu uredbu, članak 2 i 3, shvatio sam da je to od iduće godine 2017. U članku 8 piše da će se za potpore u 2017. koristiti broj zajednica iz 2013.

Moram li onda prijaviti pčelinjak ovaj tjedan? Ako ga prijavim u 1. ili 2. mjesecu hoću li moći dobiti subvencionirani lijek protiv varoe?

Na forumu se spomenuo i registar farmi. Tu isto upisujem pčelinjak kod povjerenika?

Ako se ne učlanim u udrugu i hps moram li imati opg da mi vrate subvencionirani dio lijeka protiv varoe?
Hvala
zeleni_apis
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la crnii » 27 pro 2016, 19:24

Kod nas u udrugi do petka 30.12.2016., treba dostaviti podatke za pčelinjak i to je onda valjda za 2017. godinu. Tako nam rekli.
Viribus Unitis d.d.
crnii
Legenda
Legenda

PostPostao/la Ivan Erdeljac » 31 pro 2016, 04:03

crnii je napisao/la:Kod nas u udrugi do petka 30.12.2016., treba dostaviti podatke za pčelinjak i to je onda valjda za 2017. godinu. Tako nam rekli.

Ne samo za 2017god-već za ubuduće od 2017 god do slijedeće promjene.

zeleni_apis je napisao/la:Pozdrav svima.
Počeo sam se baviti za hobi pčelarstvom. Na proljeće sam namjeravao upisati košnice u registar. Pročitao sam na hps http://www.pcela.hr/ da treba broj zajednica prijaviti do kraja godine zbog nove uredbe eu. Čitajući tu uredbu, članak 2 i 3, shvatio sam da je to od iduće godine 2017. U članku 8 piše da će se za potpore u 2017. koristiti broj zajednica iz 2013.

Moram li onda prijaviti pčelinjak ovaj tjedan? Ako ga prijavim u 1. ili 2. mjesecu hoću li moći dobiti subvencionirani lijek protiv varoe?

Na forumu se spomenuo i registar farmi. Tu isto upisujem pčelinjak kod povjerenika?

Ako se ne učlanim u udrugu i hps moram li imati opg da mi vrate subvencionirani dio lijeka protiv varoe?
Hvala

Prijavom u evidenciju pčelara i pčelinjaka ne treba ispunjavati obrazac o godišnjoj dojavi jer je sam upis u evidenciju dovoljan.
Pravo na subvenciju lijeka se stiče sa danom prijave u evidenciju.
Zahtjev za upis u registar farmi vrše službenici područnih ureda Hrvatske poljoprivredne agencije.
Samo za ostvarivanje prava na lijek ne mora se biti niti član udruge,niti saveza,niti opg ali se plaća uvećana cijena po košnici za vođenje potrebnih papira.
Johnny Cash-I walk the line

Ivan Gotovina-Idem pravocrtno!
Ivan Erdeljac
Guru
Guru

PostPostao/la Ivan4755 » 08 ožu 2017, 21:59

Pozdrav!
Imam 5 zajednica, i mene sada zanima što ja moram sve učiniti, moram ići negdje nešto prijaviti ili što?
Smijem li prodavati na kućnom pragu ? Molim pomoć!!
Kad bi svaki čovjek na svijetu usrećio barem jednog drugog čovjeka, čitav bi svijet bio sretan.
Ivan4755
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la noa » 13 ožu 2017, 12:08

Ivan4755 je napisao/la:Pozdrav!
Imam 5 zajednica, i mene sada zanima što ja moram sve učiniti, moram ići negdje nešto prijaviti ili što?
Smijem li prodavati na kućnom pragu ? Molim pomoć!!

Za to se obratite svom pašnom povjereniku a do njega možete doći da za njega pitate u pčelarskoj udruzi u vasem mjestu. Osoba od koje ste nabavili pčele ako je iz vaseg mjesta bi mogla znati tko je predsjednik, tajnik, pasni povjerenik kod vas u pč. udrg. (PU).
No, pretpostavljm da ste počeli friško sa pčelama pa predlazem da se najvise posvetite tome da vam pčele uvijek budu sto zdravije i da sto jače uđu u zimu.
Nisam otisao iz Hrvatske, pa necu ni iz ovog foruma. Zivim sa mamom i tatom.
Tomislav Androš - 09. 08. 1986.
noa
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la Ivan4755 » 14 ožu 2017, 03:23

Hvala, puno.. javio sam se danas i riješio sve .. pozdrav i medno
Kad bi svaki čovjek na svijetu usrećio barem jednog drugog čovjeka, čitav bi svijet bio sretan.
Ivan4755
Novi korisnik
Novi korisnik

Natrag na ZAKONI

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.