Pozdrav!!!

Ovdje stavite post nakon registracije ukoliko ne želite odmah sudjelovati u pčelarskim razgovorima na forumu!

Pozdrav!!!

PostPostao/la igor_bohar » 25 sij 2016, 12:44

Pozdrav...još jednom!

Iako sam zagazio u četrdesete smatram se mladim :shock: ,a što se tiče pčelarenja tu sam mala beba u pelenama...ali...učim i nedam se. Imam potupuno neiskorištenu djedovinu na selu koju od ovog proljeća namjeravam iskoristiti za pčelarenje. Poduzeo sam sve korake...nabavio opremu...alate...posadio 1ha lijeske...pčele s košnicama preuzimam u 3. mjesecu...učim teoretski i praktično...itd...itd...
Iako još imam nedoumica glede razmještaja košnica u pčelinjaku nadam se da ću i to riješiti jer sam postavio pitanje u drugoj grupi na ovome forumu ali moram čekati odobrenje administratora da se moj post i pitanje objavi. nadam se da neću dugo čekati :(

Evo za sada toliko...svima lijepi pozdrav!
Meni je sve u životu 5...samo je Renault 4 !!!
igor_bohar
Novi korisnik
Novi korisnik

Re: Pozdrav!!!

PostPostao/la Prigor » 26 sij 2016, 10:54

Pozdrav i dobrodošao.

Sa koliko košnica krečeš na prolječe?

Svaka čast za sađenje lijeske. Pčelice buju imale odličan početak kalendarske godine.
Prigor
Majstor
Majstor

PostPostao/la igor_bohar » 26 sij 2016, 11:10

Krećem s 10 LR zajednica tj. kompletnih košnica. Jedan stari pčelar smanjuje broj zajednica zbog svojih godina pa sam se "ogrebao" za 10 košnica...u svakoj od njih leglo, drugi nastavak izgrađena satna osnova i u trećem postavljena neizgrađena satna. To je za početak...preuzimam ih negdje u 3. mjesecu. A poslije bagrema ću od rođaka dobiti 6 rojeva koje ću smjestiti u svoje novokupljene košnice. A nadam se ako bude sve OK da ću uspjeti zazimiti jedno 20-25 zajednica ako uspijem nešto razrojiti...poslije kako Bog da...

pozz
Meni je sve u životu 5...samo je Renault 4 !!!
igor_bohar
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la pero13 » 26 sij 2016, 12:11

pozdrav
pero13
Guru
Guru

PostPostao/la cabell » 26 sij 2016, 19:37

Živija! :-D
cabell
Stara faca
Stara faca

PostPostao/la sanadac » 03 vel 2016, 15:57

Svaka cast ,pozdrav!
Kad zacutim,okrenem se i odem,to ne znaci da si ti pobedio .
To znaci da vise nisi dostojan mog vremena. Charles Bukowski
sanadac
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la Dragan112 » 04 vel 2016, 10:50

igor_bohar je napisao/la:Krećem s 10 LR zajednica tj. kompletnih košnica. Jedan stari pčelar smanjuje broj zajednica zbog svojih godina pa sam se "ogrebao" za 10 košnica...u svakoj od njih leglo, drugi nastavak izgrađena satna osnova i u trećem postavljena neizgrađena satna. To je za početak...preuzimam ih negdje u 3. mjesecu. A poslije bagrema ću od rođaka dobiti 6 rojeva koje ću smjestiti u svoje novokupljene košnice. A nadam se ako bude sve OK da ću uspjeti zazimiti jedno 20-25 zajednica ako uspijem nešto razrojiti...poslije kako Bog da...

pozz

Dosta hrabro za početnika(takav sam i sam bio)ali obavezno si pronađi mentora i to iskusnog jer bit će problema posto u startu ideš odmah sa zajednicama.....kod postavljanja košnica gledaj da ti budu okrenute blago prema jugoistoku ako je moguće ali svakako da iznad njih nema krošnji drveća....
Dragan112
Poznato lice
Poznato lice

Natrag na PREDSTAVITE SE OSTALIM ČLANOVIMA

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.