PROSVJED

Razgovori o tehnikama pčelarenja

Ste za prosvjed

DA
16
80%
Ne
4
20%

Ukupno glasova : 20

PROSVJED

PostPostao/la The Beeman » 22 ruj 2005, 19:38

Mislim nije da kurim frku, al ekipa ste vi za neki prosvjed (sa nukleusima i pletarama) na Markovu trgu (ili barem 100 m od njega) u svezi cjene meda? Jel izgleda da nikog nije briga za nas!
The Beeman

kad

PostPostao/la nedjeljko » 13 lis 2005, 22:41

Beeman samo reci kad.Trebali bi nabavit afričke pčele :twisted:
nedjeljko
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la The Beeman » 16 lis 2005, 19:24

Gle nekak nas je još malo, svega (13). Želio sam vidjet koliki je broj ljudi spreman za neš ozbiljnije. Onakav pravi pčelarski prosvijed odpada jer je sad hladni i pčelice bi se samo ukočile na hladnoći :?
The Beeman

PostPostao/la pcelatrut » 16 lis 2005, 22:50

[quote="The Beeman"]Onakav pravi pčelarski prosvijed odpada jer je sad hladni i pčelice bi se samo ukočile na hladnoći :?[/quote]

cekaj, nisi valjda zbilja mislio s pcelama u centar grada?!
ja sam to shvatio kao shalu i ljepsu motivaciju za prosvjed.
jos bi nekako i ponio praznu pletaru, poneki izgradjeni okvir i dimilicu, jer su to prepoznatljivi znakovi pcelarstva, ali ovo sa zivim pcelama je u najmanju ruku cudno, da ne velim opasno.
pa kod prosvjeda nije nikome u interesu nekoga ozlijediti ili ugroziti, vec mirno pokazati vladi da postoji odredjena grupacija ljudi koje sistem ignorira ili im cini nepravdu.
nek ti i jedna pcela pobjegne i ubode nekog sabornika ili slucajnog prolaznika, dobit ces tuzbu za nanosenje fizicke ozlijede i "ugodan" informativni razgovor kod plavih.
ozbiljno, ne salim se.
pcelatrut
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la The Beeman » 17 lis 2005, 21:00

Ne nisam se šalio ja bi fakat došo sa pčelama barem 10 okvira i to onih starijih pčela jer malade nemaju još otrova.
Meni se nekog ozljeđuje kad vidim koji idiotu vode ovu zemlju:!: :twisted: ako nekog pikne reći ću da nije to moja jer sam je svoje dresirao da ne pikaju dobre ljude :twisted:

Dobro možda malo pretjerujem, prvo ćemo mirni prosvjed a onda ak to ne pomogne idemo u proljeće sa pčelama :twisted: :!: I sad se ne šalim, mislim nikad nisam bio u zatvoru a bogme mislim da nitko nikad nije isfurao takav prosvjed. Kaj će murjaci protiv barem 100 000 pčela? Mlatiti ih pendrekima???!!! :lol:
The Beeman

PostPostao/la BHard » 17 lis 2005, 22:43

Nešto se mora poduzeti, takvo se stanje svakako mora mjenjati. Podržat ću svaku ideju za koju mislim da će donijeti nekakvu korist ili bar malo skrenuti pažnju na tu situaciju. Ako ništa drugo bit će dobra reklama za med :D

Tko ne riskira, taj ne naj...e!
BHard
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la pcelatrut » 18 lis 2005, 01:23

[quote="The Beeman"]kad vidim koji idiotu vode ovu zemlju:!: [/quote]

idiot ne zna kaj dela , a ovi su premazani svim mastima i jako dobro koriste svoje intelektualne resurse i poznanstva, a tek visinu fotelje, kako bi zaradili za sebe dok su u prilici.
zalosno je to sto je kod nas politika najunosniji oblik privrede i poduzetnistva, umjesto da sluzi za dobro svima u zemlji.
dok to ne savladamo stalno cemo ponavljati gradivo istog razreda na svima buducim izborima.
pcelatrut
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la koko » 18 lis 2005, 09:36

prosvjed!!!??? - velika glupost - pa nije vlada kriva za stanje u pčelarstvu kakvo je....a kolioko sam upućen hps se kao krovna organizacija pčelara uopće ne buni protiv takve situacije - nema ih u medijima,nema ih vrlo ni u ministarstvu, a ima ih tamo gdje se provodi 'ne talasaj' politika i gdje se treba eventualno slizati s igračima
zato se dečki ne treba baviti bedastoćama nego treba uzeti metlu i početi u svojem dvorištu

lp
koko
Poznato lice
Poznato lice

rj

PostPostao/la The Beeman » 18 lis 2005, 21:41

Evo jedno konstruktivno rješenje
http://www.pdz.hr/viewtopic.php?t=567
The Beeman

PostPostao/la nedjeljko » 19 lis 2005, 09:25

ipak bi ja ponio nešto,kao što kaže Beeman,starijih pčela :twisted:
nedjeljko
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la DODGER » 19 lis 2005, 09:48

nedjeljko je napisao/la:ipak bi ja ponio nešto,kao što kaže Beeman,starijih pčela :twisted:

Nemojte još i pčelice mučiti, nisu one ništa krive, one su svoj posao odradile.
DODGER
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la nedjeljko » 19 lis 2005, 14:11

neka vide drugovi kako je kad bodu.Izliječili bi im reumu pa se ne bi istezali po saboru. :idea:
nedjeljko
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la The Beeman » 19 lis 2005, 20:52

:lol: :twisted: Dobar! :lol: :D :twisted:
The Beeman

PostPostao/la mpcelar » 20 lis 2005, 17:48

Ma promet zatvoriti treba sta smo mi jedini magarci ako mogu ratari zasto nebi i mi dobro sto se svega tiče treba čekat proljeće pa ćemo viditi sto i kako dalje ako bude vakva cijena prodajem sve i idem tražit socijalnu pomoč više ću dobiti nego da se znojim oko pčela i još me bodu ko mulca!!!!
mpcelar
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la mpcelar » 20 lis 2005, 17:55

Ma promet zatvoriti treba sta smo mi jedini magarci ako mogu ratari zasto nebi i mi dobro sto se svega tiče treba čekat proljeće pa ćemo viditi sto i kako dalje ako bude vakva cijena prodajem sve i idem tražit socijalnu pomoč više ću dobiti nego da se znojim oko pčela i još me bodu ko mulca!!!!
mpcelar
Novi korisnik
Novi korisnik

PostPostao/la pcelatrut » 21 lis 2005, 00:35

[quote="mpcelar"]Ma promet zatvoriti treba sta smo mi jedini magarci ako mogu ratari zasto nebi i mi dobro sto se svega tiče treba čekat proljeće pa ćemo viditi sto i kako dalje ako bude vakva cijena prodajem sve i idem tražit socijalnu pomoč više ću dobiti nego da se znojim oko pčela i još me bodu ko mulca!!!![/quote]

ma tako je!
i sto je najvaznije: sve to im treba ponoviti barem dva puta!
;-)
pcelatrut
Novi korisnik
Novi korisnik

zatvaranje prometa

PostPostao/la loncarev » 27 lis 2005, 12:21

zatvaranje prometa je najgluplja stvar koja se može napraviti i samo stvara negativan stav javnosti (ljudi koji nisu krivi zbog naših problema). Za prosvjed postoji Markov trg tako da nas niškoristi smradovi koji sjede u saboru i u vladi mogu vidjeti sa prozora.
loncarev
Poznato lice
Poznato lice

PostPostao/la The Beeman » 27 lis 2005, 22:36

Neznam da li ste upoznati sa činjenicom da se više nesmije prosvjedovati na trgovima niti u krugu od oko 150 metara od sabora i ostalih nekih važnijih institucija. Tak da markov trg otpada.
The Beeman

PostPostao/la akarlovic » 27 lis 2005, 23:24

Osobno nisam za takav primitivan način komunikacije.
Zadnjih godina čitao sam o mnogo djelotvornijim (finijim) načinima. Možda su bili brzopleto izvedeni ali ideja je bila originalna.

Usput: Nudim 500,00kn prvom tko mi kupi med u našim trgovinama koji ima na deklaraciji upisano da je iz uvoza, nije bitno koja zemlja.

Zna li tko podatak koliko se meda uvozi u RH?
This site is not what you think, or You to like. This is real Grass Grass for Sale. We have seed,sod,turf and artificial turf.So buy your grass grass for sale here. JEL ME NETKO TRAŽIO? PITAO ZA MENE? MA VIDI TI OVOG CIRKUSA OD FORUMA
akarlovic
Guru radilica
Guru radilica

Uvoz meda u Hrvatsku

PostPostao/la Trutina » 28 lis 2005, 13:11

Dobili smo od Carina obavjest o uvezenim količinama meda u Hrvatsku. Prema službenoj informaciji uvezeno je oko 13 tona meda, do momenta kada smo poslali zamolbu.
Pridružujem se zamolbi da se na policama pronađe med hrvatskih tvrtki koje su deklarirale na etiketi da je med iz uvoza. U većim lancima se može naći med pakiran vani. Na te medove se ne odnosi ovaj upit.
Trutina
Trutina
Novi korisnik
Novi korisnik

Sljedeća

Natrag na TEHNOLOGIJA PČELARENJA

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.